آیت الله مکارم : 50 درصد مشکلات اخلاقی ایران در تهران است

یکی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه تهران باید الگویی برای تمام کشور باشد، گفت: اگر تهران اصلاح شود تمام کشور اصلاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر آیت الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار استاندار تهران، این استان را از مهم ترین و حساس ترین استان های کشور دانسته و تاکید کرد: اگر مشکلات اخلاقی کشور را محاسبه کنیم ممکن است پنجاه درصد آن در این شهر به ویژه مناطق شمالی شهر باشد.

وی با بیان اینکه حل این مشکلات نیازمند اراده جمعی است تصریح کرد: تمام ارگان ها باید دست به دست هم داده و کمک کنند تا مشکلات شهر تهران به ویژه مشکلات فرهنگی و اخلاقی حل شود.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه شورای فرهنگ عمومی تهران نقش کلیدی در این راستا دارد، خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات ناشی از ورود فرهنگ های بیگانه به کشور به ویژه شهر تهران است، از این رو مدخل های ورودی و خروجی باید مورد نظر باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه نباید از حل مشکلات نا امید شد خاطرنشان کردند: نباید تصور شود به دلیل اینکه همه مشکلات حل نمی شود، دست روی دست بگذاریم و به اندازه توان مشکلات را حل نکنیم.

وی نسبت به وقوع جشن طلاق در برخی مناطق استان تهران هشدار داد و تصریح کرد: مغضوب ترین امر در نزد خدای متعال طلاق است و این مسئله باید به صورت علمی و دقیق کارشناسی و آسیب شناسی شود.

استاد حوزه علمیه قم با انتقاداز غرب زدگی برخی افراد گفت: برخی از آزادی تفسیر درستی ندارند، یک روزنامه مطلب زشتی را علیه مقدسات و ارزش های اسلامی و دینی می نویسد و بعد عده ای در مقام دفاع بر می آیند و ادعا می کنند باید آزادی باشد؛ این آزادی بر مبنای غربی است و به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

آیت الله مکارم شیرازی اعتدال را موضوعی مهم دانست و با بیان اینکه قرار گرفتن روی خط اعتدال کار آسانی نیست بیان کرد: نباید اعتدال قول داده شده از سوی مسؤولان دچار مشکل شود.
وی یادآور شد: اگر اعتدال عملی نشود در آینده دچار مشکلاتی خواهیم شد؛ از این رو باید اعتدال را ان شاءالله در تمام جنبه ها و سطوح رعایت کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تهران باید الگویی برای تمام کشور باشد، اضافه کرد: اگر تهران اصلاح شود تمام کشور اصلاح خواهد شد، عکس این مسئله نیز صادق است.

وی تخریب محیط زیست را شرعا دارای اشکال دانست و در عین حال تصریح کرد: رسیدگی به مسئله محیط زیست موضوعی بسیار مهم است به ویژه در شهر تهران که باید مورد توجه تمامی مسئولان قرار گیرد، اما نباید تنها به وضعیت آب و هوا و محیط زیست توجه کرد، وضعیت فرهنگی را نیز باید چاره اندیشی کرد.

+25
رأی دهید
-77

perser68 - فلوریدا - امریکا
یه خط از این خبر و خبر قبلی‌ رو نخوندم و ننگ به جامعه آخوندی فاسد ضّد انسان!!!این رژیم متعفّن،سر سوزن جایی‌ برای دفاع از خودش نگذاشته و یه عده مزدور به اسم وطن پرستی‌ بیان این جمعیت متحجّر مالیخولیایی رو ماله بکشن!!!
جمعه 8 آذر 1392 - 01:49
m4ssod - لندن - انگلستان
انشالله زود تر سقط میشی‌ میری جهنّم ارشادت می‌کنن.
جمعه 8 آذر 1392 - 01:51
paksan - آمریکا - آمریکا
بله 50 درصدش مربوط به بیت معاویه در تهران هستش و 50 درصد دیگش مربوط به قم و بخصوص بیوت افراد فاسد و قدرت طلب هست بنام آیت الله که خودشون واسه خودشون جایگاه درست کردن جانشین خدا شدن .
جمعه 8 آذر 1392 - 02:20
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
برو درتو بذار مکار
جمعه 8 آذر 1392 - 03:32
samsam.aus - سیدنی - استرالیا
اﻳﻨﻜﻪ اﺳﻤش ﺭﻭﺷه ﺩﻳﮕﻪ. ....ﻣﻜﺎﺭﺭﺭ ﺷﻴﺮاﺯﻱ....
جمعه 8 آذر 1392 - 03:57
کبالت3 - کرج - ایران
خوب نزدیکی به قم و حوزه این تبعات رو هم داره حاج شکری کبلائی
جمعه 8 آذر 1392 - 04:08
mamaly_amir - بندرعباس - ایران
آفرین باهوش بابا تو دیگه کی هستی . بدبختهایی که تو مرجع مزخرفشون باشی آقو
جمعه 8 آذر 1392 - 06:00
omidvaran - نورکل - امریکا
اقای اخوند که این چندروزه بصدا درامده از حامیان احمدی ابله ودولت بی کفایت اوبودی ودرمقابل اقدامات فراقانونی او اصلا صدات درنیومد مثل بقیه اخوندهای حوضچه قم لال مونی گرفته بودی وحالا که جهت باد عوض شده هرروز یک مطلب بی سروتهی مطرح میکنی که دروسط گود ومرکز توجهات باقی بمونه - اظهارنظراتش هم ابکی و غالبا بی فایده وبدرد هیچ کس نمی خوره - حوب این ادعا که 50% مشکلات اخلاقی درتهران است را چطوری اندازه گیری کردی اقا ؟ مطمئنی که %49 یا 56% نبوده ایا برسی موردی کردی یا ازطریق بررسی میدانی وتجزیه وتحلیل اماری باین اعدا وادعا رسیده ای اگر مثلا از شما درخواست بشه که اطلاعاتی دراثبات این مدعا ارائه کنید فکر میکنید مدرکی واطلاعات مستندی داری که بمردم ارائه کنی ؟ - شما ها تاکی خیال دارین عوام فریبی کنین ودرمرکز قدرت باقی بمانید ؟
جمعه 8 آذر 1392 - 05:40
azadi-iran - وین - لااتریش
تمام ذهن این آخوندها فقط در مورد روضه خندان؛ سکس و حجاب و سنگسار اعدام ، اذیت و آذر انسان می‌باشد، چیزی دیگری محققان در مغز اینها کشف نکردند.
جمعه 8 آذر 1392 - 07:31
hamidla - هامبورگ - المان
و ۹۹.۹۹۹۹۹۹ در صد از خلافهای تهران در میدان پاستور زیر ریش ارباب این آقا صورت می‌گیرد.!
جمعه 8 آذر 1392 - 07:52
souroosh - ساری - ایران
تو را با معاویه و یزید زمان هیچ فرقی نمی بینم ای حیوان دو پا
جمعه 8 آذر 1392 - 08:12
raha1984 - هامبورگ - المان
۱۰۰٪ مشکلات اخلاقی و انحرافات فکری در شما اسلامیون پست و رذل هست !
جمعه 8 آذر 1392 - 08:12
montaghed - کلن - آلمان
روزی برسه خودم با دستای خودم خفت میکنم به همون قرانتون قسم .
جمعه 8 آذر 1392 - 08:50
*پسر شجاع* - تهران - ایران
پس گم شو برو از تهران بیرون مخصوصا مناطق شمالیش..
جمعه 8 آذر 1392 - 09:12
tt_hesam - تهران - ایران
من نمیدونم چرا تو این سایت همه با فحش و ناسزا نظراتشون رو میگن!!! عزیزان خب شما هم بیاید استدلال کنید و نظر مخالف بدید ولی یاد بگیریم به هیچکس بی احترامی نکنیم!!!! این فقط نظر شخصی بود امیدوارم سیل ناسزا نثار من نشه!!!
جمعه 8 آذر 1392 - 09:22
siavash2a - تهران - ایران
بخاطر سکونت تمامی مسئولین در تهران فساد در تهران گسترش یافته.من خودم جامعه شناسم بخاطر ثروت باد آوردشون خودشون و فرزندانشون غرق فسادن
جمعه 8 آذر 1392 - 09:24
aram.01 - کردستان - ایران
زیاد تند نرید خود شماها و پدرانتون بودند که برای سرکار آمدن حکومت آخوندی خون دادید پس حالا بکشید...
جمعه 8 آذر 1392 - 09:37
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
این جماعت اخوند هر چقدر پیرتر میشوند بدجنس تر و بد ذات تر میشوند, قیافه هایشان نیز بیشتر از ادمیت فاصله میگیرد کریح تر و بیشتر شبیه هیولا ها و جادوگران فیلمهای داستانی میشوند.
جمعه 8 آذر 1392 - 08:36
aram.01 - کردستان - ایران
زیاد تند نرید خود شماها و پدرانتون بودند که برای سرکار آمدن حکومت آخوندی خون دادید پس حالا بکشید...
جمعه 8 آذر 1392 - 09:37
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
منم موافقم . چون مرکز خلافتتون تهرانه
جمعه 8 آذر 1392 - 10:02
kamran631 - لیون - فرانسه
کبالت3 - کرج - ایران - کامنت‌هات حرف نداره، کبلائی !
جمعه 8 آذر 1392 - 10:09
بی غم - تهران - ایران
مشگلات اخلاقی بیشتر در شهر تهران به خاطر این است که مردم در شهر تهران کمتر در کار هم دخالت می کنن. مثلا توی شهرستان اگه کسی بخواد پارتی شبانه داشته باشه به احتمال 90 درصد همسایه ها از دستش شکایت می کنن و اگه کسی توی شهرستان انگشت نما بشه به احتمال زیاد دیگه نمی تونه توی اون شهر زندگی کنه اما توی تهران از این خبرها نیست. بنابراین افراد ترجیح می دن که توی شهرستان دست به ریسک نزنن وگرنه این آمار بیشتر به این معنا نیست که شهرستانی ها آدم های نجیب تری هستن و تهرانی ها ادم های خلاف کار تر . توی هر شهری از هر دو دسته وجود داره.
جمعه 8 آذر 1392 - 10:19
اندیس - مشهد - ایران
همانگونه که 50 درصد آخوندهای مفت خور در تهران هستند !
جمعه 8 آذر 1392 - 10:42
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران
. در باره این آیه الله شکر فروش هرچه میدانید بگویید حالا فهمیدم که ایشان نه تنها آیه الله شکرفروش و کارخانه دار شکر هستند بلکه بساز و بفروش ساخنمان هم هستند و ساختمانهایی میسازند که 76 تا ماشین در پارکینگ آن جا میگیرد و به قیمت خوبی هم میفروشند. کاش به جای شمارش جای پارگینگ ماشینها تعداد دخترانی که در زندانها به آنها تجاور شد میشماردند و یا اون پسرهایی که در کهریزک به آنان تجاوز شد را شمارش میکرد و اعتراض میکرد ایشان باید سر خود را چنان از خجالت محکم به دیوار بتونی بزند که متلاشی شود که یه آیه الله که باید ناظر بر اعمال مسیولین باشد و هدایت مردم را به سوی معنویت واخلاق به عهده گیرد رفته ازامکانات دولتی استفاده میکند و به شکر فروشی و خرید و فروش ساختمان و . مشغول شده وای به حال حوزه علمیه که علمایی چنین دارد. ‌
جمعه 8 آذر 1392 - 11:04
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
ارام کردستان ایران کاملا باهات موافقم . هر وقت مردم اخوندا رو کنار گذاشتن و هر وقت دین صفوی ها و رافضی ها رو رها کردن حالا هر دینی که خواست رو قبول کردند اونوقته که ایران عوض میشه و فقر و بیماری و مشکلات از بین میره . کاملا معتقدم که وجود این مذهب خرافی عامل تمام مشکلات فرهنگی اقتصادی سیاسی و اجتماعی هست
جمعه 8 آذر 1392 - 11:26
delmorde - یوتوبوری - سوئد
اینها بدلیل حرام لقمه بودن دوست دارند چیزی بگویند تا مردم به انها فحاشی کنند جناب اخوند مکارم شیرازی که ابروی شیرازیها شما تو احمق با اراجیفت میبری. باید اذعان کرد که 90 در صد فساد اخلاقی را شما اخوندها با قانونی کردن صیغه بوجود اوردید صیغه یعنی روسپی گری اسلامی. بسیاری از خانوادها با این قانون ازهم پاشیده شدند.
جمعه 8 آذر 1392 - 12:49
hamidla - هامبورگ - المان
aram.01 - کردستان - ایران. و پدران شما با کلاشنیکف توی کوهها شاه را ضعیف میکردند!
جمعه 8 آذر 1392 - 13:10
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
ازادی بیان ازنظراین اقایه ایت الپشم اینه که روزنامه ها فقط درمدح وستایش وپاچه خواری ایشون وسایرایت شیطانهایه دزد مثل ایشون بنویسن وباند بازیها شون رودرزمین خواری ودرقسمت واردات ودزدی ازثروت عمومی ملت رو بیخیال بشن .وبه ملت دیکته کنین که اونجوری که شما میخواهین زندگی کنن، ولی کورخوندی حاجی پشمک توعصرارتباطات دیگه نمیتونن مردم روتوگمراهی نگه دارین چون مردم می بینن که درکشورهایه دیگه مردم چه جوری زندگی میکنن٬عقاید پوچ ومسخره شما دیگه تاریخش گذشته وبدرد مستراح هم نمیخوره. پس لال بمونی بهتره.
جمعه 8 آذر 1392 - 11:56
hamed-irooni - سیستان - ایران
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی الان تو پاکستان و افغانسان که مرکز پروش دین شماست کلی پیشرفت داریم؟
جمعه 8 آذر 1392 - 15:07
shayan96 - تهران - ایران
جالبه حرف حاج آقا بیشتر به مذاق خارج نشینان و شهر ستانیها خوش نیامد تا خود تهرانی ها حرف حساب جواب نداره اختلافات طبقاتی و چند فرهنگی بودن این شهر این مسائل را داره
جمعه 8 آذر 1392 - 15:20
کبالت3 - کرج - ایران
روزی خداوند تصمیم گرفت جهان را از وجود افراد لاقید و نخاله وهفت خط پاک فرماید پس شیطان را به این امر گمارد ابلیس سبد بزرگی برداشتر و در جهان بگشت و از هر خطه نخاله ترین ها را برگزید و در سبد انداخت چون به قم رسید سبد از فرط سنگینی تاب نیاورده و پاره شد و کل نخاله گان و هفت خطان جهان به آن دیار ریخته و سکنی گزیدند (احتمال زیاد منطقه حوزه بوده)این کامنت رو گل روی شماkamran631 لیون - فرانسه گذاشتم قربة الی الله کبلائی
جمعه 8 آذر 1392 - 17:34
perser68 - فلوریدا - امریکا
aram01 - کردستان. دقیقا+++++++++++++++++++++
جمعه 8 آذر 1392 - 17:45
باور عمیق - قم - ایران
حاج آقا یکی از مشکلات تکرار مکرراته..ما هم بلدیم شعار بدیم..عمل کجاست؟ بعدشم حاج آقا فرهنگ بیگانه از مدخل وارد نمیشه که بشه سر و تهشو بست..تا وقتی صداو سیمای نفرت انگیز با این تفکرات به کارش ادامه میده خوب الگوی خیلی از جوونا میشه اونور آب..این میشه که خیلی از آقا پسرا زیر ابرو بر میدارنو و بقیشو نگم بهتره..حاج آقا خدا فرصت برقراری حکومت دینی رو به شما داد که هرگز نتونید مدعی بشید که اگر ما بودیم چنین میکردیمو چنان میکردیم...هر فساد و هر غیر اخلاق و غیر شرعی که اتفاق میفته شما و امثال شما هم در بخشی از اون دخیل هستید....در بخش عظیمی از اون دخیل هستید..شما واسه دین و اخلاق جوانا کاری نکردید..شما نتونستید جذبشون کنید..
جمعه 8 آذر 1392 - 18:40
باور عمیق - قم - ایران
تنها کاری که لازم بود بکنید این بود که ساده زیست باشید و شعارتون با عملتون یکی باشه..کاری کردید که گوشها طاقت شنیدن حتی حرفهای حقتون رو هم نداره..حاج آقا تشییع جنازه آقای بهجت یادت میاد تو قم؟ یادت میاد چقدر جوان با حجاب و بی حجاب و آستین کوتاه و .. چجوری اشک میریختن؟یادت میاد قفسه سینه از فشار جمعیت داشت خورد میشد؟ بهجت چکار کرد حاج آقا که صف نمازش هیچ وقت جا نبود؟وحید داره چکار میکنه که یک کلام حرف پشت سرش نیست و بی صدا داره جذب میکنه؟هفته ای چند تا مصاحبه میکنه حاج آقا؟ حسن زاده آملی چکار داره میکنه؟بهجت تویوتا سوار میشد حاج آقا؟ بهجت محافظاش کفششو واکس میزدن حاج آقا؟ اون روزی فهمیدم بین بهجت و شما خیلی فاصله است که وقتی دیدم اون موقع که از تویوتا پیاده شدی و 5 نفر 180 درجه خم شدنو دستتو ماچ کردن کوچکترین تلاشی نکردی که دستتو پس بکشی...
جمعه 8 آذر 1392 - 18:41
باور عمیق - قم - ایران
چرا آقای حاج آقا چرا؟ فکر کردی همین که بیای موعظه کنی و یه بار به فیسبوک بتازی و یه بار در حوزه هوا فضا اظهار نظر کنی دیگه وظایفتو انجام دادی؟بد بختی اینجاست که شما میشی ملاک واسه سنجش همه..کاری میکنی که خوب و بد با یه چوب زده بشن...نگاه کن ببین این سلطنت طلب-ابوظبی-امارات متحده عربی که خودش و تمام قبیلش از نسل رافضی سلفی و وهابی هستن چجوری تنور رو داغ میبینن..ببین کسایی که عقیدشون و مسلکشون مصداق واقعی یک رافضی هستش،ببین پیروان خلفای غاصب،ببین پیروان اون ملعونی که لحظه آخر حیات پیغمبر اون رو متهم به هذیان گویی کرد ببین اینایی که تو فتواهاشون خوردن گوجه فرنگی رو حرام میدونن،ببین اینایی که تا چار روز پیش ازدواج موقت شیعه رو حرام میدونستنو امروز فتوای جهاد نکاح تو سوریه میدن چطوری اومدن از لونه هاشون بیرونو دهن عرب جاهلیشونو باز کردنو در حالی که خودشون غرق در تبعیت جاهلانه از مفتی های خوشگل و خوشتیپشون که حتی دیدن قیافشونم کراهت داره هستن اینجا واسه ما رفتن رو منبر...تجدید نظر کن حاج آقا
جمعه 8 آذر 1392 - 18:42
aram.01 - کردستان - ایران
‏hamidla‏. پدران ما برای تحقق دموکراسی و عدالت دست به سلاح برده بودند اما پدران شما خودشان هم نمی دانستند چکار میکنند.
جمعه 8 آذر 1392 - 19:49
شاهنشاه روحت شاد - تهران - ایران
ملا= زالوی کثیف
جمعه 8 آذر 1392 - 21:57
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران
باور عمیق - قم - ایران . دوست عزیز معلومه که انسان وارسته و آزاد مرد هستی این را از نوشته هاتون میشه فهمید من کاملا به شما حق میدم و عقیده من هم با شما تقریبا یکی است کاش ایمیل شما را داشتم گاها به هم یه ارتباطی داشتیم. اگر به حضرت آیه الله مکارم نزدیک هستید و میتوانید به ایشان سلام مرا برسانید و بگویید کاری که شما با استاد و ولی نعمت خود مرحوم آیه الله شریعتمداری کردید هیچ اسراییلی با فلسطینی ها نکرد او چقدر به شما خدمت کرد و کمکهای مالی و معنوی بهتان کرد در زمان شاه و آوردتان در مجله مکتب اسلام قلم بزنید و یه پول سوری هم بهتان میداد در زمانی که هیچ کس ناصر مکارم را نمیشناخت صاحب آوازه اتان کرد و نامتان را مشهور کرد و کارهای تبلیغاتی را در دارالتبلیغ فلکه صفاییه به شما سپرد و شما هم افتخار میکردید که آیه الله به شما لطف میکند ،تا این که انقلاب شد و ورق برگشت و ایه الله شریعتمداری به علت ازاد اندیشی و مخالفت با دیکتاتوری مغضوب رژیم شد و شما به جای این که از ولی نعمت خود حمایت کنید فوری تغییر رویه دادید و به او پشت کردید و حتی علیه او شهادت دادید
شنبه 9 آذر 1392 - 10:33
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران
باور عمیق - قم - ایران . و دارالتبلیغ و کتابخانه بزرگ و چاپخانه او را مصادره کردند و شما هم در این کار کمک دادید و در این مدت که او را در منزلش رندان کردند حتی یکبار به او سر نزدید و او به درد به خود میپیچید و دارو احتاج داشت و شما رفتید به پشت ومقام جدید. و او را فراموش کردید اما دنیا اینطور نمیماند و دست بالای دست زیاد است شریعتمداری اکنون نامش به نیکی یاد میشود و شما هم مضحکه خاص و عام شده اید.
شنبه 9 آذر 1392 - 10:34
farzanesmaili - ایران - ایران
یکی به ما بگه این آمارهای دقیق رو این بابا از کجا آورده؟؟؟؟؟
شنبه 9 آذر 1392 - 20:22
kamran631 - لیون - فرانسه
کبالت3 - کرج - ایران- مرسی‌ عزیز، کاش همه تو ایران مثل تو میدونستند اصل مشکل از کجاست ! جماعتی که در زمان شاه نه سربازی میرفت، و نه کار میکرد و با این‌حال از دولت حقوق دریافت میکرد، الان شده همه کاره مملک! من نمی‌فهمم این حاج آقا مکارم تو این مملکت چه کاره هست که راجع به همه چی‌ اظهار نظر میکنه !?
دوشنبه 11 آذر 1392 - 13:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.