دردسر بچه خیالی برای زن ایرانی مقیم آلمان

گم شدن شناسنامه زن ایرانی در آلمان یک معمای پیچیده سر به مهر را کلید زد. این زن وقتی اقدام به گرفتن شناسنامه المثنی کرد اسم بچه‌ای را دید که مادر بودن وی را نشان می‌داد.

این زن که مهسا نام دارد دو سال پس از ازدواج همسرش را در تصادف خونین از دست داده بود و بچه‌ای نداشت و با صدور شناسنامه المثنی متوجه شد اسم بچه‌ای در صفحه سجلی وی ثبت شده است.زن حیرت‌زده بعد از بازگشت به ایران به دادگاه خانواده ونک رفت و به بازپرس گفت: 18 ساله بودم که پدر و مادرم از هم جدا شدند به همین خاطر تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل به همراه مادرم به آلمان بروم. بعد از این‌که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم پرستار یکی از بیمارستان‌های آلمان شدم، همانجا بود که با سعید آشنا شده و با هم ازدواج کردیم اما این ازدواج بیش از دو سال دوام نیاورد چرا که شوهرم را در یک تصادف از دست دادم و بعد از آن هرگز ازدواج نکردم.وی افزود: دو سال پس از مرگ شوهرم تصمیم گرفتم برای دیدن پدر و بستگانم به ایران سفر کنم. برای رفتن به سفارتخانه آماده می‌شدم که متوجه شدم شناسنامه‌ام در خانه نیست و گم شده است. تقریباً همه جای خانه را گشتم اما اثری از شناسنامه نبود به همین خاطر با یکی از دوستانم در ایران تماس گرفته و از او خواستم برای گرفتن شناسنامه المثنی برایم کاری کند.دوست خانوادگی‌مان با مراجعه به اداره ثبت احوال و ارائه مدارکی توانست شناسنامه المثنی من را بگیرد اما یک چیز خیلی وی را شوکه کرده بود؛ نام بچه‌ای در شناسنامه من به چشم می‌خورد به همین خاطر دوستم فوراً با من تماس گرفت و گفت چرا بچه‌دار شدنت را به ما خبر ندادی. من که ابتدا تصور می‌کردم دوستم با من شوخی می‌کند با صدای بلندی پشت گوشی تلفن خندیدم آنچه را می‌شنیدم باور نداشتم. اما نمی‌دانستم باید به خاطر این مسأله هر روز پله‌های دادگاه خانواده را بالا و پایین کنم. با ادعای مهسا رسیدگی به این پرونده در دادگاه خانوده ونک آغاز شد و قاضی دستور داد زن جوان برای آزمایشات پزشکی قانونی به ایران بیاید. آزمایشات پزشکی قانونی انجام شد، شواهد و مدارک نشان می‌داد که وی تاکنون زایمان نداشته است. به همین خاطر با دستور قاضی تیم تحقیق وارد عمل شد و در همان مراحل مقدماتی دریافت پدربزرگ مهسا زمانی که زنده بود با اعلام تولد نوه پسری‌اش توانسته اسم پسربچه‌ای را وارد شناسنامه مهسا کند و به همین خاطر اداره ثبت احوال اصرار داشت که پسربچه قید شده در شناسنامه متعلق به این زن جوان است. هنوز نیت پدربزرگ مهسا و راز گم شدن شناسنامه وی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و تاکنون کسی نتوانسته این معمای سر به مهر را باز کند.
بنا به این گزارش با دستور قاضی اسم پسربچه خیالی از شناسنامه مسافر آلمانی حذف شد و هنوز بچه‌ای که نام آن در شناسنامه حک شده هویت‌اش شناسایی نشده است.

+54
رأی دهید
-14

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.