جهادی‌های خارجی از 'مخفیگاه‎‌های جنوب ترکیه' به سوریه نفوذ می‌کنند

مسیری که جهادی‌های خارجی مرتبط با القاعده از ترکیه برای ورود به سوریه استفاده می‌کنند، به شکلی روزافزون در حال سازمان یافتن است

مسیری که جهادی‌های خارجی مرتبط با القاعده از ترکیه برای ورود به سوریه استفاده می‌کنند، به شکلی روزافزون در حال سازمان یافتن است

فعالان تبعیدی مخالف دولت سوریه می‌گویند نگران آنند که جنگجویان اسلامی تندرو که بسیاری از آنها هم عضو شبکه القاعده هستند، بر نیروهای مخالف بشار اسد تسلط پیدا کنند.

آنها می‌گویند جنگجویان بنیادگرای اسلامی ساکن کشورهای اروپایی از جنوب ترکیه به سوریه نفوذ می‌کنند تا در جنگی که به زعم آنها یک جهاد اسلامی است، شرکت کنند.

فعالان مخالف دولت سوریه می‌گویند جهادی ها در حال نابود کردن انقلاب سوریه هستند.

یکی از فرماندهان محلی ارتش آزاد سوریه، از گروه های مخالف اصلی دولت سوریه، به بی‌بی‌سی گفته است که این جنگجویان خارجی به طور منظم فرماندهان این گروه را هدف قرار می دهند و اگر این فرماندهان از آرمان‌های اسلامی حمایت نکنند، آنها را می‌کشند.

بی‌بی‌سی نیز دریافته است که جنگجویان جهادی خارجی از پایگاه‌ها یا مخفیگاه‌های جنوب ترکیه برای ورود به سوریه و جنگ با نیروهای دولتی استفاده می‌کنند.

یکی از افردی که یکی از این مخفیگاه‌ها را در نزدیکی شهر مرزی ریحانلی اداره می‌کند به ریچارد گالپین، خبرنگار بی‌بی‌سی گفت ظرف سه ماه گذشته بیش از ۱۵۰ نفر از جمله تا ۲۰ بریتانیایی از این مسیر استفاده کرده‌اند.

وی گفت: "این افراد با دعوت از جانب دوستان به اینجا می‌آیند."

او افزود: "جهادی ها معمولا قبل از عزیمت به سوریه یکی دو روز در اینجا می مانند و زمانی که در انتظار پرواز برگشت به کشورهایشان هستند، نیز به اینجا می‌آیند."

یکی از این جنگجویان که از فرانسه آمده بود به خبرنگار ما گفت: "ما هزاران نفر هستیم، از گوشه گوشه جهان، و همگی عضو القاعده هستم."

وی که قبلا در فرانسه دانشجو بوده، گفت به تیپی متشکل از ۸۰۰۰ نفر ملحق شده بود.

او افزود که این تیپ اخیرا با سازمان‌های اسلامی و بنیادگرای "حکومت اسلامی عراق و شام" و "سوریه بزرگ" اعلام وفاداری کرده است.

مسیری که جهادی‌های خارجی مرتبط با القاعده از ترکیه برای ورود به سوریه استفاده می‌کنند، به شکلی روزافزون در حال سازمان یافتن است.

طی هفته گذشته، پلیس بریتانیا هشدار داده که صدها نفر از این کشور به مناطق جنگی سوریه سفر می‌کنند و بعضی از آنها به گروه های بنیادگرا ملحق می‌شوند.

+9
رأی دهید
-21

داد بیداد - قم - ایران
پس مزدورانی که از ایران عراق افغانستان لبنان به سوریهٔ برای کشتن زن و مرد و بچه فرستاده میشن چی‌ ؟. به گزارش خبرگزاری انقلاب سوریه سانا الثوره، نیروهای اسد با گروههای مزدور عراقی موسوم به لشکر ابوالفضل العباس و عناصر حزب الله لبنان، با ورود به منطقه حی الفتح، بیش از 35 کودک، زن و مرد را به صورت دست جمعی به قتل رساندند. نیروهای مزدور حزب الله لبنان و مزدوران گروه فرقه گرای موسوم به ابوالفضل، پس از قتل عام کودکان و زنان جسدهای آنان را سوزاندند . این مزدوران هر کس را در این مناطق می یابند در جا می کشند و اعدام یک شهروند پنجاه ساله که با خانواده اش بوسیله مزدوران عراقی موسوم به ابوالفضل که بر صفحه فیس بوک آنها منتشر شد یکی از نمونه های بسیار زیاد این کشتارها است.
شنبه 16 آذر 1392 - 10:47
Razia - منچستر - انگلستان
با سلام وقتى این خبرها را مى خونم ومیبینم که عقل کلها چه جورى فکراشونو روى هم میزارن تا این مسلمونا رو از روى کره خاکى بردارن و با به جون انداختن معذرت میخوام هارها و آدم خورهاشون از زمین و زمان بدم مییاد.یه دوستى دارم خودش از دمشقه شوهرش از کربلاست ٢٣ سأله دارن با هم زندگى میکنند به گفته خودشون هیچ مشکلى نه الان نه در گذشته نداشتن .بیچاره مردم سوریه چه شیعه چه سنى به پاى کى باید بسوزن معلوم نیست.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 01:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.