نجات سه زن در لندن پس از چند دهه «بردگی»

کارآگاه کوین هایلند٬ از افراد مرتبط با پرونده٬ در لندن در مورد آزادی این سه زن با رسانه ها سخن می‌گوید- ۳۰ آذرماه ۱۳۹۲

پلیس لندن می‌گوید سه زن را که مدت ۳۰ سال در خانه‌ای در جنوب لندن در شرایطی چون «برده‌ها» نگهداری می‌شدند٬ نجات داده و یک زن و مرد را در ارتباط با این مسئله بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز٬ پلیس لندن روز پنجشنبه٬ ۳۰ آذرماه یک زن ۶۹ ساله مالزیایی٬ یک زن ۵۷ ساله ایرلندی و زنی ۳۰ ساله از بریتانیا را که در خانه یک زن و مرد حدود ۶۷ ساله در جنوب لندن همچون برده‌ها زندگی می‌کردند آزاد کرده‌ است.

پلیس می‌گوید این «بدترین مورد برده‌داری» در لندن است که با آن مواجه شده است.

آزادی این افراد پس از آن صورت گرفته که یکی از این سه زن ۲۶ مهرماه با خیریه‌ای که به مبارزه با خشونت علیه زنان و «بردگی خانگی» می‌پردازد تماس گرفته و درخواست کمک کرده است.

پس از آن دو تن از این سه زن سه آبان‌ماه با مسئولان این خیریه و پلیس دیدار کرده‌اند و در نهایت زن سوم را هم نجات داده‌اند. به گفته پلیس این سه زن اکنون در مکان امنی نگهداری می‌شوند.

پلیس می‌گوید زن و مرد بازداشت شده در این رابطه٬ ملیت بریتانیایی ندارند و متهم به وادار کردن این سه زن به «کار اجباری» و «بردگی خانگی» هستند.

به گفته پلیس این سه زن از نظر روانی «به شدت» آسیب دیده‌اند و در طول ۳۰ سال دسترسی چندانی به جهان بیرون نداشته‌اند.

هنوز به طور دقیق مشخص نیست که در این سه دهه این سه زن در چه شرایطی بودند. به گفته پلیس به نظر نمی‌رسد که قضیه آزار جنسی در میان باشد.

ماه گذشته نخستین فهرست جهانی برده‌داری از سوی بنیاد «واک فری» که مقر آن در استرالیا است٬ منتشر شد. بر اساس این فهرست در حال حاضر نزدیک به «۳۰ میلیون‌» نفر در ۱۶۲ کشور جهان در شرایطی مانند برده‌ها زندگی‌ می‌کنند.

بریتانیا در این فهرست جایگاه ۱۶۰ را به خود اختصاص داده است. طبق این فهرست تخمین زده می‌شود که «بیش از چهار هزار تن» در بریتانیا زندگی‌ای همچون برده‌ها داشته باشند.

در سال‌های گذشته چندین مورد مشابه به شدت در رسانه‌‌ها خبرساز شد.

تابستان سال جاری در آمریکا سه زن پس از سه دهه زندانی بودن در خانه مردی ۵۲ ساله آزاد شدند.

سال ۲۰۰۶ ناتاشا کامپوش٬ هشت سال پس از ربوده شدنش توسط ولفگانک پریکلوپیل٬ پیدا شد.

در نهایت سال ۲۰۰۹ ژوزف فریتزل اتریشی به اتهام ۲۴ سال زندانی کردن دخترش٬ الیزابت فریتزل٬ در سلولی در زیرزمین خانه‌اش٬ به حبس ابد محکوم شد.  الیزابت فریتزل که سال ۲۰۰۸ نجات پیدا کرد٬ از پدرش صاحب هفت فرزند شده است.

+42
رأی دهید
-4

MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
همش تقصیر اسلامه.
جمعه 1 آذر 1392 - 13:16
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
این اقایان میگویند 30 سال مثل برده ها با انها رفتار میشده. میزان و نوع رفتار با برده ها برچه اساسی سنجیده میشود. چندین قرن است این اقایان با مردم دنیا مثل برده ها رفتار میکنند کسی باصطلاح کک ان گزیده نمیشود. حالا این دایه های مهربان تر از ننه جون مدعی شدند که مثل برده ها با انها رفتار میشده. اولا دایه مهربانئتر از ننه جون را باید انجا یش سوزاندتا هوس مهربان تر از ننه را نکند و در ثانی چند قرن است که مردم دنیا مثل برده ها در زیر سایه پرتوکل اقایان زندگی میکنند.که البته اسم انرا هم ظاهرا میگذارند زندگی. و جالب اینجاست که ان زن شوهر هم انگلیسی نبودند.ترا بخدا قسم حضرت عباس را باید باور کرد یا ان دم خروس سگ مصب را
جمعه 1 آذر 1392 - 13:57
Arash آرش - لندن - بریتانیا
البته آمار اکثریت قاطع ملت ایران که با وحشیگری ضد بشری تحت حکومت آخوند-پاسداران تروریست و ضد ایرانی به حالتی بدتر از برده ها زندگی میکنند وارد آمار واک فری نشده. البته دیگه چیزی با شورش های ملت ایران در سرتاسر کشور علیه یک نظام ملوک الطوایفی فاشیستی نمانده است
جمعه 1 آذر 1392 - 16:01
iSam - لندن - انگلستان
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان. تو دیگه دایه عزیز تر از مادر نشو که همه تو و ملت مزخرف آلمان و اون هیتلر بی .. رو میشناسند. ناراحتی که برده ای، برو پیش رهبرت و بگذار او برایت بردگی کند.
جمعه 1 آذر 1392 - 22:03
nikiniki12 - ماینز - المان
ایسم، جدا که نماینده ناب آخوندها هستی‌. در چه حد کسی‌ می‌تونه سطحی باشه که در جا راجبه یک ملت چنین نظر بیخودی بده. زمان هیتلر با الان، مثل مقایسه شب و روز،اما از امثال شماها بیشتر از این توقع نیست
جمعه 1 آذر 1392 - 23:23
Sappho - اصفهان - ایران
باز خوبه تو لندن نهایتا پلیس نجاتشون میده !! اگه تو یه کشور مسلمون یه دخترو به واسطه ازدواج از صاحبش بخری ، یه برده داری قانونیه !! و معولا راه نجاتی واسه اون دختر نمی مونه !! به قول اریک فروم حتی برده دار هم نیازهای بیولوژیکی ابتدایی برده رو برآورده می کنه تا برده زنده بمونه و بتونه استثمارش کنه !! قابل توجه اسلامیست ها که نفقه ای رو که تازه زن در ازای تمکین می گیره و در برایرش هزار کاستی و محرومیت به زن روا داشته میشه رو از بزرگترین لطف ها می خونند ! یادش به خیر سوم دبیرستان بودم !! اونجایی از کتاب قشنگ دین و زندگی ( به قول شاعرکتابای سفیدو دوره می کردیم !!.......) که بحث خانواده و ازدواج و .. بود ، با این که تصمیم داشتم با معلم دینی ها و این جور پدییده ها وارد بحث نشم ، به دبیرمون گفتم قانون به پدر این اجازه رو میده که دخترشو از طریق ازدواج بفروشه !! گفت خدا را شکر من چنین چیزی ندیدم !! ( منطق معلم دینی...!) منم به گستاخی گفتم خوب خدا را شکر من دیدم ! به قول ادیسون بحث و جدل با کسی که به جای راه تعقل و خردگرایی راه دین را انتخاب کرده ، مثل اینه که دارو به یدن مرده تجویز کنیم !!
دوشنبه 4 آذر 1392 - 00:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.