«شناسایی» یکی از مهاجمان انتحاری به سفارت ایران

فردی که احتمال می‌رود یکی از مهاجمان انتحاری باشد.

منابع امنیتی لبنانی جمعه ۱ آذر از تعیین هویت یکی از دو مهاجم انتحاری به سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت خبر دادند.

این خبر را رسانه‌های محلی لبنان هم تایید کرده‌ و گزارش داده‌اند که پدر این مهاجم انتحاری برای انجام تحقیات بیشتر، خود را به وزارت دفاع معرفی کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی لبنانی، یکی از مهاجمان از شهر ساحلی صیدا در جنوب لبنان است که به عضویت در گروه‌های تندروی اسلامگرا شهرت داشت.

این گزارش افزوده است که از خانواده این شخص خواسته شده در انجام آزمایش دی ان‌ای همکاری کنند تا از هویت او اطمینان حاصل کرده و بقایای جسدش را تحویل بگیرند.

سایت روزنامه لبنانی النهار هم به نقل از رسانه‌های محلی نوشته است که پس از انتشار تصاویر ثبت شده در دوربین‌های مدار بسته از دو مهاجم انتحاری توسط ارتش، فردی به نام عدنان ابو ظهر که می‌گفت پدر یکی از این دو مهاجم است و تصویر فرزند خود «معین» را شناسایی کرده، خود را به وزارت دفاع معرفی کرده است.

بنا بر این گزارش، پدر این مهاجم انتحاری گفته است که فرزندش با گروه «شیخ احمد الاسیر» روحانی اسلامگرای تندرویی که به همراه هوادارانش حدود سه ماه پیش با نیروهای ارتش لبنان در منطقه صیدا درگیر شد، همراه بود و پس از آن حوادث برای جنگ علیه نیروهای دولتی سوریه، به این کشور رفت.

معین ابو ظهر صفحه‌ای در شبکه اجتماعی فیس بوک دارد که در آن خود را «مهاجم به سوی خدا» نامیده است. او در آخرین پستی خود نوشته است «شما را به خدا می‌سپارم» که می‌تواند نشانه‌ای از عزم او برای انجام حمله انتحاری باشد.

این مهاجم انتحاری تصویری از خود در صفحه فیس بوکش منتشر کرده که یک کلید به گردن خود آویخته است. این کلید  که نشان از «کلید بهشت» دارد، به نوشته رسانه‌های محلی لبنان و همچنین روزنامه الحیات، معمولا مهاجمان انتحاری به گردن خود می‌آویزند.

او همچنین در صفحه فیس بوک خود تصاویری از پرچم سازمان القاعده، یکی از پایگاه‌های تشکیلات دولت اسلامی عراق و شام وابسته به القاعده و سرودهای این سازمان را منتشر کرده است.

با این وجود هنوز اطلاعات منتشر شده از دست داشتن معین ابو ظهر در حمله انتحاری بیروت تا زمان مشخص شدن آزمایش دی ان‌ای، مشخص نیست.

روز سه شنبه ۲۸ آبان، دو حمله انتحاری سفارت ایران در بیروت پایتخت لبنان را هدف قرار گرفت.

مهاجمان انتحاری موفق نشدند ساختمان سفارت را منفجر کنند اما انفجار بمب‌ها در نزدیکی سفارت، آسیب‌ فراوانی به ساختمان سفارت و ساختمان‌های اطراف وارد کرد.


این دو حمله انتحاری بنا بر اعلام تلویزیون دولتی لبنان، دستکم ۲۶ کشته و حدود ۱۵۰ مجروح بر جای گذاشت.

پس از انتشار این اطلاعات، خانواده ابو ظهر که در شهر صیدا اقامت دارند، با انتشار بیانیه‌ای، ضمن محکومیت انفجارهای انتحاری بیروت نوشته‌اند: «ما خانواده‌ای هستیم که تربیت اسلامی یافتیم، دینی که آزار دیگران را حرام می‌داند. اسلام دین مهربانی و رحمت است.»

این بیانیه افزوده است: «بسیار متاسف و متاثر شده‌ایم که یکی از میان ما به جنایت انفجار منطقه بئر الحسین که یک جنایت به تمام معنی زشت و محکوم است، متهم شده است. این جنایت ما را شوکه کرده است و کلماتی برای توصیف پست بودن و محکومیت آن در اختیار نداریم.»

+70
رأی دهید
-3

AryanBrotherhood - منچستر - انگلستان
من کار این احمق را تایید نمیکنم،، ولی‌ به نظر من شجاع‌ترین و احمق‌ترین افراد دنیا همین مهاجمین انتحاری هستن..ببین چه مغزی پشت این افراد نشسته که این افرادو اینجوری شستشو مغزی میدن.
شنبه 2 آذر 1392 - 03:51
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
برو تو آغوش حوریها!!! ملعون نادان....دین در دست آدم نادان خطرناک ترین سلاح است...
شنبه 2 آذر 1392 - 05:53
Falcon11 - لندن - انگلیس
(( اگر جمهوری اسلامی بود الان پدرش رو اعدام میکرد ))
شنبه 2 آذر 1392 - 06:22
yashainiran - ایران - ایران
مرگ بر مرگ آفرینان
شنبه 2 آذر 1392 - 06:27
دوستدار - استهکلم - سوئد
اگر حقیقت را میخواهید عملیات جلوی سفارت ایران در بیروت بدان صورت هم بی معنی و زشت نبوده, خیلی معنادار و جالب هم بوده , سالها بود بعداز جنگهای جهانی عملیات انتحاری در دنیا تمام شده بود. با پیدایش جمهوری اسلامی ایران در این 35 سال گذشته بار دیگر عملیاتهای انتهاری شروع شد. وقتی عملیات انتهاری در جای مثل اسرائیل رخ میداد و باعث کشته شدن انسانهای بی گناه میشود رژیم ایران فورا اسم این عملیات را قهرمانانه میگذاشت! ولی اینکی عملیات چون افراد و مکان جمهوری اسلامی را نشانه گرفته بود, نظام ایران اسمش را گذاشته عملیات به تمام معنی زشت. جالبیش هم این است, این سازمان تند رو که مسئولیت این عملیات انتهاری را بعهده گرفته از طرف جمهوری اسلامی درست شده. از قدیم گفتن, چاه نکن برای کسی اول خودت بعدا کسی!
شنبه 2 آذر 1392 - 10:12
Falcon11 - لندن - انگلیس
!!!!!!؟!؟؟؟؟؟!!!!فقط میخوام بدونم جمهوری اسلامی ایران در کشور مردم چکار میکنه که چنین پاسخی میگیره ، جالب اینجاست اگر بمب گزاری میکردند اقا میکرفون دست میگرفت اسرائیل رو نشونه میرفت ، ولی انتحاری که فقط کار مسلمانان است و بس !!!!!!!!!!! ؟؟!؟!؟!
شنبه 2 آذر 1392 - 10:29
ab5534 - هلسینکی - فنلاند
خانواده ابو ظهر نوشتهاند: «ما خانوادهای هستیم که تربیت اسلامی یافتیم، دینی که آزار دیگران را حرام میداند. اسلام دین مهربانی و رحمت است.». عجب دین برکت و رحمتی است این اسلام...!
شنبه 2 آذر 1392 - 10:45
birmingham - شیراز - ایران
آقایون مسلمان یکی‌ به من بگه اگه یه مرد مسلمان به بهشت بره خدا بهش حوری باکره میده حالا اگه یه دختر مسلمان بهشت بره بهش دوباره حوری باکره تعلق میگیره یا نه
شنبه 2 آذر 1392 - 14:04
دوستدار - استهکلم - سوئد
birmingham - شیراز - ایران؟ زمانیکه نوجوان بودم این سوال را از روحانی ای کردم که به مسجد محله امان رفت و امد میکرد و پیش نماز مسجد محله امان هم بود. ازش سوال کردم وقتیکه مردهای که در جبه به دست نیروهای عراقی کشته میشوند ایا به بهشت میروند؟ او جوابم را داد اری پسرم. و گفتم اگر زنها هم کشته شوند به بهشت میروند؟ ان روحانی باز هم جوابم را داد نا بهشت جای خانمها نیست!
شنبه 2 آذر 1392 - 23:09
goosfand - نیویورک - آمریکا
همیشه توی تاریخ اینجور آدمها هستند که احمقند، و یه آدم زرنگ لازمه ازشون بهره-برداری کنه؛ ای کاش توی زرتشتی هم، که این دینهای بزرگ بهش وامدارند، این تعصبها رو داشتیم تا شاید کشورمون دست عرعرها نمی-افتاد و 1400 سال اینجوری دست به دست نمیشدیم. کاش زرتشت هم مثل پیامبر اسلام واقع-گرا بود که بالاخره در یه مرحله-ای باید با زور جلو رفت، و همیشه مراعات کردن یه آرمانگرایی پوچه. کاش کوروش هم کمی واقع-گرا بود تا ...
یکشنبه 3 آذر 1392 - 04:16
davood63 - تهران - ایران
بالاخره معلوم شد به هر کی‌ نفری چند تا حوری میرسه ،،لطفا اگر کسی‌ آمار دقیق رو میدونه به ما بگه اگر بیشتر از ۲۰ یا ۳۰ است من بقیه رو میبخشم (حدیث از امام،،خ مورد قبول است)
یکشنبه 3 آذر 1392 - 08:55
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
birmingham - شیراز - ایران...پسرم برا جواب به این سوالت باید بری پیش روحانی مسجد محله دوستدار - استهکلم - سوئد....حاح اقا می اید و به سوالهایت جواب می دهد...
یکشنبه 3 آذر 1392 - 06:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.