سرنوشت هیتلر

سرنوشت هیتلر

فرارو نوشت:  آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی به همراه اوا براون معشوقه اش در ۱۶ ژانویه ی ۱۹۴۵ و پس از پیروزی های متعدد متفقین در اروپا به "فوهرر بانکر" پناهگاه زیر زمینی خود در برلین نقل مکان کرد و از آنجا هدایت جنگ را انجام می داد.

"مارتین بورمن"، "جوزف گوبلز" و همسر و 6 فرزندش به همراه دو یا سه پشتیبان، پزشک، کارمند اداری و سگ هیتلر "بلوندی" کسانی بودند که با رهبر آلمان در "فوهرر بانکر" پناه گرفتند.

در ۱۹ آوریل، شوروی توانست خطوط آلمان را بشکند و بعد از آن شروع به محاصره ی برلین کند اما هیتلر فردای همان روز برای در روز تولد ۵۶ سالگی اش برای آخرین بار از پناهگاه زیر زمینی خارج شد و به بعضی از پسران سرباز سازمان جوانان هیتلری، مدال صلیب آهنی اهدا کرد.

در 25 آوریل در حالی که نیروهای شوروی توانستند نیروهای خود را به طور کامل در برلین مستقر کنند، حلقه محاصره هیتلر بیش از پیش تنگ شد.

در صبح 30 آوریل، سرتیپ اس اس "ویلهلم مانکی" که رهبر مرکزی نیروهای نازی در برلین بود برای آخرین بار به هیتلر اطلاع داد که برلین تا 48 ساعت دیگر سقوط خواهد کرد.

ساعاتی پس از این گزارش، هیتلر که یک روز از ازدواجش می گذشت با شلیک گلوله و همسرش با شکستن کپسول سیانور دست به خودکشی زدند. گفته می شود پیکر بی جان آن دو طبق آخرین فرمان هیتلر پیش از مرگ به محوطه بیرونی "فوهرر بانکر" منتقل شد و سوزانده شد.

"روخوس میش" تلفنچی این پناهگاه بعدها در خاطرات خود از آخرین لحظات زندگی هیتلر گفته است: "من در یک اتاق کوچک با یک تلفن کار می کردم و اتاق در صورت حمله هوایی، تنها ظرفیت یک نفر دیگر را داشت. ناگهان شندیم که یک نفر، یکی از همراهان هیتلر را صدا زد و گفت به نظر، آن اتفاق افتاد. آنها صدای تیراندازی شنیده بودند اما من نه. مارتین بورمن، منشی خصوصی هیتلر به همه دستور داد تا آرام بگیرند. مارتین بورمن دستور داد تا در اتاق هیتلر باز شود. من هیتلر را دیدم که سرش بر روی میز قرار داشت. اوا براون روی مبل دراز کشیده بود و سرش به طرف هیتلر بود. زانوانش به طرف سینه جمع شده بود. دیدم که آنها هیتلر را پوشاندند و وقتی از کنار من رد شدند، پاهای او از پارچه بیرون زده بود. فردی سر من فریاد زد عجله کن، آنها دارند پیشوا را می سوزانند."

دو ماه پس از پایان جنگ، وینستون چرچیل، نخست وزیر وقت بریتانیا پیروزمندانه به برلین رفت و از آخرین مقر هیتلر دیدن کرد. عکسی که عکاسان از او در بیرون پناهگاه، در حالی که بر روی صندلی نشسته بود، گرفتند یکی از مشهورترین عکس های تاریخ جنگ جهانی دوم است. متفقین چند سال بعد، این پناهگاه را نیز برای آنکه تبدیل به زیارتگاهی برای نازی ها نشود، منفجر کردند.

نمای بیرونی "فوهرر بانکر" پس از اشغال متفقینگاوصندوق هیتلر در فوهرر بانکر پس از اشغال متفقین


محل احتمالی خودکشی هیتلر؛ سربازان متفقین لکه‌های خون را بر روی مبل مشاهده کرده اند.اتاق اوا براون در پناهگاه "فوهرر بانکر"اتاق انتظار پناهگاه "فوهرر بانکر"
 


میزکار هیتلر در پناهگاه زیرزمینی "فوهرر بانکر"اتاق هیتلر و محل احتمالی خودکشی اویکی از اتاق های پناهگاه "فوهرر بانکر"محوطه بیرونی "فوهرر بانکر" پس از تصرف متفقینمحوطه بیرونی پناهگاه و محل سوزاندن جسد هیتلرگودالی که گفته می شود جنازه هیتلر و همسرش در آن سوزانده شده است.

سرنوشت هیتلر

بازدید وینستون چرچیل از پناهگاه "فوهرر بانکر" پس از پایان جنگ

سرنوشت هیتلر

ویران کردن پناهگاه "فوهرر بانکر" پس از بازدید چرچیل

سرنوشت هیتلر
هیتلر و اوا براون در اقامتگاه "فوهرر بانکر" احتمالا در ماه های پایانی جنگ.

+98
رأی دهید
-11

Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
درس عبرتی باشه واسه بعضی‌ ها!!!
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 01:00
رضا پهلوان - لندن - انگلیس
موضوع هیتلر و نازیسم خیلی تکراری و خسته کننده شده تا کی باید از هولوکاست و هیتلر خان بخونیم؟
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 02:13
davood63 - تهران - ایران
بزرگ‌ترین اشتباهش این بود که به روسیه حمل کرد، و ایران رو به دست متفقین گذشت،،لطفا خدمات آلمان رو برای ایران قبل از جنگ فراموش نکنید
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 03:46
amir-amir - تورنتو - كانادا
ممنون عکس هاى منحصر به فردى بود حالا چه اصرارى داشتند که جسد را بسوزانند جاى سئوال است٠ در هر صورت آدم بسیار ترسوئى بوده که دست به خودکشى زده است درست کپى صدام حسین که در سوراخى در زمین قایم شده بود
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 06:51
senator x - تهران - ایران
چون بعداز او دشمنان هیتلر در باره او قضاوت کردند,من نمیتوانم اورا خوب یا بد بدانم.فقط اینرا میدانم که اگر برای دیگران بد بود, برای المان و آلمانی یک فرد وطن پرست و فوق العاده کوشا بوده.بدون تعصب باید قبول کرد که صنعت آلمان در زمان هیتلر متحول شد وتا بامروز وسعت گرفت.
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 09:05
siavash2a - تهران - ایران
خدا کنه ظالمین کنونی ایران هم این چنین سرنوشتی پیدا کنند
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 09:24
قهوه تلخ - منجستر - انکلستان
خلاصه مرد بود دمش کرم ،،،خیلیها را راهی جهنم کرد ،،روحش شاد ،،،،جرات داشت ،،،
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 11:09
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
جنگی بود که براه انداختند و انسانهای بیگناهی طعمه این جرکت احمقانه شدند.من باصل جنگ و جنایاتی که اتفاق افتاده کار یندارم . من فقط به تصویر اقای چرچیل نگاه میکنم که خسته و فرسوده ووامانده در محل بیرونی اقامتگاه ادولف هیتلر نشسته و مسلما به ماههای گذشته این عذاب فکر میکند.اما انچه که برایم جالب است همین اقای چرچیل برای تقسیم عنائم جنگی همراه با روزولت و استالین به ایران امدند و روی تراس کاخ سعد اباد نشسته و انچنان پا را روی پا گذاشته و پادشاه کشور مان سر پا ایستاده فکر میکنم شما یک لحظه این دوتصویر را در جلوی چشم خود مجسم کنید و پس ار گرفتن نتیجه لطفا دیگر نگوئید ما انقلاب کردیم
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 12:19
کبالت3 - کرج - ایران
این توهم مدیریت جهان و برگزیده بودن خیلی کار دست مردم و خود متوهمین داده از هیتلر و استالین بگیر تا صدام و همین مموتی خودمون جالبه که همه هم هاله نور داشتن اگه به پوسترهای تبلیغاتی نازی ها و شوروی استالینی و مائو و صدام و خاندان کیم نگاه کنید دور سر همه شون هاله نوره هرچند اونا برای اینکه حمل بر ریا نشه نگفتن اما مموت ما گفت کبلائی.
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 19:46
Boogie Nights - لندن - انگلیس
amir-amir - تورنتو - کانادا. کسی اصرار نداشته جسد هیتلر رو بسوزونه،خود هیتلر دستور داده بود بعد از خودکشی جسدش رو قبل از رسیدن متفقین و روسها بسوزون تا بدست روسها نیفته چون میگفت روسها جسد اونو به حالت مومیایی خشک خواهند کرد تا در یه موزه در معرض دید عموم باشه.اجساد لنین و استالین رهبرهای روسیه الان به همین روش مومیایی شده و تو موزه هست.
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 20:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.