یک قایق دیگر حامل پناهجویان ایرانی در راه استرالیا غرق شد

به نقل از پلیس اندونزی یک کشتی چوبی حامل پناهجویان به مقصد استرالیا در آب‌های این کشور غرق شده است. تعدادی از مسافران این کشتی ایرانی بودند. در این حادثه سه نفر جان باختند. پلیس اندونزی ۲۹ نفر را نجات داده است.

پلیس اندونزی سه‌شنبه (۱۹ آذر / ۱۰ دسامبر) اعلام کرد یک کشتی چوبی حامل شماری پناهجو روز گذشته در نزدیکی جزیره جاوه غرق شده است. جاوه یکی از جزایر اندونزی است که که پایتخت اندونزی، جاکارتا در آن واقع شده است.

شمار دقیق پناهجویان اعلام نشده است. به نقل از خبرگزاری فرانسه مسافران این کشتی چند ایرانی، چند شهروند مسلمان برمه و یک شهروند بنگلاش بوده‌اند که تصمیم داشتند خود را به خاک استرالیا برسانند.

به‌ گزارش پلیس اندونزی در پی غرق شدن این کشتی سه تن از مسافران جان باختند. هویت این افراد اعلام نشده است. پلیس اندونزی موفق به نجات ۲۹ نفر شده است.

فاجعه مردادماه

در ماه سپتامبر (مرداد) امسال نیز، یک کشتی حامل پناهجویان در نزدیکی جزیره جاوه غرق شده بود. در آن حادثه حدود ۴۰ نفر در دریا جان باختند.

در نیمه نخست سال ۲۰۱۳ میلادی ۱۳ هزار کشتی حامل پناهجویان به سواحل استرالیا رسیده‌اند.

دولت جدید استرالیا برخورد با مهاجران غیرقانونی را تشدید کرده است.

نخست وزیر محافظه‌کار استرالیا، تونی ابوت در مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود که مبارزه با مهاجرت غیرقانونی را شدت خواهد بخشید.

"کشتی‌ها را متوقف کنید" یکی از مهمترین شعارهای او در رقابت‌های انتخاباتی بود.

+39
رأی دهید
-6

kami_81 - مالمو - سوئد
به جهنم مگه ادم اینقدر باید خر باشه مگه نمیدونن اونجا چه خبره ملت رسمن عقلشونو از دست دادن
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 23:35
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
هـــــــــــــــــــــــــی وای من ..... این هم نتیجه حکومت اسلامی . بزرگترهای ما چه خیانتی در حق ما کردند چه خیانت بزرگی !!!!!!!!!!!!
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 01:06
مهر مادر - اهواز - ایران
ای وای چرا مهاجرین از جان و پول خودشون سیر شدند .....دولت استرالیا اینهمه هشدار میده ...آخر هم نمی فهمند .... ای بابا بیاید بریزید انقلاب کنید حداقل تو کشور خودتون بمیرید و این حکومت ظلم و فساد و جنایتکار را هم شاید سر نگون کردید.... خدایا به داد دل این مردم برس....
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 03:24
Artosh - آدلاید - استرالیا
واقعاً نمیفهمن دیگه خواب استرالیا رو هم نمیتونن با این روش اومدن ببینن؟!!! حماقت تمومی نداره! در ضمن ١٣ هزار کشتی نیومده، ١٣ هزار نفر با کشتی اومدن..
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 04:14
amonbede - تهران - ایران
نتیجه ی حکومت آخوند بر مردم ، مردم حاضرند حتی شده تو آب غرق بشن ولی از دست اینا فرار کنند
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 04:36
raha1984 - هامبورگ - المان
واقعا که !! مگه بارها اعلام نکردنند که دیگه پناهنده نمیگیرنند !! باز جونشون و پولشون رو به خطر انداخته اند که چی ؟؟؟
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 08:42
ari jojeh - تهران - ایران
جدا از چند نفر که کمتر از تعداد انگشت‌های دست آدمهای شریفی هستند، بقیه یک مشت اراذل و اوباش و به معنای واقعی‌ کلمه رفته اند به استرالیا، وقتی‌ در سیدنی یا ملبورن یا آدلاید قدم می‌زنی، به محض آنکه چند ایرانی‌ میبینی‌ تنها چیزی که صحبتهایی که از این جماعت میشنوی فقط فحش‌های ناموسی خواهر و مادر و تمام آلات و عدوات انسانی‌ ووووو که حس سنگینی‌ به آدم دست میدهد که انسان نه تنها از ایرانی‌ بودن که از انسان بودن هم بیزار میشود.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 00:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.