فرار از محاکمه با شگرد مناظره / احمدی نژاد در سال 88 دعوت روحانی به مناظره را نپذیرفت

عصرایران - محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق ایران، این روزها در تلاش است به سبک مألوف خود که ایجاد موج خبری است ، بار دیگر به کانون افکار عمومی باز گردد. عدم شرکت او در جلسه دادگاه نیز در همین راستا ارزیابی می شود و البته ، دعوت او از رئیس جمهور برای مناظره!

احمدی نژاد که امروز دیگران را دعوت به مناظره و پاسخگویی می کند خود در طول 8 سال ریاست جمهوری اش ، حتی یک مصاحبه اختصاصی با یک رسانه منتقد یا حتی مستقل داخلی نداشت تا صریح بشنود و جواب دهد. همچنین او در حالی روحانی را دعوت به مناظره می کند که در سال 88 ، خود او دعوت روحانی برای مناظره را نپذیرفته بود ولی اینک انتظار دارد روحانی با پذیرش مناظره ای بیهوده ، به احمدی نژاد این امکان را بدهد که بار دیگر به کانون خبرها بازگردد.

ماجرا از این قرار است که دعوت به مناظره نخستین بار از سوی حجت‌الاسلام روحانی در تاریخ پنجم خرداد ماه 1388 مطرح شده است.
روحانی در آن تاریخ در واکنش به اظهارات احمدی نژاد در مورد بیانیه سعد‌آباد گفت: «متاسفانه اغلب اظهارات انتقادی در مورد دیپلماسی هسته‌ای نظام در سال‌های 82 تا 84 که این روزها و به بهانه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری بیشتر مطرح می‌شود‌، نادرست‌، غیرمنصفانه و در مواردی هم کذب محض است؛از نقطه نظری دیگر‌، این رفتار تحریف تاریخ و نادیده گرفتن منافع ملی کشور محسوب می‌شود ... وقتی پای منافع نظام و مردم در میان باشد، سکوت به معنی نداشتن پاسخ نیست. گرچه اینجانب آمادگی دارم تا چنانچه رئیس جمهور محترم حاضر به دفاع از اظهارات خود پیرامون دیپلماسی هسته‌ای نظام باشند‌، گفتگوی مستقیمی را با ایشان در رسانه ملی جهت تنویر افکار عمومی و شفاف شدن حقایق تاریخی داشته باشم».

البته نپذیرفتن این دعوت از سوی رئیس جمهور وقت ، قابل درک بود زیرا یک رئیس جمهور قاعدتاً با افرادی در رده های پایین تر مناظره نمی کند و وقتش را به اداره امور مملکت اختصاص می دهد.
 

احمدی نژاد در حالی همچنان طلبکارانه حرف می زند که در 8 سال ریاست جمهوری اش ، کشور دچار بدترین بحران های سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی شد که شرحش را همه مردم ایران با پوست و گوشت و استخوان لمس کرده اند.

او در حالی دم از مناظره می زند که باید محاکمه شود. اگر احمدی نژاد خیلی دلش مناظره می خواهد ، پیشنهاد می کنیم ابتدا با یکی از خبرنگاران به انتخاب سایت های مستقل ایران مناظره کند و اگر توانست از عهده پاسخگویی 8 سالش در مناظره با یک خبرنگار بر آید ، به مناظره با رئیس جمهور ایران برود.
البته به احمدی نژاد تبریک می گوییم که توانسته با همین مانورهای سیاسی ، تا همین حد نیز خود را مطرح کند و برای چند روزی تیتر شود ؛ ما هم واقف بر این هدف او هستیم و این چند سطر را صرفاً از این بابت نوشتیم که جناب ایشان و مشاورانش که 8 سال مملکت را در دست داشتند، بدانند که هدف شان برای مردم کاملاً عیان است.

اگر احمدی نژاد ، در صدر بودن را اینقدر دوست دارد ، ای کاش در دوران زمامداری اش، طوری عمل می کرد که بدون چنین مانورهای چیپ و نخ نما شده ای در کاون توجه افکار عمومی باشد.
از آن گذشته ، مردی که ثابت شده بسیاری از آنچه در طول 8 سال گذشته  (از هاله نور تا رشد 10 درصدی و ریشه کنی بیکاری و ...) گفته بود ، عاری از واقعیت بوده است ، چه تضمینی وجود دارد در مناظره فرضی ، آنچه می گوید مقرون صحت باشد؟!

و نهایتاً اگر در این کشور سیستم نظارتی قدرتمندی حاکم بود ، کسی که متهم به صدها مورد قانون شکنی و حیف و میل میلیاردها دلار از پول مردم است ، باید الان در جایگاه متهم محاکمه می شد و پاسخگوی روزهای خوشش بود نه این که بعد از آن مصائبی که بر سر ملک و ملت آورد ، راست راست بگردد و هماورد بطلبد!

آقای احمدی نژاد! هر چه در آن 8 سال بر سر ملت آوردی بس است؛ بیاسای و بگذار دولت منتخب مردم ایران ، کارش را بکند که خودت بهتر از همه می دانی چه کرده ای و میراث دارت در ریاست جمهوری چه کار شاقّی دارد.

+245
رأی دهید
-3

گربه_سگ - لوزان - سوئیس
فرصتی برای دروغ بیشتر....
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 00:40
نازک بین - شفیلد - انگلستان
به جرأت میتوان گفت که در طول تاریخ سیاسی ایران منفور ترین آدم و رئیس جمهرر بی سواد و کللاش در نزد افکار عمومی و اکثریت مردم ایران احمدی نژاد میباشد.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 00:51
samuk66 - لندن - انگلستان
اینهمدی نژادِ درغگو خیلی کثیفه.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 00:56
samsam.aus - سیدنی - استرالیا
ﻣﻦ ﻛﻪ ﻓﻜﺮ ﻧﻤﻴﻜﻨﻢ اﻭ اﻳﻨﻘﺪﺭ ﺑﻔﻬﻤﺪ ﻛﻪ ﺗﻮ اﻳﻦ ﻫﺸﺖ ﺳﺎﻝ ﭼﻪ ﮔﻨﺪﻱ ﺯﺩﻩ ﺗﻮ اﻳﺮاﻥ....اﺻﻮﻻ ﻧﮋاﺩ ﻣﻴﻤﻮﻥ ﺩﺭﻙ اﻧﺴﺎﻧﻲ ﻧﺪاﺭﻩ ﻣﺨﺼﻮﺻﺎ اﻳﻨﻜﻪ ﻛﻴﻨﻪ اﻱ ﺑﺎﺷﻪ و ﻣﻘﺪاﺭﻱ ﻫﻢ ﮊﻥ ﺧﺮﻳﺖ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ.اﻟﺒﺘﻪ ﭘﻴﺸﺎﭘﻴﺶ اﺯ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﻴﻤﻮﻧﻬﺎ و اﻻﻏﻬﺎﻱ ﺷﺮﻳﻒ ﺑﻲ ﺁﺯاﺭ ﻋﺬﺭ ﺧﻮاﻫﻲ ﻣﻴﻜﻨﻢ...........
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 00:58
compatriot - تورنتو - کانادا
جواب ابلهان بود خاموشی!
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 03:07
omidefarda - ملبورن - استرالیا
بر خر مگس معرکه لعنت. برو کنار بذار یه کم نفس بکشیم، باز بی‌ گندش اومد!
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 03:57
dark night - تهران - ایران
واقعا که ، این گاگول فکر کرده با این حرفا میتونه چند صد میلیاردی رو که بالا کشیده ماست مالی کنه.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 04:34
hesam2 - تبریز - ایران
آقای احمدی نژاد تاریخ مصرف جنابعالی دیگه تموم شده یه چند سالی تو خونه بشین و یا برو دنبال فعالیت اقتصادیت مثل اغلب مسئولین نظام که بعد از فارغ شدن از خدمت میروند بگذارید دولت آقای روحانی نیز کار خودشو انجام بده اینهمه فشاری که از مجامع بین المللی و یا کشورهای غربی وارد میشه بسه دیگه شما هم پاپیچ نشید هشت سالی خوردید و دوروبری هات نیز هم خوردند و هم بردند دیگه کافیست آخه این مردم بیچاره چه گناهی کردند که همیشه باید تاوان عملکرد شما را بدهند بگذارید ببینیم دولت فعلی چکار میکنند
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 05:05
behzad50 - مونیخ - المان
آخه یکی‌ نیست این مرتیکه رو که از ترکیب چوسنه با اورانگوتان تولید شده رو بکنه تو نه بدتر اونجایی‌ که ازش بیرون اومده تا شاید دیگه خفه بشه.بابا شمام تورو خدا دیگه اسم این ..رو نیارید سوً چشامون با دیدنش رفت ...والا...
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 04:46
هستیا - شیراز - ایران
حالا دیگه واسه من حریف می طلبه یه مدت از دستش راحت بودیما
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 06:28
مهرتابان - تهران - ایران
لابد ما هم باید این دلقک بازیها رو باور کنیم! این چرخش موضع سیاسی نه از اوس محموده و نه از حسن کلید ساز بلکه همون نرمش زهرمارانه خامنه ایه ،با عرض معذرت باید بگم خر همون خره فقط پالونش عوض شده.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 07:10
هستیا - شیراز - ایران
حالا دیگه واسه من حریف می طلبه یه مدت از دستش راحت بودیما
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 06:29
Sam-Antwerpen - آنتورپن - بلژیک
این نکبت فک می‌کنه عددی هست!
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 07:31
srdash - تبریز - ایران
یه بارجستی ملخک دوبارجستی ملخک آخربه چنگی ملخک ،دوستان شک نکنیدروزی فراخواهدرسیدکه احمدی نژادها،به پای میزمحاکمه کشیده خواهدشددیروزودداره سوخت وسوزنداره،امامن درعجبم وقاحت تااین حد،بی شرمی تااین حد،خدابه کمرت بزندکه کمرمان راشکستی به خدادراوایل جوانیم احساس پیری می کنم ،روزی پانزده ساعت کاربه جایی نمی رسد.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 05:55
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
.. به این دالان دار بگویید که این احمدی‌نژاد را تو یه طویله دیگه ببنده، ۸ سال پدر مردم را درآورده هنوز هم عرعر میکند.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 08:11
omidvaran - نورکل - امریکا
این احمدی ملعون متوهم واز نظر عقلی معیوب است - روحانی واطرافیانش اصلا نباید باین مردک ابله جواب بدهند - باید هرچه زودتراونودردادگاه صالحه ومجازات کنند تا برای ایندگان عبرت شود
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 08:12
بت شکن - مونترال - کانادا
احمدی نژاد خائنی است که در آن ۸ سال فقط عروسکی متحرک بود که با ریموت کنترل هدایت میشد، البته از این جهت با ریموت کنترل که امروز و بعد‌ها بتوانند خیانت‌ها و جنایت‌ها و غارت‌ها را فقط و فقط به پای او بنویسند، همونی که رهبری ۴ ماه پیش از انتصابات سال ۸۴ بهش گفت: (...شما بروید خودتان را برای ۴ سال دیگر آماده کنید...)!!!
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 11:11
سبز کم رنگ - آمریکا - آمریکا
اگر روحانی مناظره نکنه دروغگویی بیش نیست.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 11:47
sama128 - شیراز - ایران
بابا دست از این مسخره بازی بردارید اگر قوه قضائیه گ.... بود که نیست کل 8 سال کار توام با 800000000000000000000000000000000 دروغ احمدی نژاد را پرونده می کرد و با دزدی های کلانی که کرده به همراه باند بازی و فامیل بازی و کثافت کاری و حیف و میل بیت المال و ... علنی محاکمه می کرد که مردم هم ببینند مملکت فلج شده موقع لاس زدن دیگه نیست باید احمدی نژاد محاکمه و محکوم بشه تا برای همه درس عبرت بشه و دیگه همه درست کار کنند بسه دیگه مسخره بازی
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 07:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.