سقوط مرگبار جرثقیل در یکی از ورزشگاه‌های جام جهانی برزیل

ورزشگاه سائوپائولو یکی از 12 ورزشگاه میزبان جام جهانی برزیل استبر اثر سقوط جرثقیل، دو نفر در ورزشگاهی در سائوپائلو که میزبان بازی و مراسم افتتاحیه جام جهانی برزیل خواهد بود کشته شدند.

رئیس اداره آتش نشانی منطقه گفت که ماموران آتش نشانی پس از دریافت گزارش سقوط جرثقیل در ورزشگاه کورینتیانس آرنا به این محل اعزام شدند.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، این حادثه باعث سقوط جرثقیل به روی کارگران شده است. سقوط جرثقیل در زمان ناهار رخ داده و به همین دلیل، کارگران زیادی در محل حضور نداشته اند.

تصاویر تلویزیون برزیل از محل حادثه نشان می‌دهد که جرثقیل عظیم روی سقف بخشی از استادیوم افتاده و بر اثر آن، بخشی از جایگاه تماشاگران در قسمت جنوبی و همچنین نمایشگر خارجی ورزشگاه آسیب دیده است.

سپ بلاتر در واکنش به اتفاق گفته که "از مرگ دلخراش دو نفر بر اثر این حادثه، به شدت غمگین و ناراحت شده است".

جروم والکه دبیر کل فیفا هم در واکنش به این حادثه گفته است: "حادثه‌ای که در سائوپائلو اتفاق افتاد مرا در بهت فرو برد، ما در غم خانواده‌های کشته شدگان این حادثه شریک هستیم."

این سانحه، سومین حادثه در پروژه‌های مرتبط با جام جهانی است که با مرگ افراد همراه بوده. در دو سال گذشته دو کارگر ساختمانی در این پروژه‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس برنامه زمان بندی شده فیفا، عملیات عمرانی ورزشگاه کورینتیانس آرنا قرار بود تا آخر ماه دسامبر به پایان برسد. مسئولان برگزاری جام جهانی اعتراف کرده‌اند که برای آماده سازی ۱۲ ورزشگاه این رقابت‌ها با مشکل مواجه هستند.

باشگاه کورینتیانس که بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می‌دهد، در بیانیه کوتاهی از این حادثه ابراز تاسف کرده است.

مشکلات ساخت و ساز و اعتراضات مردمی به هزینه‌هایی که برای پروژه‌های جام جهانی می‌شود، باعث تاخیر در پروژه‌های جام جهانی برزیل شده است.

پیش از این دنی جوردن رئیس برگزاری جام جهانی آفریقای جنوبی گفته بود که برزیل شاید لازم باشد برای به اتمام رسیدن پروژه‌های جام جهانی ۲۴ ساعته کار کند.

+14
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.