روسیه 3 - ایران صفر؛ شاگردان ولاسکو حریف ابرقدرت نشدند

روسیه 3 - ایران صفر؛ شاگردان ولاسکو حریف ابرقدرت نشدند

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها مقابل روسیه مغلوب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سومین دیدار ایران در رقابت‌های والیبال جام قهرمانان قاره‌ها برابر تیم ملی روسیه، قهرمان اروپا، المپیک و لیگ جهانی برگزار شد. این مسابقه ساعت 10:40 دقیقه در سالن متروپلیتن توکیو انجام شد و در پایان با حساب 3 بر صفر ( 25 بر 23، 25 بر 23، 25 بر 19) به سود روسیه خاتمه پیدا کرد.

روس‌ها دارنده مدال طلای المپیک لندن و قهرمان دو دوره لیگ جهانی در سال های 2002 و 2011 که 5 مقام نایب قهرمانی و 7 مقام سومی هم از 22 دوره حضور خود در لیگ جهانی دارد، با حفظ ترکیب و ساختار قبلی‌شان از بخت‌‌های اصلی قهرمانی به شمار می‌روند.

تیم ملی ایران در حالی به مصاف روسیه رفت که مانند بازی گذشته خود مقابل ایتالیا نمی‌توانست از حضور امیر غفور، پشت‌خط زن جوان ایران بهره ببرد؛ خولیو ولاسکو به دلیل مصدومیت به غفور استراحت داده بود.

ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، فرهاد قائمی، عادل غلامی، فرهاد ظریف، شهرام محمودی، مجتبی میرزاجانپور آغاز کرد. بازی پایاپایی را هر دو تیم انجام دادند و بازی در امتیاز 20 به تساوی کشیده شد تا آندری ورونکوف، سرمربی روس‌ها درخواست وقت استراحت کند. پس از این وقت استراحت روس‌ها دو امتیاز متوالی کسب کردند و ولاسکو مجبور شد برای زیاد نشدن اختلاف درخواست وقت استراحت کند و وقفه‌ای در بازی ایجاد کند، اما این گیم در پایان 25 بر 23 به سود شاگردان ورونکوف خاتمه پیدا کرد.

در گیم دوم کار گروهی ملی‌پوشان ایران با نواقصی همراه بود و به همین دلیل ولاسکو در امتیاز 4 بر 2 به سود روسیه در خواست وقت استراحت فنی کرد. در ادامه پس از از دست دادن چند سرویس توسط بازیکنان هر دو تیم بازی در امتیاز 10 به تساوی کشیده شد. روس‌ها اصلاً دوست نداشتند حتی یک گیم را هم به ایران واگذار کنند و به محض اینکه یک امتیاز از ایران عق افتادند سرمربی این تیم درخواست وقت استراحت فنی کرد. بازی در گیم دوم هم به امتیاز 22 بر 20 به سود روسیه رسید و ولاسکو مجبور شد وقفه‌ای در بازی ایجاد کند. این گیم در پایان بازهم با تجربه بالای روس‌ها 25 بر 23 به سود آنها خاتمه پیدا کرد.

در گیم سوم ایران بازی را بهتر آغاز کرد و توانست با حساب 5 بر 2 از حریف پیش بیفتد، اما در امتیاز 9 روس‌ها به ایران رسیدند تا ولاسکو درخواست وقت استراحت فنی کند. بازهم روس‌ها از ایران پیش افتادند و بازی 16 بر 13 به سود آنها شد. ابرقدرت‌های روس‌ در این گیم با اتکا به اسپک‌های میخائیلوف و حرکات سرعتی موزیریسکی با تمام قدرت بازی کردند و در پایان گیم سوم را هم با حساب 25به 19به سود خود رقم زدند.

با این نتیجه روسیه 6 امتیازی شد و ایران هم در امتیاز 2 باقی‌ماند.

پیش از این تیم ملی والیبال ایران با قبول شکست 3 بر یک برابر برزیل و پیروزی 3 بر 2 برابر ایتالیا توانسته بود 2 امتیاز برای خود جمع کند. در طرف مقابل روسیه در بازی نخست مغلوب ایتالیا شد و در بازی دوم توانست ژاپن را از پیش‌رو بردارد.

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها فردا (شنبه) از ساعت 6:40 به مصاف تیم ملی آمریکا خواهد رفت.

+14
رأی دهید
-27

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.