رییس پلیس مهاجرت، قاچاق دختران ایرانی به امارات را تایید کرد

علی صادقی، فرمانده پلیس مهاجرت و گذرنامه ایران

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی، با تایید «قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی» گفته که «این موضوع را نفی نمی‌کنیم» اما «عدد آن قابل توجه نیست.»
 
به گزارش ایسنا، علی صادقی، دوشنبه ۱۱ آذر در تهران گفته است که «مقصد عمده» موارد قاچاق دختران ایرانی، کشور امارات متحده عربی بوده است.
 
سردار صادقی اشاره‌ای به آمار احتمالی زنان و دختران قاچاق شده به خارج از ایران نکرده و مشخص نکرد تعداد آنها چقدر است که به گفته او عدد آن قابل توجه نیست. تاکنون آمار رسمی و حتی غیر رسمی از میزان قاچاق انسان به خارج از ایران منتشر نشده و مسئولان امنیتی و سیاسی کشور معمولا در برابر این پدیده ساکت بوده‌اند.
 
در همین روز، اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی کل کشور نیز گفته که مقصد اصلی قاچاق انسان از ایران، استرالیا، کانادا و کشورهای اروپایی است اما این افراد هنگام خروج از کشور به صورت قانونی خارج شده و از طریق کشور ثالث به صورت غیرقانونی وارد کشور مقصد می‌شوند.
 
با وجود این فرماندهان ارشد نیروی انتظامی و مقام‌های امنیتی و قضایی، هر از چند گاهی، از کشف و انهدام باندهای قاچاق انسان در ایران خبر می‌دهند.
 
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی نیز در این خصوص گفته است: «باندهای مختلفی وجود دارد که در حال حاضر آمار آن را در اختیار ندارم.»
 
آقای صادقی همچنین درباره این باندها گفته است «با توجه به اینکه با کشورهای ترکیه و مالزی لغو روادید هستیم، این افراد به شکل قانونی از کشور خارج می‌شوند و ممکن است در آنجا به کشورهایی نظیر استرالیا و ... بروند.»
 
به گفته رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی، عمده این افراد در قالب نیروی کار به این کشورها برده می‌شوند.

 پیش از این و در خرداد ماه ۱۳۸۳، روزنامه شرق، چاپ تهران، گزارشی از قاچاق گسترده دختران ایرانی به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس منتشر کرد که بازتاب‌ها و واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشت.
 
در آن گزارش از انتقال ماهانه سه تا پنج جسد دختر ایرانی به کشور و نیز از برگزاری مراسم حراج ۵۴ دختر ایرانی در فجیره امارات متحده عربی، خبر داده شده بود.
 
در همان زمان، میزگردی با موضوع «قاچاق انسان» در محل خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی برگزار شد و در آن، یک خلبان ایرانی که در خطوط هوایی امارات متحده کار می‌کرد، اعلام کرد به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ دختر، هر روز از طریق نه پرواز منظم و ۲۰ پرواز غیر منظم از ایران به دبی فرستاده می‌شوند.
 
وزارت امور خارجه آمریکا، گزارش‌های سالانه‌ای درباره قاچاق انسان در جهان منتشر می‌کند. در گزارش سال ۲۰۱۳ این وزارت‌خانه نیز مانند سال‌های گذشته، از ایران به عنوان یک کشور «مبدأ، محل عبور و مقصد برای مردان، زنان و کودکانی که به منظور بهره‌برداری جنسی در معرض قرار می‌گیرند و به کار اجباری گمارده می‌شوند»، نام برده شده است.
 
این گزارش افزوده که «پسران و دختران ایرانی و افغان ساکن ایران در داخل کشور به تن فروشی وادار می‌شوند» و «زنان، پسران و دختران ایرانی در ایران و همچنین در پاکستان، در کشورهای حاشیه خلیج فارس و در اروپا به منظور بهره‌برداری جنسی در معرض قاچاق قرار می‌گیرند.»
 
به گزارش وزارت امور خارجه آمریکا، عملکرد دولت ایران، درسال موضوع گزارش، «با معیارهای حداقلی ریشه‌کن کردن قاچاق انسان مطابقت نداشت و این دولت اقدام قابل توجهی در این جهت صورت نداد.»
 
گزارش تاکید کرده که «دولت در این دوره گزارش، اطلاعاتی در زمینه اقدامات و طرح‌های مبارزه با قاچاق انسان خود در اختیار جامعه بین‌المللی قرار نداد» و «این امر مانع جمع‌آوری اطلاعات در مورد معضل قاچاق انسان در کشور گردید و در راه اقدامات دولت در مبارزه با آن مانع ایجاد کرد.»

+57
رأی دهید
-69

kamran631 - لیون - فرانسه
سید علی‌ گدا، ولی‌ وقیح ! عمامه تو بذار بالاتر !! اینکاره هم شدی !! ( که بودی !)
دوشنبه 11 آذر 1392 - 13:36
هستیا - شیراز - ایران
به به لذت میبرم ازاین همه دستاورد نظام
دوشنبه 11 آذر 1392 - 15:33
azadeh11 - آمستردام - هلند
امیدوارم که دختر تو را هم برای قاچاق ببرن امارت . که شاید بفهمی یک دختر هم نباید دچار این سر نوشته وحشتناک بشه . . پسران و دختران ایرانی و افغان ساکن ایران در داخل کشور به تن فروشی وادار می‌شوند?????
دوشنبه 11 آذر 1392 - 15:39
birmingham - شیراز - ایران
فقط فقر باعث این می‌شه که دخترهای ایرانی‌ تن‌ فروش رو به سوسمارخورها اینجام بدهند جالب اینجاست که اگه دختر باکره نباشه عربها قبول نمیکنند من خودم چن سال پیش در امارات شرکت شخصی‌ داشتم و این موردها رو با چشم خودم دیدم همی‌ دخترها که قاچاق می‌شدند از سنین ۱۵ سالگی تا ۲۲ هستند
دوشنبه 11 آذر 1392 - 16:00
biparva-jan - تهران - ایران
kamran631 ، اولا گدا تویی که با شستن ظرف و تمیز کردن کف سالن ها برای اجنبی ها امرار معاش میکنی نه رهبر یک کشور. دوما پدیده قاچاق خانم ها همه جا وجود داره و در مقایسه با دیگر کشور ها موارد قاچاق انسان در ایران بسیار هم کمتره.
دوشنبه 11 آذر 1392 - 16:53
baas - روتردام - هلند
با آمدن اسلام و رفتن ناموس اورانیوم غنی شّد !!!!!!!
دوشنبه 11 آذر 1392 - 17:22
compatriot - تورنتو - کانادا
علی‌ گدا، اکبر کوسه، مموتیه چرکو، تمساح یزدی، روباه مکاره شیرازی، جنتی مفنگی، آخوندهای انگل ننگتون باد که چه بسر ایران و ایرانی‌ آوردید!
دوشنبه 11 آذر 1392 - 15:02
باور عمیق - قم - ایران
صرف نظر از اینکه مقوله قاچاق زنان و تمتع فحشا در خیلی از جاهای دنیا وجود داره و حتی با شدت بسیار بیشتر از ایران، اما حتی یک مورد هم قابل قبول نیست..اما با یک ایده به شدت مخالفم که این قاچاق ناشی از فقره..خیر..این قاچاق ناشی از سودجویی و سوداگری قاچاقچی و در مواردی جهل یا عشق رسیدن به رفاه و ثروت و یا حتی قربانی شدن به واسطه سودجویی خانواده شخص قاچاق شده است
دوشنبه 11 آذر 1392 - 18:08
باور عمیق - قم - ایران
baas - روتردام - هلند. اگر اشتباه نکنم شهر آمستردام معروفه به sin city و یک فاحشه خانه تقریبا عمومی..تعجب میکنم که اونجا نه اسلام رفت و نه اورانیوم غنی شده اما با همیتی مثال زدنی ناموس رفت...
دوشنبه 11 آذر 1392 - 18:11
a.ahooraei - کلن - آلمان
هیچ کدام از این بی بندوبارها را با زور به امارات نبردند و نمی برن و اینها خودشون برای پول میرن که مغز فندقی شونو احاطه کرده، این آشغالها را نباید دیگه به ایران راه بدن. درسته اسمش قاچاق هست اما اونا هم با پا و خواسته خودشون میرن. من از این آشغالها دیدم و میشناسم که میگم اینها فقط یه در صدی پول راس و ریس کردن ویزا و پرواز می پردازن و اونجا هم به ؟؟؟؟؟ ها معرفی میشن.
دوشنبه 11 آذر 1392 - 18:04
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
biparva-jan - تهران - ایران/ اولا تو از کجا فهمیدی که kamran631 در کشور فرانسه مشغول شستن ظرف و تمیز کردن کف سالن است؟ ثانیا چه کسی گفته که هر کس رهبر یک کشور شد، صد در صد آدم درستی است؟ فراموش نکن که هیتلر، موسولینی، استالین هم رهبرهای کشور خود بودند! ثالثا چه کسی بتو گفته که پدیده قاچاق انسان همه جا وجود داره؟ رابعا طبق کدامین آمار، قاچاق انسان در کشورهای مختلف را مقایسه کرده و به این نتیجه رسیده ای که این امر در کشور ایران بسیار کمتره؟ تو احتیاجی به جواب دادن به من نداری، فقط جلوی آینه بایست و به خودت جواب بده!
دوشنبه 11 آذر 1392 - 18:25
zavareh - رودسر - ایران
باور عمیق - قم - ایران - نه که تو همین مملکت اسلام زده خودمان، ما کم فاحشه خانه اسلامی (خانه عفاف) داریم. آن هم از سّن ۱۴ سال به بالا؟؟؟
دوشنبه 11 آذر 1392 - 19:56
baas - روتردام - هلند
باور جان عمیقا اشتباه می‌کنی ،شنیدن کی‌ بود مانند دیدن ؟ در ضمن با شروع غنی سازی مهاجرت دختران ایرانی‌ به کشورهأ عربی شکل گرفت .یک جو غیرت هم خوب چیزیه !!!!!!
دوشنبه 11 آذر 1392 - 20:57
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
باز هم بیایید از اخوندای رافضی مشرک که این بلاها رو سر مردم آوردن دفاع کنید. ای ملت عزیز ایران ای عوام تشیع به خدا قسم توهینهای من به ملت بزرگوار ایران زمین نیست بلکه به اخونداست اونهای که این بلا رو سرتون آوردن . به خدا از این مذهب پوچ دست بردارید
دوشنبه 11 آذر 1392 - 21:43
perser68 - فلوریدا - امریکا
فضول میرزا - استهکلم - سوئد. با سلام گرم خدمت دوست عزیزم،مثل همیشه با کامنت‌های پر ملات به قول ما ایرانیها.این بی‌ پروای ما هم انگار پای ممبر آخوندا زیاد می‌شینه((:
دوشنبه 11 آذر 1392 - 22:00
perser68 - فلوریدا - امریکا
باور عمیق - ق م. تا زمانی‌ که شرایط مناسب باشه،قاچاقچی هم از پول بدش نمیاد!!!و تا زمانی‌ که زنان و دختران ما یه زندگی‌ حداقل داشته باشند حاضر به یه همچین کاری نمی‌شن!!!جامعه مرد سالار که به زنان و دختران فقط زیر شکمی نگاه میکنه و تو محل کار به چشم یه برده جنسی‌، و زن نصف یه مرد ارزش داره،چیزی بهتر از این نمی‌شه!!!اره اگه قاچاق هست از آلمان به دبی زن آلمانی‌ قاچاق نمی‌شه،بلکه دقیقن برعکس از کشور‌های فقیر و فاسد هست که قاچاق زنان صورت میگیره!!!ماله نکش!!!
دوشنبه 11 آذر 1392 - 22:20
perser68 - فلوریدا - امریکا
a.ahooraei - کلن - آلمان. معلومه که بخاطر بی‌ پولی و شکم گرسنه مجبور میشن به هر کاری تن‌ بدن!!!کجا ما قبل انقلاب چنین افتضاحی داشتیم؟یه کلیک تو اینترنت بکن و ببین تراژدی که میگن از خیلی‌ وقت تو مملکت اتفاق افتاده و خود نظام ضّد زن داره احساس خطر میکنه!!شما داری در واقع از جمهوری کثافت اسلامی حمایت میکنی‌!!!
دوشنبه 11 آذر 1392 - 22:12
سرسره - اهواز - ایران
اخه دختر 15 ساله که به اتکای عقل وتصمیم شخصی خودش نمیره تن فروشی اونم با اعراب سوسمارخور باید پرسید چرا درحکومت الله برزمین باید قاچاق دختر به کشورهای دیگه باشه ؟ اونم با این همه ثروت خدادادی غیر از اینه که کشور به دست دشمنانش گرفتاره؟ کسانی که یک جو عرق ملی ندارند وفقط رفاه مردم فلسطین ولبنان براشون مهمه
دوشنبه 11 آذر 1392 - 23:43
siavash2a - تهران - ایران
چشم سد علی روشن.بلاخره باید صادرات رونق پیدا کنه ارز وارد کشور بشه
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 06:54
دنیای وحشی - تهران - ایران
beparve اسم مملکت رو گذاشتین اسلامی درحالیکه همه کارغیر خلافی به اسم اسلام بدبخت درآن انجام میدهید جز کارهای خدایی و اسلامی .ننگ عالم و آدم برشماها بیاد که از مفت خوری و دزدی بیت المال است که طرفدار رییس دزدهاتون یعنی خامنه ای نکبت شدید و بس .خدا لعنتتون کند انشاالله .
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 04:58
Azadeh_irani - سيدني - استراليا
امیدوارم که نسل کثیفتان از روى زمین محو شود با این بدبختیهایی که به سر ما مردم اوردید. سؤالم از مسئولین این است که وقتى یک خانم شوهر دار اجازه همسر و یک دختر اجازه پدرش را برای صدور پاسپورت لازم دارد این دختر‌ها که اکثرا فراری هستند از کجا پاسپورت میگیرند
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 13:30
biparva-jan - تهران - ایران
جناب فضول میرزا، دلایل من در رد گدا بودن خامنه ای و گدا نبودن تو و امثال تو و پایینتر نبودن امار قاچاق انسان در ایران نسبت به دیگر کشور ها به همون اندازه سندیت داره که دلایل تو در تایید این موارد. اینکه در میان این همه ادعای بی اساس، ادعای من توجهت رو جلب کرد و تمام ادعا های بی اساس موجود رو نادیده گرفتی به این معنی است که اصولا با سندیت ادعا ها کاری نداری بلکه به این توجه میکنی که نظری خلاف عقایدت هست یا نه. اگر نبود درخواست سند میکنی و اگر بود که گور پدر سند. حالا برو جلوی اینه بشین و به چشم های خودت خیره شو و چند بار تکرار کن یا برای هر ادعایی تقاضای سند کن یا برای هیچ ادعایی
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 16:58
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
biparva-jan - تهران - ایران / دوست گرامی زمانی که من اون جواب رو برای شما نوشتم، شما آخرین نفری بودی که کامنتش چاپ شده بود، لذا من نمیدونستم که چه کسانی قراره چه چیزهائی بنویسن! گذشته از این اگه به گفته شما، یه عده اومدن و یه سری ادعای بی اساس نوشتن، آیا نوشتار اونا این حق رو به شما میده که شما هم ادعای بی اساس بکنید؟ شما چکار به دیگران دارین؟ شما مسئول نوشتار خودتون هستی و من از شما سئوال میکنم نه از دیگران! در ضمن این منطق شما هم درست نیست که من میبایست یا از همه تقاضای سند بکنم و یا از هیچکس! مثل این میمونه که من مثلا از آقای خامنه ای بپرسم که چرا ایشون عدالت رو رعایت نمی کنند و ایشون جواب بده که اینهمه بی عدالتی در دنیا وجود داره و من چرا همه را ول کرده و از ایشون سئوال میکنم!! آیا این حرف من اشتباست؟
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 00:55
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
perser68 - فلوریدا - امریکا / شما لطف دارین روست عزیز...
‌چهارشنبه 13 آذر 1392 - 00:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.