شریعتمداری: روحانی هم راضی به آزادی موسوی و کروبی نیست + ویدیو

حسین شریعتمداری، نماینده رهبر ایران در روزنامه کیهان، در مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف در واکنش به دانشجویانی که خواهان آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی بودند گفت حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران هم راضی به آزادی آنان نیست.

آقای شریعتمداری گفته است: "خود جناب آقای روحانی به آزادی آنها راضی نیست چرا که نمی‌خواهد دولتش تحت فشار همراهی با اسرائیل قرار بگیرد و باید از آقای روحانی تشکر کرد. آزادی آنها صرفا باعث آشوب می‌شود."

حسین شریعتمداری همچنین انتقادهای تندی را علیه اصلاح‌طلبان و هواداران جنبش سبز مطرح کرده است.

علاوه بر آقای شریعتمداری، محمدباقر قالیباف و محمدحسین صفار هرندی نیز در دانشگاه تهران به طرح انتقادهایی از هواداران جنبش سبز پرداختند. سعید جلیلی، نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در دانشگاه تهران سخنرانی کرد.
'بیدی نیستم که با این بادها بلرزم'

سخنرانی حسین شریعتمداری در دانشگاه صنعتی شریف با شعارهای اعتراضی و حمایتی فراوان همراه بوده است و سر دادن شعارها به دفعات به وقفه در صحبت‌های او منجر شده است. آقای شریعتمداری در واکنش به برخی شعارها گفته است: "ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم."

او در پاسخ به شعاری گفته است: "من بچه تهرانم، شما فکر خودتان باشید که گم نشوید."

حسین شریعتمداری همچنین در واکنش به شعار "بسیجی واقعی، همت بود و باکری" گفته است: "کسانی که آن موقع از رفتن به جبهه خودداری می‌کردند و می‌گفتند ای کاش جنگ تمام می‌شد، هم اکنون به دنبال خونبها هستند."

او در سخنان خود اصلاح‌طلبان و هواداران جنبش سبز را به ارتباط با آمریکا و اسرائیل، طالبان، صدام حسین و عبدالمالک ریگی و دست داشتن در قتل ندا آقاسلطان متهم کرده است.


'آزادی زندانیان سیاسی بچه‌بازی نیست'

محمدحسین صفار هرندی، وزیر پیشین ارشاد نیز در دانشگاه تهران در واکنش به شعار مرگ بر آمریکای بسیجی‌ها گفته است: "این شعار جوانان ما در واکنش به شعار عده‌ای که در مکان‌های مختلف و در مقابل رئیس‌جمهور مطرح می‌کنند و آزادی زندانیان سیاسی و محصور را طلب می‌کنند. این عده قلیل باید بدانند تکلیف این موضوعات را یک نظام تعیین می‌کنند و این موضوعات بچه بازی نیست."دانشجویان به دفعات حین سخنرانی حسین شریعتمداری شعارهای اعتراضی سر دادندبه گزارش ایسنا دانشجویی معترض به سوی او کفش پرتاب کرده است.

آقای صفار هرندی گفته است باید شعار "اعتدال" آقای روحانی از "حصار افراطیون" آزاد شود.

محمدباقر قالیباف نیز در سخنانی گفته است شعار "نه غزه، نه لبنان"، که اولین بار در سال ۱۳۸۸ سر داده می‌شد، "ضدانقلابی و دوری از مبارزه" بوده است. علاوه بر اینها سعید جلیلی، نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی نیز در سخنانی علیه آمریکا صحبت کرد و به دفاع از برنامه هسته‌ای ایران پرداخت.

در سال‌های اخیر صدها نفر از دانشجویان معترض در ایران با احکام تعلیق، اخراج، ممانعت از ادامه تحصیل و زندان مواجه شده‌اند و گروه‌ها و تشکل‌های مستقل از حکومت عملا اجازه فعالیت ندارند. تظاهرات "روز دانشجو" نیز اغلب با برخوردهای امنیتی همراه بوده است.

۶۰ سال پیش، در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ احمد قندچی، مهدی شریعت رضوی و مصطفی بزرگ‌نیا، سه دانشجوی ایرانی از هواداران حزب توده و جبهه ملی، در دانشگاه تهران به دست نیروهای رژیم وقت کشته شدند.

آنها در تظاهرات اعتراضی علیه سفر ریچارد نیکسون به ایران، که پس از کودتای ۲۸ مرداد انجام می‌شد، شرکت داشتند. از آن پس این روز به عنوان روز دانشجو گرامی داشته می‌شود.

بخشی از سخنرانی پرتنش شریعتمداری در دانشگاه شریف به مناسبت ۱۶ آذر


شریعتمداری: روحانی هم راضی به آزادی موسوی و کروبی نیست
 

+10
رأی دهید
-82

vahid_ - گلاسگو - انگلستان
اینجا دانشگاست یا طویله .
یکشنبه 17 آذر 1392 - 10:45
m4ssod - لندن - انگلستان
بابا یه تریاک خوب بدین این مفنگی بزنه حال بیاد اینقد پاچه نگیره!
یکشنبه 17 آذر 1392 - 11:50
سالار123 - کوالالامپور - مالزی
چهره منفور
یکشنبه 17 آذر 1392 - 12:24
هستیا - شیراز - ایران
مملکت خرتوخر بشه همینه ما به رئیس جمهور رای دادیم تا خودش تصمیم بگیره
یکشنبه 17 آذر 1392 - 12:26
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
خیلی از شعارها را متوجه نشدم.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 12:45
compatriot - تورنتو - کانادا
نماینده وقیح که میگن همینه. رو که رو نیست! نمیدونم این حوزه علمیه چه بسر اینها میاره که از اینهمه دروغ شرم نمیکنند!
یکشنبه 17 آذر 1392 - 13:11
yaraneh - هند - هند
تف به قیافه خودت و هواداران عوضیت
یکشنبه 17 آذر 1392 - 13:14
zavareh - رودسر - ایران
vahid_ - گلاسگو - انگلستان - واقعا، کسانی که جلسه اراجیف اینگونه اهریمنان پلید شرکت میکنند از چهار پایان کمترند.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 13:35
pasargad2 - شیراز - ایران
برو کثافت عوضی . تو رو یه مشت کثیف تر و باج تر از خودت فقط قبول دارن. اونایی که از پشت گوسفند اومدن نشستن پشت میز و پشت میکرفون یا به جای چوب گوسفند چرونی اصلحه دست گرفتن افتادن به جون ملت. کثیف تر از شما رو تو دنیا ندیدم
یکشنبه 17 آذر 1392 - 14:20
siavash2a - تهران - ایران
این اقا مفت خوره نظامه اگه اینارو نگه نونش بریده میشه.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 15:30
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
مرگ بر آمریکا دیگه برای چی بود !! شریعتمداری داشت مزخرف می گفت و دانشجویان هم داشتند به او اعتراض می کردند اما آخرشو خراب کردند !! چرا مرگ بر آمریکا ؟! اول مرگ بر خودمان که افرادی مثل شریعتمداریها در ایران حکومت می کنند . این آقا رهبر طالبان ایران است . آدمی بسیار نادان و خشک مغز . هر چی بگوئی یه چیزی دیگه میگه که نشون بده خودش می فهمه و همه اسرار دست اونه !! او دشمن اصلاحاته چون با اصلاحات او باید کنار بره ولی نمیخواد کنار بره !!
یکشنبه 17 آذر 1392 - 16:20
کبالت3 - کرج - ایران
حالا اون پشگل انداز چیه تو دستت اینجا دانشگاهه یا قهوه خونه گلوبندک کبلائی.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 20:23
HAMID71 - ابهر - زنجان - ایران
بر پدر و آدم دروغ گو
یکشنبه 17 آذر 1392 - 21:28
omidvaran - نورکل - امریکا
من نمیفهمم چطور یک جوان که خودشو دانشجو میدونه چطور حاضر میشه بیاد وبه مزخرفات تفاله هائی مثل هرندی و حسین بازجو گوش بده - حتما یه جای کار اشکال داره - یا اون جوان دانشجوی واقعی نیست وازعوامل جیره بگیر ایناست - یا دست وپاشو گرفتن بزور اونجا اوردنش - یا اینکه اصلا همچو جلسه ای نبوده - وگرنه فقط بقیافه این بازجوی مزدور واون هیکل کثیفش نگاه کنید معلوم میشه یک یکجای کار اشکال داره - این زباله هارو باید تو طویله ببرن یا بریزن تو فاضلاب کی حاضره بره ایناروببینه ؟
دوشنبه 18 آذر 1392 - 05:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.