مرگ سلول‌های سرطان پروستات با عصاره هسته انگور

 محققان دانشگاه کلرادو اعلام کردند: نوعی از سنتز عصاره هسته انگور موجب از بین رفتن سلول‌های سرطانی پروستات می‌شود، بدون اینکه به بقیه سلول‌ها آسیب برساند.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه خراسان، دکتر آلپنا تیاگی از دانشکده داروسازی و علوم دریایی دانشگاه کلرادو اظهار کرد: فعالیت‌های ضد سرطانی عصاره انگور(GSE) را در گذشته نشان دادیم، اما در حال حاضر می‌دانیم B2G2 بیشترین جزء ترکیبی فعال بیولوژیکی در عصاره هسته انگور است که در مقادیر سنتز شده به ما اجازه بررسی جزئیات مکانیزم مرگ سلول‌های سرطانی را می‌دهد.

وی در ادامه افزود: این گروه تحقیق بیش از یک دهه فعالیت‌های ضد سرطان GSE را در شرایط آزمایشگاه بررسی کردند که نتایج آن تاثیر GSE بر سلول‌های سرطانی و مکانیزم عمل این سلول‌ها بود. تا همین اواخر نمی‌دانستیم کدام جزء ترکیبی عصاره هسته انگور این تاثیر را بر سلول‌های سرطانی دارد.

تیاگی تصریح کرد: این ترکیب طبیعی مخلوطی پیچیده از پلی فنول است و در مورد ترکیبات فعال بیولوژیکی GSE در برابر سلول‌های سرطانی اطلاعی نداشتیم.

سرانجام این گروه، B2G2 را به عنوان ترکیب فعال عصاره هسته انگور مشخص کردند که جداسازی آن طولانی مدت و با هزینه بالایی انجام می‌شود، اما با تولید این ترکیب در آزمایشگاه روشی ارزان و سریع ارائه کردند.

نتایج این تحقیق در نشریه تغذیه و سرطان آمریکا منتشر شده است.

+42
رأی دهید
-0

Razia - منچستر - انگلستان
خدایا این درد بى درمونو یه درمونى بده امین، پدر عزیز من که خدا بیامورزه از همین درد فوت کردن با با جون دوستت دارم .
جمعه 22 آذر 1392 - 20:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.