رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس: نامه مرتضوی کذب است

علیرضا محجوب، دریافت هدیه از سازمان تامین اجنماعی را تکذیب کرده است

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس ایران، مطالب مطرح شده در نامه اخیر سعید مرتضوی، مدیرعامل پیشین تامین اجتماعی درباره نمایندگانی که از این سازمان هدیه گرفته‌اند را "کاغذ سوخته" خواند.


علیرضا محجوب، نماینده تهران که نامش در نامه آقای مرتضوی به عنوان یکی از دریافت‌کنندگان "کارت هدیه" آمده است، اتهام دریافت هدیه از سازمان تامین اجتماعی را تکذیب و بر صحت گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی تاکید کرد.

در متنی که در سایت خانه ملت منتشر شده، آقای محجوب تهدید کرده است که تکرار اتهامات آقای مرتضوی و انتساب آن به مجلس "در حکم نشر اکاذیب و سبب پیگیری قانونی برای نشرکننده" خواهد بود.

سعید مرتضوی دیروز دوشنبه ۱۸ آذر اعلام کرد که اسامی و مشخصات نمایندگانی را که از این سازمان 'دریافتی داشته‌اند' به همراه نامه‌ای خطاب به رئیس کمیسیون اصل نود به مجلس فرستاده است.

در نامه آقای مرتضوی ادعا شده بود که نمایندگان مجلس هشتم در چند نوبت از سازمان تامین اجتماعی هدیه دریافت کرده‌اند و تعداد آنها در سه مورد، ۱۴۳، ۷۵ و ۶۷ نفر عنوان شده بود.

این در حالی است که در گزارش نهایی هیئت تحقیق و تفحص مجلس از تامین اجتماعی تعداد نمایندگان دریافت‌کننده هدیه و بن کالا از این سازمان ۳۷ نفر اعلام شده بود، بدون آن که نامی از آنها برده شود.

آقای مرتضوی در نامه خود به رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، مدعی شده بود که علیرضا محجوب و 'اکثر همکاران ایشان در هیئت تحقیق و تفحص' خود از دریافت‌کنندگان کارت هدیه و بن کالا بوده‌اند.

آقای محجوب در جوابیه خود نوشته است: "این قبیل اکاذیب فرافکنانه هیچ خللی در عزم جزم هیئت در احقاق حقوق حقه صاحبان اصلی صندوق وارد نمی‌کند و انشاءالله در دادگاه مشخص خواهد شد عاقبت کذابان چیست."


'انتقام‌جویی'


در واکنشی دیگر سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با تایید دریافت نامه سعید مرتضوی به این کمیسیون گفت: "این نامه غیرمستند و صرفا برای تشویش اذهان عمومی است."

مصطفی افضلی‌فر گفت نامه آقای مرتضوی "بیشتر شبیه شب‌نامه" است.

او هدف از ارسال این نامه را "انتقام‌گیری از نمایندگان مجلس برای ارجاع گزارش هیات تحقیق و تفحص به قوه قضائیه" عنوان کرده است.

آقای افضلی با تایید تلویحی دریافت بن کالا از سوی بعضی نمایندگان گفت: "اگر مرتضوی رعایت تقوا و انصاف را داشت به خاطر دریافت مبالغی مانند ۵۰۰ هزار تومان بن‌هایی مانند بن کمیته امداد و بهزیستی که آن‌هم در اختیار مستضعفان قرار می‌گیرد عالی ترین مراجع تصمیم گیری و نظارت را آماج حملات انتقام جویانه خود قرار نمی دادند."

سخنگوی کمیسیون اصل نود سعید مرتضوی را به "تشویش اذهان عمومی" متهم کرده و حق شکایت از او را برای نمایندگان مجلس محفوظ دانسته است.

+4
رأی دهید
-19

toopetoop - سانتا کلارا - آمریکا
من این محجوب رو باهاش کار کردم. بی نظمتر و بی معرفت تر از این نداریم ما
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 16:00
آزاد10 - آلمان - المان
دعوای گدایان لاشخور
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 16:48
compatriot - تورنتو - کانادا
آقای محجوب دزد کاغذ سوخته نیست کاغذ پارست!
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 17:15
karaji - گتنبرگ - سوئد
به این میگن خر تو خر !!
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 18:17
agha-javad - تهران - ایران
چه سیاستمدارا‌ای ما داریم!! همه دزد و دروغگو و جنایتکار از دم...
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 18:27
azadeh11 - آمستردام - هلند
حالا ببینیم که کی‌ می‌شه سعید امامی که واجبی را سر بکشه؟؟؟؟
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 19:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.