برلوسکونی از سنای ایتالیا اخراج شد

آقای برلوسکونی امروز را "روز سوگواری برای دموکراسی" در ایتالیا توصیف کرده است

نمایندگان مجلس سنای ایتالیا سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق این کشور را از سنا اخراج کردند.

با اخراج آقای برلوسکونی از سنا، او مصونیت پارلمانی خود را از دست داده و به خاطر محکومیت قضایی قبلی خود در یک پرونده فرار مالیاتی، در معرض بازداشت قرار گرفته است.

آقای برلوسکونی در جمع هواداران خود در رم پایتخت ایتالیا، امروز را "روز سوگواری برای دموکراسی" در ایتالیا توصیف کرد.

پیشتر دادگاهی در میلان ایتالیا سیلویو برلوسکونی را در یک پرونده فرار مالیاتی مجرم شناخته و به مدت دو سال از داشتن شغل در نهادهای دولتی منع کرده بود.

براساس گزارش های دریافتی، آقای برلوسکونی ۷۷ ساله به دلیل کهولت سن یا حبس خانگی خواهد شد یا به کار اجباری در حوزه خدمات عمومی مشغول می‌شود.

او اکتبر سال گذشته هم به چهارسال زندان محکوم شد ولی بر اساس یک قانون عفو مربوط به سال ۲۰۰۶ میلادی، این مدت خود به خود به یک سال کاهش یافت.

وکلای او از دادگاه عالی ایتالیا تقاضای تجدید نظر در حکم یک سال حبس و محرومیت از فعالیت سیاسی را کرده بودند.

دادگاهی که حکم قبلی را صادر کرد، به پرونده‌ای رسیدگی می‌کرد که در آن، سیلویو برلوسکونی متهم شده بود که در درز مفاد مکالمه‌ یکی از رقبای سیاسی‌ خود به مطبوعات ایتالیا دست داشته است.

گفته می‌شود که نهادهای قانونی ایتالیا این مکالمه را شنود کرده بودند و جزئیات مربوط به آن در روزنامه‌ای تحت مدیریت برادر آقای برلوسکونی منتشر شد.

سیلویو برلوسکونی در سال های اخیر با چند مورد اتهام، از جمله فساد در حسابرسی، شهادت دروغ در دادگاه، رشوه، فساد مالی و داشتن رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی روبه رو بوده است.

پرونده‌های اتهامی نخست وزیر سابق ایتالیا، در چند دادگاه این کشور در حال رسیدگی هستند.

+42
رأی دهید
-7

بی غم - تهران - ایران
عاقبت کسی که در سن 77 سالگی به دنبال هوس بازی باشه همینه. درود برنمایندگان پارلمان ایتالیا که مثل بیشتر نمایندگان ما دنیا طلب و فقط دنبال زد وبند بازی تو مجلس نیستن.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 21:43
roshanaie - تهران - ایران
یعنی‌ میشه این دموکراسی تو مملکت ما هم بوجود بیاد و مثل احمدی نژاد رفسنجانی‌ و دیگران پای میز محاکمه برند.
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 00:18
lona_düsseldorf - دوسلدورف - آلمان
کار خوبی کردند این مردک هوس باز از زمانی‌ که روی کار اومد مثل اکبر رفسنجانی‌ همش دنبال بچه با زی‌ ،خانم با زی‌ ،پیچوندن حساب‌های بانکی‌ ......و عوضی‌ با زی‌ بود هنوز هم ا دم نشده ،باید این یک سفر بره ایران خدمت علی‌ چلاق که اونجا بکننش تو بشکه
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 02:30
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
سیاست شفل کثیفی است.اگر بنا یاشد شخصی را از اریکه قدرت به پائین بکشند. انجنان ضربه ای میزنند که تا اخر عمر سر بلند نکند. بر عکس اگر حواسته باشند یک فردی را جمایت کنند .انچنان انرا در دستمال زر ورق می پیچانند وانچنان انرا پیغمبر جلوه میدهند که همه اتهامات و کثافت کاریها وجنایات انرا وجی متزل بخورد مردم میدهند و انرا یک پیغمبر بمردم معرفی و یا بمردم قالب میکنند.المانیعا میگوید سیاست یک شغل کیفی است
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 08:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.