دستگیری دو توریست ترک به خاطر دادن "سلام هیتلری" در موزه آشویتس

دو توریست ترک تبار 22 ساله در  مقابل اردوگاه آشویتس لهستان به خاطر دادن "سلام هیتلری" دستگیر شدند.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک این دو توریست ترک تبار که یکی از آنها دختر و دیگری پسر است، در شهر بوداپست مجارستان تحصیل می کنند.

آنها برای بازدید از اردوگاه - موزه آشویتس به لهستان رفته بودند و در مقابل این اردوگاه در حالی که دستهای خود را به نشانه سلام بالا نگه داشته بودند مشغول عکسبرداری از یکدیگر بودند، که از سوی پلیس لهستان دستگیر شدند.

انتظار می رود در صورت محاکمه، مجازات 2 سال زندان در انتظار این دو دانشجوی ترکیه ای باشد.

در لهستان سلام هیتلری در ملا عام و ابراز نشان ها و نمادهای دوران آلمان نازی جرم محسوب می شود.

+71
رأی دهید
-26

Barzani - کریستیانساند - نروژ
اى کاش هیتلر تمام دنیا را میگرفت بالاخره اون از این پنج +یک با وجدانتر مى بود
دوشنبه 18 آذر 1392 - 11:16
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران
خدا لعنت کند هیتلر و هیتلردوستان را که زا ضربه بزرگی‌ به کل بشریت و مردم آلمان زدند. حالا این ۲ تا دانشجو که شاید برا شوخی‌ می‌خواستند این عکس را بگیرند اما کلّه پوک‌هایی‌ و سبک مغز هایی‌ هستند تو ایران که عاشق هیتلر جنایتکار هستند.هیتلر به پسر عمو‌های نژاد ژرمن که ساکن انگلیس بودند مرّوت نمیکرد و می‌خواست اونجا را و بقیه اروپا را با خاک یکی‌ کنه اما یه سری فکر میکردند که اگه هیتلر بیاد ایران اونها را نژاد برتر محسوب می‌کنه اما در تاریخ ثبت است که هیتلر به عربها و روسها و مجار ها همین وعده را داده بود اما وقتی‌ قسمتی‌ از روسیه را و مجارستان را گرفت دیدیم که با آنها چه کرد.
دوشنبه 18 آذر 1392 - 12:59
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران
بعضی‌ کلّه بوک‌ها میگن هیتلر خوب بود چون یهودی‌ها را میکشت آخر سبک مغز‌ها مگر در قاموس ما ایرانی‌‌ها یهودی کسی‌ و انسان کشتن امری درست بوده که خوشمون بیاد؟ما عجب ملتی هستیم؟از یکطرف به خود میبالیم که کوروش بزرگ یهودی‌ها را آزاد کرد و از طرف دیگر طرفدار هیتلر که یهودی‌ها را میکشت (البته بلانسبت ایرانی‌‌های شریف و آزاده بعضی‌‌ها را گفتم کلّه پوک)
دوشنبه 18 آذر 1392 - 13:02
raha1984 - هامبورگ - المان
این چه راز و داستانی هست که ترکها از هیتلر خوششون میاد خدا میدونه !! توی یوتیوب خیلی پروفایل و کامنت ها از ترکها دیده ام که طرفداری از این حزب میکنند !یکی نیست بهشون بگه که اگه الان حزب این اقا بود نسلتون رو ریشه کن کرده بود !!!!
دوشنبه 18 آذر 1392 - 13:19
راهجو - فریدونکنار - ایران
زندگی به سبک آلمانی با دنیایی بدون چین منفور که میخاد تو ماه هم پایگاه موشکی بسازه
دوشنبه 18 آذر 1392 - 17:41
goosfand - نیویورک - آمریکا
جالبه! خبری از روشنفکرای غربزده نیست! اینها که هی دم از آزادی بیان و غرب و حقوق بشر و .. میزنند، چنان این کلمات دموکراسی و سموکراسی رو قلمبه تحویل ملت میدند که انگار آخرشند کجایند؟! چرا نمیاند درباره این خبر نظر بدند؟! این غربی‌ها منتظرند که بگی‌ نا، تا نازیت کنند، و ...! آخه یکی‌ نیست بگه به شما چه اگه یکی‌ از هیتلر خوشش میاد؛ یعنی‌ توحش غرب رو باید از همین افراط و تفریط‌های تاریخیش فهمید؛ یه زمانی‌، هیتلر، و حالا ضدّ هیتلر؛ چرا کسی‌ نیست واسه کشته شدن ایرانیها توسط انگلیسیها نفرت داشته باشه؟!
دوشنبه 18 آذر 1392 - 19:04
goosfand - نیویورک - آمریکا
انتظاری نیست که سلمان فارسیهای قرن ۲۱ به این خبر واکنشی نشون بدند :)
دوشنبه 18 آذر 1392 - 19:05
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
ترکهای متوّهم بازم فراموش کردند کی‌ هستند، اگر چه جدشون چنگیز با هیتلر تو خونریزی و قتل عام انسانها قابل رقابت هستند.
دوشنبه 18 آذر 1392 - 15:19
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند، زیاد جوش نکن. چه فرقی داره با جملات زشت شما و سلام هیتلری اونا. تو هم یک نژاد پرست. البته تو کجا نژآد آلمانی کجا. یکی در قعر و یکی در اوج.
دوشنبه 18 آذر 1392 - 21:52
Parsi6 - نیویورک - آمریکا
goosfand - نیویورک - آمریکا--- تا حدودی با شما موافقم. این به خاطر نفوذ یهودیها در همه جای دنیاست. همینجور که میدونید قوانینی در حمایت یهودیان و با استفاده از نفوذ یهودی‌ها در آمریکا وضع شده که شما نمی‌تونید از تابوها و خطوط قرمز یهودی‌ها پا فراتر بذاری. شک کردن و انکار هولوکاست یکی‌ از اونهاست. اینها هنوز بعداز شصت سال هیتلر رو فراموش نکردند. و همیشه تو رسانه‌‌ها شون در قالب فیلم و شو و مستند این موضوع رو به تمام دنیا گوشزد میکنند. حالا سلام هیتلری که جای خود داره.
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 02:07
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
mir1976 - واشنگتن - آمریکا ../گفته خودت بدترین توهین نژادی است که میگی‌ تو کجا و نژاد آلمانی‌ کجا، معلوم است که ارباب پرستی جاهل.
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 21:15
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند، نگفتم زیاد جوش نکن. منظور من از لحاظ پیشرفت اقتصادی و فرهنگ بود. تا ایران آدمهایی مثل شما داره نه پیشرفت اقتصادی میکنه و نه فرهنگی.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 04:38
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
mir1976 - واشنگتن - آمریکا,,/چقدر دروغگو هستی، کامنتت بالا هست که نوشتی تو کجا و نژاد آلمانی‌ کجا، واقعاً خمر کردن با امسال شما سلول مغز کشیه.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 16:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.