احمدی‌نژاد در دادگاه حاضر نشد

شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به پرونده ۹ شکایت از محمود احمدی‌نژاد رسیدگی می‌کند که موضوعات مختلفی را شامل می‌شود.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، از حضور در جلسه دادگاه خود که روز سه‌شنبه، پنج آذر در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، خودداری کرد.

گزارش خبرگزاری‌های داخلی اشاره‌ای به دلایل عدم حضور آقای احمدی‌نژاد در جلسه دادگاه نمی‌کند، اما قاضی سیامک مدیرخراسانی که مسئولیت رسیدگی به این پرونده را برعهده دارد، پیش از این در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا بر الزامی بودن حضور احمدی‌نژاد در این جلسه تاکید کرده بود.

این گزارش‌ها حکایت از آن دارد که آقای مدیرخراسانی پس از برگزاری جلسه امروز دادگاه و عدم حضور محمود احمدی‌نژاد در آن، دستور تجدید جلسه را صادر کرده است.

شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به پرونده ۹ شکایت از محمود احمدی‌نژاد رسیدگی می‌کند که موضوعات متنوعی را شامل می‌شود.

یکی از شاکیان عمده آقای احمدی‌نژاد کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی است که دلیل شکایت خود را امتناع رئیس دولت سابق ایران در تشکیل به‌موقع وزارت ورزش و جوانان، عدم ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت و عدم تخصیص بودجه ارزی مترو عنوان کرده است.

با این حال چنانچه سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرده است، محمود احمدی‌نژاد شاکی خصوصی نیز دارد که در جلسه امروز دادگاه به شکایات آنان در کنار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی رسیدگی می‌شود.

هنوز هیچ گزارش رسمی درباره هویت این شاکیان خصوصی منتشر نشده است، اما خبرگزاری فارس در گزارشی که روز دوشنبه، ۴ آذر منتشر شد، به اسامی برخی از آنها اشاره کرد که در این میان نام «فاضل لاریجانی»، برادر روسای قوای مقننه و قضائیه ایران دیده می‌شود.

آقای احمدی‌‌نژاد سال گذشته در جلسه استیضاح وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پخش نوار مکالمه فاضل لاریجانی با سعید مرتضوی، مدیر عامل وقت سازمان تامین اجتماعی، او را به سوءاستفاده از موقعیت خانوادگی خود متهم ساخت.

این گزارش اما دیگر شاکیان خصوصی آقای احمدی‌نژاد را «شهروندان عادی» معرفی می‌کند که دلایل شکایت آنها موضوعات گوناگونی از «بالا رفتن مرگ و میر در تصادفات جاده‌ای» گرفته تا ایده‌های او درباره تقسیمات کشوری را شامل می‌شود.

محمود احمدی‌نژاد اکنون با حکمی که از رهبر جمهوری اسلامی گرفته، عضوی از مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

+69
رأی دهید
-19

compatriot - تورنتو - کانادا
میدونه با اسرار و نقاط ضعفی که از دزدیهای یوگی و دوستان داره کسی‌ جلو دارش نیست. مردی که خیلی‌ می‌دانست! در خاتمه دزدیهشون را روی سرند می‌ریزه و علی‌ بابا و چهل دزد هم به تلافی سر به نیستش می‌کنن!
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 11:13
منوچهری - کرمان - ایران
یاد راز بقا بخیر همیشه شقال پیر طعمه شقال های دیگه میشه....!!
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 11:15
Ramin-cph - کپنهاگ - دانمارک
محمود خیلی کثیفی.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 11:41
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
دمش گرم . تو دوران مموتی همه باهم خوردند حالا میخواند سر این مفلوک خالی‌ کنند . ذات این رژیم ناپاکه .
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 11:53
shahab46 - هانوفر - المان
می‌گویند آدم هرچی‌ که در زندگیش آرزوش را داشته و از بی‌ لیاقتی به آن نرسیده، زمانی‌ که دستش بجایی می‌رسه ادای آن را در میاره، مثلا یارو دوست داشته خلبان بشه بزرگ که می‌شه میره واسه خودش کاپشن عینک خلبانی‌ میخره که که آن تیپ را بزنه حالا این الدنگ هم وجود درس خوندن نداشته همش جلوی تخته سیاه و......هست
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:02
دنیای وحشی - تهران - ایران
اگر خدایی هست و کشک نیست امیدوارم که هرچه زودتر رژِم منحوس و نجس جمهوری اسـ... نیست و نابود بشه و باخواری و خفت همه آنهایی که دراین رژِم منفور تاخت و تاز کردند و باکبر و غرور برهستی و جان و مال و ناموس مردم تاختند و تاراج کردند به بدترین شکل و خوارترین وضعیت از ایران زمین عزیزمان رانده و به درک واصل شوند .آمین یارب العالمین د
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:23
Knappenaal - زوریخ - سوئیس
محمود مدرکش تو مهندسی عمران یا معارف؟ البته اینا نه مدرک میخواند نه سواد.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:28
sama128 - شیراز - ایران
ایشان به دلیل جلسه در ساعت مقرر با باند اختلاس و دزدهای روزگار و کلاهبرداران حرفه ای مثل خودش دیگه وقت نمی کنه بره دادگاه . خوب خردی خوب بردی خوب به ریش مردم خندیدی و خوب ایران و عالم و آدم را سرکار گذاشتی مموت احمدی فشار و اسی رحم فشاری ( اسفندیار رحیم مشایی )
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:06
mammal - لندن - انگلیس
کثافت دیکتاتور، به هیچ قانونی احترام نمیذاره، امیدوارم حالا بروند دم خانه‌اش و بازداشتش کنند، ولی‌ فکر نکنم همش فیلم هست که بگویند قانون برای همه یکسان هست
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 13:19
samuk66 - لندن - انگلستان
برین این احمدی نژاد رو با اردنگی بیریدمرتیکهٔ.. .
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 14:53
mlowes - واشنگتن - آمریکا
من فقط تا نیمه کلاس دوم دبستان توی ایران بودم و دیکته‌ام بهتر از این بی‌سوداه. نگاه کنید آرمان خواهی‌ رو چطور نوشته. دوستان کمک کنند که من درست میگم یا نه. در ضمن اون دوست گرامی‌ که پرسیده اگر خدایی هست، لطفا پاسخش رو در وجود همین ۳۵ سال پیدا کنه.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 15:00
طوقی-سوئد - استکهلم - سوئد
همین هفته رهبر اعلام میکنه که موضوع رو کشش ندین واسلام ماست مالی میشه میره چون اگه ماست مالی نکنه پایه پسرش مجتبی جونم میاد وسط اخه اینا سرشون توی یه اخوره
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 17:42
تپل مپل - شیراز - ایران
چقدر ساده هستید!!!! روز تاسوعا نشسته بود بغل خامنه ای تو مراسم عزاداری!!! این یعنی چی؟!!! یعنی هر کی چیزی به این گفت با رهبر طرفه!!!!بابا این دمش به بالا بالاها بنده.قاضی بره ماستشو دوغ کنه بهترشه!
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 18:27
Ali mardan khan - تورنتو - کانادا
شنیده بودم احمد ى نژاد تو دانشگاه درس میده ولى از نوشتهاى تخته سیاه اینطور بر میاد که تو دبستان درس میده!!!!و ظاهرا معلم معارف اسلامیه// تخته پاک کنشو!!بیشتر کثیف مى کنه تا تمیز
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 19:31
Ali mardan khan - تورنتو - کانادا
Shahab46-ألمان // خیلى جالب نوشتى// دقیقا !!
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 19:33
alooche - کوالالامپور - مالزی
درود بر دوستان،من کاربره جدید هستم...مرگ بر عنتری نژاد. مردکه قبیح،قیافش نیاز به کفاره داره
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 21:21
سرسره - اهواز - ایران
شاکی این داناسور همه مردم ایرانند
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 22:12
سرسره - اهواز - ایران
شاکی این داناسور همه مردم ایرانند
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 22:12
مهم - بروكسل - بلزيك
بابا این مموتی همینطوریش قاطی‌ است بیاد دادگاه که چی‌ باید بردش درمانگاه روانیها اونجا اگه خواستی‌ ازش سوال کنید این مردک دیوانه بدرد شو کمدی می‌خوره آخر خنده است
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 22:37
razmandeh - استکهلم - سوئد
مستقیم خودش رفته کهریزک !!!!
‌چهارشنبه 6 آذر 1392 - 05:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.