چهار عرب ایرانی با وجود درخواست‌ها برای توقف حکم، اعدام شدند

بنا بر گزارش‌ها از ایران٬ چهار تن از شهروندان عرب ایرانی که طی ماه‌های گذشته حکم اعدام آنها تائید و این موضوع با واکنش‌های بین‌المللی نیز روبه‌رو شده بود، اعدام شده‌اند.

این چهار تن جاسم مقدم‌پناه، غازی عباسی، عبدالرضا امیر خنافره و عبدالامیر مجدمی نام دارند و حکم اعدام آنها در دادگاه انقلاب اهواز صادر شده بود. این حکم پیشتر در بهمن ماه سال ۱۳۹۱ مورد تائید دیوان عالی کشور قرار گرفته بود.

فعالان مدافع حقوق بشر می‌گویند این چهار نفر پس از اعدام، دفن نیز شده‌اند و مسئولان به خانواده آنها گفته‌اند که محل دفنشان را به آنها نشان خواهند داد.

این چهار نفر اخیرا از زندان کارون به «محلی نامعلوم» منتقل شده بودند.

زمان دقیق اعدام این شهروندان ایرانی عرب نیز مشخص نیست.

بنا بر گزارش‌ها، خانواده‌های این چهار ایرانی عرب‌زبان، طی یک ماه گذشته از وضعیت آنها بی‌خبر بودند و پیگیری‌های آنها نیز راه به جایی نبرده است. این در حالی‌ست که همزمان بار دیگر اخباری در مورد اعدام قریب‌الوقوع آنها منتشر شده بود.

آقایان مقدم‌پناه، عباسی، امیر خنافره و مجدمی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و فساد فی‌الارض دستگیر شده بودند.

اتهام‌ها در عین حال فعالیت در گروهی که مقام‌های امنیتی آن را یک «گروه مسلح» نامیده‌اند نیز در بر می‌گرفت.

حکم اعدام این شهروندان با واکنش‌های بین‌المللی از سازمان‌های مدافع حقوق بشر تا رئیس امور سیاست خارجی اتحادیه اروپا روبه‌رو شده بود.

مرداد ماه گذشته سازمان عفو بین‌الملل، دیده‌بان حقوق بشر و مرکز مستندات حقوق بشر ایران با صدور بیانیه‌ای  خواستار توقف اجرای حکم اعدام چهار شهروند خوزستانی شده بودند.

این سه سازمان از قوه قضاییه ایران خواسته‌ بودند که محاکمه این چهار نفر مطابق با معیارهای بین‌المللی تجدید شود بطوریکه حکم اعدام یکی از گزینه‌ها نباشد.

مطابق این بیانیه خانواده‌های این افراد زندانی به گروه‌های حقوق بشری گفتند که آنها در تماسی که ۲۵ تیرماه امسال داشتند، گفته بودند بیم آن است که حکم اعدامشان به زودی اجرا شود.

به گفته مدافعان حقوق بشر این احکام بر پایه اعتراف‌هایی ناشی از «شکنجه» صادر شده، آنها به وکیل دسترسی نداشته‌اند و اعضای خانواده‌اشان نیز آزار و اذیت شده‌اند.

این سه سازمان حقوق بشری در عین حال گفته بودند این اتهامات به «رشته‌ تیراندازی‌هایی ارتباط دارد که ادعا شده به مرگ یک پلیس و یک سرباز منجر شده است».

صدرو احکام اعدام برای این چهار شهروند خوزستانی واکنش کاترین اشتون، مسئول سیاست‌ خارجی اتحادیه اروپا، را نیز همراه داشته که نهم بهمن ماه از ایران خواسته بود اجرای احکام اعدام آنها را متوقف کند.

گزارش‌ها از ایران حاکی‌ست که پس از انتشار خبر اعدام این افراد، شادگان، شهری که از آن می‌آیند صحنه اعتراضاتی شده است.

+76
رأی دهید
-34

سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
این دوستان شهید تنها جرمی که مرتک شده بوده اند تغیر عقیده و مذهبشون بود حالا بعضی ها میان میگن این همه چی رو به مذهب ربط میده ولی برید تحقیق کنید تا بهتون ثابت بشه . اعراب احواز تا حالا توسط اخوندان فریفته شده بودند که پس از گشایش چهار شبکه تلوزیونی اهل سنت و توصیه این شبکه ها به تدبر در آیات قران چون خودشون عرب بودند به این نکته پی بردند که سالیان سال اخوندان به اینها دروغ گفته اند در خوزستان بسیاری از مردم منطقه به اسلام راستین روی میآورند اما چون این تغیر عقیده ها توحیدیست در بلوتنهای خبری که تحت نفوذ صفوی ها و صهیونیستها هست انتشار نمیابد اما چیزی که بسیار قابل توجه هست رشد روز افزون توحید و یکتا پرستی در شهرهای بزرگ مانند طهران تبریز و اصفهان و همچنین مناطق عرب نشین هست که در آینده نه چندان دور بافت اجتماعی ایران رو عوض خواهد کرد و یکتا پرستان اکثریت جامعه را در بر خواهند گرفت
جمعه 15 آذر 1392 - 09:04
Cyrus749 - برایتون - انگلستان
خبر خوشحال کننده‌ای نیست . ولی‌ عرب‌های مقیم خوزستان تاحالا برای این شهر زیبا چه کرده اند ؟ بجز دعوا و چاقو کشی‌ چه گلی‌ به سر این شهری که بشون پناه داده زدند ؟ اگر ناراضی‌ هستید و ایران عزیز رو دوست ندارید خوب برید جاهای دیگه !!
جمعه 15 آذر 1392 - 09:08
reza1212 - ارنم - هلند
حقشون هست کسی‌ که بر ضد ایران و ایرانی‌ کاری انجام بده باید اعدام بشه
جمعه 15 آذر 1392 - 09:21
قهوه تلخ - منجستر - انکلستان
خداوند رحمتشان کند ،،،،صبر برای خانواده انها ،،،
جمعه 15 آذر 1392 - 10:34
آذربهدخت - تهران - ایران
هیچکس به بزه افراد اشاره‌ای نمی‌کند و تنها موضوع اعدام را بزرگنمایی می‌کنند. درست است هر مجرمی باید وکیل داشته باشد باید عادلانه دادگاهی گردد باید و باید و باید. اما چرا کسی از جنایت‌هایی که اینان انجام داده‌اند سخنی نمی‌گوید؟ چون عرب است و جرمی مرتکب می‌شود نباید مجازات شود؟ چه ربطی به عرب بودن دارد؟ او یک ایرانی است و برابر با آیین‌نامه‌های این سرزمین جنایت مرتکب شده و باید مجازات گردد. ایرانی‌های آن سوی آبها تنها می‌خواهند با این دست سخن‌ها بگویند اینان به خاطر عرب بودنشان اعدام شدند، نه جرم‌هایی که مرتکب شده‌اند. زیادی ما را نادان پنداشته‌اید. اگر دلتان می‌سوخت از نداها، سهراب‌ها و ستارها سخن می‌گفتید، از آنان که هیچ جنایتی انجام نداده بودند، به سرزمین خود خیانت نکرده بودند و دلشان با بیگانگان نبود.
جمعه 15 آذر 1392 - 09:51
agha-javad - تهران - ایران
جمهوری اسلامی با خون خوردن زنده هست. مگه می‌شه یکی‌ از سران کثیف و جانیش با عشق و محبت مانند نلسون ماندلا عمل کنه! غیر ممکنه، از همون روز اول خمینی و دوستاش کشتند و کشتند تا به امروز که هر چی‌ جانی تو ایران بوده یه پست و مقامی گرفته.
جمعه 15 آذر 1392 - 10:13
Sardar asad - کپنهاگ - دانمارک
اینا عرب ایرانی نیستند. چون اگر عرب ایرانی بودند دم از تجزیه نمیزدند. حقشون بود. باید همه ی تجزیه طلبها رو بالا کشید. زنده باد ایران و همه اقوام آن
جمعه 15 آذر 1392 - 10:45
sanazsarmad - کلن - آلمان
واقعا باعث شرم هست برای همه ما ایرانیها!
جمعه 15 آذر 1392 - 10:55
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
دولت تقصیری ندارد، ملت مقصرند!
جمعه 15 آذر 1392 - 11:00
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
خربزه میخورید پای لرزش هم بشینید. از عربستان پول گرفتند میاند بین هموطنان اختلاف و تفرقه میندازند و دم از جدایی میزنند اخوندم هم زرنگ هست زود میگیرندشون و دارشون میزنند. نتیجه اخلاقی:وطن فروشی کاره خوبی نیست برادر و هموطن عزیز.
جمعه 15 آذر 1392 - 10:47
Sardar asad - کپنهاگ - دانمارک
سلطنت طلب ابوظبی تو خودت هم مثل همون جماعتی. اهواز رو با ح نمینویسند.مرگ بر ضد ایرانی
جمعه 15 آذر 1392 - 11:06
agha-javad - تهران - ایران
جمهوری اسلامی با خون خوردن زنده هست. مگه می‌شه یکی‌ از سران کثیف و جانیش با عشق و محبت مانند نلسون ماندلا عمل کنه! غیر ممکنه، از همون روز اول خمینی و دوستاش کشتند و کشتند تا به امروز که هر چی‌ جانی تو ایران بوده یه پست و مقامی گرفته.
جمعه 15 آذر 1392 - 11:05
مراد درشوری - ویله - دانمارک
متأسفم برای کسانی‌ که از اعدام انسانها خوش حال هستند و دم از انسانیت میزنند
جمعه 15 آذر 1392 - 11:45
goosfand - نیویورک - آمریکا
با توجه به جرمی‌ که داشتند، اعدامشون نمی‌کردند، باید چکار میکردند؟ بابا این حقوق بشر و جفنگیاتش رو خفه کنید دیگه زر مفت نزنند؛ چرا وقتی‌ به خاطر تحریمها، دارو گیر نمیاد، حقوق بشری زر نمیزنه؟ این حقوق بشریها بگند اون ۷۷ نفری که توی نروژ کشته شدند، آدم نبودند؟! جمع کن بابا این حقوق بشر و چرت و پرتها رو
جمعه 15 آذر 1392 - 11:19
sanazsarmad - کلن - آلمان
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی! اهواز! تهران! اول یاد بگیر احترام بگذاری به مردم ایران بعد انتظار حمایت داشته باش. افرادی مانند تو هستند که باعث شده اعراب ایران اینقدر محروم بشوند و مردم بترسند از اقوام ایرانی دفاع بکنند!!! من خودم هم اولین عکس العملم را اون بالا میبینی که این ماجرا را محکوم کردم. ولی تحریکات شماها را هم شدیدا محکوم می کنند.
جمعه 15 آذر 1392 - 13:06
Ghooloo - آبادان - ایران
Cyrus749- عربهای خوزستان که هیچی کل مردم خوزستان چه کاری از دستشان بر می آید وقتی پر افتخارترین و قدیمی ترین فرهنگ در این دیار است و سه چهارم درآمد کشور هم از این منطقه است ولی خودش همیشه در فقر و بدبختی بسر میبرد و همه درآمدها به جیب آقایان و آقازادگان در پایتخت میرود؟ قبل از ایراد گرفتن ببینید مشکل در چیست! موید باشید
جمعه 15 آذر 1392 - 13:20
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
سلطنت طلب - ادعای فضل جاهلانه نکن. درمآخذ معتبر خودتان نوشته که پیامبر می‌فرمایند از 73 فرقه فقط یک فرقه اهل بهشت میشوند، همان شیعیان علی علیهالسلام.
جمعه 15 آذر 1392 - 15:03
Ghooloo - آبادان - ایران
برای بعضی از دوستان بسیار متاسفم که همیشه فارس و ترک و عرب و غیره میکنند و نمیفهمند که اینها همه ایرانی هستند و هیچ فرقی هم بین ما نیست! بعضی از این اشخاص که شب و روز اینجا به هموطنان عزیز عرب ما توهین میکنند و عرب چی چی خوار و از این مزخرفات میگویند، تا کنون چند بار دیده اند یک عرب اینجا به فارس و فرهنگ ایرانی توهین کند؟ پیدا کردید نشان بنده هم بدهید! این نشان از فهم و شعور آنها دارد و حماقت بعضی از این به اصطلاح ایرانی های وطن دوست! کلایت را کمی بالاتر بگذار و ببین چه کسانی بر طبل تجزیه طلبی میکوبند!!!
جمعه 15 آذر 1392 - 14:18
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی,,,,> آیا وقتش نرسیده این اسم منحرفی را از خودت برداری، چون دیگ خیلی‌ خفنه ، اسمتو بزار سنی وهاب طلب ،آن موقعه دیگه ما میدونیم حرف دلت را زدی اما اینجوری مثل دلقک‌ها میمونی.
جمعه 15 آذر 1392 - 15:40
ghomar baz - کوپنهاگ - دانمارک
Sardar asad - کپنهاگ - دانمارک_از اسم کاربریت معلومه که بختیاری هستی‌ و بخاطر همین میخوای سر به تن اعراب خوزستان نباشه. بیشتره سرمایهٔ ایران از خوزستان میاد ولی‌ مردم اونجا کمترین امکانات زندگیو دارن. مردم خوزستان هم انسان هستن و زبون و رنگ لهجه مهم نیست و مثل همهٔ مردم ایران قسمتی از جمعیت ایران رو تشکیل میدان و حق دارن از سرمایه کشورشون بهره‌مند باشن ولی‌ آدم‌هایی امثال تو که میان چشم بسته به اینها تهمت تجزیه طلبی می‌زنه تا بتونه حق این مردمو بخورن.
جمعه 15 آذر 1392 - 15:50
Cyrus749 - برایتون - انگلستان
Ghooloo- آبادان . تو این خبر نوشته این چند نفر عضو یک «گروه مسلح» بودن . والا اگه تو اصفهان یا تهران هم کسی‌رو که مسلح باشه و آدم بکشه اعدام می‌کنن . تو امریکاشم همینه . حالا چون اینا عرب هستن باید بشون جایزم داد ؟ والا حرف بدیم نزدم ،میگم هرکی‌ ناراحت و از ایران خوشش نمیاد هرررری !!
جمعه 15 آذر 1392 - 16:00
مراد درشوری - ویله - دانمارک
goosfand - - نیویورک - آمریکا. حقوق بشر سبب شده که گوسفند تو آمریکا باشه
جمعه 15 آذر 1392 - 16:03
armin parsi - منچستر - انگلستان
Cyrus749 - برایتون - انگلستان. بله همانطور که خودت رفتی???.
جمعه 15 آذر 1392 - 17:37
armin parsi - منچستر - انگلستان
Ghooloo - آبادان - ایران. کی میگه فرقی نیست؟؟؟!!!
جمعه 15 آذر 1392 - 17:38
armin parsi - منچستر - انگلستان
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی. این شخص دوگانه از عوامل رژیم است که قصد برهم زنی دارد
جمعه 15 آذر 1392 - 17:41
armin parsi - منچستر - انگلستان
رزم جو - لوس انجلس - امریکا. امیدوارم خبر یکی از عزیزانت راکه با یک اتهام واهی این بلا روسرش دربیارند و داغدارت کنند
جمعه 15 آذر 1392 - 17:46
armin parsi - منچستر - انگلستان
اSardar asad - کپنهاگ - دانمارک . میدوارم خبر یکی از عزیزانت راکه با یک اتهام واهی این بلا روسرش دربیارند و داغدارت کنند
جمعه 15 آذر 1392 - 17:48
armin parsi - منچستر - انگلستان
reza1212 - ارنم - هلند . برای شما همچنین
جمعه 15 آذر 1392 - 17:49
mamaly_amir - بندرعباس - ایران
خلایق هرچه لایق
جمعه 15 آذر 1392 - 18:10
ghomar baz - کوپنهاگ - دانمارک
Sardar asad - کپنهاگ - دانمارک_در ضمن اسم کاربریتو بهتره عوض کنی‌ چون با این تفکر و مغزی که داری آبرو سردار اسعد و قوم بختیاری می‌بری .
جمعه 15 آذر 1392 - 16:01
perser68 - فلوریدا - امریکا
Ghooloo - آبادان / مراد درشوری - ویله - دانمارک / . مرسی‌ از کامنت‌های شما دوستان عزیز((:
جمعه 15 آذر 1392 - 19:04
perser68 - فلوریدا - امریکا
armin paris - منچستر - انگلیس . از اینکه جواب نژاد پرست‌ها رو خوب دادی با‌هات موافقم،اما برای کسی‌ مرگ آرزو نمیکنم!!!
جمعه 15 آذر 1392 - 19:10
danial nabi - استكهلم - سوئد
از دست این سنی وهابیها، که تمام منطقهٔ را به گند کشیدند.
جمعه 15 آذر 1392 - 19:36
perser68 - فلوریدا - امریکا
چقدر نژاد پرست تو ایرانی‌ جماعت پیدا میشه،بخصوص تو فرنگ رفته ها!!!می‌خواهید ایران بهتر از این داشته باشید؟حتما باید تیغ جمهوری نکبت اسلامی گلوی شما رو ببره تا به خودتون بیاید که چه بلایی سرتون اومده!؟شما خود جمهوری اسلامی هستید،فاشیست و نژاد پرست و سادیسمی که از مرگ دیگران خوشحال میشید!!!
جمعه 15 آذر 1392 - 19:19
arash_eindhoven - آیندهوون - هلند
واقعا شرم آواره مشتی حیوان از جنایات رژیم سراسر جهل و ظلم و جنایتکار حمایت میکنند و ننگین تر کسانی‌ که برای شلاق زنان ،اعدام کنندگان کفو میزنند کفو به دهان آورده و هورا میکشند.من به فدای تک تک هموطنانم از هر قوم و ملیتی.خصوصاً قوم عرب ایرانی‌ ام. ایران منهای نفت زیر پای خوزستان از گرسنگی یک شبه خواهد مرد . اما با وجود یک دریا نفت در کپر‌ها زندگی‌ می‌کند.خجالت بکشید برای دو چیکه ساندیس شرف و وجدانتان را نفروشید.
جمعه 15 آذر 1392 - 20:25
اذرئ ایرانئ اصل - باکو - ایران
کسئ که تو این متولد شده و نوکرئ بیگنانه بخصوص انگلیس را میکنه و دم از ویرانئ ایران و هموطن خودش میزنه باید از بین بره...
جمعه 15 آذر 1392 - 20:33
farid tanha - یوتبوری - سوئد
عرب‌های خوزستان ))عربستان) این وطنشان است که در زمان پهلوی با کمک انگلیسیها آشغال شود و جزی از ایران کنونی درآمده است لطفا کمی تاریخ بخوانید بعد نظر دهید دوست هموطن Cyrus749
جمعه 15 آذر 1392 - 20:36
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
فدای آقا اودنسه دانمارک . خدمتت عرض کنم که حدیثی رو که از پیامبر نقل فرمودی کاملا درسته از73فرقه یک فرقه بهشتی هستند اما تو چطور خودت رو پیرو علی میدونی در حالی که در گفتار و کردار با سنتهای بر جای مانده از حضرت علی تفاوت داری؟حضرت علی فرمود دو گروه در مورد من هلاک میشوند گروهی که افراط میکنند که شما روافض هستید و گروهی که در حق من تفریط میکنند که انها خوارج هستند و در جنوب عمان و حدود یمن سکونت دارند . و به نقل از پیامبر گروهی اهل نجات هست که راه اعتدال و تبعیت از سنت های من را طی کند که همان اهل سنتند چون تشیع به فرق مختلف تقسیم شده اند از جمله زیدی علوی کیسانیه دوازده امامی که توی رافضی هستی . اسماعیلیه . 4امامی بوری و ..... که برای شناخت بهترشان به کتاب فرق الشیعه که دست نوشته یک رافضی هست مراجعه کنی تا ببینی تشیع چگونه تیکه تیکه شده
جمعه 15 آذر 1392 - 20:37
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
armin-parsi اللهی عزیزترین کس و فامیل خودت بمیره که دیگه به کسی نفرین نکنی.امین
جمعه 15 آذر 1392 - 21:35
Sardar asad - کپنهاگ - دانمارک
Amin parsi اگر قراره عزیزان من تو راه ایران بمیرند که منم آرزو میکنم. ولی دوست حقیر من 30سال درو این جماعت زندگی کردم.خیلی از اعراب رو ایرانی میدونم وبراشون ارزش قایلم.منظور من اون جماعت تجزیه طلب است که زمانی برادر و خواهران ما رو به رگبار می بستند زنده باد ایران و اقوام آن
جمعه 15 آذر 1392 - 21:17
Cyrus749 - برایتون - انگلستان
farid tanha - با حرفی‌ که زدی بیسوادی خودت رو نشون دادی . تو رو چه به تاریخ آخه ؟ استان خوزستان از از زمان هخامنشیان مال ایران بوده بی‌سواد . این عرب‌های خوزستان هم زمان رضا شاه کوچ می‌کنن ایران . ناا گفته‌ام نماند که استان خوزستان یک استان فارس زبان بوده و هست .
جمعه 15 آذر 1392 - 22:17
مراد درشوری - ویله - دانمارک
farid tanha - یوتبوری - سوئد, حق با شما هست برادر، ما ترک‌ها هم دوستون داریم
جمعه 15 آذر 1392 - 22:17
مهم - بروكسل - بلزيك
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی دوست عزیز مشکلات ما از زمانی شروع شد که عربها مسلمون به ایران حمله کردن سرآغاز بدبختی ما ایرانیها شد اسلام جز نکبت و بدبختی چیزی دیگه‌ای برای ایران نداشته شیعه و سنی هردو یه اشغال هستن برعکس مردم ایران دارن از دین برمی‌گردن به سوی بی‌دینی پیش میرون اسلام به دنیا ثابت کرد که جز ترور بدبختی جهل و جهالت هیچی‌ به ارمغان نمیاورد هر کشوری که یه گروه مسلمون توش زندگی‌ کند ثابت شده و داریم میبینیم که همیشه مشکل دارد اون حکومت مثل اروپا به گند زدن مسلمونا ۱۵۰۰ تروریست طبق آمار اینجا رفتن سوریه اینجا پول مفت می‌گیرن بعدش ناشکری میکنند و فش میدن به سیستم اینجا دلتو خوش نکن به اون تلویزون که تو امارت تبلیغ دین سنی می‌کنه عربهای ایران درسته از آخوندا نامهربونی کشیدن همهٔ مردم ایران از آخوند نفرت دارد عربها اگه مردن برن فلستینو از چنگ اسرائیل نجات بدن به اینهمه مسلمون عرب تو شمال آفریقا کمک کنند
جمعه 15 آذر 1392 - 22:14
ghomar baz - کوپنهاگ - دانمارک
farid tanha - یوتبوری - سوئد_حرفت تقریبا درسته ولی‌ خوزستان همیشه قسمتی‌ از ایران بوده و هست. مشکل اینجاس که خیلی‌ ایرانیا اسم عرب که میاد حسی نژاد پرستی‌ پیدا می‌کنن و نمیخوان قبول کنن که ما در کشورمون قوم بزرگ عرب زبان داریم.
شنبه 16 آذر 1392 - 00:08
Sardar asad - کپنهاگ - دانمارک
Ghomar baze دوست عزیز فکر کنم شما هم متن من را کامل نخوندی. اگر مردم عرب خوزستان در فقر بسر میبرند ما بختیاری ها هم در فقر زندگی میکنیم. ولی هیچگاه دم از تجزیه نمی زنیم. دوست عزیز من هم صحبتم با همه ی اعراب نبود و فقط با قشر معدود تجزیه طلب بود.زنده باد ایران و اقوام آن
جمعه 15 آذر 1392 - 21:21
perser68 - فلوریدا - امریکا
goosfand - نیو یورک - آمریکا. حیفه اسم گوسفند که برای خودت گرفتی‌،بگذار سادیسمی ،بیشتر بهت میاد!احتمالا مشکل داشتی که الان اینجور خوی کشتن و کشته دیدن داری!!!
جمعه 15 آذر 1392 - 19:33
ghomar baz - کوپنهاگ - دانمارک
عزیزان من ما در ایران با نژاد پرستی سازمان یافته مواجه هستیم و به همین دلیل است که خیلی‌ از اقلیتهای قومی حسی نفرت پیدا کردن علیه فارس زبانان ولی‌ این مساله در خوزستان به دلیل عرب زبان بودن خیلی‌ از ساکنین بومی آنجا و همچنین وجود منابع عظیم نفت بسیار شدید تر است.
شنبه 16 آذر 1392 - 00:47
farid tanha - یوتبوری - سوئد
همان تاریخی که در دانشگاهای معتبر جهان تدریس داده می شود شما امی دانید که هخامنشیان ازکجا امدهاند و ساکنان اصل بین النهر چه کسانی هستن اقوام ایلامیان اشوریان بابلیان کلدانیان-و لطفا ادب کلام داشته باشین..همه ما ایرانی هستم ولی با قومیتهای مختلف . ملیت من ایرانی هست ولی قومیتم عرب و افتخار می کنم . بی ادبی کردن هنر نیست دوست عزیز Cyrus749
شنبه 16 آذر 1392 - 01:34
ghomar baz - کوپنهاگ - دانمارک
Cyrus749 - برایتون - انگلستان_تو بی‌سواد هستی‌ که بدون اینکه مطالعه کنی‌ میخوای یکی‌ از اقوام ایرانی‌ و بکوبی .برو تو ویکیپدیا در مورد اهواز و خوزستان بخون بعدش بیا نظر بده. فردا هم برو از خونوادت بپرس ببین زمان رضاخان از کجا کوچ کردن اومدن ایران
شنبه 16 آذر 1392 - 00:21
farid tanha - یوتبوری - سوئد
دوست عزیز ghomar baz این به خاطر فقرفرهنگی ما ایرانیها است . اقوام مختلف در ایران زندگی می کنند اگر یاد بگیریم که به هم نوع خود احترام بگذاریم آن وقت است که می توان ایران را اباد کرد
شنبه 16 آذر 1392 - 01:45
سرسره - اهواز - ایران
perser 68-متاسفانه باید بگم اینجا کم نیستن عربهایی که خوزستان رو متعلق به عربها میدونن واصلا فارسهارو قبول ندارند ختی مثل ما مراسم عید نوروز رو برگزار نمیکنن میگن مگه ما اتیش پرستیم من اینجا باهاشون سرو کله میزنم که بابا همه ما ایرانی هستیم ولی یاسین خوندنه هی میگن به ما ظلم میشه والله ما که نفهمیدیم چه ظلمی شاید بخاطر اینکه هنوز رییس جمهور نشدن بخدا اگه قدرت بیاد دستشون از همه اقوام نژاد پرستترند خوشبختانه خدا خررو میشناخت وبهش شاخ نداد
شنبه 16 آذر 1392 - 03:12
goosfand - نیویورک - آمریکا
farid tanha - یوتبوری - سوئد: چرا حرف مفت میزنی؟! کدوم تاریخ؟! لابد فکر میکنی فقط خودت تاریخ میدونی؟! چطور شد خوزستانی که همیشه جز ایران بوده با یک سر شیخ خزعل شد مال عربها؟! چطور یادت رفته که کشورهای همسایه بیشترین بچه-های ناقص-الخلقه انگلیسند؟! چطور یادت رفته تا تیسفون و بحرین و هرات و آذربایجان و قندهار و مرو مال ایران بوده؟! کجای تاریخ رو خوندی؟ خب بگو تا ما هم روشن شیم. مشکل این دوره اینه که با چرندیات حقوق بشر میخواند کشورهای بزرگ رو پاره کنند، و باسوادهایی مثل تو رو هم ابزار کنند؛ اصلا میدونی چیه؟ مشکل کشور ما دانشگاه زیادیه که کسانی مثل شما یه سواد خوندن-نوشتن یاد میگیرند، مدعی میشند
شنبه 16 آذر 1392 - 04:46
goosfand - نیویورک - آمریکا
perser68 - فلوریدا - امریکا: شما از این به بعد به ما بگید سادیسمی؛ شمای روشنفکر بگو تا حالا چه غلطی کردی؟ دوست پناهنده، شما از 1400 سال پیش با بیگانه-پرستی و پیروی از چرندیات بیگانگان فاتحه کشور رو خوندی؛ شما همون ایرانی 1400 سال پیشی که تا عرب گفت برابری، برادری سریع رفتی دنبالش، و بعدش فهمیدی که نه خبری نبوده؛ حالا هم فکر میکنی هر کی طرفدار اعدامه، سادیسمیه؛ همینقدر بدون که اگه پهلوی دوم هم سادیسمی بود، الان غربیهای چون تو کشور رو به گند نمیکشیدند؛ و اگه خمینی سادیسمی نبود، الان یا کشور تجزیه شده بود یا زیر بار صدام حسین له-له میزدید
شنبه 16 آذر 1392 - 04:50
goosfand - نیویورک - آمریکا
perser68 - فلوریدا - امریکا: راستی، شما که ادعای آزادی بیانت، احترام متقابل و جفنگیات حقوق بشرت تونجای فلک رو پاره کرد، بفرما بینم چزا اینقدر عقده برچسب زدن دارید؟ چرا فکر میکنید که فقط خودتون میفهمید؟ چرا فکر میکنید که هر کی خلاف عقاید فرسوده و جفنگ شما حرفی زد، سادیسمی، بیسواد، ساندیسخور و .. است؟ اینها ثابت میکنه شما یه بیمار روانی عقده-ای هستید که از نفرت وحشیانه نسبت به آخوند و اسلام عقل از سرتون پریده، و دنیا براتون دو دسته-اند: یا با شما و یا بر شما. شباهتهای شما و اخوندا رو خواهم گفت
شنبه 16 آذر 1392 - 04:54
goosfand - نیویورک - آمریکا
perser68 - فلوریدا - امریکا: ملت فکر میکنند شما کراواتیهای سه-تیغه جوجه-فوکولی خود انسانید و آخوندها خود حیوان؛ اما بذارید شما دو دسته رو بهتر مقایسه کنیم/ شباهت شما دو دسته: 1) هر دو به مخالف خود بر چسب نفرت-انگیز میزنید؛ 2) هر دو فکر میکنید که باورهای چرتتون وحی منزله و درستر از درسته؛ 3) هر دو پیغمبرانی دارید که خرکی بهشون باور دارید؛ 4) هر دو در صورتی که قدرت بگیرید، سر به تن مخالف نمیذارید؛ 5) (معمولا) هر دو بی-سوادید و یا مطالعه اندک دارید! (قید معمولا رو حال کنید، تا یاد بگیری روی باد معده حرف نپراکنی!) - تفاوتها رو خواهم گفت
شنبه 16 آذر 1392 - 04:59
goosfand - نیویورک - آمریکا
perser68 - فلوریدا - امریکا: اما تفاوتهای شما و آخوندها: 1) آخوندها اصول دارند، اما شما حزب بادید؛ بی-ادبی کردی، (از گردانندگان محترم سایت اجازه میخوام بذارند)، بذار بی-ادبی کنم و برچسبی بزنم که شاید به خیلیها بربخوره! شما در واقع بدتر از حزب بادید، ..براتون مهم نیست که کشور مثل چی دست به دست بشه و دیروز به دست عرب و امروز به دست غرب بچرخه؛ یعنی بهترش کنم: شما به نزد هر قدرت، کمری خم میکنید! 2) آخوند برای خودش نماد و تعریفهایی داره که 1400 سال عمرشه و با اسطوره-های این کشور گره خورده؛ شما جوجه-های تازه-به-دوران-رسیده با خوندن دو تا دموکراسی، و ... فکر میکنید میتونید پایه محکمی داشته باشید؛ هنوز باید فحش بدید و بشنوید تا .. /// و اما آدمهای سادیسمی مثل من: ما نه به عرب میدیم، نه به غرب. از تمام کسانی که اینجا هستند هم عذر میخوام که اینو میگم، اما باید به این بچه حالی میکردم، فحش میده، ممکنه چنان بخوره که از چشاش بزنه بیرون.
شنبه 16 آذر 1392 - 05:10
goosfand - نیویورک - آمریکا
perser68 - فلوریدا - امریکا: فرق ما با شما و آخوندا اینه که ما نه به عرب میدیم، نه به غرب؛ اما از توی مدعی یه سوال دارم: آهای انسان که آواز فرهنگ و انسانیت خرخرهای دنیا رو به ارار درآورده، بفرما بگو در همین آمریکا، اگه کسی جرمش اقدام علیه امنیت ملی/ مبارزه مسلحانه/ ترور/ و ... باشه، چکارش میکنند؟ بوسش میکنند؟ حالا اینکه این چهار تا عرب علیه امنیت ملی اقدام کردند یا نه، به من مربوط نیست؛ بنده خبر رو میخونم و نظر میدم. ضمنا یه مقدار شعور بالا بیار که با برچسب زدن کاری پیش نخواهی برد؛ دوره-اش گذشته، مال 1400 سال پیش بوده. شما رو خدابیامرز شوپنهاور خوب شناسایی و پردازش کرده!
شنبه 16 آذر 1392 - 05:15
goosfand - نیویورک - آمریکا
perser68 - فلوریدا - امریکا: راستی یه برچسب همیشگی رو یادم رفت بهت بزنم: پناهنده خائن . شماها رو خوب میشناسم؛ عقده دارید؛ پناهنده-ها؛ شما همون سلمان فارسیهای قرن 21 هستید که حالا به غرب افتادید! ولی این بار نابودید؛ دیگه توی این کشور جایی واسه سلمان فارسی و ابومسلم خراسانی نخواهد بود؛ مرگ بر پناهنده وطن-فروش
شنبه 16 آذر 1392 - 05:19
حامد22 - بروکسل - بلژیک
جناب مهم بروکسل تو ایران همه دارن از دین برمیگردن چون تشیع حاکم بر ایرانه اما تو کشورهای دیگه اینطوری نیست مثه شما که تا دیروز واسه یه قیمه روز عاشورا میرفتی سینه میزدی حالا مثه همه ایرانیها از دین برگشتی. یه نمونه عینی ذکر میکنم صفحه ی رسمی ولی امر شیعیان جهان تو فیسبوک 60 هزار لایک داره صفحه دکتر محمد العریفی دعوتگر جهان اسلام تو توییتر 8 میلیون دنبال کننده داره
شنبه 16 آذر 1392 - 08:23
حامد22 - بروکسل - بلژیک
شما نژادپرست های رافضی صفویه شاگردان مجلسی آخوند جبل العامل چرا بدبختی ایران تو 1400 سال پیش میدونید؟؟؟چرا از مغول هیچ وقت چیزی نمیگید. 55 سال هست بعد صفویه کشور افتاده دست شما که دشمن عرب ها و بقیه کشورهای اسلامی هستید.ژاپن بعد از بمباران هیروشیما تو 100 سال این همه پیشرفت کرد به آمریکا هم فحش نمیده شما وقتی 500 سال هست کشور از دست دشمنانتون پاکسازی کردید نتوستید پیشرفت کنید چه ربطی داره به عرب ها؟؟شما بی عرضه بودید و هستید.
شنبه 16 آذر 1392 - 08:30
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
حامد22بروکسل بلژیک . واقعا گل گفتی دستت درد نکنه
شنبه 16 آذر 1392 - 14:23
farid tanha - یوتبوری - سوئد
دوست عزیز من من در ایران درس نخوانیم بلکه در سوئد دکترا تاریخ و شرق شناس گرفتم و از گلام شما کاملا مشخص است که در چه حدی سواد و معلومات دارید کسی با تجزیه ایران موافق نیست ولی باید ایران فدرالیک بشه که تمام اقوام ایران به حق و حقوقشان برساند شما که در امریکا زندکی میکنید فکر کنم منظورم خوبمی فهمید نیویورک - آمریکاgoosfand
شنبه 16 آذر 1392 - 16:29
sepherdad - سیدنی - استرالیا
اگر واقعاً عرب هستن توی ایران چه میکردن!!! برن عمارت خوش بگذرونن مثه این دوستمون!!
یکشنبه 17 آذر 1392 - 04:05
Ghooloo - آبادان - ایران
دوستان عزیز و هموطنان گرامی توجه داشته باشند که به بهانه «اتهام اقدام علیه امنیت ملی و فساد فی‌الارض» هر که را که بخواهند از سر راه برمیدارند! شما موقعی میتوانید با اطمینان راسخ این حرف را تأیید کنید که چنین دادگاه هایی را علنی کنند و اجازه بدهند که وکیل از حق و حقوق آنان هم دفاع کند و خبرنگار و نشریات در مورد جزئیات مطلب منتشر کنند. تا زمانی که این هموطنان را به جاهای مخفی میبرند و اجازه هیچگونه دفاعی به آنها نمیدهند ما نمیتوانیم در مورد جان هموطنانمان بی تفاوت باشیم و هر چه گفتند چشم بسته بپذیریم، فرق هم نمیکند فارس، ترک، کرد، عرب و غیره! ایران از آن همه ایرانیان است و هر که حق آب و خاک دارد باید با او هم مثل بقیه رفتار شود و تبعیض برای هیچیک از اقوام و اقشار ایرانی نباشد. زمانی با اقلیت دینی و مذهبی شروع میکنند! زمانی دیگر با اقلیت قومی! ایرانی هوشیار باش ما همه از آن یک خانواده هستیم و در یک خانه زندگی میکنیم و باید با هم مصالمت آمیز و دوستانه برخورد کنیم نه با کینه و دشمنی! به امید مساوات و برادری و برابری که البته باید از خود شروع کرد. پاینده ایران
یکشنبه 17 آذر 1392 - 21:52
Ghooloo - آبادان - ایران
بچه ها. بچه ها / از گروه و هر نژاد / دست اندر دست هم بایست داد / فارق از هر زنده باد و مرده باد / سر براه مملکت باید نهاد / مام میهن عاشق صلح و صفاست / بچه ها این پرچم خیلی قشنگ / پرچم سبز و سفید و سرخ رنگ / هم نشان از صلح دارد هم ز جنگ / خار چشم دشمنان چشم تنگ / افتخار ما به آن بی انتهاست / بچه ها این خانه اجدادی است / گشته ویران تشنه آبادی است / خسته از شلاق استبدادی است / مرحم دردش کمی ..... / آزادی است / مرحم دردش کمی آزادی است / بچه ها این کار فردای شماست / این کار فردای شماست.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 22:08
goosfand - نیویورک - آمریکا
farid tanha - یوتبوری - سوئد: من به فرض شما بی‌سواد؛ شما هم به فرض من دکترای تاریخ؛ خب که چی‌؟! آیا اینکه چون شما دکترای تاریخ دارید، هر حرفی‌ که می‌زنید باید سند باشه؟! دکتر زیاد داریم؛ جوری حرف می‌زنید که انگار باید دید ملت به دکترها مثل دید یه مسلمون اصیل به مراجع تقلید باشه! بگذریم؛ پای صحبت شما: ۱) اگه واقعا کسی‌ دنبال تجزیه ایران نیست، چرا ما اینقدر تجزیه‌طلب داریم؟ چرا به جای مبارزه واسه حقوقشون، دارند واسه استقلال می‌جنگند؟، و ۲) میتونید یه استدلالی کنید که فدرالی کردن ایران تا حدی امنه که شرایط تجزیه رو فراهم نمیکنه؟!، و ۳) امیدوارم که منظورتون فدرالی کردستان عراق نباشه! داریم میبینیم چطور داره پیش میره
یکشنبه 17 آذر 1392 - 22:11
goosfand - نیویورک - آمریکا
حامد22 - بروکسل - بلژیک:دوست گرامی‌ کی‌ نژدپرسته؟! ایرانی‌؟! یا اینکه عربی‌ که هر جا پاشو گذاشته، از ریشه، ملت رو عرب کرده؟! خود قوانین اسلام شدیدا فاشیستیه و به عربها امتیاز میده؛ بگذریم: اسکندر، عربها، و مغولها به ایران حمله و حکومت کردند؛ چرا ایرانیها اینقدر از عربها نفرت دارند اما از مغول و یونانیان نه‌؟! چون: ۱) حمله اسکندر و چنگیز دلیل داشت که تقصیر ایران بود؛ اما حمله عرب به ایران چطور توجیه میشه؟ به چه حق و دلیلی‌ به ایران حمله کردند؟، ۲) عربها چطور حکومت کردند؟ چطور شد که عربها همه چیز ملت رو عوض کردند؟ آیا شاهان پیش از اسلام ایران هم همینطوری ملت‌های زیردستشون رو عوض میکردند؟، و ۳) چرا عربها، به استناد تاریخ، از اول تا کنون، از ایرانیها نفرت داشته و دارند؟! / این ۳ نکته دلیل اینه که چرا ما از عرعر‌ها نفرت داریم و با این نفرت زنده میمونیم/ آیا آمریکا با ژاپن کاری رو کرد که عربها با ایران کردند؟! آخه آدم حسابی‌، ۶۰۸ سال ایران رو جویدند، کمه؟!
یکشنبه 17 آذر 1392 - 22:20
goosfand - نیویورک - آمریکا
حامد22 - بروکسل - بلژیک: ضمنا: ۱) نفرت داشتن از عرب ناشی‌ از نژادپرستی نیست، و یه درد تاریخیه؛ ۲) اینکه بگی‌ فلان نژاد باهوشه یا زشته یا ...، میشی‌ نژادپرست؟! نژادپرست کسیه که نژاد دیگه رو به دلیل فرودست دونستن بخواد از بین ببره؛ اما کسی‌ که فقط از یه نژاد بدش میاد، نژادپرست نیست؛ شما به خودتون حق نمی‌دید که از مفهومی یا چیزی یا کسی‌ بدتون بیاد؟! ما عرعر‌ها رو فرودست می‌دانیم، اما به این دلیل ازشون نفرت نداریم؛ ما به خاطر کینه تاریخی‌ از عرعر‌ها نفرت داریم، حالا بماند که فرودستشون هم می‌دانیم؛ بنابراین، مسائل رو قاطی‌ نکنید تا ازش سودی رو که میخواید ببرید؛ این جهان عربی‌ که الان میبینی‌، یه زمانی‌ پر بود از غیر عرب! نمونه: مصر
یکشنبه 17 آذر 1392 - 22:27
goosfand - نیویورک - آمریکا
farid tanha - یوتبوری - سوئد: راستی‌ یه نکته کوچولو یادم شد بگم: اینکه توی ایران درس نخوندید، هیچ برتری‌ای رو براتون نسبت به کسانی‌ که توی ایران درس خواندند رقم نمیزنه! ما هم چنین باوری داشتیم، اما چون از ایران زدیم بیرون، دیدیم نه بابا اونطور هم که میگند فرار مغز‌ها، خبری نیست! برداشت شخصی‌ نکنید = نمی‌خوام درباره شما پیشداوری کنم، می‌خوام اینو بگم که اصلا، دیگه این روزا، مهم نیست کجا درس خوندید؛ ما حرفتون رو میخونیم، نه مدرکتون رو؛ زنده باشید!
یکشنبه 17 آذر 1392 - 22:37
حامد22 - بروکسل - بلژیک
تو که میگی حمله یونان تقصیر ایران بود چرا واسه همین فیلم 300 که ساختن داشتین خودکشی میکردین البته نگران نباش تو که میگی طرفدار یونانی ها هستم چون سری دومش همین امسال اکران میشه
دوشنبه 18 آذر 1392 - 09:56
حامد22 - بروکسل - بلژیک
آقای نیویورک. عرب چه طور به ایران حمله کرد جناب؟؟. ایران اونوقت 140 ملیون جمعیت داشت چه جور یه لشکر 30 هزار نفری تونست ملت رو عرب کنه؟. کدوم تاریخ رو میگی؟؟3 تا کتاب تاریخی برام نام ببر.اصلا بررسی سندی میدونی چیه؟؟. تو با نفرتت زنده بمون به درک انسان آزاده از هیچ کسی نفرت نداره مثه شما. ایران 500 ساله دست دشمنان عرب هست برو به اونا فحش بده چرا به عربا گیر میدی؟؟؟؟؟؟. معلومه از مغول ها بدنمیگن چون اربابان شماست که بوسیله خواجه نصیر الدین طوسی و ابن علقمی به عراق حمله کردن. در ضمن نه فقط عرب ها شما از افغان ها هم تنفر دارین و تحقیر میکنین به ترک ها هم فحش میدین به بلوچ ها و کرد ها فحش میدین. فعلا شما فرودست هستید که پول نفت مملکتتون رو میدزدن قطر با همون پول جام جهانی برگزار میکنه شما هنوز یه ورزشگاه ندارین. تنها کشور غیر عرب مسلمان(البته شیعه فقط ایران) که فقط 15 درصد مسلمانو عرب هستن. تنها کشور که از عربها تنفر دارن ایرانی هایی هستن که تا دیروز مثه شما قیمه عاشورا میخوردن و قمه میزدن حالا بی دین شدن.
دوشنبه 18 آذر 1392 - 09:53
goosfand - نیویورک - آمریکا
حامد22 - بروکسل - بلژیک: ۴) آیا عربها از ایرانی‌ها نفرت ندارند؟ اگه بگی‌ نه، باید بری بیشتر بخونی! اگه بگی‌ آره، باید جواب بدی که چرا یک عرب باید از ایرانیها نفرت داشته باشه؟! ۶۰۸ سال مملکت رو خوردند، حالا دو قورت و نیمشون هم باقی‌ مونده؟!
دوشنبه 18 آذر 1392 - 19:51
goosfand - نیویورک - آمریکا
حامد22 - بروکسل - بلژیک: حمله اسکندر به ایران کش و قوس تاریخی‌ خودش رو داره، و هیچ ربطی‌ به فیلم ۳۰۰ نداره؛ آخه منطقت زنگ زده، صدای گوشخراش میده! کسانی‌ که به فیلم ۳۰۰ اعتراض کردند به خاطر دروغ‌-های این فیلم بود نه به خاطر حمله
دوشنبه 18 آذر 1392 - 19:53
goosfand - نیویورک - آمریکا
حامد22 - بروکسل - بلژیک: (با عرض پوزش از همگان) آخه در بیسوادی و عرب بودن تو همینقدر بس که میگی‌ جمعیت ایران ۱۴۰۰ سال پیش ۱۴۰ ملیون بوده! اومدم منطقی‌ باهات بحث کنم، دیدم داری قلمبه بالا میاری؛ گفتم یکم بزنم روش تا نریزیش بیرون! آخه توهم، از کجات کشیدی بیرون که جمعیت ایران ۱۴۰۰ سال پیش ۱۴۰ میلیون بوده؟! مدرک بده؟ در پایان یه سایتی میذارم که ببینی‌ برآورد جمعیت کل دنیا در سال ۶۰۰ میلادی ۲۰۰ میلیون بوده! یعنی‌ همه توی ایران بودند؟! حالا اینو ولش؛ بذار یکی‌ یکی‌ بهت جواب بدم، اما دوست دارم یکم هم بهت بپرم تا قاط بزنی‌ و از منطق بیشتر دور بشی!!! خب آماده‌ای؟!، بزن بریم: ۱) بنده گفتم لشکری که به ایران حمله کرده بود ملت رو عرب کرد یا اینکه عربها؟ وقتی‌ اون خون پاکت به جوش میاد، سعی‌ کن چشاتو باز نگه داری که بتونی‌ بخونی؛ لشکر عربها چه ۳۰ هزار تا بوده، چه ۳ نفر؛ حرف من اینه که در طول حکومت ۶۰۸ ساله تلاش کردند ایران رو عرب کنند، که تا حدی هم کردند؛ اینهم لینک سایتی که گفتم. https://www.ecology.com/population-estimates-year-2050/
دوشنبه 18 آذر 1392 - 19:35
goosfand - نیویورک - آمریکا
حامد22 - بروکسل - بلژیک: ضمنا حرف یا مفت نزن؛ بنده نگفتم طرفدار یونانیها هستم؛ اگه برداشتت از حرفای من اینه، بهتره از حرفام اینجوری برداشت کنی‌ که تو یه عرب هستی‌ که خیلی‌ بیش از حد انتظار داری، و اینکه من از عرعر‌ها بسیار نفرت دارم
دوشنبه 18 آذر 1392 - 19:56
farid tanha - یوتبوری - سوئد
دوست عزیز تا زمانی که این اینگونه افکاری در سر ما ایرانی های است کار به جای نمرسد . برای این من به شما کفتم چه خواندم و کجا خواندم چون شما توهین کردین .و واقعا من اصلا متوجه نمیشم که چی رو به چی ربط می دهید به هر حال موفق باشین نیویورک - آمریکاgoosfand
دوشنبه 18 آذر 1392 - 20:56
Ghooloo - آبادان - ایران
goosfand - نیویورک - آمریکا_ بعضی از شعارهایی که میدهید بسیار زیباست و از بعضی از سخنانتان بنده تحت تأثیر قرار گرفتم! ولی چون نژاد نژاد کردید خواستم بگویم کدام نژاد در قرن بیست و یکم؟ حتی نژاد سیاه ها و آسیای دور و چینی ها هم دیگر در حال قاطی شدن و میکس شدن با دیگر نژادها هستند! اگر شما از اعراب صدر اسلام و ۱۴۰۰ سال پیش که به ایران حمله کردند بیزارید و آن زمان با پیروزی خود، خود را از ایرانیان برتر میدانستند این مسئله در تمام جنگها به همین وضع بوده و یونانیان و مغولها هم بدتر از این کردند! شما هیچوقت دو تا جنگ را با هم نمیتوانید مقایسه کنید چون هر کدام مشخصه های خودش را داراست و حتی جنگ جهانی اول و دوم که در کوتاه مدت پشت سر هم و در یکجا به وقوع پیوست را نمیتوانیم یکی و شبیه بدانیم! ما نباید اعرابی را که آن زمان با اسلام به ایران حمله کردند را یک مسئله نژادی بدانیم بلکه آن عقیدتی و ایدئولوژیکی است! همان زمان هم که اسلام آمد بسیاری از اعراب، اسلام را نپذیرفتند و با پیامبر جنگیدند!
دوشنبه 18 آذر 1392 - 20:57
goosfand - نیویورک - آمریکا
حامد22 - بروکسل - بلژیک: ) نکنه در تاریخ شما مصریها هم از آغاز دنیا عرب بودند؟! ۳) عربی‌ که لشکرش ۳۰ هزار تا بوده، بر پایه آمار شما، نباید جمعیتش از چند صد هزار تا بیشتر باشه؛ بگو بینم چطور شد این همه کشور دارند عربی‌ میفکند؟! یعنی‌ اینقدر اسپرم عربها خفن بوده که از اون جمعیت کم چنین ساختند؟! حتا اگه چنینه، زمین واسه زندگی‌ از کجا آوردند؟! ۳) واسه کسانی‌ چون تو، که حدس میزنم یه عرب باشی‌، جمعیت بسیار کوچیک بسیار با کلاس و پر نفوذ پارسیهای هند مدرک زنده است که حمله عربها به ایران رخ داده، و رفتارشون بسیار وحشیانه بوده، که برخی دینشون رو نخواستند عوض کنند، و مهاجرت کردند؛ خدا رو شکر این پارسیان هند هم پولدارند و هم هنوز زرتشتی و پارس هستند؛ اینو دیگه رد کنی‌، ...! ۳) مغول ارباب ما نیست؛ حمله مغول تقصیر شاه ایران بود، و توی جنگ هم حلوا پخش نمیکنند؛ مغول کتابخونه سوزوند، اما خسارتش به اندازه عرب نبود
دوشنبه 18 آذر 1392 - 19:43
farid tanha - یوتبوری - سوئد
بزرگترین مصیبت برای یک انسان این است که نه سواد کافی برای حرف زدن داشته باشه نه شعور لازم برای خاموش ماندن
دوشنبه 18 آذر 1392 - 21:06
Ghooloo - آبادان - ایران
goosfand - نیویورک - آمریکا_ ادامه.. ربطی به نژاد ندارد چون همین الان هم خیلی از اعراب ضد خیلی از قوانین اسلام هستند ولی در عوض در پاکستان و افغانستان که عرب نیستند عقاید و ایدئولوژی اسلام قوی تر است! پس مشکل ایدئولوژی اسلام است و ربطی به نژاد ندارد! در ضمن باید عرض کنم که اگر کسی در این زمان که دنیا دهکده کوچکی شده و شخصیت انسانها با شرافت و مدنیت آنها سنجیده میشود هنوز به نژاد و از اینجور چیزها عقیده داشته باشد باید عزیزم کمی تأمل کند و از خود بپرسد نژاد در حال حاضر یعنی چه؟ و اگر کسی در این زمان هنوز به نژاد اعتقاد دارد باید بداند که اعتقاد به نژاد، به نژادگرائی و نژادپرستی هم منجرب میشود! ما به همه نژادها باید احترام بگذاریم این طرز تفکر و ایدئولوژی افراد است که برای دیگران ارزشمند است نه نژاد! موید باشید
دوشنبه 18 آذر 1392 - 21:13
farid tanha - یوتبوری - سوئد
لطفا اینقدر از نژاد و نژادپرستی حرف نزنید کم از انسانیت و ارزشهای بشریت بگوید نژادپرستی تعصب به دنبال دارد و تعصب نشانه جهل است و............
دوشنبه 18 آذر 1392 - 21:48
حامد22 - بروکسل - بلژیک
تو مشکلت اسلامه به من چه ربطی داره. یه شیعه بودی حالا از دین زده شدی تو دنیا شیعه رو نمیشناسن تو ایدولئوژیتو از کلینی و مجلسی و حر عاملی و علمای لبنان صفوی میگیری. بزرگترین علمای اسلام ایرانی بودن البته قبل حمله وحشیانه شاه اسماعیل صفوی و قتل عام مردم و درکل جهان عرب احترام خاصی دارن از اما از امثال شما که نژادپرستی تنفر دارن
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 22:43
حامد22 - بروکسل - بلژیک
تو که عاقل هستی و اهل مطالعه چرا اسمتو گذاشتی گوسفند؟؟؟؟
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 22:44
حامد22 - بروکسل - بلژیک
در جواب سوالت منم گفتم به فرض که عرب کردن 500 ساله مملکت دست اربابان صفویه تو دشمن شماره یک عربهای جهانه چه گلی به سر مردم زدی. اصلا عربا شیطان تو نتونستی تو 500 سال کاری کنی به اونا چه ربطی داره
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 22:48
حامد22 - بروکسل - بلژیک
من عرب نیستم اهل سنت هستم و چون تو رافضی هستی از عربها بدت میاد نه اینکه ایرانی هستی.بزرگترین علمای جهان اسلام ایرانی بودن تا قبل صفویه و اربابان تو اومدن آشوب به پا کردن
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 22:52
حامد22 - بروکسل - بلژیک
تو یه کتاب تاریخی برام نام ببر بعد بیا حرف بزن.برنامه های بهرام مشیری رو دیدی هوا برداشته تو رو. .اسه همین گفتم بررسی سندی بلدی یا نه.تاریخ طبری رو فله ای میاد میگه نمیدونه سند چیه.
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 23:03
حامد22 - بروکسل - بلژیک
در ضمن در زمان صفویه فرار مغزها به هند بود از ترس کشتار قبله عالمت شاه اسماعیل
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 23:06
حامد22 - بروکسل - بلژیک
در ضمن آبادان ایدوئولوژی شیعه مشکل داره که ولی امر شیعیان جهان ارواحکم فداه 60 هزار لایک داره تو فیسبوک . اما صفحه عریفی 8 میلیون دنبال کننده تو توییتر از همه بیشتر تو کل خاورمیانه اونم یه کسی که به سیستانی گفته زندیق و شما بهش میگین رییس وهابی ها
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 23:15
حامد22 - بروکسل - بلژیک
در ضمن تو اسمتو گذاشتی گوسفند به جای عرعر گفتن بع بع کن. نیوروک واقعا به چه روزی افتاده به هر نژادپرستی اقامت میدن قدیما آدمای تحصیل کرده و باسواد میرفتن حالا یه مشت....
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 22:56
حامد22 - بروکسل - بلژیک
آبادان تو چی برقت گرفته؟؟؟نکنه مناظره های المستقله و شبکه های به اصطلاح وهابی کلمه و وصال ایدولئوژی شیعه رو تو آبدان به هم ریختن؟؟؟دانشمند 8 سال پیش گفت 12 هزار شیعه خوزستانی وهابی شدن حالا که واویلا
‌سه شنبه 19 آذر 1392 - 22:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.