چرا در گزارش صد روزه روحانی به اقلیت‌ها اشاره نشد؟.

+38
رأی دهید
-10

آذربهدخت - تهران - ایران
بس کنید تو رو خدا، ببندید این دکان قوم و قومیت رو! هر قانونی توی این سرزمین هست مال همه‌است! هر بی‌قانونی هم که هست مال همه‌ است! هیچگونه ارتباطی هم با اهل کجا بودن نداره! اینهمه دکتر و مهندس و وکیل و وزیر که ترکند، بلوچند، لرند، عربند! قانونی وجود داشت که بهشون بگه چون کردید، چون عربید، چون گیلکید نمی‌تونید برید دانشگاه؟ یا کاره‌ای بشوید؟ بس کنید این آب به آسیاب بیگانه ریختن رو! شورش رو درآوردید! شما هم که درست پا گذاشتید جای پای شبکه‌های bbc و VOA ! یک مشت مزدور که هیچوقت سربلندی و آبادانی کشورشون رو نمی‌خوان و تنها به پولهایی که می‌گیرند فکر می‌کنند.
شنبه 9 آذر 1392 - 14:09
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
وضعیت سیاسی و فرهنگی‌ کشور تأسف آور هست . تا زمانی‌ که کلمه اقلیت در کشور وجود داشته باشه وضع به همین منوال خواهد ماند . ملاک باید ایرانی‌ بودن باشد نه اقلیت دینی و قومی .
شنبه 9 آذر 1392 - 14:14
asiai - تهران - ايران
آذر بهدخت، درسته که ۱ سنی می‌تونه بره دانشگاه و مدرک بگیره اما در استخدامی دولت اگه شغل رده پایین و بی‌ اهمیت باشه میره سر کار، اما در سمت و پست‌های مهم هیچ وقت بکار گرفته نمیشه! مثلا در شهر گنبد کاووس که اکثراً ترکمن نشین هستن تا به حال فرماندار ترکمن نداشته! تا به حال وزیر سنی تو ایران بوده؟ ... منظور اقلیت‌ها هم اینگونه مسائل است. با پرخاش گری به دیگران، کشور هیچ وقت آباد نمی‌شه!
شنبه 9 آذر 1392 - 16:15
mehrdad78 - اوترخت - هلند
باسلام!. فراموش نکنید این اقلیت دینی (اهل سنت )که همیشه در ایران نا دیده گرفته شده و میشود حد اقل 40% کل جمعیت این مملکت هستند ولی همواره از سوی این رژیم مورد ظلم واقع شده و نادیده گرفته شده است.
شنبه 9 آذر 1392 - 19:03
armin parsi - منچستر - انگلستان
آذربهدخت - تهران - ایران. شما این وسط چه کاره ای؟؟؟!!!
شنبه 9 آذر 1392 - 21:21
delmorde - یوتوبوری - سوئد
بگذارید کارشه بکنه اینقدر چوب لای چرخش نگذارید. بگذارید ببینیم این اخوند تحصیل کرده چکار میتواند بکند ایا مقل سید خندان میشود یا نه. اقلیت قومی یعنی چی؟ همه ایرانی هستیم و یک ملت. با زبانهای محلی گوناگون. قوم دیگه چیه؟! ترخدا خودرو آلت دست بیگانگان نکنید. در تمام کشورها وجود دارند مردمی که دارای زبان محلی هستند. برای مثال همین سوئد سامی ها در شمال که زبانشان متفاوت است در سوئد سه زبان وجود دارد و تعداد بسیاری لهجه هیچوقت ادعای تجزیه طلبی ندارند و تابع قوانین کلی کشورند. چرا که انها بوسیله بیگانگان تحریک پذیر نیستند و از ارق میهنی خوبی برخوردارند. مردمان بعضی از نقاط کشور ما بدلیل وجود نفت و گاز و موقعیت استراتژیکی محلی شان همواره بوسیله بیگانگان تحریک به جدایی میشوند. واقعا برایشان متاسفم.
شنبه 9 آذر 1392 - 18:44
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
عزیزان ملت محترم ایران از شماها خواهشمندم اینقدر صحبت أقلیت را نکنید چرا که همه ایرانی هستیم مملکت بزرک است شماها از خانهء خودتان بگیرید بروید جلو در یک خانوادهء چهار نفره یکی لباس می خواهد اون یکی کفش می خواهد این یکی لوازم خانه می خواهد خود شما احتیاج به پول داری تا بتوانی ما یحتاج خانواده را حل کنی پس گشوری که ٣٤سال انقلاب. جنگ. تحریم. دزدان داخلی. افراطگر. دروغگو های دولتی و خیلی مشگلات دیگه که در این مدت بر سر مردم اورند و گشور را با ندونم کاری هایشان به دست نابودی سپردند حال یک نفر فداکار پیدا شده می خواهد تمام این مشگلات را حل کند انهم با تما م موانعی که هنوز وجود دارد نمیشه عزیزان نمیشه سی و چهار سال خرابی را با صد روز یا چهار سال مشگل است مگر اینکه از ریشه همه چیز عوض بشه که انهم محال است پس بایستی همه دست به دست هم به مرور زمان مشگلات مان را حل کنیم مخلص همهء ایرانیها. یک جوان ایرانی.
یکشنبه 10 آذر 1392 - 00:55
Falcon11 - لندن - انگلیس
اخوند بهتر از این نمیشه و نمیتونه اصلأ
یکشنبه 10 آذر 1392 - 06:34
مراد درشوری - ویله - دانمارک
من به عنوان یک ترک قشقایی هیچ انتظاری از یک رژیم نژاد پرست ندارم تا چه رسد از یک پا دوی نژاد پرست
یکشنبه 10 آذر 1392 - 18:51
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
متاسفانه اینجا خیلی ها حتی نمی خواهند کلمه اقلیت را بشنوند در حالیکه خودشان با وجود اقلیت بودن تکیه بر مسند اکثریت زده اند و میخواهند تمامیت را داشته باشند همین انحصار طلبی است که اقوام را به فکر تجزیه شدن می اندازد اگر در سوییس احتمال تجزیه خیلی کمه به خاطر اینه که زبانهای تمام اقوام محترم است و استفاده از ان حتی در تابلوهای راهنمایی هم ازاده اما در ایران کلمه اقلیت از طرف مدعیان ازادی خواهی در این سایت فیلتر میشود حالا بگین کی دنبال تجزیه است ترک ها و عرب ها و کردها و سنی ها یا اقلیت پان فارس
یکشنبه 10 آذر 1392 - 21:08
azadi199 - پاریس - فرانسه
آذربهدخت - تهران - ایران -/delmorde - یوتوبوری - سوئد/ Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن/ دوستان گرامی‌، فراموش کردید که بهائیان ایران هنوز هم به تحصیلات دانشگاهی دسترسی ندارند، و اون تعداد معدودی هم که پذیرفته میشوند بعد از چند ترم از دانشگاه اخراج میشوند؛ هیچ بهایی استخدام دولت نیست و حتی کسب و کار خصوصی آنها هم پلمب میشوند. قضیه پیچیده تر از این حرفها هست. مگه ایران مال همه ایرانیها نیست ؟
یکشنبه 10 آذر 1392 - 20:28
azadi199 - پاریس - فرانسه
من خویشاوند هر انسانی هستم. که خنجری در آستین پنهان نمی‌کند. نه ابرو درهم می‌کشد. نه لبخندش ترفند تجاوز به حق نان و سایه‌بان دیگران است. من یک لرِ بلوچِ کردِ فارسم، یک فارس‌زبان ترک، یک افریقایی اروپایی استرالیایی امریکاییِ آسیایی‌ام،. یک سیاه‌پوستِ زردپوستِ سرخ‌پوستِ سفیدم. که نه تنها با خودم و دیگران کمترین مشکلی ندارم. بلکه بدون حضور دیگران وحشت مرگ را زیر پوستم احساس می‌کنم. من انسانی هستم میان انسان‌های دیگر بر سیارهٔ مقدس زمین،. که بدون حضور دیگران معنایی ندارم. ترجیح می‌دهم شعر شیپور باشد، نه لالایی. ( احمد شاملو )
دوشنبه 11 آذر 1392 - 19:09
مراد درشوری - ویله - دانمارک
عدم توجه به غیره فارس‌ها ایران را سوی جنگ داخلی‌ پیش میبرد
‌سه شنبه 12 آذر 1392 - 04:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.