ایران یک ماهواره بومی عکس‌برداری به فضا پرتاب می‌کند

یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران یک ماهواره عکس برداری طراحی و تولید کرده و به دولت ایران تحویل داده است.

این ماهواره "شریف ست" نام دارد و توسط دانشگاه صنعتی شریف در تهران طراحی و ساخته شده است.

بر اساس گزارش ها دانشگاه صنعتی شریف این ماهواره را به سازمان فضایی ایران تحویل داده شده و قرار است شنبه هفته آینده به فضا پرتاب شود.

به گفته دانشگاه صنعتی شریف ماموریت این ماهواره عکسبرداری رنگی از سطح زمین با قدرت تفکیک بسیار بالاست.

رضا روستا آزاد، رئیس دانشگاه صنعتی شریف به ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران گفته است این ماهواره علاوه بر سنجش از راه دور، می‌تواند از فاصله ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلومتری از بخش‌های مختلف زمین عکس رنگی با دقت کمتر از ۱۰ متر تهیه و به ایستگاه زمینی مخابره کند.

دانشگاه صنعتی شریف وزن این ماهواره را کمتر از ۵۰ کیلوگرم اعلام کرده است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفته است که ماهواره شریف‌ست پس از پرتاب در ارتفاع ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار می‌گیرد.

قرار است شریف‌ست با ماهواره‌بر سفیر بی۱، که یک سازه ساخت ایران است به فضا پرتاب شود.

ایران در سال های اخیر برای ساخت ماهواره و توسعه تحقیقات فضایی اش سرمایه گذاری کرده و می‌گوید پیشرفت‌های جدی در این زمینه به دست آورده است.

+89
رأی دهید
-16

edalate.eslami - تهران - ایران
و باز هم افتخارى دیگر براى ابر مردان جمهورى اسلامى ، بسوزین اى وطن فروشان خائن ، اگر جمهورى اسلامى پرچم دار علم و عدالت در دنیا هست الان دلیلش هوشمندى و درایت حضرت امام خامنه اى هست
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 02:58
biparva-jan - تهران - ایران
به کوری چشم فراریان و خائنین و وطن فروشان و ظرف شوران ان ور اب.
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 03:56
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
دست مریزاد...
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 04:38
razmandeh - استکهلم - سوئد
این همان ماهواره است که می‌خواهد مموتی را ببره هوا؟؟؟؟؟؟؟؟ مموتی بره بالا عکس بگیره جالبه!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 04:52
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
افرین به شرطی که این نظام قدر این جوانان را بداند
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 05:43
omidvaran - نورکل - امریکا
افرین دانشگاه شریف - لطفا میزونش کنین رو اون مردک جهود بهونه گیر وتمام سلاحهای اتمی که مخفی کرده وعکس اونارو برای رو کم کنی تو دنیا پخش کنین تا این یا بو بفهمه چیزی که عوض داره گله نداره
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 05:59
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
سلام...مبارک باشه...به امید پیشرفت بیشتر ایران در همه زمینه ها............
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 08:43
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
بسیجی‌‌های چاقوکش خائن ح... بایست تعمّق کنند که سر دانشجو را میبررند
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 13:13
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
وهیدتهری - کوالالامپور - مالزی- و ایرنپورفول - ایران - ایران قدرتمند- درود بر شماها جالب و مختصر نظرات شماها اینجانب هم عقیده با عرایض شماها میباشم با سپا س فراوان
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 13:41
pariha - كويت - كويت
قابل تحسین هست
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 14:34
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
اقتصاد ایران اگر درست بشه خدا وکلیی بهشت رو زمین میشه ایران
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 15:42
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
حیف و هزاران حیف که سرزمین اهورایی آریایی ایران در دست عده‌ای خائن و مزدور خون آشام و دروغگو می‌باشد و تا این ناا نجیبان بر ایران حکومت میکنند هیچ دست آورد و اختراع را آدم باور نمیکند در اینکه ایرانیان باهوش و با همت هستند شکی‌ نیست اما هزاران افسوس که با بودن این رژیم این نو آوری‌ها و اختراعات یا تبلیغ است یا وسیله‌ای برای کشتار و جاسوسی‌های بیشتر این حرام لقمه‌ها بر علیه مردم ایران. به اهورا مزدا سوگند که گر‌ ایرانیان در زیر سایه یک حکومت بر خواسته از رای مردم بودن الان در اعماق کهکشان‌ها و گیتی و در عمیق‌ترین نقطه‌های اقیانوس‌ها و با کشفیات و اختراعات پزشکی‌ مهندسی‌ صنعتی فرهنگی آموزشی و وو...تنه به تنه بزرگترین قدرتها میزد،،مردمان ایران بسیار باهوش و با اراده بوده و هستن اما افسوس که اسلام و آخوندها و مذهب ما را در باتلاق خرافات و جهل و عقب افتادگی در همه مورد‌ها فرو برده
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 18:37
sharafYabi - بیمبه - انگولا
نه هنوز تست شده و نه هنوز در مدار قرار گرفته. تولید کننده‌ها هم که خائنین سبز دانشگاه شریف هستند و همه با ستاره. اگر دیگر خائنین شریف که در بهترین دانشگاههای دنیا مشغول تدریس و علم جوئی هستند به خاطر انجزار از این حکومت گدازاده (که عیب نیست) ولی‌ دزد و سیستم امنیتی برای اختلاس بیشتر گدا زادگان جانی در نرفته بودند ماهوارهای با دقت یک اینچی‌ تولید میشد.
جمعه 1 آذر 1392 - 00:32
sharafYabi - بیمبه - انگولا
رزم جوو- لوس انجلس- شیطان بزرگ! اقتصاد ایران چه جوری درست میشه: ۱۴ میلیون پیر و جوان بیکار، دو سه میلیون جنایتکار و زورگیر و دزد ناموس، دو سه ملیون در فکر جنایت و زور گیری و دزدی ناموس، ۱۰ میلیون پلیس، قاضی و کارمندان دولتی، زنده به وسیله دریافت رشوه. این شد سی‌ میلیون. بچه‌ها و افراد پیر را هم که اضافه کنی‌ با افراد باقی‌ مانده و سالم این آرزویت را به گور نبری به جای دیگری نخواهی برد. دزدان و جنایت کاران ایران را از ریشه فاسد کرده‌اند و این مافیا بزرگترین نفوذش در نیروهای امنیتی مستقر است. و اما اگر چشمانت را ببندی، البته ایران پر از پول نقد میباشد. و با رشوه میشود بدون مالیات، بر علیه مستضعفان. جداً فکر نمیکنی‌ که ایران از خط Point of No Return مدتی‌ است که گذشته است؟
جمعه 1 آذر 1392 - 01:36
کبالت3 - کرج - ایران
این حکومت چون یه حکومت آسمونیه تمام ساخته هاش و دستاوردای علمی و صنعتی و نظامیش هم به آسمون ربط داره موشک میسازه با برد 500000 کیلومتر میگی نه برو متر کن هواپیما میسازه پدر جد فانتوم پهباد میسازه و ماهواره پرتاب میکنه از اصلش بهتر اما خوب حیفش میاد با اونا قاچاقچی و تروریست رصد کنه و دخلشون رو بیاره شایدم میترسه از روش کپی بزنن به هر حال خوبه و مبارک اما اگه کارتون با آسمون تموم شد یه نگا به زمین بندازین ببینین چرا بابت یه قوطی به اسم پراید 20 چوب میگیرید و وقت بارون باید آب حوضی خبر کنیم و اطاقش رو آب کشی کنیم یا این پژو 30 چوبی مدل سی سال پیش چرا ترمزش توکلت الا الله کار میکنه و این دو سه تا خودرو ساز چرا حاصل کارشون با حاصل کار جاده سازامون سالی 30000 هزار کشته و چند برابرش مجروحه کبلائی.
جمعه 1 آذر 1392 - 14:24
sharafYabi - بیمبه - انگولا
دمت گرم کبالت.
جمعه 1 آذر 1392 - 17:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.