همه آنچه که درباره قرعه کشی جام جهانی می‌خواهید بدانید

مراسم قرعه کشی در تفریحگاه ساحلی کوستا دو ساویپه برگزار خواهد شدبا خارج شدن آخرین گوی از یکی از سه گلدان قرعه کشی جام جهانی در روز جمعه سرنوشت هشت گروه جام جهانی برزیل مشخص خواهد شد و شمارش معکوس برای آغاز مهمترین رخ داد فوتبالی جهان آغاز خواهد شد.

با مشخص شدن تیم‌های چهار گلدان مراسم قرعه کشی جام جهانی برزیل، از همین حالا رسانه‌های مختلف در گفتگو با بازیکنان و مربیان در سراسر جهان به گمانه زنی درباره گروه‌های هشت گانه می پردازند.

با برگزاری مراسم قرعه کشی جام جهانی برزیل در روز جمعه ۱۵ آذر این پیش بینی ها به پایان خواهد رسید و هشت گروه جام بیستم مشخص خواهند شد.

شاید برخی درباره این روز و مراسم سوالاتی داشته باشند، ما به تعدادی از مهمترین سوال‌ها در مورد این مراسم پاسخ گفته‌ایم.


چه تیم‌هایی در سید یک قرار دارند؟

هفت تیم رنکینگ فیفا در ماه اکتبر یعنی اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، سوئیس، اروگوئه به همراه میزبان رقابت‌ها یعنی برزیل در سید یک قرار دارند.


مراسم قرعه کشی در کجا برگزار می‌شود؟

قرعه کشی جام جهانی برزیل روز جمعه ۱۵ آذر از ساعت ۱۳:۰۰ به وقت محلی و ۱۹:۳۰ به وقت تهران آغاز خواهد شد.

این مراسم در تفریحگاه ساحلی کوستا دو ساویپه در منطقه باهیا برزیل برگزار خواهد شد، این تفریحگاه تا سالوادور، یکی از شهرهای شمال شرق این کشور ۹۰ کیلومتر فاصله دارد.

فرناندا لیما و رودریگو هیلبرت مجری‌های اصلی مراسم قرعه کشی هستند، انتخاب این دو بازیگر و مدل باعث شد برخی در شبکه‌های اجتماعی، فیفا را به نژادپرستی متهم کنند، چرا که آنها معقتدند دو مجری سفید پوست این مراسم نماینده اکثریت مردم برزیل نیستند.

به گفته مسولان برگزاری قرعه‌کشی، این مراسم طوری طراحی شده که نشانگر زیبایی‌های طبیعی برزیل باشد، مارگارت منزس و الودوم و امیسیدا دو خواننده مشهور و سرشناس برزیلی، در این مراسم ترانه‌هایی اجرا خواهند کرد.

بازیکنان سرشناسی مثل زین الدین زیدان از فرنسه، کافو از برزیل، جف هرست از انگلستان و فابیو کاناوارو از ایتالیا در طول مراسم، قرعه‌کشی را انجام خواهند داد.

این بازیکنان با خارج کردن گوی‌های رنگی از گلدان‌های چهارگانه، هشت گروه جام جهانی برزیل را مشخص خواهد کرد. از هر کدام از گروه‌ها دو تیم به مرحله حذفی صعود می کنند، بیش از دو تیم اروپایی و یک تیم اروپایی با توجه به اعلام فیفا در یک گروه قرار نخواهد گرفت.


گلدان ایکس چیست؟

پیش از آغاز روند قرعه کشی، چهار تیم سید یک منطقه آمریکای جنوبی یعنی، برزیل، اروگوئه، کلمبیا و آرژانتین در این گلدان قرار می‌گیرند. سه تیمی که در مقابل تیم اروپایی قرار نگیرند به روند عادی قرعه کشی باز خواهند گشت.


مراحل قرعه کشی چگونه خواهد بود؟

تیم های گلدان های یک در صدر گروه‌های هشت گانه قرار خواهند گرفت و برزیل میزبان رقابت‌ها به صورت اتوماتیک در جایگاه یک گروه A جای می‌گیرد.

اولین قدم در قرعه کشی برداشتن یک تیم از گلدان چهار یعنی تیم های اروپایی است تنها گلدانی که در بین چهار گلدان دیگر ۹ تیم در آن حضور دارند.

پس از انجام قرعه، گوی تیم مورد نظر به گلدان دو اضافه می‌شود در این حالت، هر چهار گلدان هشت تیم دارند.

سپس برزیل از گلدان یک خارج شده و در صدر گروه A رقابت‌ها قرار می‌گیرد. سایر تیم های سید یک با انجام قرعه کشی به صورت مرتب از گلدان یک خارج شده و جایگاه های خالی B تا H گروه‌ها را بر حسب قرعه پر می‌کنند.

پس از اضافه شدن یک تیم اروپایی به گلدان دو احتمال همگروه شدن دو تیم آمریکای جنوبی و یا سه تیم اروپایی بالا می‌رود که این مسئله در تضاد با قوانین فیفا است.

برای جلوگیری از این اتفاق مسئولان برگزاری قرعه کشی سه تیم منطقه آمریکای جنوبی را به طور موقت در گلدان x می‌گذارند.

یک گوی به قید قرعه از این گلدان در می‌آید، این تیم آمریکای جنوبی محل قرار گرفتن تک تیم اروپایی گلدان دو را مشخص می‌کند، سپس با قرعه مجدد تیم اروپایی در گروهی که سرگروه‌اش یک تیم از منطقه آمریکایی جنوبی است قرار می‌گیرد.

پس از مشخص شدن وضعیت تک تیم اروپایی قرعه کشی به روال عادی خود باز می‌گردد و جایگاه های A تا H گروه‌های هشت گانه پر می شود.

در صورت همگروه شدن شیلی و اکوادور با یکی دیگر از تیم های منطقه آمریکای جنوبی در جریان قرعه کشی این قرعه ها برای رعایت پراکندگی جغرافیایی در جام جهانی در نظر گرفته نخواهد شد.

پس از اتمام قرعه کشی گلدان دو گلدان های سه و چهار قرعه کشی خواهد شد و تیم ها حریفان خود را خواهند شناخت. نکته قابل توجه در قرعه کشی جام جهانی این است که به غیر از محل قرار گرفتن تیم های سید یک که همگی سرگروه هستند بقیه جایگاه های گروه‌ها به صورت قرعه کشی مشخص خواهد شد.


مسابقات جام جهانی درچه شهرهایی برگزار می‌شود؟

بازی افتتاحیه جام جهانی روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) سال ۲۰۱۴ در شهر سائوپائولو و فینال بیستمین جام جهانی ۱۳ جولای (۲۲ تیر) در ریودوژانیرو برگزار خواهد شد.

در مجموع ۱۲ استادیوم در ۱۲ شهر میزبان رقابت‌های جام جهانی برزیل خواهند بود، ورزشگاه‌هایی که برخی از آنها هنوز تکمیل نشده‌اند ولی به گفته مقامات برگزاری جام جهانی کارهای عمرانی این استادیوم‌ها سر وقت به پایان خواهد رسید.

شهرهای سائوپائولو، بلوهوریزونته، فولتارزا، ریودوژانیرو، برازیلیا، رسیفه، سالوادور ،کویابا، کوریتیبا، مانوس، ناتال و پورتو آلگره میزبان مسابقات جام جهانی خواهند بود.

+34
رأی دهید
-1

cardenas - تهران - ایران
پیش بینی‌ من :ایران با اسپانیا هم گروه میشه و شاید برزیل یا پرتغال هم در همین گروه قرار بگیرن. پیش بینی‌‌های من خیلی‌‌هاشون درست از آب در میاد.
جمعه 15 آذر 1392 - 02:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.