انتقاد مکارم شیرازی از وزارت ارشاد: اصرار به رفع فیلتر فیس بوک چه معنایی دارد؟

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: سخنانی از وزارت ارشاد به گوش می‌رسد که نگران‌کننده است؛ چرا می‌گویند ممیزی نباشد یا چرا به تعطیلی روزنامه موهن اعتراض می‌کنند.
 
به گزارش فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در جمع اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار این کمیسیون بسیار سنگین است، اظهار کرد: از نظر دینی و از نگاه نظام اسلامی کمیسیون فرهنگی مهمترین بخش در مجلس است زیرا تا زمانی که مسائل فرهنگی و اجتماعی حل نشود، تمام جامعه در خطر خواهد بود.
 
وی افزود: بارها این جمله را گفته‌ام که مسائل فرهنگی به راحتی به مسائل سیاسی و اقتصادی تبدیل می‌شوند؛ بر همین اساس نفوذ در بخش‌های دیگر هم خواه ناخواه بر عهده این کمیسیون خواهد بود.
 
این مرجع تقلید با بیان اینکه افزایش طلاق، افزایش خرید و فروش مواد مخدر و مواردی از این دست مشکلاتی را در بخش‌های گوناگون به وجود می‌آورد، عنوان داشت: هرچه در راستای حل این مشکلات تلاش شود باز هم اهمیت آن کم نمی‌شود.
 
وی ادامه داد: مهم این است که وسیله اجرای تصمیمات گرفته شده توسط کمیسیون فرهنگی مجلس هم مشخص باشد وگرنه تصمیم‌گیری‌ها بی‌خاصیت خواهند شد.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به انواع مسائل فرهنگی خاطرنشان کرد: برخی موارد هستند که به طور غیرمستقیم به مشکلات فرهنگی تبدیل می‌شوند؛ بیکاری جوانان مفاسدی در پی دارد که جزو معضلات فرهنگی به شمار می‌روند.
 
استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان داشت: هنوز هم گاهی اوقات برخی اندیشه‌های روشن‌فکرمآبانه یا غرب‌زده جلوی بعضی دستورات اسلامی را می‌گیرند ولی نمایندگان مجلس باید با تبعیت از امام راحل و رهبر معظم انقلاب این عقیده را داشته باشند که مسائل شرعی و دینی از جوسازی‌های محیطی تاثیر نمی‌پذیرند و در این بین با تدبیر عمل کنند.
 
وی با بیان اینکه هیچ خشونتی در امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد، افزود: باید این‌گونه مباحث را به خوبی برای مردم و مسئولان تبیین کرد.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر مستدل بودن همه مباحث قانونی و اجرایی عنوان داشت: در بحث امر به معروف و نهی از منکر گاهی گفته می‌شود گناه هیچ‌کس را بر دیگری نمی‌نویسند در حالی‌که این منطق اشتباه است و زندگی اجتماعی افراد به یکدیگر گره خورده است.
 
این مرجع تقلید گره‌خوردن سرنوشت انسان‌ها به یکدیگر را دلیل امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: این امر علاوه بر اینکه دلیل نقلی دارد از نظر عقلی هم اثبات می‌شود.
 
وی در ادامه با اشاره به برخی سخنانی که از وزارت ارشاد شنیده می‌شود، گفت: بعضی از این سخنان نگرانی‌هایی را به دنبال داشته؛ نمی‌دانم اگر بحث عفاف و حجاب به دست ارشاد سپرده شود کاری صورت می‌گیرد یا تعطیل می‌شود.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: چرا گفته می‌شود ممیزی در کتاب نباشد یا اینکه روزنامه توهین‌کننده به حضرت علی(ع) تعطیل نشود یا اینکه اصرار به رفع فیلتر فیسبوک چه معنایی دارد؟
 
استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه این‌گونه حرف زدن موجب می‌شود ارشاد اسلامی به ارشاد غیراسلامی تبدیل شود، گفت: در مقاله روزنامه بهار آمده بود که علمای اسلام جاهل هستند که بر مسئله غدیر تاکید می‌کنند و سوال اینجاست که چرا گفته می‌شود این روزنامه را تعطیل نکنید.
 
وی ادامه داد: برخی گمان نکنند که در دولت جدید همه مسائل را می‌توانند تغییر دهند.

+19
رأی دهید
-93

hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
برو بمیر ..مردم دین میخوان چکار کنن شماها دین رو تو ایران الحمدالله نبود کردین ؛؛مردم میخوان با بقیه دنیا رابطه داشته باشن؛؛مگه عصره حجره ؛؛دنیا،،، دنیای ارتباطه یعنی‌ قرن ۲۱ ::
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 11:25
mortimer - اصفهان - ایران
خدایا هدفت از آفرینش روحانی جماعت چی بود؟ نه وجدانا؟!!
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 11:28
be_pa.khaste - هارلم - هلند
آیت الله مفاسد شیرازی تو که هنوز زنده هستی‌ که ؟ مگه ۲ قرن پیش قول ندیدی دیگه فتوا نعدی
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:03
برجعلی - كلن - المان
هر چی‌ پیر تر میشن، خنگ تر میشن
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:05
sama128 - شیراز - ایران
آخه خدایش تو میدونی فیس بوک چیه ؟!؟!؟؟!؟! خدایش ؟!؟!؟!؟! بابا به جای گیر دادن به مزخرفات اگه واقعا مردی به دزدی ها - اختلاس ها - باند بازی ها - گیر بده بعدش هم وقتی چسبیدی به کاسبی و اقتصاد و پول ریختن تو جیب مبارک و مسائل مهم کشوری و مملکتی برای جنابعالی پشم گوسفند هستش دیگه به این چیزها دیگر گیر نده و خودت را خراب نکن . باشه عزیزم
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:04
kamran631 - لیون - فرانسه
تو دیگه چی‌ میگی‌ پیرمرد خرفت !! یه کم خفه خون بگیر !! چرا موقع کتک خوردن بچه‌های این مرز و بوم از دست سگ‌های هار سید علی‌ گدا صدات در نمیاد !؟؟
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:53
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
خفه مردک از قافله دنیا عقب مونده
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 11:51
Asamasa - دوسلدورف - ألمان
فقط یه سوال ؟ این کى میمیره ؟ زر نزن اینقدر
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 13:29
هستیا - شیراز - ایران
شما موقع انتخابات88وتورم وگرونیو دله دزدی و بی ناموسیایی که تو زندون میشه هم همینقدر نطقت بازه؟
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 13:52
faranak-montreal - مونترال - کانادا
mortimer - اصفهان - ایران داغون کرد روح و جان ما
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 13:54
sharafYabi - بیمبه - انگولا
با این قیافیش که لب گور هست. به احتمال زیاد تبدیل به پول دارترین مرده، در آن قبرستانی که ایشان را خاک کنند بشود.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 14:01
مجیدخان - تهران - ایران
با درود:آقا نکته را گرفتین.درباره ی امر به معروف و نهی ازمنکر فرمودندکه:این امر علاوه بر اینکه دلیل نقلی دارداز نظر عقلی هم اثبات می شود.یعنی حق تقدم با دلایل نقلی است بعد اگر طرف آدم فضولی بود یک اثبات عقلی هم برایش جور می کنیم یا بهتر از آن توجیه می کنیم یعنی موجه جلوه دادن نه موجه بودن.این جناب چون عوام الناس را بهایم بدون مطالعه و بدون قدرت تفکر و استدلال می داند دلایل نقلی برایش از اوجب واجبات است.آی گوربه گورتون که شما مارتوله ها راپس انداختن تا دهن این ملت را سرویس کنین.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 13:49
raha1984 - هامبورگ - المان
برو به درک سیاه روباه مکار
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 14:29
*پسر شجاع* - تهران - ایران
یکی از این بپرسه فیسبوک چیه؟ خوردنیه یا پوشیدنی؟..اگه تونست جواب درست بده!
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 14:44
alireza3123 - اراک - ایران
سلطان شکر ایران . 3 برابر شاه سابق ثروت داره
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 15:14
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
یاد فیلم مارمولک افتادم اون سکانسی که پرستویی داشت تلویزیون نگاه میکرد هر کانال که میزد آخوندا داشتن حرفمیزدن در مورد همه چیز.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 15:24
arian1 - ابادان - ايران
این ملاهای فاسد هر زمان منافع اشان را در خطر می بینند بیاد اسلام می افتند وحالا که صحبت ازیک مقدار ازادی می شود درفیس بوک که حق هرا نسانی است دوباره این ملای دزد وجنایتکار بیاد خطراتی که مذهب جهنمی او را تهدید می کند می افتد. لعنت بر مذهب عقب افتاده این جانوران.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 15:42
sayeh tars - لندن - بریتانیا
راست میگه هر چی‌ آگاهی‌ مردم بیشتر میشه این شیاطین بیشتر سقوط میکنند
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 16:49
بی خیال - کرمان - ایران
جریان حلال شدن قند رو که همه می دونید. درصد آقا رو بدید همه چیز حلال میشه
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 17:16
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
فیس بوکو ول کن به فکر شب اول قبر و نکیر منکر باش. که پرونده ات خیلی سنگینه.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 17:18
ekman - شیراز - ‫ایران
mortimer - اصفهان - ایران. این جماعت را خدا نیافرید،حتی خدای عربها هم نیافرید چه رسد به خدای عشق و مهربانی، این جماعت را انگلیس خلق کرد و برای اینکه از قافله عقب نمانند،جهت رقابت با القابیکه شاهان روی خود میگذاشتند،القابی چون حجته الاسلام،ثقه الاسلام و آیت الله هم برایشان خلق کرد.آیت الله در برابر ظلّ الله و اعلحضرت.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 17:26
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
استاد برجسته از حوزه علمیه قم دررشته شعرو ور٬ولی زیاد ناراحت نباشین چون صدایه بیل وکلنگ قبرش بگوش میرسه وهمین روزا به درک واصل میشن.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 17:02
farzad power - لوس انجلس - امریکا
این الان فکر می‌کنه فیس‌بوک یعنی‌ لواط.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 18:15
amir-amir - تورنتو - كانادا
چطور شما ها به خودتان اجازه مى دهید تراوشات ذهن ناقص تان را به هر روشى منتشر کنید اما جوانان مملکت از وسائل ارتباط جمعى دنیا محروم باشند
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 16:42
mortimer - اصفهان - ایران
faranak-montreal - مونترال - کانادا:جالب اینجاست که خودشون هر زمان خواستند به اعتقادات و باور های دیگران به هر شیوه ای که خواستند توهین میکنند و مدام در حال تعیین تکلیف کردن و حکم صادر کردن برای تمام جنبندگان روی زمینند ولی وقتی کسی کوچک ترین انتقادی از خودشون می کنه زمین رو به آسمون می دوزند!
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 16:59
باور عمیق - قم - ایران
سلام دوستان عزیز..یه چند تا مطلب رو میخواستم عرض کنم..برخلاف نظر دوستان که اعتقاد دارن ایشان اصلا نمیدانند که فیسبوک چیست باید عرض کنم که کاملا اشتباه میکنید..ایشان هر روز ساعت 7 صبح توی دفترش کارش اینه که میشینه پای کامپیوتر و مستقیما اخبار رو از اینترنت دریافت میکنه و واقعا جالبه که با این سن و سال حقیقتا در حد کار معمولی با اینترنت و کامپیوتر مستقل و آشنا به مسائله..تقریبا بعد از 2 ماه که توی پروژه ساخت یک مدرسه دینی زیر نظر دفتر آقای مکارم به عنوان سرپرست کارگاه مشغول به کار شده بودم زمانی بود که اولین بازدید ایشان از پروژه و روند ساختش بود..
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 23:12
باور عمیق - قم - ایران
باهاش مشغول بازدید از پروژه بودیم که ازم سوال کرد آقای مهندس پی این ساختمانها خوب شفته ریزی شده است؟ خندم گرفته بود که این چطور حواسش اینقد جمعه گفتم بله حاج آقا..گفت مهندس تعداد چند باب پارکینگ برای ماشینها در نظر گرفته اید؟ من که اصلا فکرشو نمیکردم اهل این سوالا باشه گفتم حالا میاد یه چرخی میزنه و یکم موعظه میکنه و آخرشم آرزوی موفقیت میکنه و والسلام همینجوری چون از تو نقشه ها تعداد ماشینها رو نشمرده بودم گفتم 36 تا حاج آقا..گفت امکان نداره..من یادم هست که موقع اخذ پروانه ساختمانی بابت 72 باب پارکینگ به شهرداری پول پرداخت کرده ایم..منو میبینی تازه دو هزاریم افتاد که این بابا خیلی حواسش جمعه..بعد که سوال کردم فهمیدم لیسانس ریاضیشو زمان شاه گرفته و سر اعداد و ارقام حواسش خیلی جمعه..
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 23:15
باور عمیق - قم - ایران
بزمان سال 88 دقیق یادمه سه بار از شورای نگهبان با آقای کدخدایی هیئت فرستادن که اومد با ایشون کلی صحبت کردن که قانعش کنن و ازش خواهش کردن به احمدی نژاد پیام تبریک بده که گفت الا و بلا تبریک نمیگم بهش..با شروع شلوغیا یه پیام منتشر کرد دقیق یادمه یه جملش گفت جوانان مراقب باشند در این درگیری ها و کشمکش های سیاسی ورود نکرده و آسیب نبینند که اگر آدم دقت میکرد تمام حرف رو تا اون حدی که زورش میرسید زد که بقول معروف میگن اگر در خانه کس است او را یک اشارت بس است..
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 23:17
باور عمیق - قم - ایران
و اما شکر ..یه دوره ای پسر چهارمش اگر اشتباه نکنم محی الدین میگن مجوزی گرفت از وزارت بازرگانی و اقدام به واردات بی رویه شکر کرد که سود خوبی توش بود اما وقتی فهمید و به پسره توپید که دیگه کار از کار گذشته بود...میدونید دوستان موضوع اینه که وقتی یه شیعه تاجر کویتی یا یه تاجر مقلد شیرازی از بحرین خمس یک سالشو میفرسته پولها رو که میچینن از روی میز تا سقف پوند ردیف شده...واقعا فکر نکنید که ایشان یا امثالش اگر دنبال حرام باشن حتی یک اپسیلون نیاز به فروش مثلا شکر دارن..
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 23:19
باور عمیق - قم - ایران
برخلاف دوستان که اشاره کردن به اینکه پیر و خرفت و یک پاش لب گوره باید عرض کنم که چیزی که من دیدم این بود که در سن حدود 75 سالگی واقعا قبراق و سرحال بود و مثل یه جوان 45 ساله راه میرفت..بر خلاف آقای فاضل لنکرانی که بعد از فوتش اداره یه سری از مدارس و دانشکده هاش دست فرزنداش افتاد این آقا تمام دارایی و ساختمان مدارس و غیره رو که در حال حیات خودش میسازه در جا سند میزنه و بعد از خودش تکلیف و مالکیتش رو میسپاره دست حوزه علمیه که بعد از خودش از نظر قانونی بچه هاش نتونن ادعایی در موردش بکنن..شدید از پسراش در مورد مسائل مالی سخت میگیره و یکی از دلایلی که اینا هم خودشونو به در و دیوار میزنن واسه پول همینه..
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 23:20
باور عمیق - قم - ایران
به شخصه اعتقاد دارم بهتر بود خودشو اینقد درگیر مسائل اقتصادی نمیکرد(اعتقاد داره پول خمس و زکاتی که بهش میدن رو بخشیشو باید سرمایه گذاری کنه که با ازدیادش بتونه بیشتر به فقرا خرجی بده)..با وجودی که تیمهای تحقیقاتی متعددی داره که درباره هر موضوعی تحقیق میکننو بهش گزارش میدن که از روی اونا اظهار نظر میکنه اما فکر میکنم اشتباه میکنه که سعی میکنه توی هر موضوعی از هوا و فضا گرفته تا .. اظهار نظر کنه هرچند که شاید هم نظراتش درست باشه..برخلاف این گزیده های نارسا و اخباری که تو امثال این سایتا ازش میزنن که فرصت مناسبیه واسه فحش و بد و بیراه گفتن حقیقتا رفتارش مخصوصا با جوانا خیلی با احترام و محبت آمیزه.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 23:22
باور عمیق - قم - ایران
سال 88 که منم مثه خیلیای دیگه یه تی شرت سبز آستین کوتاه پوشیده بودم وقتی منو دید خیلی بامزه سر به سرم گذاشت که شما سید هستی آقای مهندس که سبز پوشیدی یک دست؟برخلاف نگاه تند و تیز محافظش که کاسه داغ تر از آش شده بود و اگر ولش میکردی با شوکر خشکم میکرد جو رو با یه ظرافت خاصی در حالی که دو سه نفرمون سبز پوشیده بودیمو مطمئن بودیم که یا اخراجمون میکنن یا باهامون برخورد میکنن تغییر داد...اینا رو عرض کردم و خواهش میکنم تا حقیقتا یک شناخت نسبی حداقلی نسبت به کسی ندارید اینقدر تند و توهین آمیز موضع نگیرید که در این صورت فرق یک ایرانی متمدن با دیگرانی که میشناسیمشون چی میتونه باشه...حالا این آقا هم بر طبق یک سری حساب و کتاب و منطق و دلایل واسه خودش در مورد فیسبوک اظهار نظر کرده..خوب اینهمه فحش واسه چی؟ به خدا مطمئنم علیرغم تمام جذابیتها و کاربردهایی که فیسبوک داره یکی از ابزارهای درجه یک جاسوسی از کاربران و اطلاعاتشونه..با آرزوی سربلندی ایران و ایرانی در همه جای این جهان
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 23:23
mohammadarmian - ملبورن - استرالیا
بنده که در ایران بودم مقلد همین شخص بودم اما زمانیکه سیاسی و دروغگو بودن ایشان برای من محرز شد تقلید خود را از ایشان برداشتم ،حال از ایشان صدهزارتا سوال میشه پرسید که به دو تا سوال بسنده میکنم . آقای شیرازی الان که نطق شما باز شده در زمان تجاوز به جوانان پاک ایران در کهریزک چرا لال شده بودید. آقای ش مگربقول شخص شما در جامعه همه در کنار هم مسئول نیستند ،پس چرا شخص تجاوز گر(سعید مرتضوی)که حداقل به صد جوان تجاوز کرده راست راست در داخل مملکت زندگی میکنه ،آیا شما ترس ندارید که شخص یکروز به خانواده شما تجاوز کند ،حداقل بخاطر خودتان لال نشو
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 22:49
کبالت3 - کرج - ایران
البته این فیض بوق از صدر اسلام تا به حال شرعا حرام است به همین علت مسئولین و زعمای قوم که عذر شرعی در ورود به این مفسده را دارند پس از هر بار لاقین نمودن(دخول) وخروج غسل بجای می آورند کبلائی.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 18:02
paksan - آمریکا - آمریکا
زمان کشتار مردم در سال 88 ایشون یادش رفته بود که مردمی هم هست؟! حالا غصه طلاق و روابط زناشویی مردم رو می خوره روابطی که شخصی است و ربطی به ایشون نداره .مواد مخدر هم زیر سایه شما به اینجا رسید.شما سی ساله دارید با همون روش خودتون کشور رو اداره می کنید و نتیجه اش همینی شده که همه می بینند حالا جالبه ایشون می خواد بگه این مسائل نکنه مال زمان شاه هستش؟ هنوز هم بعد 40 سال اینا هنوز بهانه میارن؟ مرتیکه بی وجدان و قدرت طلب یعنی این آدم .این آدم مرجع تقلید خودشه و هیچکس برای این آدم پشیزی ارزش قائل نیست .حالا هی خودت رو باد کنه و هارت و پورت کن
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 03:02
compatriot - تورنتو - کانادا
حیف از وقتم که صرف دیدن و خوندن مطلب این روباه مکاره شیرازی بکنم! برو بدرک. ۳۴ ساله ایران را کردید توالت عمومی، تو جنتی، تمساح یزدی علی‌ و چهل دزدش!
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 03:21
همایون خدای صبر - اسلو - نروژ
اگه خفه خون بگیری و زر زر نکنی کسی بهت نمیگه لالی ها .
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 05:52
miumiu - لندن - انگلستان
مرتیکه شیره ای که تمام فک و فامیل هات تو لندن دارند تو کازینو ها میگردند و با فرست کلاس میان و میرن از همه امکانات برخوردار باشند ولی مردم ایران چون گوسفند فرض کردید حق ندارند از امکانات تکنولوژی استفاده کنند برو کثافت بی همه چیز دیگه دوره خر کردن مردم گدشته دیگه نمیتونید حتی یه بچه را با این اراجیف خودتان گول بزنید......................
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 11:48
mortimer - اصفهان - ایران
باور عمیق - قم - ایران...فهمیدیم تو هم مهندسی، نیازی به این همه توضیح نبود :)...حقیقت اینه که تو هم مثل آقات و خیلی های دیگه تو این کشور خودتو عقل کل می دونی و می خوای واسه همه تعیین تکلیف کنی و برای دیگران سرسوزنی عقل و شعور قائل نیستی.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 12:06
sharafYabi - بیمبه - انگولا
باور عمیق - یک مذهبی‌ وقتی‌ سیاسی شود مرجعیت او خود به خود باطل است. چون سیاست یعنی‌ کلک، بلوف و دروغ. خوب شما با اینها بر خرده بودی و دیدی که هویج و چماق دست خودشون است و فرستادن پوند از کویت و بحرین به اندازه, از کف زمین تا سقف اتاق دلیل بر برتری کسی‌ به کس دیگر نیست. به عنوان مثال در همین کشور انگلیس مردم عادی در سال ۲۰۱۱ میلادی به اندازه بیش از دو برابر ارتفاع قله اورست, پنجاه پوندی چیده شده روی هم, به خیریه خودشون و دنیا کمک کردند. یعنی‌ ۱۱ میلیارد پوند! و بیشتر.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 13:27
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران
باور عمیق - قم - ایران:. در باره این آیه الله شکر فروش هرچه میدانید بگویید چون هرچه باشد شما هم از دوشتان و جیره خواران ایشان هستید آیا شما در پروژه شکر فروشی ایشان نظارت دارید؟ با گفته های شما مهندس حالا فهمیدم که ایشان نه تنها آیه الله شکرفروش و کارخانه دار شکر هستند بلکه بساز و بفروش ساخنمان هم هستند و ساختمانهایی میسازند که 76 تا ماشین در پارکینگ آن جا میگیرد و به قیمت خوبی هم میفروشند. کاش به جای شمارش جای پارگینگ ماشینها وتعداد دخترانی که در زندانها به آنها تجاور شد میشماردند و یا اون پسرهایی که در کهریزک به آنان تجاوز شد را شمارش میکرد و اعتراض میکرد ایشان باید سر خود را چنان از خجالت محکم به دیوار بتونی بزند که متلاشی شود که یه آیه الله که باید ناظر بر اعمال مسیولین باشد و هدایت مردم را به سوی معنویت واخلاق به عهده گیرد رفته ازامکانات دولتی استفاده میکند و به شکر فروشی و خرید و فروش لاستیک و ساختمان و . مشغول شده وای به حال حوزه علمیه که علمایی چنین دارد.
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 16:44
باور عمیق - قم - ایران
mortimer - اصفهان - ایران. خوب حالا سطح درک و شعورت از نوشته های من منطبق با برداشتیه که ارائه کردی..فهمیدی خوب خدا رو شکر که فهمیدی...خوشی به دلت..حقیقت اینه که اگر امثال توی پر مدعا فرصت پیدا کنید از همه بدترین..من که یادم نمیاد واسه کسی تعیین تکلیف کرده باشم
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 20:00
باور عمیق - قم - ایران
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران. من به قول تو از دوشتان و جیره خوران کسی نیستم..صدها هزار نفر توی ایران کارمند دولت هستند که با این حساب همه جیره خور رهبر مملکتند..ساخت دانشگاه و مدارس مذهبی نمیدونم چه ربطی به بساز و بفروشی داره..این کارخونه شکر رو هم در کنار لاستیک و غیره که میگی معلوم نیست از کجات درآوردی..ما که شنیده بودیم لاستیک مال یزدیه حالا شد مکارم..به هر حال هر چقدر هم تلاش بشه که یه سری چیزا که دیده شده توضیح داده بشه آدم یاوه گو حرف خودشو میزنه..اصلا قصدم دفاع نیست کما اینکه خودم هم تو نوشته هام نقدش کردم..اما دروغ با بیان واقعیت خیلی فرق داره
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 20:11
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران
باور عمیق - قم - ایران باید ببخسید تقریبا حق با شما است یه خورده اوقاتم از این بابا تلخ شد آخر شما شاید خبر نداشته باشید و من از گذشته ایشان میدانم و خبر دارم که چگونه مرحوم آیه الله شریعتمداری به این مکارم شیرازی کمک میکرد و یه مقدار از مسیولیتها را به ایشان میسپرد و مکارم هم افتخار میکرد که مثلا امروز شریعتمداری یه گوشه چشمی به ایشان نگاه کرده و یا کمکی کرده .آیه الله شریعتمداری زحمات زیادی کشید و دارالتبلیغ قم و کتابخانه و چاپخانه بزرگ دارالتبلیغ را راه اندازی کرد و چقدر داشجوها و دانش آوران از این کتابخانه استفاده میبردند و مکارم در این کارها کمک به شریعتمداری میداد و در پوست خود نمیگنجید که مورد لطف شریعتمداری قرار گرفته اما انقلاب شد و ورق برگشت و دارالتبلیغ را اشغالگران مصادره کردند و آیه الله شریعتمداری را خانه نشین کردند و مورد غضب حکومت قرار گرفت ودر این هنگام مکارم شیرازی جنس خراب خودش رانشان داد و رفت به طرف حکومت و حتی یک بار هم به ایشان سر نزد و حتی علیه او شهادت داد و مقام دروغین آیه اللهی برای خود دست و پا کرد
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 20:45
Ahmad_Esfahani - اصفهان - ایران
باور عمیق - قم - ایران و در تجارت شکر وارد شد. آره درسته ایشان در کار لاستیک نیست من از روی عصبانیت اشتباه گفتم لاشتیک مال آیه الله یزدی است.اون کلمه جیره خوار که گفتم هم خواهید بخشید
‌پنجشنبه 7 آذر 1392 - 20:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.