جک استراو: مواظب تندروها در تهران و واشنگتن باشید

جک استراو٬ وزیر خارجه پیشین انگلیس و یکی از طرف‌های مذاکره با حسن روحانی در نشستی که برای توضیحات وزیر خارجه انگلیس در مورد مذاکرات ژنو به نمایندگان این کشور تشکیل شده بود، به ویلیام هیگ به خاطر توافق ژنو و به ویژه تلاش‌های فردی وی تبریک گفت و از وی قدردانی کرد.

به گزارش انتخاب ؛ جک استراو گفت که این توافق در پرتو این واقعیت حاصل شده که ایرانی‌ها به گفته او در زمره سرسخت‌ترین مذاکره‌کنندگان هستند.

جک استراو با توجه به تجربه خود و بیانیه سعدآباد که به شکست انجامید گفت در آن دوره تندروها در تهران و واشینگتن به یکدیگر خوراک می‌دادند و در نتیجه بیانیه سعدآباد شکست خورد.

استراو صریحا پرسید که اگر تلاش بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در  کنگره آمریکا  نتیجه داد و باراک اوباما از ادامه مذاکره با ایران بازماند، آیا لندن راه خود را از واشینگتن جدا می‌کند و همراه با دیگر اعضای ۱+۵ به مذاکرات ادامه می‌دهد؟

هیگ در پاسخ  گفت من با جک استراو کاملا موافقم. باید در حفظ این توافق کوشید.

وی تصریح کرد که که تنها در عرض دو هفته از مذاکرات ژنو-۲ تا ژنو-۳ چنان دامنه انتقادات و مخالفت‌ها هم در ایران، هم در کنگره و جاهای دیگر شدت یافت که ممکن بود مانع از رسیدن به توافق بشود.

وزیر خارجه انگلیس گفت که توافق ژنو می‌تواند از سوی دولت آمریکا اجرایی شود و آنچه در کنگره می‌گذرد مربوط به خود آمریکایی‌هاست.

وی نقش جان کری٬ وزیر خارجه آمریکا و  صراحت و شفافیت اوباما را برجسته ساخت و گفت می‌توانیم مطمئن باشیم که دولت آمریکا به شدت به دنبال اجرای این توافقنامه است

هیگ گفت گمان نمی‌کند که هم‌اکنون نیازی باشد بریتانیا سناریو‌های دیگر را بررسی کند.

+77
رأی دهید
-8

فريادزيره آب - اهواز - ایران
منظورش بسیجی های بیشعور هست
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:28
invincible - مینستا - آمریکا
این همون فرد کثیفی هست که از رژیم تروریست ملاها هزاران دلار می‌گیرد و بر علیه مخالفین ایرانی‌ برای رژیم سفاک خامنه‌ای اقدام به هر گونه عملی‌ می‌کند، این فرد شخص شناخته شده‌ای از نظر مخالفین ایرانی‌ در تمامی دنیا هست،مرگ بر ساندیس خورها چه ایرانی‌ چه از هر دولتی که میخوان باشن-اینها نمی‌تونن مانع نابودی رژیم ضحاک ایران باشن-موفق باشید
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 14:26
عقل وهوش - اصفهان - ایران
((در آن دوره تندروها در تهران وواشنگتن به یکدیگرخوراک میدادند)) احسنت همیشه همینطور بوده انحصار طلب ها ومنفعت طلب ها ومتعصبین ولابی های دوطرف در این زمینه ها همیشه منافع مشترک زیادی باهم دارند
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 14:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.