جنتی: موسوی و کروبی حاضر نیستند اظهار ندامت کنند

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و امام جمعه امروز تهران، گفته است که میرحسین موسوی و مهدی کروبی، حاضر نیستند اظهار ندامت کنند.

آقای جنتی گفته است "اگر رافت اسلامی نبود اینها باید اعدام می‌شدند" اما جمهوری اسلامی "بر سر اینها منت گذاشته و گفته در خانه خود زنده باشید، امکانات داشته باشید و بهداشت خود را رعایت کنید اما اینها در عین حال حاضر نیستند اظهار ندامت کنند."

او گفته است اعتراضاتی که پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ به وقوع پیوست "فتنه بزرگی بود و اگر لطف خدا و ولی‌عصر و درایت مقام معظم رهبری نبود، این فتنه نظام اسلامی را از پای درآورده بود."

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، که هواداران آیت‌الله خامنه‌ای از آنها با عنوان "سران فتنه" یاد می‌کنند، بیش از هزار روز است که بدون محاکمه یا اتهام مشخصی در حبس خانگی به سر می‎برند.

احمد جنتی ضمن دفاع از "اعدام مفسد فی‌الارض" گفته است آیا کسانی که "مملکت را ناامن کردند و جوانان و بچه‌های بسیجی ما را کشتند مفسد فی‌الارض نیستند؟ شما خجالت نمی‌کشید که از اینها دفاع می‌کنید؟"

او همچنین از اعدام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷دفاع کرده و گفته است: "امام فرمودند هریک از منافقین که بر سر موضعشان هستند را اعدام کنید. اینها سر موضعشان هستند وگرنه ممکن بود راه فرجی باشد."

در تابستان سال ۱۳۶۷ هزاران نفر از اعضا و هواداران زندانی سازمان مجاهدین خلق و گروه‌های چپگرای مخالف جمهوری اسلامی بدون محاکمه متعارف اعدام شدند.
'۵+۱ حق‌طلب نیستند'

احمد جنتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات جاری ایران و قدرت‌های جهانی گفته است اگرچه رهبر ایران نسبت به این مذاکرات اظهار بدبینی کرده است "ولی ما به طورکلی قطع امید نمی‌کنیم."

آقای جنتی گفته است: "اینها حق‌طلب نیستند بلکه همیشه می‌خواهند امتیاز بگیرند و امتیاز ندهند. با این روحیه چطور می‌شود سر میز مذاکرات نشست؟"

+15
رأی دهید
-78

arian1 - ابادان - ايران
حرفهای بی معنی ودروغ گویی این اخوند بیمار ودلقک را به دوشکل باید تفسیر کرد. یا می توان فکر کرد که او مغزبیماری دارد ومثل دیگر اخوند ها چرت وپرت وهذ یان می گوید و یا فکرکرد که او گمان می برد که مردم مثل خود او احمق هستند.البته اخوندها همیشه شیاد وشیطان صفت بوده اند واین از صفات غیر تغیر انان بوده است.
جمعه 1 آذر 1392 - 15:28
کبالت3 - کرج - ایران
این عزرائیل هم بیعرضه ترین فرشتگان خداست .آخه حضرت ملک الموت یه نظری به زیر پا کن این جونور پلاسیده تا حال باید هفت کفن پوسونده باشه ولش کردی داره برا دنیا هفت تیر میکشه بیا کار رو تموم کن پول چائیت با من کبلائی.
جمعه 1 آذر 1392 - 15:37
aram.01 - کردستان - ایران
من 30 سال دارم از دنیا سیر شدم این میمون پیر انگار نه انگار.
جمعه 1 آذر 1392 - 16:21
siavash2a - تهران - ایران
خودت به فکر توبه و مرگ باش که قدرتت ابدی نیستد. درود بر موسوی و کروبی
جمعه 1 آذر 1392 - 17:04
paksan - آمریکا - آمریکا
جنتی یک آدم واقعاً فلاکت زده است یعنی چهره این آدم رو نگاه می کنم بندگی و بنده یک آدم قدرتمند رو میشه تو چهره اش دید . می گن شمر زمانه رو بشناس واقعاً معاویه زمانه هم خامنه ای اس و جنتی هم از عوامل حقیرش .چهره خامنه ای بسیار شبیه معاویه اس .
جمعه 1 آذر 1392 - 17:50
نازک بین - شفیلد - انگلستان
به چه جرمی و در کدامین دادگاه محکوم به اعدام شده اند؟ آیا آنها دادگاهی شده اند و اجازه دفاع از خود را داشته انددر مقابل اتهام نسبت داده شده . چرا دادگاه تشکیل نمیدهید تامردم به واقعیت امر پی ببرند.
جمعه 1 آذر 1392 - 18:54
kasra persia - لندن - انگلیس
کبالت جان کامنتت خیلی با حال بود . بیشترین دلیل پیری از استرس , که فشار زیادی به مغز میاره حاصل میشه این بنده خدا مغزی نداره که بخواد استرس داشته بشه و در نتیجه پیر بشه
جمعه 1 آذر 1392 - 21:26
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
دهن نجست رو ببند کفتار!کم دل ملت و مردم رو خون کردید کم میرحسین و کروبی که از حق مردم حمایت کردن زجر دادید!مگه میشه اون روزهای سیاه از یاد آدم بره!به نام امام حسین از دین و عاشورا و از اعتقادات مردم سواستفاده کردید و با خون جوونای مردم غسل کردید شما مصداق همون شمرید!لعنت بر تو کفتار!وقاهت و بی حیایی تا چه حد!مگه نمیگی اون دنیا هست؟پس خجالت بکش توبه کن!دیگه از کسی که حکم اعدام پسرش رو امضا کنه بیش تر از این انتظاری نیست!
جمعه 1 آذر 1392 - 23:55
alexxx - وین - اتریش
اه اه اه.. ابراز ندامت و اظهار پشیمانی نمیکن اینا ؟ آقای احمد جهنمی یه بار دیگه بپرس ازشون فکر نمی‌کنم دیگه اینقدر فتنه گر‌ باشن که از کشته شدن اینهمه بسیجی اظهار ندامت نکنن اینا، آخه سگ پیر حلقه بگوش خایهمنی خودت میفهمی چه .. می‌خوری ؟؟؟ کی‌ باید عذرخواهی کنه؟ شماها خجالت نمیکشین ؟ وای به اون روزی که چپه شین ، آی‌ آخوند کشی راه بیفته که تو تاریخ بنویسن .. صبر کن‌،
جمعه 1 آذر 1392 - 23:13
سرسره - اهواز - ایران
دم همتون گرم خوب کامنتهایی گذاشتید
شنبه 2 آذر 1392 - 02:49
sharafYabi - بیمبه - انگولا
باز دمشون گرم اظهار ندامت نکردند. قدرت آقا تحلیل رفت.
شنبه 2 آذر 1392 - 02:53
omidvaran - نورکل - امریکا
اخه پیر مرد مفلوک به قیافه درحال موت خودت یک لحظه نگاه کن تو که پات لب گوره چطور شرم وحیا نمیکنی که برای دیگران ازپیش خودت مجازات و حکم صادر میکنی تو اگر یک جو شرف داشتی بخاطر قدرت دیگران را زندانی و شکنجه نمیکردی - اینا بی حساب کتاب نیست لحظه ای که عمر نکبت بارت به پایان رسد غذاب ابدی تو شروع میشود منتظر باش ای دنیا پرست ای بنده قدرت ومقام و شیطان
شنبه 2 آذر 1392 - 06:54
compatriot - تورنتو - کانادا
این پیرمرد ... هنوز داره نفس میکشه!؟ جل الخالق!
شنبه 2 آذر 1392 - 04:25
shahramareia - تهران - ایران
aram.01 - کردستان - ایران. معلومه گه سیر نمیشه مفت میخوره مفت میگرده مفت حال میکنه سوارملت هم که شده خدایش اگر دوره شاه بود این مفت خور چکار باید میکرد غیر دست بوسی و دستمال کشی و روضه خونی اینها سیرمونی ندارن
شنبه 2 آذر 1392 - 08:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.