اعتراف جدید پاپ: در دوران جوانی مامور کلوپ شبانه بودم

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در اظهاراتی اعتراف کرد که در دوران جوانی و پیش از آمدن به کلیسا، مدتی را در یک کلوپ شبانه به عنوان مامور محافظ کار کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل  از لس آنجلس تایمز پاپ این اظهارات را روز یکشنبه در جمع محدودی از کشیشان کلیسای کاتولیک در رم بیان کرده است.

پاپ گفته است پیش از تمایل به کشیش شدن مدتی را در یک کلوپ شبانه در شهر بوینوس آیرس آرژانتین به عنوان مامور محافظ کار کرده است. کار مامور محافظ در کلوپ ها مراقبت از محل و بیرون کردن اخلالگران از محل است.

پاپ پیشتر نیز اعتراف کرده بود در دوره جوانی مدتی را به عنوان سرایدار یک ساختمان و نیز دستیار یک آزمایشگاه کار کرده است.

این نخستین بار نیست که پاپ فرانسیس در اظهارات خود سخنان بی سابقه بر زبان می راند . وی در نوامبر گذشته نیز در اظهاراتی درباره حقوق همجنسگرایان سخن گفت و هفته گذشته نیز در اظهاراتی نظام سرمایه داری جهانی را  به یک نظام استبدادی فاسد تشبیه کرد.

پاپ فرانسیس 8 ماه پیش در پی استعفای کم سابقه پاپ بندیکت شانزدهم رهبر سابق کاتولیک های جهان به مقام ریاست بزرگ ترین و پر نفوذترین  تشکیلات مذهبی جهان مسیحیت رسید.

پاپ فرانسیس  آرژانتیتی الاصل است.  وی پیش از رسیدن به مقام پاپی ، اسقف اعظم کلیسای کاتولیک در بوینوس آیرس آرژانتین بود.

+40
رأی دهید
-4

کبالت3 - کرج - ایران
جناب حضرت پاپ مهم نیست در مورد ایام جوانی خود مسیح هم اطلاع چندانی نیست اما شایعات زیاده کبلائی.
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 22:18
kami_81 - مالمو - سوئد
غصه نخور رئیسان ما هم پای منقل بودن و هنوز هم هستند هنوز بستشون تموم نشده سر سیخ
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 23:08
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
پاپ عزیز آِقا خامنه ای هم دلش می خواند اعتراف کند آمما روش نمی شود. او هم روزگاری انسان بود موسیقی و شعر می فهمید. سوادی داشت. قلب و روحی داشت اما ولی فقیه که شد فاتحه انسانیت را هم خواند.
جمعه 15 آذر 1392 - 00:46
REZA404 - آلست - بلژیک
کبالت ۳- تو نمی خواد به خودت زحمت بدی و درمورد عیسی مسیح نظر بدی اون کسانی‌ که باید بفهمن فهمیدن*بنظر من بشین درمورد جوانی محمد و ۱۲ امام مطالعه کن واست بهتره اگر هم خواستی‌ منبع و کتاب بهت معرفی‌ کنم و حتی خواستی‌ بهت پیشنهاد می‌‌کنم در مورد بیماری که محمد در سنّ ۷ سالگی بهش مبتلا شده بود مطالعه کنی‌
جمعه 15 آذر 1392 - 00:57
کبالت3 - کرج - ایران
REZA404 - آلست - بلژیک-حالا شما خودش کاتولیک تر از پاپ نشو تمام انبیا تو یه چیز مشترکن اونم ادعای دروغه البته مسیح دروغ گوی قابل تحمل تریه در مورد بیماری محمد هم مشکل خودشه خودش میدونه و خدای خودش و به من ربطی نداره کبلائی.
جمعه 15 آذر 1392 - 05:59
shahab46 - هانوفر - المان
حتما این ضرب‌المثل را شنیدید که می‌گوید عروس تعریفی‌....از آب در آمد
جمعه 15 آذر 1392 - 10:32
کیانپور - تهران - ایران
رضا۴۰۴ - آلست - بلژیک. حرف شما تهمت و توهین به پیامبر الهی است که از وبسایت‌های نقد دین بر داشت کردید. اون کتابهایی که میگوید من پاسخ به نقد آن رو دارم. در ضمن کبالت۳ - کرج - ایران. هم حرف نادرستی زدند ولی‌ شما رضا ۴۰۴ هم حرف و هم برداشت شما غلط است. چرا که یک مسلمان به مسیح توهین نمیکند.
جمعه 15 آذر 1392 - 10:41
goosfand - نیویورک - آمریکا
بابا خفه شو با این سر و قیافت؛ باز صد رحمت به اسلام؛ من موندم ملت رو چه حسابی‌ مسیحی‌ میشند، با این همه تناقض
جمعه 15 آذر 1392 - 11:13
nejaat2006 - لیدز - انگلستان
Goosfand - نیویورک - آمریکا) آقای گوسفند امریکایی: نمیدونم چرا هنوز یاد نگرفتی با بقیه چطور صحبت کنی! . حیف و امریکا، حتا زمینی که روش نماز میخونی متعلق به مسیحیان و مسیحی زاده هاست. داری نمکدون میشکنی حاجی جون
جمعه 15 آذر 1392 - 15:13
smart292 - ونکوور - کانادا
این بابا شهامت دارد و برای اینکه محبوب تر شود واقعیت را میگوید آی‌ کاش این خامنه‌ای هم میامد بگوید قبلاً چه کار میکرده و همانطور بقیه دزدان بگویند قبلاً چه کاره بودند .به امید نابودی اسلام زوری و آخوند آن
یکشنبه 17 آذر 1392 - 04:02
نظر شما چیست؟