انتقاد نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه از 'خالی شدن خزانه' در دولت احمدی‌نژاد

اظهارات علی سعیدی، یک روز بعد از اولین گزارش کار حسن روحانی بیان می شود که طی آن گفت "خزانه ای خالی" را از دولت قبل تحویل گرفته است

علی سعیدی نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران گفته است: "ما نباید اجازه می دادیم در دولت دهم بیت المال حیف و میل و خزانه خالی شود و یا نباید آخرین ریال ها را هزینه می کردیم."

آقای سعیدی چهارشنبه ۶ آذر (۲۷ نوامبر) در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا، ضمن انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت سابق ایران افزود: "ما نباید قول‌های بیش از ظرفیت های موجود به مردم می دادیم و انتظارات آنها را بالا می بردیم."

اظهارات نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه، یک روز بعد از  اولین گزارش کار حسن روحانی رئیس جمهور ایران بیان می شود که طی آن گفت که دولتش "خزانه ای خالی" را از دولت قبل تحویل گرفته است.

علی سعیدی در بخشی دیگر از مصاحبه خود گفته است: "ما اگر می خواهیم در برابر دشمنان مقاومت کنیم و اگر بناست مردم ما در این پروژه با قدرت پیش بروند، قطعا به پشتوانه گسترده مردمی نیاز داریم."

وی افزوده است: "کشوری که درحال جنگ با قلدرترین قدرت‌های جهان است نباید روزی ۸۰ میلیون لیتر بنزین مصرف کند."

حسن روحانی در جریان گزارش دیشب خود گفت در زمان دولت محمود احمدی‌نژاد "در شرایطی که ما به سمت تحریم می‌رفتیم و دولت هم این موضوع را می‌دانست و می‌گفت که این تحریم‌ها کاغذپاره است، وابستگی‌اش را به خارج در بخش اقتصادی بیشتر می‌کرد."

    "فاطمه رهبر از نمایندگان مجلس نهم، خواسته که به محمود احمدی نژاد و اعضای دولت او فرصت داده شود تا از طریق تلویزیون به دفاع از عملکرد خود بپردازند"

آقای روحانی با ذکر اینکه در سال ۱۳۸۴ واردات ایران ۳۸ میلیارد بوده اما در سال ۱۳۹۰ به ۷۵ میلیارد رسیده تاکید کرد: "متاسفانه در سال‌های گذشته عمل ما با شعارمان سازگار نبود و این موضوع برای کشور، مشکل ایجاد کرد."

وی افزود در فاصله سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰، شش سال نخست ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، دولت "بیشترین درآمد" تاریخ دولت‌های ایران را داشته ولی نهایتا در پایان این دوره، بدهکارترین دولت در تاریخ ایران بوده است.

آقای روحانی با اشاره به سفرهای استانی محمود احمدی‌نژاد که یکی از "افتخارات" دولت‌های نهم و دهم بود، گفت که در جریان آن سفرها دولت تعهداتی داده که تا پایان دوره آقای احمدی‌نژاد، تنها ۳۲ درصد از این تعهدات برآورده شده است.

اظهارات دیشب رئیس جمهور، با واکنش های متفاوتی از جانب محافظه کاران مواجه شده است.

در یکی از این واکنش ها، فاطمه رهبر از نمایندگان مجلس نهم، خواسته که به محمود احمدی نژاد و اعضای دولت او فرصت داده شود تا از طریق تلویزیون به دفاع از عملکرد خود بپردازند.

+54
رأی دهید
-10

کبالت3 - کرج - ایران
ای کلک خودت داشتی تو خالی کردنش مموتی رو کمک میکردی کبلائی.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 17:34
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
بهتره در دادگاه از خودش دفاع کنه
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 17:41
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
حالا دارید میگیوید؟چرا همان موقع که احمدی رییس جمهور بود زر نزدی؟خدا هم از خلقت شما پشیمان است
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 17:42
فريادزيره آب - اهواز - ایران
زکی همتون زبون درآوردید؛چرا همون موقع که میرحسین موسوی گفت من احساس خطر میکنم و مردم هم اومدن تو خیابون شعار دادن چیزی نگفتین؛حالا فهمیدفاصله شعور شما بامردم چقدر زیاده
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 18:17
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
هرچقدر بیشتر بهم میخوره بوی گندش بیشتر در میاد ساندیس خورا کجایین که محمود قهوه ای تر شد
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 18:30
delmorde - یوتوبوری - سوئد
اخه مردک مزور دروغگو اگر واقعا دست شماها در یک کاسه نیست پفیوز حرام لقمه بیشرافت بی ناموس. خوب او که فرار نکرده چرا شهامت ندارید علنی محکمه اش کنید و مجازات. تف بگور پدر تو و بقیه اخوندهای ریاکار خائن. شما هم دینتانرا به گه کشیدنید هم خودتانرا هم مملکت رو بفنا دادید چپاولگران تاریخ ایران بعد از مغول. مردم مانند شماها خر نیستند.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 18:03
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
خودتون خالی‌ کردید دنبال دزد می‌گردید.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 18:36
نازک بین - شفیلد - انگلستان
باین خانم نماینده باید گفت ( چیزی که اعیان است چه حاجت به بیان است) نابود کردن بوجه .اقتصاد. صنعت .پائین آوردن اخلاق در جامعه ایران . متداول کردن جعل مدرک دانشگاهی. ادبیات بسیار زشت و ناپسند در دیپلماسی. رواج دروغگوئی و دزدی و ریا کاری. حیف و میل کردن بیت المال. و پر کردن جیب بستگان و اطرافیان .گردشهای توریستی گروهی خانوادگی و فامیلی باسم مأموریت و کنفرانس در خارخ از کشور. دادن پستهای حساس دولتی به بستگان بی سوادش و در آخر هم خالی کردن خزانه مملکت .لعنت خدا باین موجود کثیف که نه حس وطن پرستی داشت نه تعصب دینی و نه حس انسان دوستی و نه سواد ومعلومات دانشگاهی . نه سواد سیاسی و دیپلماسی آدم بدبخت و مفلوکی که یک شبه از هیچ به همه چیز رسید ولی نه سوادش را داشت و نه ظرفیتش را فقط بد بختی خرابی اش برایت ملت باقی ماند.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 20:01
arian1 - ابادان - ايران
خوب کمتر می دادید به سوریه یا حزب الله لبنان یا عراق و یا اینکه کمتر به حساب های شخصی خودتان اخوندهای دزد وفاسد ویا برادران سپاهی وبسیجی واریز می کردید. بیچاره مردم ایران که گروهی دزد وغارتگر بر انان حکومت می کنند.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 20:27
باور عمیق - قم - ایران
فریادزیره آب - اهواز - ایران. دقیقا خیلی از مردم عین حرف شما رو میزنن..من هم بارها همین جمله رو گفتم..اما باور کن متاسفانه خیلی از مردم همین مملکت به احمدی نژاد رای دادن و هرچه اون موقع زور میزدیم که قانعشون کنیم قانع بشو نبودن
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 20:27
nassau - مالاگا - اسپانیا
برید خالی‌ بندها همتون خوردید و توافق کردید که بد دوران ریاست احمدی‌نژاد گردن اون بندازید که همه چیز ماست مالی‌ بشه بره. فکر کردید مردم مثل پدران خودتون احمق هستند.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 20:34
mammal - لندن - انگلیس
این حاجی تازه فهمیده که سهمش را کم دادند، یا اینکه آنقدر بی‌سواد هستند که نمیتونند حساب و کتاب‌ها را بفهمند و هر کی‌ هر چقدر خسته ورداشته و برده. اینجا تو انگلیس مجلس دولت را سیم جیم می‌کنه تا بفهمه که چقدر می‌خواد خرج کند و با کنترل باز هم مواظب هستند که بیشتر خرج نکنه مگر اینکه به آنها اطلاع بدهند. مجلس ایران که جای آدمهای بی‌سواد و عربده کش هست که فکر میکنند توی میدان گمرک هست و خط و نشان میکشند برای دیگران.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 22:22
razmandeh - استکهلم - سوئد
حاجی راستشو بگو اگه خزانه دست خودت بود خالیش نمی‌کردی؟؟ حیوونی همش چند میلیارد $ کم اورده بعدش هم یه شخصه مثل شما نباید پشت سّر مرده حرف بزنه !!!!
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 03:15
*پسر شجاع* - تهران - ایران
مردک! احمدی نژاد چه کاری کرد که توقع مردم رو بالا برد ؟!..واقعا خجالت هم خوب چیزیه .8 سال مملکت رو به گند کشیدن همشون هم تا آخرین روز از احمدی نژاد حمایت کردن حالا با پر رویی میگه توقع مردم بالا رفته!
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 08:48
*پسر شجاع* - تهران - ایران
فاطمه رهبر غلط کرد!.این احمدی نژاد 8 سال تو تلویزیون اومد و هر دروغ و توهینی که خواست گفت حالا که مردم از دستش راحت شدن باز بیاد تلویزیون همون دروغها رو بگه !
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 08:53
pasargad2 - شیراز - ایران
نیازی به احمدی نژاد نیست. از خامنه ای سئوال کنید اون میدونه. خامنه ای قدرتمند بود. ولی تو این 8 سال ریاست جمهوری احمدی نژاد با پولهایی که توسط احمدی نژاد بالا کشید به قدرتمندترین مرد جهان تبدیل شد. و این همان چیزی بود که خامنه ای 20 سال دنبالش بود که با رییس جمهور کردن احمدی نژاد بدست اورد. از مردم ایران میخوام که بیدار شن دیگه. خواب بسه. یه کم عاقل باشن
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 10:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.