بازداشت شش نفر از دست اندرکاران سایت 'نارنجی' در ایران

سایت "نارنجی" که در حوزه اطلاع رسانی آی‌تی در ایران فعالیت دارد، گزارش داده است که شش نفر از نویسندگان و اعضای فنی این سایت، توسط سپاه پاسداران دستگیر شده‌اند.

سایت نارنجی، در صفحه نخست سایت خود نوشت: "بنا به دلایل نامعلوم بعضی از نویسندگان و اعضای فنی تیم نارنجی به نام‌های علی اصغر هنرمند، عباس واحدی، علیرضا وزیری، نسیم نیک‌مهر، ملیحه نخعی، محمدحسین موسی زاده و سارا سجادپور توسط سپاه دستگیر شده اند."

این سایت نوشته که از محل نگهداری این عده از دست اندرکاران خود اطلاعی ندارد.

سایت نارنجی فعالیت خود را تا "حصول اطلاع از این دوستان" به حالت تعلیق در آورده است.

این سایت در سال ۱۳۸۹ برنده عنوان بهترین سایت اطلاع‌رسانی در سومین جشنواره آنلاین وب‌سایت‌های ایران و در سال ۹۱ برنده جایزه بهترین وبلاگ فارسی از نگاه دویچه‌وله شده بود.

پیش از این سایت کلمه در گزارشی نوشته بود که سازمان اطلاعات سپاه دستگیری گروهی از فعالان در شبکه‌های اجتماعی و برخی سایت‌های شناخته‌شده را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، هنوز اطلاع دقیقی از بازداشت‌ها در دست نیست و این روند از یک ماه پیش شروع شده است.

+82
رأی دهید
-6

بی خیال - کرمان - ایران
آن دست چدنی زیر دستکش مخملی به جنگ ملت ایران آمده
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 17:58
azadi-iran - وین - لااتریش
یک سازمان پارتیزانی بنام سپاه و بسیج بدون قانون دارند در قرن 21 به ایران حکومت می کنند و ایران را به پایین ترین رده بندی در دنیا قرا داده اند.
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 19:29
iSam - لندن - انگلستان
یکی از بهترین سایتهای ایرانی در زمینه تکنولوژی است. من خودم در اینجا، هر روز این سایت را میدیدم. واقعا دید تکنولوژی ملت ایران را به سوی جامعه جهانی هدایت میکرد و باعث میشد که اکثر مردم اطلاعات عمومیشان در این مورد بالا برود. متاسفانه اینها میخوان فقط ملت در حماقت فرو بروند و خزعبلات دینی و از این جور اراجیف. بیایید سینه زنان رژیم که دارید اینجا کم میارید.
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 23:24
سرسره - اهواز - ایران
خدایا کی از شر این ادم خورها نجات پیدا میکنیم ببین چطور با نخبگان این مملکت رفتار میشه اونوقت دزدهای میلیاردی با چراغ تو شهر میگردند
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 01:07
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
اینو بخونید :. من از یک فرد مطمئن دلیل بازداشت رو جویا شدم...طبق گفته این دوست:. اعضای تیم نارنجی به صورت غیر قانونی از دیگر کشور ها گوشی های تازه ساز و پرچم داران کمپانی ها رو وارد ایران میکردند و بر روی اونها بررسی های تخصصی انجام میدادند.این مورد توسط سپاه شناسایی شده و فعلا اعضای نارنجی بازداشت موقت هستند...تا معلوم شود که رابط اونها در کشور خارجی چه کسی بوده و یا فعالیت سیاسی هم در کنارش انجام میدادند یا خیر این فعالیت اونها به صورت تعلیق در خواهد آمد.من دیگه نمیتونم اطلاعات بدم...منتظر خبر من هم باشید.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 09:34
iSam - لندن - انگلستان
hdk یعنی یکسری آغازاده این وسط میخوان گوشی بیارن و یکسری جوان که کار تخصصی میکردن سد راه شدن و خلاصه آغایان، بهشون برخورده که چیزی کوفتشون نشده. ننگ باد بر این ارازل و طرفدارانشان.
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 18:07
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
هر جا سخن از دستگیری و سرکوب و تسخیر است نام سپاهوبسیج می درخشد!سایت نارنجی سایت پرطرفدار و پر بازدیدی بود که بین جوونا جا باز کرده بود و خود من هم هر وقت می شد چک می کردم البته کامنت نمی ذاشتم مطمئن باشید هیچ مشکل امنیتی و غیره نداشتن شاید نون سپاه آجر می شده که گرفتن!بعدشم خامنه ای گور به گور بیا جواب بده که به چه مجوز و قانونی سپاه دستگیرشون کرده اصلا مسئولیت با سپاهه؟لعنت بر حـ... های سپاهی که پول ملت ایران رو میخورن و به ریش مردم ایران می خندن!کاش ارتش ما دست نشانده نبود تا جلوی این بی همه چیزا بایسته
‌پنجشنبه 14 آذر 1392 - 22:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.