پاسخ دولت روحانی به پیشنهاد احمدی‌نژاد: دولت وقت این حرف‌ها را ندارد

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران، می‌گوید آمارهای گزارش حسن روحانی را رئیس مرکز آمار ارائه داده که از مدیران دوره احمدی‌نژاد بوده است

در ادامه واکنش‌ها به پیشنهاد مناظره از طرف محمود احمدی‌نژاد، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران، درخواست رئیس جمهور سابق ایران برای مناظره با حسن روحانی را رد کرد و گفت که «دولت وقت این حرف‌ها را ندارد».

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای نوبخت روز چهارشنبه، ۱۳ آذر، با انتقاد از  محمود احمدی‌نژاد و ادعای او مبنی بر نادرستی آمارهای حسن روحانی گفت: «این آمار را مراجع رسمی کشور، مانند مرکز آمار ایران ارائه داده‌اند و باید دانست رئیس مرکز آمار ایران همان مدیر محترمی است که در زمان آقای احمدی‌نژاد فعال بود.»

محمود احمدی‌نژاد در مورد آمارهای حسن روحانی که نشان می‌دهد سیاست‌های دولت پیشین به نابه‌سامانی‌های گسترده اقتصادی در کشور انجامیده، ابراز شک و تردید کرده و خواستار مناظره با رئیس جمهور کنونی ایران شده است.

اما سخنگوی دولت روحانی در پاسخ به او می‌گوید که «جامعه نیاز به آرامش دارد» و این که بهتر است اکنون که آقای احمدی‌نژاد فرصت بیشتری دارد، مطالعات خود را وسعت ببخشد.

وی افزود: «ما وقت این حرف‌ها و برگزاری مناظره را نداریم. همه‌ دوستان ما به صورت تمام وقت فعالیت می‌کنند. ممکن است یک عده فرصت بیشتری داشته باشند. اما به هر ترتیب ما درگیر این مباحث نخواهیم شد».

در همین حال عادل آذر، رئیس مرکز آمار ایران، نیز با تایید آمارهای اقتصادی که حسن روحانی در گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دولت خود ارائه داد، ادعاهای محمود احمدی‌نژاد درباره نادرستی آنها را رد کرد.

او در گفت‌وگویی که روز سه‌شنبه، ۱۲ آذر، با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، انجام داد، تاکید کرده است، آمارهایی که آقای روحانی ارائه کرده «بدون هیچ‌ گونه جانب‌داری و بر پایه علمی تنظیم شده است».

به گفته آقای آذر، مسئولیت این آمارها بر عهده مرکز آمار ایران است و آن مرکز نیز فارغ از مسئله تغییر دولت‌ها یا سلیقه احزاب و گروه‌های خاص فعالیت می‌کند.

گزارش حسن روحانی رکود و تورم در کشور را «بی‌سابقه» در ۵۰ سال گذشته توصیف می‌کند.

این گزارش می‌گوید که تورم نقطه به نقطه در روزهای آغاز به کار دولت حسن روحانی ۴۳ درصد بوده، ضمن آن که رشد اقتصادی در آخرین سال ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد به  منفی ۵/۸ درصد رسیده است.

در بخش دیگر این گزارش همچنین تاکید می‌شود دولت‌های محمود احمدی‌نژاد با ۶۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی ثروتمندترین دولت‌های تاریخ ایران بوده است، اما در نهایت به‌واسطه سیاست‌های اشتباه به بدهکارترین دولت‌ در ایران تبدیل شده‌اند.

این گزارش واکنش محمود احمدی‌نژاد را در پی داشت که روز سه‌شنبه، ۱۲ آذر، در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار مناظره علنی با او شد.

آقای احمدی‌نژاد در این نامه ادعاها و آمارهای حسن روحانی را «غیرمنصفانه و بی‌پایه» خواند و نوشت که قصد دارد در مناظره با آقای روحانی «حقایق ناب» را آن‌ طور که هست بیان کند.

اما محمدرضا صادق، مشاور عالی حسن روحانی، در پاسخ گفت، «حقیقت نابی» که آقای احمدی‌نژاد از آن صحبت می‌کند دشواری‌ها و شرایطی است که مردم تا هنگام روی کار آمدن دولت آقای روحانی با آنها مواجه بودند و از این رو «مدیریت اجرایی هشت سال گذشته، چه در محکمه و چه در نزد افکار عمومی باید نسبت به آنها پاسخ‌گو باشد».

خباز: سابقه احمدی‌نژاد در مناظره خوب نیست

در همین زمینه محمدرضا خباز از اعضای معاونت پارلمانی ریاست جمهوری ایران نیز در انتقاد از پیشنهاد محمود احمدی‌نژاد برای مناظره به خبرگزاری ایرنا گفت که او هر مناظره‌ای را به «جلسه تهمت، افترا و فحاشی» تبدیل خواهد کرد که «همراه با ارائه اسناد جعلی و تحریف شده خواهد بود».

به گفته آقای خباز، مردم از مناظره‌های محمود احمدی‌نژاد هنوز رنجیده‌خاطر هستند و «می‌دانند او از اظهار هیچ حرفی ابایی ندارد، یعنی هر سخنی اعم از تهمت، افترا و دروغ را به راحتی به زبان می‌آورد و با سخنان خود جامعه را به تشنج خواهد کشاند».

اشاره آقای خباز به مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ است که در جریان آن محمود احمدی‌نژاد اتهاماتی را به طرف‌های مناظره و برخی از چهره‌های نزدیک به حکومت ایران وارد آورد.

محمدرضا خباز در نهایت گفت: «آقای احمدی‌نژاد سابقه خوبی در مناظرات ندارد و برداشت عمومی و دوستانی که هنوز از سال ۸۸ از او رنجیده‌خاطر هستند، این است وقتی او می‌خواهد به مناظره بیاید، اصلا مثبت نیست.»

پیش از این اکبر ترکان، دیگر مشاور حسن روحانی، نیز گفته بود که دولت از مناظره با محمود احمدی‌نژاد استقبال می‌کند، اما شرط مناظره «راست‌گویی» او باید باشد.

+188
رأی دهید
-6

amir-amir - تورنتو - كانادا
ایشان اقتصاد و سیاست را فراموش کند چرا که کارنامه اش صفر است بهتر است یک دوره کاراموزى در رابطه با اصلاح و مرتب کردن ریش و پشم هاى ناهنجار خود ببیند تا موقعى که در برابر دوربین عکاس ها قرار مى گیرد بتوان با رغبت به عکس او نگاه کرد
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 19:08
biparva-jan - تهران - ایران
اقای احمدی نژاد هر گلی به سر این مملکت زد، زد. دیگه نوبتش تموم شده. حالا میخواد بیاد مثلا چی بگه؟ باز میخواد بگم بگم راه بندازه یا ادعا بکنه که همه چیز گل و بلبل است و مردم خوشی زده زیر دلشون؟
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 19:25
نازک بین - شفیلد - انگلستان
به احمقی نژاد باید گفت خفه شو ! ای مردک بی سواد .تو در حدو اندازه یک انسان معمولی هم نیستی فقط اسم انسان را یدک میکشی تا چه رسد به مناظره با رئیس جمهور سیاستمدار و صلح جو .
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 20:04
نازک بین - شفیلد - انگلستان
بخاطر این مردک ابله در سال 88 چقدر جوان کشته شد و چه شخصیتهای سیاسی که در بند حصر و زندان قرار گرفتند. آیا این شخص ارزش اسم انسان بودن را دارد.؟
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 20:28
fesgeli - سوئد - اوپسالا
این مموتی بازم دست بردار نیست مرتیکه نادان کلاش
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 22:38
yaraneh - هند - هند
اون موقع که باید کار میکرد قهر میکرد میرفت بوتاکس میکرد والله خوب رویی داره این بشر
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 22:46
paksan - آمریکا - آمریکا
به نظر من روحانی باید به وزارت علوم دستور بده دانشگاهی که به احمدی نژاد دکترای اقتصاد داده مطالب درسی اش رو بازبینی کنند و به نظر من باید این رشته از دانشگاه شریف حذف بشه چون کسی رو پرورش داده که بعد از دکترا هنوز مسائل اولیه اقتصاد رو نمی فهمه و مثلاً رشد اقتصادی ایران رو می خواد با ترکیه یا کشورهای غربی در سال 2011 یا 2012 مقایسه کنه در حالی که آن کشورها صادرات نفت ندارن و رشد قیمت نفت برای آنها تاثیر منفی داشته ولی برای کشور ما باید تاثیر مثبت داشته باشه یا همونکه با شعاردادن و مصاحبه کردن با همه درافتاد در حالی که واردات رو دو برابر کرد یعنی وابستگی کشور دوبرابر شد و تولیدات داخلی از کشاورزی تا صنعتی تقریبا نابود شدند و وقتی نتونست دیگه وارد کنه انفجار قیمت و نبود تولید باعث شد کشور سکته کنه و ایشون هم با زرنگی دلارهای بلاک شده در کشورهای دیگه رو بصورت ریال از بانک مرکزی گرفت و پیش خور کردو با تز مموتی میشه نفت استخراج نشده رو هم پولش رو از بانک مرکزی برداشت و خرج کرد
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 22:54
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
اینها سرو ته یک کرباس هستن، آگر دولت دولت باشه باید بره با اونکه نظرش به این میمون نزدیک تر بود مناظره کنه، همه گند و کثافت از اونجاست، حالا چه احمدی نژاد یا روحانی. سه تا مسئله اصلی تو تبلیغات حسن کلید بود: ١) ارتقا ارزش ریال ٢) باز گرداندن سیادت گذرنامه ایرانی ٣) ارتباط با دنیا. آخه اسگل، همه رو که ٣٥ سال پیش بهترش رو داشتیم، پس اسلام چه گلی تحویل داده؟؟ هنوز أین ملت دارن دنبال آخوند میدون
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 23:31
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
paksan - آمریکا - آمریکا: دوست گرامی. احمدی نژاد یک دکترای جعلی داره اون هم توی مهندسی عمران (احتمالا حمل و نقل شهری) از دانشگاه علم و صنعت. استاد راهنماش هم بعدا شد وزیر راه (دکتر بهبهانی اگر اشتباه نکنم)
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 00:45
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
حالا به فرض اینکه فرصت مناظره داشتی ( که کلا از اساس ایده ی بی ربطیه). میخوای از چی دفاع کنی؟ سی و پنج سال پیش زیربنای ویرانی این مملکت پایه ریزی شد و در هشت سال جکومت تو مملکت به قهقرا رفت. چشم آقا سِد علی روشن با این دست گلش! حالا حرف حسابت چیه نمیدونم!
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 00:42
lona_düsseldorf - دوسلدورف - آلمان
یکی‌ نیست این مردک هیتلر صفت،ضد بشریت را خفه کند ،آخوندها که تو ا دم کشی مهارت کامل دارن ،من فکر می‌کنم ملاها میذارن این بشر خودشا حسابی‌ ضایع کنه،بد هم میکشنش و میگن احمدی‌نژاد ،به علت مشکلات زیادی که برای کشور و مردم ایجاد کرده بود نتوانست از نظر وجدانی با خودش کنار بیاد و شب هنگام خود را از این ننگ راحت کرد ( خود کشی )روحش شاد و یادش گرامی‌ با د
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 03:58
darih - کالیفرنیا - امریکا
paksan-امریکا....عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود.....عالی......یعنی حرف دل منو زدی.....
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 04:21
کبالت3 - کرج - ایران
قطعا تنها بازنده این مناظره آقا امام زمانه که بعلت مدیریت بدش حالا حالا باید اون تو بمونه کبلائییی
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 06:06
سرسره - اهواز - ایران
خوب زده تو دهنش
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 09:49
هستیا - شیراز - ایران
کم محلش کنین
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 11:50
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
حرف من اینه که مگر این آقایون که حالا به منصب و منزلتی رسیدند، کور و لال بودند که جلوی این مردک را نگرفتند؟ همگی‌ سر و ته یک کرباسند، خواهیم دید.
یکشنبه 17 آذر 1392 - 18:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.