'فیس‌بوک یک سایت جاسوسی است که در فتنه ۸۸ نقش داشت'

به گفته آقای خرم‌آبادی فیس‌بوک عامل بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله روابط نامشروع است

عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه می‌گوید فیس‌بوک یک سایت جاسوسی است که در فتنه ۸۸ نقش داشت و کسی در ضرورت ادامه فیلتر کردن آن تردیدی ندارد.

آقای خرم آبادی به خبرگزاری فارس گفت تاکنون اعضای دولت درخواستی برای رفع فیلتر فیس‌بوک به این کارگروه نداده‌اند.

او گفت با توجه به "اشاره صریح" آیت‌الله خامنه‌ای در هفته گذشته در مورد نقش این شبکه اجتماعی در فتنه ۸۸ و همچنین هشدار برخی علما، بعید است کسی چنین در خواست "نابجایی" را مطرح کند.

فیس‌بوک از چهار سال پیش در ایران فیلتر شده و موضوع ممنوعیت یا مجاز بودن عضویت و فعالیت در این شبکه اجتماعی بارها، بویژه در چندماه اخیر، در نهادهای حکومتی ایران مطرح شده است.

کمیسیون فرهنگی مجلس هم از هفته گذشته موضوع ممنوعیت عضویت و فیلترینگ فیس‌بوک را در قانون جامع رسانه‌ها مورد بررسی قرار داده است.

با این حال اختلاف نظر و اظهارات ضد و نقیض مسئولان درباره فیس‌بوک ادامه پیدا کرده بدون آنکه فیلترینگ آن متوقف شود و در هفته‌های گذشته تاکید بر ممنوعیت فیس‌بوک شدت گرفته است.

حدود دو هفته پیش فاطمه رهبر، نماینده محافظه‌کار مجلس ایران، از تلاش‌ دولت حسن روحانی برای رفع فیلتر فیس‌بوک انتقاد کرده بود.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی هم پیش از آن در اعتراض به علی جنتی وزیر ارشاد گفته بود "اصرار به رفع فیلتر فیسبوک چه معنایی دارد."

مسئولان قوه قضائیه هم در هفته‌های گذشته درباره استفاده جاسوسی از فیس‌بوک برای براندازی جمهوری اسلامی سخن گفته‌اند.

آقای خرم آبادی هم تاکید کرد فیس‌بوک یک سایت جاسوسی است که برای جمع‌آوری و تحلیل و بهره‌برداری از اطلاعات مردم کشورهای مختلف جهان طراحی شده و آمریکا از آن به عنوان ابزار براندازی نظام جمهوری اسلامی استفاده کرده است.

آقای خرم آبادی گفت همچنین گفت در فیس‌بوک صدها میلیون محتوای مجرمانه علیه مقدسات اسلامی، اخلاق، عفت عمومی و امنیت کشور وجود دارد و چون تفکیک محتوای مجرمانه از محتوای غیرمجرمانه در این سایت امکان‌پذیر نیست، فعالیت آن "مغایر قوانین جمهوری اسلامی" است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه همچنین از محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در شبکه‌های اجتماعی داخلی عضو شده تشکر کرد و آن را "سرمشقی" برای سایر مسئولان دانست.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران شاخص‌ترین مقام دولت ایران است که در فیس‌بوک فعال است و مرتب شرح برنامه‌ها و موضوعات کاری خود را در آن مطرح می‌کند.

علی جنتی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی ایران هم به گفته خودش در فیس‌بوک عضو است و " آن را جزو مصادیق مجرمانه" نمی‌داند.

+13
رأی دهید
-32

هستیا - شیراز - ایران
عجب که اینطور!
دوشنبه 18 آذر 1392 - 12:54
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
از خودتون ناع مشروع تر نیست ،،ضمن این که فیس بوک لیاقت می‌خواد که بعضی‌ از ما ایرانیا لیاقت اون رو نداریم ؛؛به جای این که بریم و به صدا و سیما اعتراض کنیم خانم مجری و با بازیکن محبوب کشور دیگه رو به ناسزا مبندیم این از فرهنگ کم ماست:::اینهائی که این کامنتای بد رو گذشته بودن همون آقا زادهایی هستن که با پول بیت‌المال باباهاشون یک شبه به عرش رسیدن و چیزی از فرهنگ نمیدونن فقط اسمشو شنیدن ،واقعا همون آخوندا هم براتون زیادن..چند تا کمآاوانت برای صدا و سیما فرستادین ؟؟؟؟؟؟آیا صدا و سیمای ایران رو باید مقصر دونست یا مجری و بازیکن را ؟؟؟؟آیا اسلام و دین با یکم سینه لخت کسی‌ رو دیدن به خطر میفته ؟؟؟واقعا که از فرهنگ عقبین ،،،،،،
دوشنبه 18 آذر 1392 - 13:27
alberto51 - میدلزبرو - انگلستان
عامل اصلی اعتراضات به حق مردم در انتخابات 88 فیس بوک نبود، بلکه تقلب آشکار سردمداران رژیم بود که یک خیمه شب بازی را به اسم رئیس جمهور بر مردم ایران تحمیل کردند و حالا تازه متوجه شده اند که این میمون بی لیلاقت چه بلاهائی که بر سر اقتصاد و اجتماع ایران نیاورده است. محض رضای خدا، اگر اعتقاد و وجدانی برایتان باقی مانده، حقایق را بگوئید، شاید دل دردمند و غم و اندوه مردم را تسکین دهید.
دوشنبه 18 آذر 1392 - 13:44
کبالت3 - کرج - ایران
راست میگه خودم تو تظاهرات دیدمش کبلائی.
دوشنبه 18 آذر 1392 - 18:37
Parsi6 - نیویورک - آمریکا
alberto51 - میدلزبرو - انگلستان. -- کاملاً درست میگی‌. من خودم از مخالفین سر سخت این آخوند‌های متحجر هستم ولی‌ اینجا ، خود مردم آمریکا هم معتقدند که سایت‌های اجتماعی از جمله فیسبوک. به جمع آوری اطلاعات خصوصی از شهروندان دست میزنند. دیوید زاکربرگ صاحب فیسبوک همینطور که از اسمش پیداست یک یهودی یه. یهودیان مقیم آمریکا تمایل زیادی به جمع آوری اطلاعات از غیر یهودیان دارند. خودم شاهد این مساله وقتیکه تو کالج نیو یورک درس میخوندم بودم. استادان یهودی تمامی‌ اطلاعات خصوصی ما رو به این عنوان که قسمتی‌ از برنامه کلاس می‌باشد را از ما می‌گرفتند اما سایر استادان که غیر یهودی بودند هیچ علاقهِ به اینکار نداشتند.
دوشنبه 18 آذر 1392 - 20:41
TINA2012 - ارومـــــــــــیه - ایـــران
اگه جاسوسیه چرا خود سید اغا رفته عضوش شده؟
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 08:39
m_h_gol - تهران - ایران
ملت گیج ایران باید خوشحال باشند که آخوندها اجازه می دن ما آزادانه نفس بکشیم !
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 11:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.