5 خبر کوتاه و متنوع از سرتاسر جهان - دوشنبه 11 آذر

روحانی عالی قزاقستان: احترام به نورسلطان نظربایف، ارداه خداوندی است

 

قزاقستان : در قزاقستان، روحانی عالی مسجد «نور آستانه»، بزرگترین مسجد مسلمانان این کشور اعلام کرد این خواست خداست که همه مسلمانان به «نورسلطان نظربایف» رییس جمهوری این کشور احترام بگذارند. نورسلطان نظربایف بیش از ۲۰ سال است که قدرت را در این کشور در اختیار دارد

 

شمع با بوی فست‌فودآمریکا : شمع‌هایی که برای طرفدار‌های فست‌فود طراحی‌شده، بوی مرغ‌ سرخ‌شده را در فضا پراکنده می‌کند.

شرکتی که این شمع‌ها را تولید کرده دستور ساخت آن‌را یک راز می‌داند و به هیچ‌یک از پرسش‌ها در این مورد پاسخ نداده است. افزون بر این، نکته‌ دیگری که این شمع‌ها را برای طرفداران مرغ‌های سرخ‌شده جذاب کرده این است که از برخی از این شمع‌ها فقط 25عدد ساخته شده است. این محدودیت باعث شده قیمت آنها نیز کمی نامشخص ‌شود؛ به‌طوری که مسئولان شرکت یاد‌شده می‌گویند: طرفدار‌های این شمع‌ها نگران نباشند زیرا در یک‌ماه آینده حدود 100شمع دیگر را به بازار عرضه می‌کنیم.


 گوسفند‌های عروسکی


سوئیس: در سوئیس گوسفند‌هایی پرورش داده می‌شوند که شبیه عروسک بوده و طرفدار‌های بسیاری نیز در میان بچه‌ها دارند.

این گوسفند‌ها اگرچه به دماغ‌مشکی (Blacknose sheep) مشهور هستند، صورت گوش‌ها و پاهای مشکی نیز دارند. افزون بر پشم‌های فرفری آنها زبان‌درازی‌های گاه و بی‌گاه این حیوان نیز توجه هربیننده‌ای را به‌خود جلب می‌کند، تا جایی که طرفدار‌های آنها در اینترنت نیز صفحه‌هایی را به آنها اختصاص داده‌اند. این گوسفند‌ها سالانه بیش از 4کیلو پشم تولید می‌کنند و بنابراین پرورش آنها برای اهالی منطقه توجیه اقتصادی خوبی نیز دارد.


 

 تجربه زندگی فقرا


آفریقای جنوبی , کیپ‌تاون:مسئولان یک شهرک گردشگری واقع در آفریقای‌جنوبی هر ساله از ۵۰گردشگر ثروتمند در شرایط زندگی فقرا و دوره‌گرد‌ها پذیرایی می‌کنند.

برای نمونه ثروتمند‌ها در کلبه‌هایی ساکن می‌شوند که ظاهرش چیزی از کلبه دوره‌گرد‌ها کم ندارد.

جلوی هر کلبه نیز در بشکه‌های سوراخ شده آتشی روشن است که گرمای آنجا را تأمین می‌کند.

آنها باید از یک سرویس بهداشتی صحرایی که بیرون از کلبه‌هاست استفاده کنند.

آنها در مجموع مجبور می‌شوند طعم تلخ زندگی در شرایط سخت را بچشند.

با وجود این برخی از کلبه‌های یاد‌شده برای تأمین موارد ضروری امکانات اضافه‌ای شامل غذا و حتی اینترنت دارند.

 

 بازگشت به زندان


سوئد: مرد سوئدی به‌راحتی از زندان استراگارد این کشور که مسائل امنیتی در آن جدی گرفته نمی‌شد بیرون رفت و پس از اینکه داوطلبانه بازگشت به‌عنوان جریمه یک روز به‌مدت محکومیت‌اش افزوده شد.

 این زندانی 51ساله ابتدا به دندان‌درد مبتلا شد و پس از اینکه یکی از مأموران به خواسته او برای انتقال به دندانپزشکی توجهی نکرد خودش راهی مطب دندانپزشکی در بیرون از زندان شد و سپس با پای خودش بازگشت. گفتنی است در کشور سوئد تعداد محکومان به زندان در حال کاهش است، تا جایی که چندی پیش نیز 4زندان آن تعطیل شد.

+50
رأی دهید
-3

compatriot - تورنتو - کانادا
این روحانی عالی قزاقستان ما رو یاد جنتی مفنگی میندازه که میخواهد علی‌ گدا را بعنوان رهبر مسلمانها قالب کنه. به چیزی که حتا خودش هم بهش اعتقاد نداره، مشنگ! حالا این نظر بایف کی‌ هست؟! :)
دوشنبه 11 آذر 1392 - 15:07
birmingham - شیراز - ایران
افتخار می‌کنم که مسلمان نیستم
دوشنبه 11 آذر 1392 - 16:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.