سازمان ملل به 'رومئو و ژولیت' پناهندگی می‌دهد

هدی و عرفات در یمن رومئو و ژولیت عصر حاضر لقب گرفته‌اند

یک زن اهل عربستان سعودی که برای رسیدن به مرد محبوبش از این کشور گریخته و به یمن رفته از سازمان ملل درخواست پناهندگی کرده است. کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان می‌گوید به احتمال زیاد درخواست پناهندگی او را قبول خواهد کرد. این زن و مرد مورد علاقه‌اش در یمن به رومئو و ژولیت عصر حاضر معروف شده‌اند.

هدی النیران که ۲۲ سال دارد از دادگاهی در یمن خواسته به او اجازه دهد در این کشور بماند و با مردی که دوستش دارد ازدواج کند.

هدی بر خلاف خواست خانواده‌اش چند هفته پیش بطور غیر قانونی از مرز عبور کرد و به یمن فرار کرد. عرفات محمد طاهر جوان بیست و پنج ساله یمنی که در عربستان کار می‌کرد کمی بعد به دنبال او به یمن برگشت.

هدی در دادگاهی در صنعا پایتخت یمن در مقابل قاضی ظاهر شد و از او درخواست اجازه اقامت در این کشور را کرد در حالیکه بیرون دادگاه جمعی با سربندهایی که رویش نوشته بود همه ما هدی هستیم در حمایت از او تظاهرات کرده بودند.

هدی زمانی تصمیم به فرار از کشورش گرفت که خانواده اش خواستگاری عرفات را نپذیرفت و با ازدواج آنها مخالفت کرد.

هدی و عرفات در حال حاضر در زندان مهاجران غیر قانونی یمن زندانی هستند. هدی به جرم عبور غیرقانونی از مرز دستگیر شده است. عرفات هم به همین جرم زندانی شد اما بعد از او رفع اتهام شد با این حال عرفات تصمیم گرفت در زندان و در کنار زن محبوبش بماند.

این دو تا زمانی که تکلیف هدی روشن شود هفته‌ای یکبار اجازه ملاقات دارند.

وزارت کشور یمن ابتدا درخواست هدی را برای اینکه پرونده‌اش در کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (UNHCR) رسیدگی شود رد کرد.

اما قاضی دادگاه صنعا هفته پیش به هدی اجازه داد با نماینده سازمان ملل در ساختمان دادگاه ملاقات کند.

یکی از مقامات این کمیساریا به بی‌بی‌سی گفت به احتمال زیاد به هدی پناهندگی کامل داده می‌شود چرا که اگر به کشورش برگردانده شود ممکن است مورد آزار خانواده‌اش قرار گیرد یا حتی کشته شود.

در صورت اعطای پناهندگی، هدی و عرفات آزاد می‌شوند و می‌توانند با هم ازدواج کنند.

تا زمانی که روال قانونی کامل شود هدی تحت حمایت سازمان ملل است و به عربستان سعودی بازگردانده نخواهد شد.

به گفته مقامات این سازمان با اینکه یمن از نظر قانونی باید پناهندگی هدی به سازمان ملل را به رسمیت بشناسد اما ممکن است از طرف عربستان تحت فشار قرار بگیرد چرا که عربستان براحتی می تواند همسایه بسیار ضعیفتر و فقیرترش را مجبور به پذیرش درخواستش کند.

از سال‌ها پیش صدها هزار کارگر یمنی در عربستان کار می‌کنند اما عربستان اخیرا برای کاهش وابستگی‌اش به کارگران خارجی بسیاری از آنها را مجبور به ترک این کشور کرده است.

داستان هدی و عرفات با استقبال شدید مردم در یمن روبرو شده؛ هم بعنوان یک ماجرای عشقی جذاب هم بعنوان نوعی دهن کجی به عربستان سعودی.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان می‌گوید اگر یمن مجبور شود زیر فشار عربستان هدی را به این کشور تحویل دهد این کمیساریا راه دیگری را در پیش خواهد گرفت از جمله اینکه برای آنها امکان زندگی در کشور دیگری را فراهم کند.

+65
رأی دهید
-4

faranak-montreal - مونترال - کانادا
حالا ٢ تا تیتر پایین تر طرف به خاطر توهم خواب زاده دختر دایی کشته یکی دیگه زده زن مورد علاقهاش را با اسید سوزونده , خانومه پول شوهرش را دزدیده رفته کانادا , من طرفدار عرب نیستم والی از خودخواهی بازی مردم داخل و خارج آدم میمونه چی بگه
دوشنبه 4 آذر 1392 - 15:18
تپل مپل - شیراز - ایران
رومئو و ژولیت برقع پوش ندیده بودیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 4 آذر 1392 - 15:42
machan - لس انجلس - آمرکا
ایران از دست رفت.. آخوندها هیچ برای ما نگذاشتند که به آن افتخار کنیم... کاش عرب بودم. به خدا غیرت عربها و خوش برخوردی آنها را هیچ جا ندیدم
دوشنبه 4 آذر 1392 - 17:17
perser68 - فلوریدا - امریکا
machan - لوس آنجلس - آمریکا. دارم تاز‌گی‌ها به این نتیجه میرسم این مذهب هست که بدجوری در وجود آدمها لونه کرده!!!فرق نمیکنه چه مذهبی‌ و داره سرشون بلا میاره و آخوند‌های کلاش رمال کلاهبردار هم از این فرصت استفاده کردند و ایران رو به گ.. کشیدن!!!مذهب در هر شکلش فقط بلا میاره و جنون و نژاد پرستی‌!!!هر چه کشور‌ها و مردمش مذهبی‌ تر هستن،عقب افتاده تر و بدبخت تر موندن!!!و به خودشون اجازه میدن هر جنایتی رو به اسم مذهب انجام بدن!!!فضولی کنند در زندگی‌ خصوصی مردم و نسخه بپیچند و اظهار پرفسور بودن کنند و خود بر تر بینی و دروغ و حقه بازی و کلک!!!چرا کشیش‌ها انقدر مثل آخوند‌ها موفق نبودند سر مردمشون بلا بیارند و کلاه بگذارند!؟جالبتر اینکه آدم دست از پا درازتر از مملکته مذهب زده خودش که چیزی بهش نداده فرار میکنه و به غرب میاد و بر اساس دین و مذهبش باز همون چرندیات رو بلغور میکنه و بر اساس همون نژاد پرستی‌، در مورد دیگران قضاوت میکنه و دنبال همون چیز‌هایی‌ می‌گرده که تو مملکته خودش عامل فرارش شده!!!
دوشنبه 4 آذر 1392 - 18:38
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
حالا این ژولیت چرا شبیه پینگوین هاست؟
دوشنبه 4 آذر 1392 - 21:20
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
اصلا این آقای عرفات این هدا خانم را با این روبنده کجا دیده و پسندیده؟
‌سه شنبه 5 آذر 1392 - 02:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.