قائم‌مقام میراث فرهنگی ایران: در کاخ-موزه‌ها جگر و مرغ می‌فروشند

مهدی حجت از بنیانگذاران سازمان میراث فرهنگی بوده است

مهدی حجت، قائم‌مقام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران گفته است که در سه ماهی که این مسئولیت را پذیرفته است "در حال لایروبی این سازمان" بوده و گزارش‌هایی که تا کنون در این زمینه به او رسیده‌اند، "اصلا راضی‌کننده" نیستند.

آقای حجت در مراسم معارفه‌ مدیرکل جدید اداره‌ میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در انتقاد از شیوه مدیریت این سازمان در دولت قبلی گفت: "موزه‌ دوران اسلامی از چند سال پیش تعطیل شده، طبقه‌ دوم موزه‌ ایران باستان هم تعطیل و زیرزمین آن بدون استفاده است. کاخ - موزه‌ها نیز دست یک مشت آدم افتاده که در آنجا، جگر و مرغ می‌فروشند. صنایع دستی نیز حیثیت گذشته‌ خود را ندارد، حوزه‌ای که قبلا در آن، مقام اول و دوم را در دنیا داشتیم، اما اکنون این احساس را درباره‌ جایگاه‌مان نداریم."

آقای حجت با روی کار آمدن دولت حسن روحانی، از سوی محمد علی نجفی، رئیس سازمان میراث فرهنگی به عنوان قائم مقام برگزیده شد. او از بنیانگذاران و روسای نخستین این سازمان بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا او گفت: "من حق پدری بر گردن این سازمان دارم و از این‌که این سازمان به راه بدی بیفتد، به آن صدمه وارد شود یا آن را در ذلت ببینم، ناراحت و نگرانم."

آقای حجت گفت: "اگر کسی نمی‌تواند این وزن را تحمل کند، نباید مسوولیت قبول کند و در این سازمان بماند. اگر قرار است امروز در هر حوزه‌ فرهنگی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افرادی بیایند و مدتی را به تفریح بگذرانند و بروند، باید اعلام کنم که این سازمان‌، سازمان فراهم کردن عشرت‌های کوتاه‌مدت نیست."

فعالیت ها و مدیریت سازمان میراث فرهنگی که از زیر مجموعه های ریاست جمهوری است در سال های گذشته از سوی هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا مورد انتقاد بوده است.

از آغاز ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ برخی از نزدیکان او از جمله اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی و روح الله احمدزاده کرمانی به ریاست این سازمان گمارده شدند که از سوی اصولگرایان منتقد دولت آقای احمدی نژاد، "جریان انحرافی" نام گرفتند.

+45
رأی دهید
-1

razmandeh - استکهلم - سوئد
چی‌ میگی‌ بابا هیچی‌ حالیت نیست !!!!!! رهبر خودش گفته !! اگر جگر مرغ با دست پخته شود جزو صنایع دستی‌ به حساب میاید !!!! و فروش آن همانند دیگر صنائع دستی‌ موزه‌ها اشکال شرعی ندارد!!!
یکشنبه 3 آذر 1392 - 18:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.