اخراج و خودکشی بعد از بردن موبایل به مدرسه

اینروزها کمتر کسی است که موبایل را جزء ضروریات زندگی اش نداند. سن و سال هم نمی شناسد،از بچه های 6-7 ساله بگیرید تا 70-80ساله.کسی هم نمی تواند جلوی آن را بگیرد،چه برسد بخاطرش نوجوانی را از مدرسه اخراج کنند .

به گزارش خبرآنلاین، 13آذر خبر خودکشی نوجوان 14 ساله شیرازی بعد اخراجش از مدرسه همه را شوکه کرد.ماجرایی که حتی پایش به مجلس هم باز شد و روز یکشنبه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی دلیل خودکشی نوجوان شیرازی در کمیسیون خبر داد.ماجرا از آنجا شروع شد که مسئولین مدرسه وی را به دلیل همراه بردن موبایل از مدرسه اخراج می کنند،طبق گفته های والدینش، او یک روز بعد از اخراج همراه پدرش به مدرسه میرود اما مدیر مدرسه او را نمی پذیرد و امتناع می کند، روز دوم هم که خودش تنهایی به مدرسه میرود بازهم مسئولان مدرسه وی را نمی پذیرند و این دانش آموز پس از بازگشت دوباره به منزل در حالی که تنها بوده خود را حلق آویز میکند و به زندگی اش پایان می دهد.پرونده ی این حادثه ی تلخ و دردناک در دادسرای جنایی شیراز تشکیل می شود و در مراحل تحقیقات ابتدایی قرار می گیرد.اما عطاءالله سلطانی عضو کمیسیون آموزش از بررسی دلیل خودکشی نوجوان شیرازی خبر می دهدو می گوید:اخبار منتشر شده حکایت از خودکشی یک نوجوان محصل در شیراز دارد و ما هنوز علت خودکشی را نمی دانیم به همین دلیل یکی از اعضای کمیسیون آموزش مامور رسیدگی به علت خودکشی این دانش آموز شده است.البته با توجه به اینکه هنوز هیچ گزارشی به کمیسیون داده نشده نمی توان اظهار نظری درباره دلایل خودکشی نوجوان اعلام کرد.سلطانی همچنین در مورد اصل اخراج دانش آموز بخاطر داشتن تلفن همراه گفت: در مجموع نباید هیچ دانش اموزی به دلیل داشتن موبایل از مدرسه اخراج شود. اگر دانش آموز موبایل دارد باید به پدر و مادر او از سوی مدیر مدرسه تذکر داده شود و قانون اجازه اخراج دانش آموز را نمی دهد.
شاید وقت آن رسیده که قانون بردن تلفن همراه به مدرسه در مجلس مورد بازنگری قرار بگیرد، مثل قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره ای که منجر به مجرم شدن نیمی از مردم کشور شده است شاید وقت آن رسیده که قوانینی وضع کرد که در آن نسبت به وضعیت فعلی جامعه واقع بین تر بود.

+103
رأی دهید
-13

آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
لعنت به این حکومت بی در و پیکر . هر زو محصل ها به روش ها و عناوین مختلفی می میرند. نه راه ها و جاده ها درست شد .. نه مدرسه ها ایمن شد. نه معلم و مدیر و ناظم ها توجیه شدند . نه کسی مسولیت این همه فاجعه رو برعهده گرفت . هیچ اتفاقی نیفتاد . بعد تو شهر بیلبورد بچه دار شدن نصب می کنند . روشهای جلوگیری از بارداری رو جمع می کنند . لعنت لعنت به این حکومت دیکتاتور دزد فاشیست .
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 01:18
perser68 - فلوریدا - امریکا
نه آقا،وقتش رسیده بیدار شد و از بزک دوزک کردن این رژیم مالیخولیایی مذهبی‌ به بهانه وطن پرستی‌ دست برداشت!!!کار از یه موبایل و چند ماهواره گذشته!این اولین مرگ و خودکشی نبود و آخری هم نخواهد بود!!!
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 01:39
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
من یادمه سال 1379 من حق نداشتم تلفن همراه به محل کارم ببرم. مدیر من نوشته بود آیا برای انجام کار شخصی میخواهد موبایل بیاورد؟!!!!.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 06:50
mehran_athe - ملبورن - استرالیا
مرگ بر جمهوری کثیف اسلامی
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 07:18
agha_ehsan - تهران - ایران
بعضی از ناظم ها و مدیرهای مدرسه روانی اند. من خودم ناظمی داشتم که میدونم یک روز یا می کشمش یا به حد مرگ میرسونمش. چون روانیه.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 07:25
دنیای وحشی - تهران - ایران
خدا لعنت کنه حکومت زوری آخوندی را که یک مشت بی سواد مثل خودشون در مدرسه و کوچه و بازار و ادارات و بیمارستانها وغیره مثل بختک برروی روح و روان و زندگی و جان وهستی مردم افتاده اند و جانشان را می گیرند .خدا خیرشون نده انشاالله .د
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 04:02
compatriot - تورنتو - کانادا
دیگه وقتی‌ نماینده‌های گوسفند دکترای نهضت سود آموزی داشته باشند و تهی از دانش باشند نتیجه همین میشه که شده. اصلا کی‌ به یه مدیر اجازه میده که یه دانش آموز را بهر دلیلی‌ اخراج کنه! یه مشت نادان بی‌ کفایت در راس امور قرار گرفتند!
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 04:05
raha1984 - هامبورگ - المان
همون چیزی رو که ملاهای دزد فاشیست و اسلامیون فالانژ میخواستند بهش رسیده اند . قرون وسطا
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 08:27
majid63 - پاريس - فرانسه
باید مدیر آن مدرسه را مجازات کنند .که از خودش قانون وضع کرده.متاسفانه در ایران خیلی‌ از مدیر و رئیس فکر میکنند که باید خودشون قانون وضع کنند مثل آخوندا !قانون بربر‌ها در جامعه عرب .
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 08:38
agha-javad - تهران - ایران
وقتشی رسیده که آگاه شد و از شرّ نادانی مردم، مذهب و حکومت جبار راحت شد.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 10:46
a.ahooraei - کلن - آلمان
من فقط یک چیز را مطمئنم و ایمان دارم، اونم اینه که در ج. ا. همه کس نمیتونه بره معلم بشه مگر از فیلتر آموزش و پرورش رد شده باشه و این افراد هم اغلب جزو عقده ای های بیسواد و محروم و خرمذهبند که یه جو عقل توی سرشون نیست. معلم های باسواد و فهمیده پاکسازی شدند و یا میشوند.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 15:24
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
a.ahooraei - کلن - آلمان: دقیقا همینطوره که شما نوشتید. اکثر مدیران از دست پرورده های حکومتند.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 15:56
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
perser68 - فلوریدا - امریکا/بهترین کاری که باید کرد واژگونی حکومت جهل و ظلم است با نظر شما موافق هستم.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 22:02
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
بازگشت به دوران حضرت محمد! شتر کمه تو ایران جایگزین ماشین کنند، به جای موبایل هم بلال حبشی اذان بده و داد و بیداد کنه از راه دور! ابله‌ های حیف نون و تکنولوژی!
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 23:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.