هیچ آمریکایی «طولانی‌تر» از لوینسون «گروگان» نبوده است

پلیس فدرال آمریکا٬ اف‌بی‌آی٬ ۲۵ آذرماه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پنجم آذرماه رابرت لوینسون٬ مامور پیشین اف‌بی‌آی که سال ۱۳۸۵ در جریان سفر به ایران ناپدید شد٬ رکورد مدت زمان «به گروگان رفتن» یک آمریکایی را به نام خود ثبت کرد.

در این بیانیه که چهارم آذرماه منتشر شده٬ آمده است که رابرت لوینسون پنجم آذرماه از تری اندرسون٬ آمریکایی که با دو هزار و ۴۵۴ روز اسارت٬ رکورد دار مدت زمان به گروگان رفتن یک آمریکایی بود٬ پیشی می‌گیرد.

آقای اندرسون٬ روزنامه‌نگار آمریکایی سال ۱۹۸۵ در لبنان ربوده و سال ۱۹۹۱ آزاد شد.

در همین روز کریستین لوینسون٬ همسر آقای لوینسون نیز در پیامی اعلام کرد که حال آقای لوینسون رکورد‌دار مدت زمان به گروگان رفتن یک آمریکایی است و افزود: «از هر کسی که رابرت را به گروگان گرفته است بار دیگر درخواست رحمت می‌کنم. خواهش می‌کنم او را آزاد کنید و بگذارید تا بار دیگر به خانواده‌اش بپیوندد.»

رابرت لوینسون که اکنون ۶۵ سال دارد، ۱۸ اسفندماه سال ۱۳۸۵، زمانی که در قالب سفری کاری به ایران رفته بود، در جزیره کیش ناپدید شد.

خبرگزاری فرانسه شهریورماه سال جاری در گزارشی آورده بود که آقای لوینسون که آن زمان به عنوان بازرس خصوصی برای یک شرکت بزرگ کار می‌کرد، به منظور تحقیق در مورد «قاچاق سیگار» به ایران سفر کرده بود.

پیشتر نیز محمدحسین آقاسی، وکیل رابرت لوینسون، در این باره به رادیوفردا گفته بود که ربوده شدن آقای لوینسون می‌تواند به مافیای سیگار در ایران ارتباط داشته باشد.

اف‌بی‌ای در بیانیه روز دوشنبه خود بار دیگر اعلام کرده است که بر اساس اطلاعاتی که دارد آقای لوینسون در مکانی در جنوب غرب آسیا نگه‌داری می‌شود.

در این بیانیه تاکید شده است که اف‌بی‌آی به تلاش‌هایش برای پیدا کردن رابرت لوینسون ادامه می‌دهد و از همه خواسته شده است که در صورت داشتن هرگونه اطلاعی درباره آقای لوینسون٬ با آن سازمان تماس بگیرند.

پلیس فدرال آمریکا فروردین‌ماه ۱۳۹۱ برای یافتن آقای لوینسون جایزه‌ای یک میلیون دلاری تعیین کرد. اف‌بی‌آی تاکید می‌کند که این جایزه همچنان به قوت خود باقی است.

آمریکا در این چند سال بارها خواستار همکاری ایران برای یافتن رابرت لوینسون شده است و ایران نیز با تأکید بر این‌ که اطلاعاتی در مورد محل نگهداری آقای لوینسون ندارد، از آمریکا خواسته است تا اطلاعات موثقی در این زمینه در اختیار جمهوری اسلامی قرار دهد تا بر آن مبنا فعالیت‌هایی انجام دهد.

+40
رأی دهید
-5

potatis - مالمو - سوئد
ما رکورد زدیم.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 01:53
amonbede - تهران - ایران
این نشون میده مافیای ایران قویتر از مافیای آمریکا هست
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 04:23
sama128 - شیراز - ایران
احتمالا به خاطر ریش بلندی که داره بردنش قم کردنش آیت ا.. العظمی دامت حفاظاتو چون چهره جون میده برای آخوند شدن و عمامه بستن و مردم خنگ و خول هم بشن مقلدش و حالش را ببرن . آیت ا.. العظمی لوینسون یه شجره نامه هم براش سریع درست می کنند جد اندر جدش را هم تو شجره نامه می آرند وصلش می کنند به یکی از امام ها که ردیف بشه انشاء ا...
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 06:28
Shah_Zad - نیویورک - آمریکا
کار خوده جمهوری اسـ...ه ،یعنی‌ واقعا اینو نمیدونن؟ بعد می‌رن خر از قبرس میارن.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 03:25
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
ایران می داند این فرد توی ایران نیست...چرا آمریکا اطلاعات کامل این فرد به ایران نمی ده؟
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 10:17
sama128 - شیراز - ایران
من که میگم الان یکی از اعضاء مجلس مردگان رهبری شده ( خبرگان منظورم هستش) میگی نه از غلام بپرس
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 12:07
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
از آمریکا اومده ایران در مورد قاچاق سیگار تحقیق کنه،رو پیشونی ما چیزی نوشته شده. خوب یه جلسه با محسن رضایی میذاشتی همه چی‌ حل میشد.
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 15:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.