رفاقت یعنی این...

دوست دیرینه اش در وسط میدان جنگ افتاده ، می توانست بیزاری و نفرتی که از جنگ تمام وجودش را فرا گرفته ، حس کند.سنگر آنها توسط نیروهای بی وقفه دشمن محاصره شده بود.

سرباز به ستوان گفت که آیا امکان دارد بتواند برود و خودش را به منطقه مابین سنگرهای خود دشمن برساند و دوستش را که آنجا افتاده بود بیاورد؟ ستوان جواب داد: می توانی بروی اما من فکر نمی کنم که ارزشش را داشته باشد، دوست تو احتمالا مرده و تو فقط زندگی خودت را به خطر می اندازی.

حرف های ستوان را شنید ، اما سرباز تصمیم گرفت برود به طرز معجزه آسایی خودش را به دوستش رساند، او را روی شانه های خود گذاشت و به سنگر خودشان برگرداند ترکش هایی هم به چند جای بدنش اصابت کرد.

وقتی که دو مرد با هم بر روی زمین سنگر افتادند، فرمانده سرباز زخمی را نگاه کرد و گفت: من گفته بودم ارزشش را ندارد، دوست تو مرده و روح و جسم تو مجروح و زخمی است.

سرباز گفت: ولی ارزشش را داشت ، ستوان پرسید منظورت چیست؟ او که مرده، سرباز پاسخ داد: بله قربان! اما این کار ارزشش را داشت ، زیرا وقتی من به او رسیدم او هنوز زنده بود و به من گفت: می دانستم که می آیی....

می دانی ؟! همیشه نتیجه مهم نیست . کاری که تو از سر عشق وظیفه انجام می دهی مهم است. مهم آن کسی است یا آن چیزی است که تو باید به خاطرش کاری انجام دهی. پیروزی یعنی همین.

+178
رأی دهید
-2

compatriot - تورنتو - کانادا
آورین، آورین .. !
دوشنبه 11 آذر 1392 - 00:33
dkdk - اسلیس - دانمارک
در واقع مهم آن نیتی است که انسان می‌کند و به آن نیت هم جامعه عمل میپوشاند.حال اگر نتیچه مثبت بود که عالیست.اما اگر مثبت هم نبود زیبایی‌ و پاکی آن نیت یا تصمیم هرگز از بین نخواهد رفت.حتی اگر هنگام رسیدن آن سرباز دوستش مرده بود بازم ارزشش را داشته چرا که لااقل آن سرباز پیش خودش شرمنده نیست که بگوید چرا نرفتم شاید اگر می‌رفتم دوستم را نجات میدادم.
دوشنبه 11 آذر 1392 - 04:19
gom gashth - تهران‎ - ایران
کمپتریت تورنتو کانادا آفرین آفرین آورین برای خودت
دوشنبه 11 آذر 1392 - 07:35
shooshtari - اهواز - ایران
او را روی شانه های خود گذاشت و به سنگر خودشان برگرداند ترکش هایی هم به چند جای بدنش اصابت کرد. احتمال داشت اگه همونجا میزاشت بمونه زنده می موند
دوشنبه 11 آذر 1392 - 08:58
davood63 - تهران - ایران
همه خواننده‌ها اولش از زیر زمین شروع می‌کنند این عجیب نیست دلیلش هم برید نیویورک ببینید
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 17:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.