افشاگری علیه آژانس امنیتی آمریکا؛ 'ارتباط جنسی آنلاین؛ حربه‎ای علیه افراطگرایان'

وبسایت خبری "هافینگتون پست" گزارش کرده که مقام‌های امنیتی آمریکا به منظور بی‌آبرو کردن کسانی که دیدگاه‎های افراطی دارند و استفاده علیه آنها، بازدیدهای آنها در سایت‌های پورنوگرافی را زیر نظر داشته‌ است.

بر اساس این گزارش در مدرکی که از سوی ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر شده، گفته شده که علیه دو فرد مسلمان از اتهام "ارتباط جنسی آنلاین" استفاده شده است.

یک مقام رسمی آمریکایی گفته چنین اقدامی طبیعی است.

اما گروه"حریم خصوصی بین‌المللی" آن را "وحشتناک" توصیف کرده است.

شان ترنر، مدیر روابط عمومی آژانس امنیت ملی آمریکا به هافینگتون پست گفته است: "بدون آنکه درباره شخص خاصی صحبت کنیم، نباید خیلی غیرقابل انتظار باشد که دولت آمریکا از تمام ابزارهای قانونی خود برای جلوگیری از فعالیتهای تروریستی استفاده کند که به قصد آسیب رسانی به مردم و تحریک دیگران برای خشونت طراحی می‌شود."

این در حالیست که گروه "حریم خصوصی بین‌المللی" می‌گوید: "این نخستین بار نیست که آمریکا اطلاعات خصوصی و محرمانه کسی را برای اینکه صرفا عقاید آن شخص همسوی دولت آمریکا نیست، به منظور بی‌اعتبار کردن او استفاده می‌کند."ادوارد اسنودن، ۳۰ ساله، در ماه ژوئن سال جاری پس از افشای عملیات گسترده جمع آوری اطلاعات آمریکا از طریق تماس های تلفنی و اینترنت به روسیه فرار کرداین گزارش کمی پس از تهیه مفاد قطعنامه "حق برای حفط حریم خصوصی" که از سوی کارشناسان سازمان ملل متحد تنظیم شده، منتشر شد.

این قطعنامه قرار است توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد تا پیش از پایان سال میلادی تصویب شود، اما از نظر حقوقی الزام آور نیست و بیشتر جنبه نمادین دارد.

تاریخ تازه‌ترین سند افشا شده از سوی آقای اسنودن به اکتبر ۲۰۱۲ باز می‌گردد که از سوی دفتر مدیر آزانس امنیت ملی برای مقام های دولتی آمریکا فرستاده شده بود.

در این سند از شش فرد مسلمان که از آنها با عنوان "افراطیون مهم خارجی" یاد می‌شود، نام برده شده که تحت نظارت بوده‌اند. اما آنطور که در این سند آمده آنها بالقوه دارای "آسیب پذیری" هستند و می‌توان از موارد پیدا شده در مورد آنها، علیه‌شان "استفاده کرد".

در این سند آمده است که این اطلاعات به طور گسترده بر اساس "ارتباطات افراطگرایان سنی" از جمع اطلاعاتی که از پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، کسب شده جمع آوری شده است.

بنابر این سند "بخشی از این آسیب پذیری می‌تواند وفاداری شخص به باورهای جهادی‌اش را زیر سئوال ببرد که این می‌تواند منجر به از دست دادن موقعیت و پائین آمدن رتبه‌اش شود."

"دیدن صحنه‌های عیان جنسی و گفت‌و‌گو با دختران جوان و متقاعد کردن آنها برای ارتباط جنسی" از جمله مثالهایی است که در این سند به آن اشاره شده است.

در این گزارش هیچ اشاره‌ای به اینکه این شش نفر مستقیما در عملیات ترورریستی نقش داشته‌اند، اشاره نشده است.

ادوارد اسنودن، ۳۰ ساله، در ماه ژوئن سال جاری پس از افشای عملیات گسترده جمع آوری اطلاعات آمریکا از طریق تماس های تلفنی و اینترنت به روسیه فرار کرد.

او با دریافت پناهندگی موقت اجازه یافته است تا تابستان سال آینده در روسیه زندگی کند.

+18
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.