وزیر علوم ایران: اگر حضور معاونانم در اعتراضات ۸۸ ثابت شود برکنارشان می‌کنم

رضا فرجی دانا، وزیر علوم ایران، به خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس، گفته است که اگر حضور معاونانش در اعتراضات سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ اثبات شود آنها را از کار برکنار خواهد کرد.

آقای فرجی‌دانا گفته است که صلاحیت و اعتبار این افراد تایید شده است و "نیازی به استعلام نداریم زیرا بار اول از سوی ریاست جمهوری استعلام انجام شده و این افراد به عنوان وزیر تایید شده‌اند، بنابراین از نظر ما استعلام صورت گرفته است."

شماری از نمایندگان مجلس ایران از انتصاب جعفر توفیقی و جعفر میلی منفرد به معاونت وزارت علوم علوم انتقاد کرده‌اند. آنان می‌گویند آقایان توفیقی و میلی منفرد در سال‌های پیشین در اعتراضاتی علیه حکومت دست داشته‌اند.

جعفر میلی منفرد نخستین وزیر پیشنهادی علوم کابینه آقای روحانی بود که رای اعتماد نیاورد. گفته می‌شد که حسن روحانی قصد داشت جعفر توفیقی را، که سرپرست وزارت علوم بود، به عنوان وزیر علوم معرفی کند که از این تصمیم منصرف شد.

علی مطهری، نماینده مجلس، گفته بود آقای روحانی به خواست رهبر ایران از معرفی جعفر توفیقی منصرف شده بود.

رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، گفته است: "آنچه که در مجلس ایجاد شده سوء تفاهم است به گونه‌ای که برخی نمایندگان معتقدند کسی که نتوانسته از مجلس رای اعتماد به دست آورد نمی‌تواند در سمت معاون وزیر فعالیت کند."

او ابراز امیدواری کرده است که این "سوءتفاهم" برطرف شود، با این حال اعلام کرده است: "اگر مشخص شد که آنها در این حوادث نقش داشتند آنها را برکنار خواهم کرد."

+4
رأی دهید
-43

perser68 - فلوریدا - امریکا
هههههههههههه،این شتر کیه که وزیر شده؟اونهایی که دلشون به حسن ملیجک خوشه!!!بیشتر از۱۰۰ نفر تو اعتراضات۸۸ کشته شدن، هزار‌ها خونواده بدبخت شدن و فراری،این قاتل دنبال نخود بنفش می‌گرده!!!ننگ به آخوند حقه باز رمال مرتجع،فقط مرگ جمهوری متعفّن اسلامی،نه سبز حسینی،نه بنفش حسنی
شنبه 2 آذر 1392 - 18:07
هستیا - شیراز - ایران
تو باید به عملکردشون نگاه کنی مثل اینکه ما به اصلاح طلبا رای دادیم نه اصولگرا. تو چجور وزیر خاک بر سری هستی که از خودت اختیار نداری . گرچه شما اگه زورتون میرسید موسوی و کروبی رو از زندون میکشیدین بیرون. همینجوری بگذره از رای دادن خودم دارم پشیمون میشم
یکشنبه 3 آذر 1392 - 14:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.