لیونل مسی بالاخـره جواب ایرانی‌هـا را داد!

بیش از 30000 کامنت ایرانی در صفحه شخصی مسی!/ چقدر بد، فرهنگ ایرانی را نشان می‌دهیم

30هزار کامنت در صفحه شخصی لیونل مسی. آیا این هم حماسه‌ای است در تاریخ ایرانیان؟!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در چندسال گذشته هر وقت سایت‌های بین المللی اقدام به نظرسنجی یا رای‌گیری درباره مسائل ورزشی کردند که در آن یک نماینده از ایران هم حضور داشت، ورزش‌دوستان ایرانی با هجوم خود به سایت مربوط، ورزشکار ایرانی را انتخاب می‌کردند.

شاید نخستین بار این اقدام در انتخاب حسین رضازاده به عنوان قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان صورت گرفت. در سال‌هایی که قهرمان اردبیلی هنوز وزنه می‌زد سایت جهانی فدراسیون وزنه‌برداری اقدام به نظرسنجی کرده بود تا قوی‌ترین را انتخاب کند. در آن زمان هنوز اینترنت مثل الان بین ایرانی‌ها جا نیفتاده بود اما همه با اطلاع‌رسانی به یکدیگر و حرکت گروهی کاری کردند که هجوم زیادی به سایت فدراسیون جهانی انجام شود و در نتیجه انتخابات مخدوش شد.

در سال‌های بعد هم این اتفاق تکرار شد و سایت فدراسیون بین‌المللی آمار و ارقام فوتبال اقدام به نظرسنجی برای انتخاب محبوبترین بازیکن جهان کرد. یک بار مهدوی‌کیا و یک بار هم علی کریمی و فرهاد مجیدی در جمع محبوبترین بازیکنان جهان قرار گرفتند تا حمایت دسته‌جمعی ایرانی‌ها اینجا هم بر واقعیت‌ها چیره شود. نظرسنجی‌ای ‌که مثلا مسی در آن بین 5 بازیکن برتر هم نبود اما با لطف رای ایرانی‌ها نتیجه طور دیگری رقم خورد.

یادمان نرفته در نخستین سالی که فدراسیون وزنه‌برداری اقدام به نظرسنجی کرده بود به خاطر هجوم بیش از حد کاربران ایرانی، سایت این فدراسیون دچار مشکل و برای یکی، دو روز کاملا قطع شد. اما این اتفاق‌ها برای جامعه ما مثبت بود چراکه نشان دهنده علاقه ایرانی‌ها به ورزش بود. اینکه در همه نظرسنجی‌های اینترنتی فعال هستیم چیز بدی نیست اما اقدامی که به تازگی در شبکه اجتماعی فیس بوک می‌بینیم و شب گذشته هم بار دیگر تکرار شده به هیچ وجه قابل قبول نیست و فقط برای این جامعه "همیشه حاضر در صحنه" بدنامی به بار می‌آورد؛ نامی که حتما نمی‌تواند نماینده فرهنگ والای ایرانی باشد.

همین چند ماه پیش بود که جمع زیادی از کاربران ایرانی فیس‌بوک در خلال برگزاری لیگ جهانی والیبال با هجوم به صفحه شخصی ایوان زایتسف یکی از بازیکنان تیم ملی ایتالیا، این صفحه را پر از نظرات و کامنت‌های خود کردند که اکثرا هم حاوی مطالب توهین‌آمیز و زننده بود. خانواده زایتسف هم از این توهین‌ها بی‌نصیب نمانده بودند و حجم بالای کامنت‌ها به جایی رسید که این بازیکن گفت: "متاسفم که بزگترین تفریح ایرانیان توهین به دیگران است!"

شب گذشته هم این اتفاق تکرار شد و تا لحظه ارسال همین مطلب هنوز در حال ادامه یافتن است. صفحه شخصی لیونل مسی پر شده از نظرات کاربران ایرانی که با میانگین 10 کامنت در هر دقیقه در حال ارسال صحبت‌های نه چندان مناسب خود هستند. شکی نیست که هر کدام از کاربران ایرانی فیس‌بوک، نماینده فرهنگ این مرز و بوم هستند و وجود توهین و حرف‌های زننده در نظرات هر کدام از آنها تصوری دروغین را از کشورمان می‌سازد.

حالا تصور کنید از شب گذشته تاکنون بیش از 30 هزار کامنت روی صفحه شخصی بهترین بازیکن 4 سال گذشته جهان از سوی ایرانی‌ها ارسال شده که همه آنها با محتوایی مشابه در حال کری و رجزخوانی برای این ستاره فوتبال دنیا آن هم با بدترین ادبیات یا اشاره به تقابل او با هاشم بیگ زاده هستند.

نمونه‌ای از این کامنت‌ها را بخوانید:

- مسی تو که مسی، اگه طلا هم بودی هیشکاری نمی‌تونستی جلوی ایران بکنی داداش.

- چهارسال قبل کامران نجف‌زاده رفت با مسی مصاحبه کنه، مسی گفت ایرانو نمیشناسه و مصاحبه نکرد. الان باید بیک زاده طوری بزنتش که که قیافش شبیه دفاع راست فوتبال دستی شه.

- مسی جون یک ماه یارانه خودتو بده بیگ‌زاده تا ولت کنه

- مسی تنها نیست

"هاشم اول"

- اگه تیم ملی پشتکار شمارو داشته باشه با این کامنت گذاشتناتون، آرژانتین سهله برزیل رو هم می‌بریم!

- آهن آلات، ضایعات، مسی‌جات خریداریم!

- مسی، هاشم بیگ زاده را به مناظره دعوت کرد

- بچه‌ها از امروز اینجا پاتوق شد تا شروع جام جهانی. به دوستان خود بگوئید!

این فقط نمونه‌ای از کامنت‌هایی بود که در شب گذشته از سوی برخی کاربران ایرانی در صفحه مسی منتشر شده بود. شاید دیگر نیازی به گفتن هیچ جمله‌ای نیست و با خواندن این نظرات بدانیم که چقدر بد فرهنگ ایرانی را نشان داده‌ایم. ای کاش همه این دوستان انرژی خود را در جای دیگری صرف می‌کردند که به نفع ایران و ایرانی بود. جالب اینجاست که در کامنت‌های آخر کاربران از صفحه مسی خسته شده‌اند و با یکدیگر قرار گذاشته‌اند که حرکت خود را در صفحه ادین ژکو مهاجم تیم ملی بوسنی ادامه دهند.

شاید یکی از کامنت‌هایی که در انتقاد از این نظرات روی صفحه مسی گذاشته شده بود به خوبی حق مطلب را ادا کند:

- واقعا نمی‌دونم منظورتون از این کامنتا چیه، فقط میدونم باعث میشید جهان سومی بودن مون رو به رخمون بکشن

لیونل مسی بالاخـره جواب ایرانی‌هـا را داد!

د از اتمام مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 و مشخص شدن رقیبان ایران، عده ای از هموطنان در یک اقدام ناپسند به صفحه شخصی لیونل مسی ستاره تیم ملی آرژانتین در فیس بوک هجوم آورده و به او فحاشی کردند. نظراتی که تعداد آنها از 40 هزار مورد تجاوز میکرد. ولی لیونل مسی این اقدام زشت را بی پاسخ نگذاشت و اینگونه جواب فحاش ها را داد. او همانگونه که در تصویر می‌بینید در جواب هجوم ایرانی‌ها گفت: «من برای این افراد متاسفم، زدن این حرف‌ها خیلی غیردوستانه است.»

+302
رأی دهید
-24

be_pa.khaste - هارلم - هلند
مگه مردم ایران چیزی غیر این هستن ؟؟؟
شنبه 16 آذر 1392 - 15:17
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
باعرض معذرت از مسی. بهترین فوتبالیست تمام کسانی که اینطور پیام فرستادند از روی نادانی یا جوانی می باشد ولی مطمعن باش که بهترین دوست شما ما ایرانیها هستیم.
شنبه 16 آذر 1392 - 15:23
eddy59 - مونیخ - آلمان
فکر میکنن خیلی بامزهاند ایرانیهایه بی جنبه متاسفم...براتون...فکر کردید استقلال پرسپولیسه .؟ همون بهتر تو ایران اینترنت نباشه ...همین مسی ی گل بزنه تو پاجتون خال کنید همتون خفه میشید...
شنبه 16 آذر 1392 - 15:31
شنگول و منگول - لندن - انگلیس
جای تأسف داره ! چقدر این ملت بی‌فرهنگ شدن ؟! هرچند که اگر حالیشون بود یک مشت آخوند کثیف پشمالو بهشون حکومت نمیکرد !
شنبه 16 آذر 1392 - 15:33
ستاره سبز - دبی - امارات
ما با فرهنگ بودیم اما دیگه نیستیم صفویه همه چیز از ما گرفت
شنبه 16 آذر 1392 - 16:01
garmsari - یورک - بریتانیا
واقعا که اخوند هم از سر این ملت زیادى هست،
شنبه 16 آذر 1392 - 16:04
princesse - تهران - پرژن
خاک عالم بر سرتون جداً جمهوری اسلامی چی‌ پرورش داده !!!!!!!!!!!!. تٔف فففففففففففف
شنبه 16 آذر 1392 - 16:08
داد بیداد - قم - ایران
زیاد سخت نگیریم این فرهنگ بیشتر ما ایرانیهاست که خود را قوم برتر و دیگر اقوام رو پست میشماریم.یک حقیقت تلخ اینه که ما ایرانیها نژاد پرست هستیم. مسی ایران رو نمیشناسه ، و ما هم اینجوری خودی نشان دادیم !!
شنبه 16 آذر 1392 - 16:14
compatriot - تورنتو - کانادا
تقصیر خودمون نیست کشورمون یه کشور بستس که توش در فساد، سیاهی و دورویی غرق شده ایم. همه چیز از ایرانیان گرفته شده و عکس‌العملش اینگونه بازتاب پیدا میکنه!
شنبه 16 آذر 1392 - 16:20
siliconvalley - مالمو - سوئد
بعد از حماسهٔ ناسا نوبت حماسهٔ مسی شده! خاک تو سر هر چی‌ ایرانی‌ بی‌ فرهنگه! گفتن بی‌ فرهنگ نگفتم همه! نریزین سرم!
شنبه 16 آذر 1392 - 16:25
خروس - دبی - امارات
فقط تاسف و تاسف . شرم اوره . جالبه که همه اینایی که کامنت دادن همین که اسم فرهنگ 2500 ساله و کوروش و داریوش هخامنشی میاد اشک از چشاشون سرازیر میشه چنان دچار احساسات میشن که انگار خودشون بنیانگذار این فرهنگ بودند. زرشک...
شنبه 16 آذر 1392 - 16:13
m.n.s - کرج - ایران
بلی دگه چی بگه بنده خدا . از قدیم گفته اند جواب ابلهان خاموشیست
شنبه 16 آذر 1392 - 16:26
هستیا - شیراز - ایران
خیلی کار زشتی کردن
شنبه 16 آذر 1392 - 16:37
payamak - منچستر - انگلستان
همیشه با خودم میگم یه فوتبالیست چرا باید اونقدر معروف بشه ،مگه چیکار می‌کنه بجز لگد به توپ زدن، چرا یه دانشمند اینقدر معروف نیست و درامد نداره،توهین کردن به دیگران کار بدیه ولی‌ مسی عددی نیست که بخواد راجع به فرهنگ ایرانیان نظر بده
شنبه 16 آذر 1392 - 16:40
lafcadio - استکهلم - سوئد
فیکه این . انقدر بیکار نیست جواب یه سری ...خل رو توی کامنتا بده
شنبه 16 آذر 1392 - 16:58
meysam.w.germany - تهران - ایران
عجب ملتی داریم
شنبه 16 آذر 1392 - 17:04
بی غم - تهران - ایران
خوب یکی از دلایلی که مردم قبل از انتخاب رقیبان ایران در جام جهانی در نظر سنجی برنامه 90 به آرژانتین رای دان همین کری خواندن ها بود دیگه!!! فکر نکنم علاف تر از ما توی دنیا وجود داشته باشه. وقتی تمام تفریح ها برای جوون ها ممنوع باشه دیگه اونها هم مجبورن به فضای مجازی رو بیارن.
شنبه 16 آذر 1392 - 17:15
kimiaa - تهران - ایران
مطمئنم از حالا فوتبالیستهامون دارن نقشه میکشن بعد از بازی زود بپرن پیرهن مسی رو بگیرن به قیمت نجومی بفروشن!
شنبه 16 آذر 1392 - 17:24
davood63 - تهران - ایران
وقتی‌ سال ۵۷ انقلاب شد همه چی‌ از بین رفت قبل از انقلاب حرف از مردانگی،شجاعت شرف اعتماد ،درستی حقیقت، امانت داری ،وجدان،و،ووووووووو.پدران خودمون فحاشی می‌کنیم انقلاب .کردند. ما نسل بد انقلاب، افتخارمون شجاعت پشت کامپیوتر هستش ایون هم چرتو پرت نویسی و ادعا تا خدا،و همه چیز‌های بالا هم از بین رفت
شنبه 16 آذر 1392 - 17:12
meysam.w.germany - تهران - ایران
واقعا باعث تاسفه که چنین حرکتهایی رو میبینیم..وقتی اینترنت دمه دست هر بچه ای باشه میشه همین..واقعا بابت ایرانی بودنم متاسفم....گوسفنداشونو میفروشن میان تهرانو به گند میکشند....جالب اینجاست که هنوز غباره شالیزار رو پیشونیشونه میان فیسبوک رو هم به گند میکشند..این افراد لایق این هستند که قبل از واگذاریه اینترنت نوار مغزی ازشون گرفته بشه.....
شنبه 16 آذر 1392 - 17:13
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
خاک بر سر بی‌ فرهنگتون.از همین الان باخت وحشتناک ایران در برابر مسی را پیش بینی‌ می‌کنم،آخه بیک زاده تو مهار بازیکن‌های در پیتی خودمان مونده حالا می‌خواد یک تنه در برابر آرژانتین و مسی قرار بگیره به جای این فحاشی‌ها باید کری مثل آدم و منطقی داشته باشیم این جور فقط مسی را جری تر می‌کنن البته مسی زیاد تحت تاثیر حاشیه‌ها نیست اما اونم آدم و جام جهانی‌ هم جای شوخی‌ و لوس و ننر بازی نیست ،امید وارم با حرفهای قشنگ و منطقی کری بخونیم و کامنت بذاریم و خودمون را با فرهنگ نشون بدیم نه اینکه هنوز ۲۴ ساعت نگذشته جو گیر بشیم و بی‌ ادب بازی در آوریم نا سلامتی‌ مثلا پیشینهٔ ۲۵۰۰ سال فرهنگ و تمدن را داریم که این بی‌ فرهنگ بازی‌ها هم از ۱۴۰۰ سال پیش و با پای شکسته و گردن خرد شده اعراب و اسلام پا به خاک پاک ایران گذاشت و در آخر امیدوارم آرژانتین و مسی‌ را از همین الان با این کارها تشنه به گلباران کردن ایران نکنیم و کاری نکنیم که برای بازی با ایران از الان ثانیه شماری کنند
شنبه 16 آذر 1392 - 17:17
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
واقعا که این ملت سزاوار جمهوری اسلامی است. فرهنگ ایرانی= فحاشی, زورگیری, لات بازی,مسخره کردن دیگران. با چنین فرهنگی اینهمه ادعا داریم؟
شنبه 16 آذر 1392 - 17:52
تیردادسورنا - ایران - ایران
فرهنگ والای ایرانی!!!؟؟؟میشه بگید کدوم فرهنگ؟فرهنگ هتاکی؟فرهنگ رانندگیشونو ببینید همه چیز دستتون میاد مردمی که با یه تصادف کوچک دست به یقه میشن و شکم هم رو جر میدن! خواهشن هندونه زیر بغل این ملت بی فرهنگ نذارین
شنبه 16 آذر 1392 - 17:59
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
ما ملت خود بزرگ بین هستیم، توی ما نهادینه شده. اگر هم هیچی نداشته باشیم بهش بنازیم باز فکر میکنیم بالآی دنیا هستیم. در ضمن زبان زور رو خوب میفهمیم، همیشه دشمن رو دست کم میگیریم و کلا مثل پول خرد تو جیب هستیم، اسکناس صداش کمتره ولی ارزش بیشتر، ولی اون پول خرد فقط جرینگ جرینگ میکنه!
شنبه 16 آذر 1392 - 18:08
ukguy4u - لندن - بریتانیا
چی بگم دیگه از بربر ها هم پست تر شدیم.
شنبه 16 آذر 1392 - 18:24
GHAFAS - مشهد - ایران
ملتی که از هر تریبون وهر منبر وموعظی ناسزا می شنوه به ناسزا عادت داره اصلا برای من عجیب نبود
شنبه 16 آذر 1392 - 18:29
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
این اسلام ناب محمدی و حکومت اسلامی عجب بیشعورهایی پرورش داده .خدا پدر شاهو بیامرزه که جووناش با غیرت بودن و رفتن به جبهه ها و جنگیدن و کشته شدن. این تربیت اسلامی بدرد لای جرز هم نمی خوره
شنبه 16 آذر 1392 - 18:29
Parandeh - بیرمینگهام - امریکا
واقعا فیس بوک باید تو ایران فیلتر بشه،ملت هنوز جنبشو ندارن
شنبه 16 آذر 1392 - 18:30
بت شکن - مونترال - کانادا
اگر مسی تا به حال ایران را نمیشناخت الان دیگه شناخت، وقتی‌ رئیس جمهورش توهین‌های کوچه بازاری (....آب را بریز اونجا که میسوزه، ممه را لولو برد، آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دانتان پاره شود و و و ...)دیگه از یک ملت بی‌سواد چه انتظار دارید!!!؟؟؟
شنبه 16 آذر 1392 - 18:41
shooshtari - اهواز - ایران
یک نمونه از فرهنگ را که ما ایرانی ها بهش افتخار می کنیم و غربی ها ندارند را کسی اگه می تونه بگه . همش دم از فرهنگ می زنیم ولی روز به روز داره خلافش بیشترثابت می شه. شعار و واقع گریزی زندگیمون رو گرفته است
شنبه 16 آذر 1392 - 18:42
dark night - تهران - ایران
وقتی‌ رئیس جمهور میگه آب بریز اونجا....، وقتی‌ سریال‌ها همه توهین و متلک پرونی، وقتی‌ تو خیابونها و مکانهایی عمومی‌ به هم بد میگن، دیگه از فرهنگ فقط اسمش می‌مونه.
شنبه 16 آذر 1392 - 18:42
REZA404 - آلست - بلژیک
گور پدر این آخوندها ولی‌ دستشان درد نکنه که پدر این مردم رو در میارن آخوندها مردم مارو خوب شناختن و می‌‌دونن یه کم آزادی به این مردم بدن سنگ رو سنگ بند نمیشه به نظر من اکثر ما ۳۵ سال پیش آزادی زیادی داشتیم و این باعث جفتک زدن ایرانیها شد و این هم که سرمان میاد حق من هست واقعا خوبه که تو ایران اینترنت زیاد باز و در دسترس نیست و یا مشروب ممنوع هست و یا حجاب اجباری هست چون ماها در هر کاری افراط و تفریط می‌‌کنیم
شنبه 16 آذر 1392 - 18:45
ukang - لندن - انگلستان
حالا باز بگین جمهوری اسلامی حق نداره فیس بوک رو فیلتر کنه!
شنبه 16 آذر 1392 - 18:46
bineshaan - لندن - انگلیس
همسرم چند باری ازمن پرسیده که چرا تو این ۱۲-۱۰ سالی که من رو میشناسه حتی یکبار هم ندیده که من حتی با یکی از هموطنهام صحبت کنم . خجالت میکشم بگم دلیل خارج شدنم از ایران این بود که از دست ۹۵٪ شون خلاص بشم.
شنبه 16 آذر 1392 - 19:47
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
ما ایرانیها فقط بلدیم جر یزنیم.تا دلتون بخواد بلدیم حرف مفت بزنیم.چندتا ایرانی تونستن مثل مسی باعث افتخار کشورشون باشن؟...جر زدن و حرف مفت زدن شده فرهنگ واسمون.
شنبه 16 آذر 1392 - 18:07
shahriar69 - گوتنبرگ - سوئد
جا دارد که ایرانیانی که که از این عمل زشت و بدور از فرهنگ و تمدن آزرده خاطر شده‌اند، به سایت این ورزشکار بزرگ مراجعه کرده و به او نشان دهند که همه ایرانیها این گونه کوته نظر و نا بخرد نیستند و بچگانه فکر نمیکنند!
شنبه 16 آذر 1392 - 19:05
بی غم - تهران - ایران
احتمالا باید منتظر حمله متقابل آرژانتینی ها به فیس بوک بیگ زاده توی چند روز آینده باشیم!!!
شنبه 16 آذر 1392 - 20:17
aram.01 - کردستان - ایران
من جای مسی بودم اصلا با ایران بازی نمیکردم چون بیک زاده از همین حالا جوگیر شده وقت بازی برسه می زنه مسی ناقص العضو میکنه.
شنبه 16 آذر 1392 - 20:17
مانفرد - ایران - ایران
جماعتی عقده ای و افراطی/با تک تک اینها بشینی صحبت کنی چنان فیلسفاه حرف میزنند و این و اون رو متهم میکنند کانهوا خودشون از عالم غیب اومدند.بدبختی ایران از وجود همچین افرادیه.واقعا که جواب مسی از هرچه بدوبیراه باید براتون بدتر باشه .خوب بیشعورها همین کارهارو میکنید که بهونه میدید دست ینها که فیسبوک رو فیلتر کنند.
شنبه 16 آذر 1392 - 20:04
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
هموون بهتر که فیسبوک برای این ملت حرام اعلام شده. تازه اینا باسوادای مملکتمون هستند که میدوونند فیسبووک چیه و با هزار زور میتوونند وارد فیسبوک بشند. این هم از میراث جمهوری ننگین اسلامیه که هم چنین نسلی رو تو دامانش پرورش داده.
شنبه 16 آذر 1392 - 20:11
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
کسی‌ که اینو گذاشتی اینجا مگر نفهمیدی آنهایی که به‌‌‌ بازیکن ایتالیایی ناسزا گفتند در لباس ایرانی‌ها همه پان ترک بودند حتی خود رسانه‌های ایران هم گفتند، لطفاً اطلاع رسانی کنید که آنها دشمنان ایران هستند نه‌ ایرانی.
شنبه 16 آذر 1392 - 19:59
shabparast - ایران - شمال
من که رفتم تو صفحه مسی پیغام شخصی دادم ازش معضرت خواستم شما هم برید شاید آبرو ما بیشتر نره
شنبه 16 آذر 1392 - 20:48
mammal - لندن - انگلیس
به نظرم مسی حرف خوبی‌ زد که ایران را نمیشناسد. اکثر مردم دنیا ایرانیها را تروریست و مذهبی‌ شدید میشناسند مثل طالبان که میخواهند اسلام را به همه کشور‌ها بفرستند. کسانی که مثل مسی جواب میدهند که ایران را نمیشناسد نمی‌خواهند چیزی بگه که به ضدش تمام بشه. از این حرفها من در اروپا زیاد دیدم
شنبه 16 آذر 1392 - 21:21
gaagol - دالاس - آمریکا
به امید آزادی. این بدبختا گناهی ندارن، تا حالا مگه کجای دنیارو دیدن که چیزی یاد بگیرن
شنبه 16 آذر 1392 - 21:57
sudi2007 - واشنگتن - واشنگتن
خاک بر سرشون که هرروز دارن ابروی ایران و ایرونی رو مبرن. ملتی که به مفت خوری عادت کره به.. هم میوفته
شنبه 16 آذر 1392 - 22:11
عاشق تبریز - تبریز - ایران
از اثرات جمهورئ اسهالئ هست که چنین مردمئ تربیت میکنه
شنبه 16 آذر 1392 - 23:45
danial nabi - استكهلم - سوئد
حالا فکر می‌کنید خودشون خیلی‌ با کلاس حرف میزنند، اسپانیایی زبانها جزو اراذل و اوباش اول دنیا هستند، البته بعد از ایتالیا یی‌ها.
شنبه 16 آذر 1392 - 22:33
مراد درشوری - ویله - دانمارک
متاسفم که با این‌ها هم وطن هستم، تازه خودشان را با فرهنگ‌ترین می‌دانند و اکثرا فارس هستن از تهران
شنبه 16 آذر 1392 - 23:32
کبالت3 - کرج - ایران
چیز غریبی نیست هرچی از تمدن جدید به ما رسیده شکل ظاهری اون بوده صد ساله ماشین وارد شده هنوز فرهنگ رانندگی زیر صفره خط کشی و چراغ بدون مامور فقط محض خنده ست صدو بیست ساله پیش برای قانون اساسی و مجلس انقلاب کردیم هنوز مملکت حسینقلیخانی اداره میشه صد سال دیگم از اینترنت و دهکده جهانی بگذره بعیده خیلیها پی ببرن این با خونه خاله و قهوه خونه قنبر فرق داره و بعضی وقتا میشه استفاده دیگه ای هم داشته باشه حکایت شلوار جین و لوس بازیای بعدش یا صفحه فیس بوک فلان دیو و فلان دلبر حکومتی فعلا دل مشغولی ماست من که فکر میکنم تو ایران بهترین استفاده رو از اینترنت همین کلاهبردارای اینترنتی میکنن و برادرای ساعتی هفت تومن کبلائی.
شنبه 16 آذر 1392 - 21:32
a.ahooraei - کلن - آلمان
واقعاً دردآوره که یه عده باید برای نادانی مشتی ابله و بی فرهنگ جزا و جریمه پرداخت کنند. اون آقای مسی اگه ٤ تا ایرانی را میشناخت و احترام میذاشت الآن دیگه از همون ها هم دوری میکنه.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 03:07
Shervin2013 - خرم آباد - ایران
اینها همه به کنار...اون کامنتهایی که به زبان شیرین پارسی برای آقای مسی آرژانتینی گذاشتن توی حلقم
یکشنبه 17 آذر 1392 - 06:36
koorosh2500 - تهران - ايران
این فرهنگ کثیف دین و آخوند است که وقتی جای فرهنگ اصیل ایرانی و اهورایی را بگیرد ،نمی توان بیشتر از این از این ملتی که بی هویت شدند انتظار داشت و در اینجا شخصا از لیونل مسی و مردم فهیم و بزرگ آرژانتین پوزش میطلبم و افسوس که نمی توانم به آنها بگویم چه بر سر ما آورده اند که به این ذلت وبی فرهنگی رسیده ایم و همه اینها رو از ایرانی میدونند و نباید گله کرد. درود بر کوروش کبیر
یکشنبه 17 آذر 1392 - 05:24
Boogie Nights - لندن - انگلیس
یه درصد بالایی از طرفدارهای فوتبال تو ایران رو قشر فرهنگ پایین و لات و لوت و محروم بیسواد تشکیل میدن.اینکار هم یه نمونه دیگه از عقب موندگیها و وحشیگری ایناست.من یکی دو بار استادیوم آزادی رفته بودم و موجوداتی اونجا دیدم که اصلا باور نمیشد کرد.رکیکترین فحشها و شعارها رو نثار هم و فوتبالیستها و داور میکردن.اصلا هرکی من اونجا دیدم همدیگه رو هم با فحش و فلان کش و.. صدا میکردن.یا دیدم یکی اونجا تو شلوغی از بالا سکو ادرار کرد سو سر بقیه یا آتیش سیگار میزدن به کاپشن جلویی میخندیدن و. خلاصه بیسواد ترین و بی فرهنگترین و عقب مونده ترین آدمایی که تو ایران دیدم رو تو استادیوم دیدم.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 05:51
Artosh - آدلاید - استرالیا
مراد درشوری - ویله- دانمارک: عزیزم هرکی که تهران زندگی میکنه بچهء تهران نیست و فارس نیست! بحث اینجا کل اون بی فرهنگهایی هستن که همیشه آبرو میبرن، فرقیم نمیکنه ترک باشن، فارس، یا کرد و لر و .. مهم اینه که به این کاراشون خاتمه بدن، شما این وسط اومدی گریز میزنی به دعوای قومی و نژادی؟! الحق که بی فرهنگترین ملت روی زمین رو داریم. در ضمن جناب danial nabi از سوئد بنده به شخصه نشنیدم که همون ارازل اوباش دسته جمعی بریزن تو صفحهء شخصی کسی و به خودش و خانوادش توهین کنن! حتی به اون مجری برنامه هم رحم نکردن، سعی نکنیم بی فرهنگی و بی شعوریه ملتمون رو توجیح کنیم. باید این قبیل کارها رو تقبیح کنیم تا کمتر کسی دیگه به خودش اجازه بده با آبروی یک کشور بازی کنه.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 06:20
davod22 - تبریز - ایران
واقعا جای تاسف داره!!!ایکاش میشد از همین امشب با زدن 100 هزار تا کامنت ایرانی بودن واقعی مون...... کوته فکری این عده رو از دل محبوب ترین بازیکن جهان در آوریم و ایرانی بودن خودمون رو ثابت کنیم..... (: ما ایرانی ها اینجور مردمی هستیم با همین فرهنگ ! همون بهتر به خیلی چیزها دسترسی نداشته باشیم !
یکشنبه 17 آذر 1392 - 07:16
*پسر شجاع* - تهران - ایران
بابا چرا موضوع رو اینقدر سیاسی جناییش میکنید.والا! تا جایی که ما دیدیم تو همه دنیا اتفاقات بدتر از این می افته ولی همش زیر سیبیلی رد میشه.تو همین مقدماتی جام جهانی پلیس چند صد نفر از تماشاگران رو قبل از بازی بازداشت کرد..ولی به ایران که میرسه پیام گذاشتن تو فیسبوک میشه بی فرهنگی مردم ایران!..من کار اینا رو تایید نمیکنم ولی ربط دادن گودرز به شقیقه هنر خیلی از ایرانیهاست که در آخر ثابت کنن ایرانیها بی فرهنگ هستن!..با این وضع معلومه دنیا هم برای ایران احترام قایل نمیشه چون خود ایرانیها برای خودشون احترام قایل نیستن.اگه انتقاد داری حرفت رو بزن انتقاد کن. 50 میلیون ایرانی به اینترنت دسترسی دارن چرا بخاطر اشتباه 5-6 هزار نفر که از روی نفهمی 30 هزار کامنت بی ربط تو فیسبوک نوشتن به همه ایرانیها توهین میکنید..
یکشنبه 17 آذر 1392 - 10:00
dorood bar shah - نمور - بلژیک
شهر هرت جایی است که وطن هرگز مفهومی نداره و باعث ننگه
یکشنبه 17 آذر 1392 - 10:16
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
danial nabi - استکهلم - سوئد. همین توجیه کردنهای غلط است که همیشه حق را به ما میدهد و جسارتمان را برای ادامه این رفتارها بیشتر میکند. ایا تا کنون دیده یا شنیده اید که اسپانیایی ها یا ایتالیایی ها چنین رفتار مشابه ایی انجام داده باشند؟ ایا در ایتالیا و اسپانیا بی قانونی همانند ایران است؟ بگذارید تحقیر شویم تا یاد بگیریم چگونه باید باشیم و بادیگران چگونه رفتار کنیم. .
یکشنبه 17 آذر 1392 - 09:31
srdash - تبریز - ایران
خدایش آدم خیلی شرمنده میشه ازاین کارهموطنانش آخه باباانصافاکدوم یک ازبازیکنان مایارای مقابله بامسی که که حتی بزرگترین مدافعان اروپایی روجامیذاره رودارن واله بااین بازیکنانی که ماداریم مطمین باشین تاآخربازی کمه کمش 10تاگل روخوردیم پس یکم واقع بین باشیم ونام ایران وایرانی رالکه دارنکنیم آخه انصاف هم خوب چیزیه واقعاآدم دلش میسوزه که به این افرادچی بگه آخه.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 10:42
تپل مپل - شیراز - ایران
تیردادسورنا - ایران - ایران و akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا شما دو نفر دیگه کل حقیقت رو گفتید.دیگه حرفی نمونده برا گفتن!
یکشنبه 17 آذر 1392 - 10:57
ukguy4u - لندن - بریتانیا
مراد درشوری - ویله - دانمارک. موضوع رو قومی نکن.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 12:58
moh sab - شاهرود - ایران
چون اینترنته نه پول میخواد ونه ویزا و نه پاسپورت و همه قشر شرکت میکنن خیلی بعید نیست .ولی ظرفیت امثال مسی خیلی باید بالا باشه
یکشنبه 17 آذر 1392 - 15:22
تیردادسورنا - ایران - ایران
*پسر شجاع* - تهران - ایران تو هم نفست از جای گرم در میاد! خودمون که دیگه جنس خودمون رو بهتر میفهمیم اگه نمی فهمی پاشو یه سر برو تو خیابون تا ملت بافرهنگ ایران فرهنگ رو یادت بدن!
یکشنبه 17 آذر 1392 - 15:23
*پسر شجاع* - تهران - ایران
ﺗﯿﺮﺩﺍﺩﺳﻮﺭﻧﺎ - ﺍﯾﺮﺍﻥ - ﺍﯾﺮﺍﻥ. داداش من منم آدم بی فرهنگ دیدم ولی مطمن باش خیلیها سرشون تو کار خودشونه و کاری به دیگران ندارن..سر خیابون چندتا لات که نشد همه مردم ایران ..از این لاتها تو همه جا پیدا میشه شاید بدتر از اینا ولی مشکل اینجاست که جاهای دیگه مملکت قانون داره نفس این لاتهای بی سروپا رو میگیره ولی در ایران پلیس فقط گیر داده به روسری زنها و کاکل پسرها لاتها هم برای خودشون راست راست میگردن و اگه دولت خیلی همت کنه گردن چندتاشون آفتابه میندازه دور شهر میگردونه..
یکشنبه 17 آذر 1392 - 23:25
samad agha75 - ایران - ایران
آب را مجانی‌ می‌کنیم اتبوس را مجانی‌ می‌کنیم به این دل‌ خوش نباشید شما صفه فیسبوک مسی را از معنویات پر می‌کنیم
یکشنبه 17 آذر 1392 - 23:59
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
این ماهیت واقعی فوتبال ایرانه که اگر یک بار برید استادیوم به خودتون لعنت میفرستید اگه از تیمی طرفداری کنید یا بازم برید!البته دو قطبی طرفداری از مسی یا رونالدو تو اینکار تاثیر داشته یعنی شاید تعدادی از اینا طرفدار رونالدو تو ایران باشن البته رونالدو تقصیری نداره و اینکار هیچ توجیهی نداره!البته این رفتار و فحاشی رو میشه تو همه جا دید مثلا تو خود همین سایت!کلا بعد انقلاب ملت حالت تهاجم و فحاشی به خودشون گرفتن!نکته آخر اینکه اینایی که توهین کردن باید بدونن تو جام جهانی احتمالا جوری سوراخ میشن که 4 سال بعد دعا می کنن تیم ملی صعود نکنه تا آبروش حفظ شه!
دوشنبه 18 آذر 1392 - 00:26
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون شورت مسی برا بیک زاده زیر شلواره ، مگه این چلغوز میتونه از پس مسی بر بیاد ؟!!! یه چیزی بگید بگنجه آخه !! ولی‌ با این چرندیاتی که برا بنده خدا ( مسی ) نوشتن ایشالله شاهد ‌هات تریک مسی خواهیم بود . تا حالا می‌گفتم آرژانتین ۵ ایران ۱ ولی‌ از الان میگم آرژانتین ۵ ایران ۰ . حالا برید داییتونو دیوونه کنید .
دوشنبه 18 آذر 1392 - 09:48
تیردادسورنا - ایران - ایران
*پسر شجاع* - تهران - ایران دوست گرامی متاسفانه اکثریت مردم بی فرهنگ هستن اینو باید قبول کنیم اگر با فرهنگ بودن که توی صف روبروی آفتاب نمی ایستادند همدیگر رو هل بدن برای یک کیلو سیب زمینی! یا سکه و دلار بخرن بذارن خونه که گرونتر بفرشن اینا که دیگه اشرار و اراذل نیستن؟!خودمونو بزرگتر از اون چیزی که هستیم نشون ندیم.
دوشنبه 18 آذر 1392 - 09:52
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
امیدوارم بازیکنهای ایرانی هنگام بازی حداقل چنبه باخت را داشته باشند و قضیه پاشنه کفش روی صورت فیگو تکرار نشه شاید آبروی نمانده مان بیش از این نرود
دوشنبه 18 آذر 1392 - 20:05
راهجو - فریدونکنار - ایران
میگن همه ما بی فرهنگیم ! به غیر از اون مراد درشوری که دنبال اهداف پان ترکیش هست بقیه نشون دادن که مردم ایران همشون بی فرهنگ نیستن!دستکم اینجا که بافرهنگاش دورهم جمع شدن!!دم همتون گرم
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 16:58
samsam.aus - سیدنی - استرالیا
ﻭاﻗﻌﺎ ﻛﻪ اﻳﺮاﻧﻴﺎﻥ ﺑﻲ ﻧﻆﻴﺮﻧﺪ....اﮔﺮ ﺗﻠﻮﻳﺰﻳﻮﻥ ﺳﺎﻧﺴﻮﺭ ﻛﺮﺩﻩ,ﮔﻨﺎﻩ اﻳﻦ ﺩﻭ ﺗﺎ ﭼﻴﻪ? ﻋﺠﺐ ﻛﺎﺭﻱ ﻛﺮﺩﻡ اﺯ اﻳﺮاﻥ ﺯﺩﻡ ﺑﻴﺮﻭﻥ....ﻫﻴﭽﻮﻗﺖ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻣﺮﺩﻡ اﻳﺮاﻥ ﺩﺭﺳﺖ ﻧﻤﻴﺸﻪ...
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 02:38
tehran_london - لندن - انگلستان
وای خدا شما دیگه کی هستین..مسی اصلا جواب نداده این رو یکی با اکانت فیک گذاشته
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 22:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.