مرد جوان قربانی نصیحت کردن پسر مزاحم شد

مرد جوان زمانی که پسر مزاحم را نصیحت می کرد تصور نمی کرد با ضربه های چاقوی او به قتل برسد. عامل جنایت سه ساعت پس از ارتکاب قتل از سوی کارآگاهان پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت 11 روز سه شنبه 28 آبان ماه امسال مرد کشاورزی در تماس با پلیس از کشف جسد مرد ناشناسی در منطقه ییلاقی مازندران خبر داد.

در ادامه تیمی از کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی راهی محل حادثه در حوالی روستای تلوک شدند.

مردم کشاورز خود را به ماموران رساند و مدعی شد جسد مرد ناشناس در حالی که گلوله ای به بدنش اصابت کرده در یک خودروی پژو پارس رها شده است.

تیم جنایی با کمک شاهد ماجرا راهی محل پارک خودرو شده و در بررسی های اولیه دریافتند جسد متعلق به مردی حدوداً 35 ساله می باشد که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است. خونریزی شدید مقتول باعث شده بود مرد کشاورز تصور کند او با شلیک گلوله به قتل رسیده است.

ماموران در نخستین گام با بررسی خودرو موفق به شناسایی هویت مقتول به نام فاتح شدند. همچنین پلاک خودروی او نشان می داد او ساکن استان دیگری بوده و پس از آمدن به مازندران قربانی این جنایت شده است.

با شناسایی هویت مقتول کارآگاهان با خانواده او تماس گرفته و متوجه شدند فاتح اهل سنندج بوده و دو روز قبل برای انجام کارهای اداری به مازندران آمده بود.

کشف سرنخ جنایت

کارشناسان بررسی صحنه جرم در بازرسی دقیق خودرو یک سفته پیدا کردن که بر روی آن اسم زنی به نام "نیلوفر" نوشته شده بود. با کشف این سرنخ هویت فرد مورد نظر در سیستم جامع پلیس مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد او اهل ساری می باشد.

بلافاصله تیمی از کارآگاهان راهی خانه نیلوفر شده و متوجه شدند او به شهر دیگری سفر کرده است که در ادامه دختر 20 ساله در خانه یکی از اقوامش شناسایی و تحت بازجویی قرار گرفت.

نیلوفر در بازجویی ها گفت: مقتول از آشنایان خانوادگی ما می باشد که دو روز قبل به خانه مان آمد. روز حادثه من موضوع مزاحمت های پسر جوانی به نام "پویا" را با فاتح در میان گذاشتم و قرار شد مقتول با پویا صحبت کند. بعد از این ملاقات دیگر خبری از فاتح نشد و من تصور می کردم او به شهر خود رفته است.

دستگیری قاتل

سرهنگ محمد عظیمی رئیس پلیس آگاهی استان مازندران در این باره به خبرنگار مهر گفت: 3 ساعت پس از کشف جسد هویت تنها مظنون این جنایت شناسایی و او پس از دستگیری به اداره آگاهی منتقل شد.

پویا در بازجویی های اولیه منکر هر گونه قتلی شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: روز حادثه فاتح با من تماس گرفت و خواست قراری با همدیگر داشته باشیم. وقتی سوار ماشینش شدم او شروع به نصیحت من کرد. در یک لحظه کنترلم را از دست داده و با چاقویی که همراه داشتم 10 ضربه به بدنش وارد کردم بعد هم جسد را در همان حال رها کرده و به خانه بازگشتم.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران ادامه داد: با اعترافات متهم خانه وی مورد بازرسی قرار گرفت که پول های متعلق به مقتول در حالی که خون آلود بود در آنجا کشف شد. متهم به قتل پس از اعتراف به این جنایت به محل کشف جسد منتقل شد تا صحنه قتل را بازسازی کند.

+32
رأی دهید
-7

دوستدار - استهکلم - سوئد
خیلی دفعات دخالت کردن در مشکلات دیگران باعث جان دخالتگر میشود. و کسی که از روی قصد و اگاهانه مزاحم کسی یا کسانی میشود جای برای نصحیت کردن خودش نمی گذارد. این سنندجی میبایست بهتر فکر میکرد که دچار کشته شدنش نشود. وچیز دیگری که خیلی مهم است بدانیم این است خیلی از کسانی که مورد نصیحت قرار میگیرند ناراحت میشوند و مثل اناست که در هنگام نصیحت شدن سم به خوردشان میدهند. پس نصیحت دیگران خوب نیست!
شنبه 2 آذر 1392 - 10:29
بت شکن - مونترال - کانادا
دوستدار - استهکلم - سوئد...میشه لطفاً بگید کسی‌ که با زبان خوش و نصیحت اصلاح نمیشود با چه زبانی‌ باید به او فهماند که مزاحم دیگران نشود!!؟؟ اگر اون بنده خدا با خشونت باهاش رفتار کرده بود حتماً میگفتید: مرد حسابی‌ با این جوان‌ها باید به زبان مسالمت آمیز پیش رفت!!!اعدام هم برای اینطور جوان‌های بی‌ مغز کم است!!
شنبه 2 آذر 1392 - 11:58
گربه_سگ - لوزان - سوئیس
دوستدار - استهکلم - سوئد...عزیز اصلا خودت فهمیدی چی گفتی...
شنبه 2 آذر 1392 - 17:40
دوستدار - استهکلم - سوئد
بت شکن - مونترال - کاناد! فقط خواستم کسانی که علاقه به نصیحت کردن دیگران را دارن به یادشان بیاور که به زبان خوش هم مردم را نصیحت کردن در این روزگار خوب نیست. هر کسی که بطور معین در خانواده ای به دینا می اید از همان روز اول که یاد میگیرد بشیند مورد نصیحت کردن از طرف خانواده اش و اطرافین از خود بزگترش قرار میگیرد. این نصیحت کردنها تا سن بلوعی و حتی بالاتر از سن بلوغیش هم ادامه خواهد داشت و بارها نصیحتهای تگراری میشنود, طوری پیش می اید که از هرچه نصیحت کردن است بیزار و ناراحت میشود. میتوانید این سوال را از یک روانشناس بپرسید. ایا نصیحت کردن دیگران خوب است؟
شنبه 2 آذر 1392 - 17:12
goosfand - نیویورک - آمریکا
دوستدار - استهکلم - سوئد: خب شما که الان با این استدلال آبکی به این نتیجه رسیدی نصیحت کردن خوب نیست، میشه بگی‌ ملت باید چه غلطی بکنند؟! اگه طرف رو نصیحت نکنی‌، بهونه‌ میارند که باید روشنش میکردی، و حالا که اینطوری شده، کسی‌ مثل تو کلا قید نصیحت رو میزنه! من به شما نصیحت می‌کنم که تلاش کنید تا بفهمید که تنبیه و مجازات باید متناسب با جرم باشه؛ گیرم که طرف از نصیحت یارو خوشه نمی‌آد، چیز میخوره که دست به چاقو میبره؛ حالا باید به این چاقوکش بفهمونند هزینه چاقوکشی چیه؛ اعدام که شد یاد میگیره که جواب نصیحت، حتا نصیحت بد، چاقو نیست؛ البته شما هم عوض خواهی‌ شد
شنبه 2 آذر 1392 - 18:55
دوستدار - استهکلم - سوئد
goosfand - نیویورک - آمریکا؟ اگر شما هم به جای این سنندجی بودید حتما همان سرنوشت را پیدا میکردی که ان سنندجی نگون بخت داشته. ایا این را میدانید چه کسی باعث شد ان جوان فاتل شود؟ نصیحت کردنهای بی جای مقتول باعث این شده که ان جوان قاتل شود. زمانیکه میخواهید کسی بالغ را نصیحت کنید باید اول او را خوب بشناسید و ازش اجازه بگیرید. و وقتی کسی را خوب نمی شناسید کلمه نصیحت را ابدا به کار نه باید ببرید چون شاید به یاد کودکیش بیفتد و احساس کوچکی و حقارات بکند و تصمیم غلات در موردت بگیرد. تو باید به ان کس که میخواهید کمی در مورد اشتباهتش و کارهای غیر قابل قبولش گفتگو کنید, کلمه نصیحت را به کار نبرید. خوب است تو به ان کس بگوید خیلی مایل هستم سر موضوع و یا موضوعهای با تو اگر وفت دارید گفتگو کنم و نطراتت را بشنوم و نطر یا نظرات خودم را هم به شما برسانم. دیگر لازم نیست زیاد به خودتان فشار بیاورید و کسی را محکوم به چیز خوردن بکنید.
شنبه 2 آذر 1392 - 22:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.