بمبگذاری دروغین مرد زورگیر در طلافروشی

روزنامه ایران : عروسک چشمک‌زن همه را در رباط‌کریم به وحشت انداخت

مرد تبهکار بمب دست‌سازی را داخل طلافروشی‌ای در رباط‌کریم گذاشت تا به زورگیری وحشت‌آوری دست بزند.
وقتی مرد بمبگذار با جواهر فروش تماس گرفت و تهدید به ‌کشیدن ضامن انفجار کرد همه با یک عروسک در کیف سیاه‌رنگی مواجه شدند که ثانیه‌شمار داشت. همین کافی بود تا هیاهویی در بلوار امام خمینی رباط‌کریم به پا شود.

ساعت 17 و 45 دقیقه غروب دوشنبه 18 آذرماه سر و صدایی حوالی خیابان ملکی در رباط‌کریم بلند شد و این صداها حاکی از وجود یک بمب دستی در مغازه‌ طلا فروشی بود. یک مرد ناشناس یک ساک دستی را با خود به داخل جواهر فروشی برده و پس از قیمت‌کردن جواهرات آنجا را ترک کرد اما ساک دستی را همراه‌خود نبرد.
بعد از آن‌که مرد طلافروش از وجود این ساک در مغازه‌اش خبردار شد آن را به بیرون از مغازه برد و به همراه راننده تاکسی که جلوی مغازه‌اش قرار داشت در کیف دستی را باز کرد و عروسکی را دید که در آن یک چراغ چشمک‌زن و ثانیه‌شمار قرار داشت.
بمب دست‌ساز
همین کافی بود تا همهمه‌ای از یک بمبگذاری کینه‌جـــویانه بلند شود و با گزارش آن به پلیس، همزمان با نیروهای عملیات بیش از یک هزار تماشاچی دور مغازه طلا فروشی حلقه زدند.
شکی نبود که مرد بمبگذار نیتی شخصی و کینه‌جویانه داشت، در حالی‌که وجود تماشاگران خطرساز بود مأموران پلیس که با دیدن این ساک دستی و بمب داخل آن‌ پی بردند با یک بمب واقعی مواجه هستند خیلی زود مأموران امنیتی را درجریان قرار دادند و آن ها برای خنثی‌کردن این بمب دستی در محل مستقر شدند و به خنثی کردن آن اقدام کردند.
بعد از پایان عملیات و خنثی‌سازی بمب، ‌این محموله برای بررسی بیشتر به فرماندهی پلیس انتقال یافت و پس از انجام بررسی‌های ویژه، سرهنگ جعفر علیزاده رئیس‌پلیس شهر رباط‌کریم پیش روی خبرنگاران ایستاد و گفت: داخل این ساک دستی یک عروسک وجود داشت که فقط شبیه یک بمب دستی بوده اما داخل آن هیچ‌گونه مواد منفجر کننده‌ای کار گذاشته نشده بود و تصور می‌رود این تنها یک شوخی بوده که یک ناشناس انجام داده است.
وی در ادامه گفت: با بررسی‌های بیشتر فیلمی که توسط دوربین‌های مدار بسته در اختیارمان قرار می‌گیرد مرد مرموز را شناسایی خواهیم کرد و حتماً با وی برخورد قانونی می‌شود.
مأموران رباط‌کریم برای دستیابی به اطلاعات بیشتر ساعت 9 شب به داخل طلافروشی رفتند و به انگشت نگاری و بازبینی فیلم‌های مداربسته پرداختند.
فرماندار رباط‌کریم نیز در خصوص این بمبگذاری در بلوار امام خمینی گفت: شایعه وجود بمب در ساک سیاه رنگ تنها برای اخاذی از صاحب طلافروشی صورت گرفته بود.
بیژن سلیمانپور به شوک گفت: چهره کسی که ساک مرموز را در طلا فروشی گذاشته توسط دوربین‌های مداربسته تصویر برداری شده‌است.وی اظهار کرد: این‌مرد با هدف اخاذی در تماس با طلافروش اعلام کرده بود ضامن بمب داخل ساک در دستان وی است و درخواست پول قابل توجهی کرده بود.
به گفته فرماندار، این مرد با یک شماره از خط اعتباری با مرد طلافروش تماس گرفته و اقدام به تهدید کرده بود.
سلیمانپور اعلام کرد: مرد طلافروش نیز سریعاً با پلیس و نیروهای امنیتی تماس گرفت و آنان را در جریان قرار داد.
وی تأکید کرد: نیروهای پلیسی و امنیتی با حضور بموقع خود و رعایت همه نکات حفاظتی، اطراف پله برقی در بلوار امام خمینی را تحت کنترل خود درآورده و از تجمع مردم در آن قسمت جلوگیری کردند.
سلیمانپور تأکید کرد: تلاش همه‌جانبه پلیس آرامش را به شهروندان بازگرداند و ساک سیاه رنگ توسط خودروی کنترل و خنثی کننده از منطقه خارج شد.

+22
رأی دهید
-4

amirhassna - سیدنی - استرالیا
آدم تو کار این مردم می‌مونه. هزار نفر جم شده بودن با بمب عکس یادگاری بگیرن. اون از جم شدن برای دیدن اعدام کلّهٔ صبح اینم از این کارشون. تا هم حرف بزنی‌ یه سری میان میگن شما که خارج نشین هستیو مردم تفریح ندارند. از ما که گذشت تا باشه این تفریحات برای مردم در ایران.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 14:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.