رئیس بنیاد نهج‌البلاغه: قانون نسبیت انیشتین را یک ایرانی کشف کرده است

رئیس بنیاد نهج البلاغه در سیزدهمین آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی گفت: سال 50 در یک جشنواره ای در لندن یک نسخه خطی از دانشگاه کلمبیای آمریکا ارائه شد که دکتر حدادعادل آن را ترجمه کرد. این نسخه نشان‌دهنده این بود که قانون نسبیت انیشتین را یک ایرانی کشف کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیزدهمین آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی صبح امروز سه‌شنبه 28 آبان در کتابخانه ملی ایران و با حضور اساتید این حوزه و نیز با رونمایی از ارج‌نامه زنده یاد آیت الله سیدعزیز محقق طباطبائی و نیز استاد دبیرسیاقی قزوینی برگزار شد.

در ابتدای این همایش، اسحاق صلاحی رئیس کتابخانه ملی ایران گفت: قبل از سال 90 این همایش تنها در تهران برگزار می شد، اما تصمیم گرفتیم که آن را در شهرستان ها برگزار کنیم تا سراسر کشور از برکات آن بهره مند شوند.

وی افزود: سال 90 همایش بزرگداشت حامیان نسخ خطی در مشهد و سال 91 در شیراز برگزار شد تا محورهای این تفکر و تفکر همایش به شهرستان های مختلف ایران نیز برود، اما امسال به خاطر جابجایی استاندارها نتوانستیم برنامه چند سال گذشته را ادامه دهیم و مجبور شدیم همایش را در تهران برگزار کنیم.

صلاحی به چاپ کتب، مقالات و پایان‌نامه‌های رسیده به دبیرخانه همایش اشاره کرد و گفت: امسال 271 کتاب در حوزه نسخ خطی، 380 مقاله در این مورد و 38 پایان‌نامه به دستمان رسیده که آنها را مورد داوری قرار دادیم.

وی ادامه داد: آنچه در طول دو سال گذشته اتفاق افتاد این است که تمام تلاشمان بر این اساس باشد که حوزه نسخ خطی را وسعت بخشیم. ما فهرست نگاری را محور قرار داده بودیم، ولی امسال توجهمان به مصححان، کارشناسان، انتشاراتی‌ها، موزه ها، مرمت‌کاران، کتب نسخ خطی نیز بود تا بتوانیم فضای جدیدی در عرصه تعامل در حوزه میراث مکتوب داشته باشیم.

رئیس کتابخانه ملی ایران به برنامه‌های هفته کتاب سازمان اسناد کتابخانه ملی اشاره کرد و گفت: سال گذشته تالار دیجیتال را در سالن اسناد ملی افتتاح کردیم و برای اینکه دیگر شهرها نیز از این تالار بی‌نصیب نباشند در کتابخانه شهر شیراز نیز تالاری افتتاح کرده که به منابع مادر در تالار اصلی شهر تهران لینک است.

وی بیان کرد: امسال نیز قصد داریم تالار دیجیتال شهر زاهدان را نیز راه اندازی کنیم و آن را به تالار اصلی کتابخانه ملی وصل کنیم که البته این اقدام نیاز به یکسری زیرساخت دارد.

صلاحی به بحث اهدای کتاب به مناطق محروم اشاره کرد و گفت: امسال نیز بحث اهدای کتاب به مناطق محروم را با اهدای 14 هزار جلد کتاب به استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و کهکیلویه و بویراحمد به سرانجام رساندیم. ما قصد داریم به گذشته های دور بازگردیم که هر روستا در کشور ایران یک کتابخانه مهم داشت.

وی رونمایی دیوان نفیسی از حافظ را از دیگر برنامه های این همایش دانست و اذعان کرد: این کتاب اولین کتابی است که در جمهوری اسلامی ایران به صورت سند ثبت می شود یعنی در سازمان ثبت احوال سند می خورد و هر کسی این کتاب را بخرد، می تواند نسخه ثبتی آن را داشته باشد. قرآن کریم نفیسی نیز در وهله بعدی به این پروژه اضافه خواهد شد.

رئیس کتابخانه ملی ایران به تعریف از ارج‌نام‌ ای که امسال از سوی این سازمان چاپ شده است، پرداخت و گفت: در این کتاب به خدمات و زندگینامه زنده یاد سید عبدالعزیز طباطبایی یزدی و دکتر سید محمد دبیرسیاقی قزوینی پرداخته شده است.

وی یکی از نگرانی های خود به تمام علاقه‌مندان به نسخ خطی را متوجه کشور عراق دانست و گفت: نگرانی ما نسبت به نسخ خطی که در عتبات عالیات عراق وجود دارد، بسیار زیاد است. امروز تفاهم‌نامه‌ای با ستاد بازسازی عتبات عالیات برای فهرست‌نگاری نسخ و اسناد خطی، اسکن آنها، مرمتشان و نیز نگهداری درستشان امضاء خواهیم کرد.

صلاحی به راه اندازی سایت «آمازون ایرانی» اشاره کرد و در پایان سخنانش توضیح داد: پیش تر قول داده بودیم که سایت آمازون ایرانی را راه اندازی کنیم تا به یکی از مهمترین اهدافمان که نشر کاملا رایگان و یا رؤیت رایگان نشر است، برسیم که این مهم همکاری ناشران و مؤلفان را می طلبد.

در ادامه مهدی محقق برای معرفی زنده یاد سید عبدالعزیز طباطبایی یزدی و دکتر سید محمد دبیرسیاقی به روی سن رفت و گفت: متاسفانه در کشور ما صاحبان فضل غریب هستند. ما این همه دانشگاه داریم ولی کمتر کسی در این دانشگاه ها هست که زنده یاد طباطبایی را بشناسد.

وی افزود: زنده یاد طباطبایی کتابی در مورد غدیر و نیز در مورد حدیث ثقلین نوشته و تصحیح بسیاری از آثار قدیمی شیعی را برعهده داشته است.
این استاد دانشگاه در مورد دبیرسیاقی توضیح داد: او اولین کسی است که متون فارسی را تصحیح کرد. ما سالیان سال این ننگ را داشتیم که ادبیات کهن مان را مستشرقین تصحیح کرده بودند تا اینکه دبیرسیاقی برای اولین بار کار تصحیح متون کهن فارسی را به سرانجام رساند.

محقق ادامه داد: در کشور ما روستایی نداریم که در آن یک عارف یا فاضل دانشمند زندگی نکند. مهمترین کتاب علمی- ادبی اعراب را ما نوشتیم، اما متاسفانه بدون معرفی این آثار به دنیا در حقیقت هیچ کاری انجام نداده ایم.

وی با بیان اینکه برخی نسخ خطی می توانند فرهنگ ما دگرگون کنند، گفت: ما باید سعی کنیم مردم و بخصوص جوانان را به این حوزه علاقه‌مند کنیم.

آیت الله سیدجمال‌الدین دین‌پرور، رئیس بنیاد نهج البلاغه سخنران بعدی این همایش بود که گفت: ادبیات کهن ما مملو از نوشته هایی است که می تواند به بسط علم کمک کند. این همایش حرکت مبارکی است که باعث می شود منابع ما در دسترس عموم قرار بگیرد.

وی افزود: احیاء نسخ خطی و تصحیح آنها باید به مرحله چاپ برسد، ترجمه شود و نشر پیدا کند تا مورد استفاده قرار بگیرد، محتوا و مطالبی که دانشمندان ما در طول سالیان گذشته به آنها دست یافتند امروزه تنها در کتابخانه ها خاک می‌خورد و این جای تاسف دارد.

رئیس بنیاد نهج البلاغه با ذکر نمونه ای اعلام کرد که قانون نسبیتی که انیشتین آن را ثابت کرده را یک ایرانی کشف کرده و گفت: سال 50 در یک جشنواره ای در لندن یک نسخه خطی از دانشگاه کلمبیای آمریکا ارائه شد که دکتر حدادعادل آن را ترجمه نمود. این نسخه نشان‌دهنده این بود که قانون نسبیت انیشتین را یک ایرانی کشف کرده است.

+46
رأی دهید
-83

bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
حتما الکل را اینشتین کشف کرده است؟؟؟؟
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 12:04
just_think - جاکارتا - اندونزی
من نمیتونم اینو درست بفهمم، این آخوندها چرا میخوان در همهٔ زمینها ز‌ر بزنند. بابا همین نهجل ملاقه مگه چه عیبی داره. مملکت داریتون رو هم که دیدیم. ضربه‌ای که زدید عربهای بی‌ ناموس نزدند. خوب چی‌ کار دارید به علم و دانش. اونهم نسبیت.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 12:09
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
باز اینا جنس بد کشیدن به هزیان گفتن افتادن!! . فدای آقا و مرگ بر دشمن، چه کاره أید پس؟؟! جنس خوب جور کنید بابا.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 12:19
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
سوره مبارکه رعد ۲: خداوند ذاتی است که آسمانها را بدون ستونهایی که شما آنها را ببینید، برافراشت. یکی از دلایلی که سبب مسلمان شدن انیشتین در اواخر عمرش شد.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 12:07
asemanabi1 - اتن - یونان
دوستان عزیز + بدین اخه چرا منفی...بزارین همه ببینن شاد بشن دیگه
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 12:40
odin - انتورپن - بلژيك
خب یکی اونجا نبود که به ایت الهه بگه بابا جان نسبیت کاسه وکوزه شما دیندارها رو که جمع میکنه، چرا گل به خودی میزنی و براش بالا وپایین هم میپری!!!! این یکی نابغه هم از قران براش سوره مبارکه کشف کرده!!! اقا کار اینها به امین اباد کشیده به ابرفرز.یکی نامه انیشتین به بروجردی رو کشف میکنه که انشتین شیعه شده بوده و از ترس یهودیها به کسی نگفته! یکی هم حتمآ فردا یه کاست رو میکنه که استیون هاوکینگ با همون کامپیوتری که براش صحبت میکنه، داره میگه :اشهد وان الله الله و محمد رسول الله و علی خامنه ای ولی فقیه الله. از وقاحت و پررویی اینها هر چی بگی بر میاد.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 12:58
ari jojeh - تهران - ایران
ما آخوندا نه تنها مادیات شما را که معنویات شما را به طاق میچسبانیم، شما را به اوج تکنولوژی میرسانیم و با اولین ًپک شما را به فضا میرسانیم و و و و .......
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 13:13
bamiyan - استکهلم - سوئد
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. میدونی‌ نیوتن هم وقتی‌ سیب تو سرش خورد مسلمون شد البته نیوتن بچه خوبی‌ بود تقریبا اول جوانیش مسلمون شد ها
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 13:17
بت شکن - مونترال - کانادا
آخ که روده بّر شدم.....!! می‌شه حداد مشنگ فقط همین جمله (.....قانون نسبیت انیشتین را یک ایرانی کشف کرده است. ) را به انگلیسی‌ ترجمه کند تا کمی‌ جلو خنده ما گرفته شود!!
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 13:19
مهم - بروكسل - بلزيك
صدرصد ایرانیش هم مسلمون بوده اون هم ازنو خودتون شیعه
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 13:22
Davidoff - خارکوف - اوکراین
فدای آقا - اودنسه - دانمارک - انشتین مسلمون شد!!؟ دوست عزیز لطفا بورو بیوگرافی واقعی زندگی انشتین رو بخون. خواهی دید که انشتین یک آگنوستیک بود. آگنوستیک یعنی (ندانمگرا)! یعنی کسی که نه وجود خدا رو تائید می کنه و نه رد! این یعنی اینکه انشتین با اونهمه نبوغ و دانشش خود رو یک ندانمگرا می دانست! انشتین جد اندر جد یهودی بود ولی اعتقاد داشت که تمام ادیان خدا یک وسیله برای تحت کنترل گرفتن ذهن بشر هست و از دین ها انتقاد می کرد! برای همین یهودی ها هیچ وقت ادعا و افتخار نکردند که انشتین یهودی بود. تو همون دانمارک بورو با چند دکتر علوم صحبت کن خواهی دید که همگی یا آتئیست هستند یا آگنوستیک. به جای فدای آقا بودن بورو فدای علم بشو که نجات بشریت فقط در دستان علم است!
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 13:06
bamiyan - استکهلم - سوئد
ها‌ها ها‌ها ها خدایی جک سال باید بشه دیگه چیزی نبود ؟ یه دروغی بگیند که لاقل کمی‌ آدمو به شک بندازه نه دیگه این جور دروغ ها
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 13:15
Tumba - استکهلم - سوئد
فدای آقا - اودنسه - دانمارک- انشتین مسلمان شد آنهم به خاطر ۲ خط چرت و پرت؟ همون فدای آقات شو بهتره تا افاضات کنی‌
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 13:37
aram.01 - کردستان - ایران
زودتر خبر رو بردارین بابا آبرومون رفت...
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 14:34
mina minavand - هانور - آلمان
خیلی‌ جالب بود،مردم از خنده
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 14:43
Rezanl - امستردام - هلند
طرف بچه آبادان نبوده ؟
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 15:10
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
فدای آقا - اودنسه - دانمارکino یادت رفت بگی که اینشتین آخره عمرش روزی ۲۰ دفعه سوره بقره رو از حفظ میخوند و برای امام زنبور هم به عربیه وحشیه محمدی نامه می‌نوشت؛حتا گفته بود که به اسمش امامزاده قلقلی بزنن که خر گفته بود پروانه ساخت نداره
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 13:36
azerbaijan.oglu - لندن - انگلیس
حداد زمانی که در حال فضانوردی بود موفق به گشف و ترچمه این اثر شده است.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 15:50
تیردادسورنا - ایران - ایران
چرا نمیخواین حقیقت را قبول کنین ؟انیشتن آخر عمرش مسلمان اونم اثنی عشری و پیرو ولایت فقیه شد!بخاطر خوندن سوره مبارکه رعد!چون عربای اون دوره فکر میکردند علت اینکه آسمون نمیافته زمین بخاطر ستونهای نامریی است که آسمون را نگه داشت!!
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 16:25
shablizim - لندن - انگلیس
تازه بیگ بنگ هم کار آقا بوده
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 16:38
m.n.s - کرج - ایران
چرا همه چیزهای خوب را نسبت میدن به ایران و بد هارا برای همسایه ؟؟ به حلوا گفتن که دهن شرین نمیشه آیت شیطان . همین بود که گفت وقتی آیت العظما مقام مظلم رهبری از شکم مادر افتاد گفت یا علی؟ این دفعه فراتر رفت خواب انشتین را دید خدا میداند تا جمعه آینده چه خوابی ببیند ؟ منتظر باشین دوستان
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 16:54
nima20038282 - الیکانته - اسپانیا
برو فداى اقا، همین فداى اقاى نکبتت میشى کافیه. انشتین مسلمان شود؟؟؟ شاید به قول همون اغا جوونت، لعنت بر همه اخوندا از جمله اغاتون.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 15:11
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
آقا من دیر رسیدم همه تیکه هارو بچه‌ها گفتند .
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 17:18
hassan5 - تهران - ایران
. اشکال از جنس نیست اشکال از مغز حداد است چون حداد همان جنسی را استفاده میکند که اقا استفاده میکند
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 17:25
perser68 - فلوریدا - امریکا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. اگه از روز اول اون خمینی سادیسمی و شپش‌های دورش مثل شما به حوزه علمیه می‌رفتند و سرشون رو تو آیه‌های قرآن فرو میکردند مثل شما و کاری با سیاست نداشت،چقدر دنیا امروز قشنگتر و ایرانی‌‌ها چقدر خوشبخت تر بودند. درست نمیگم؟
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 17:53
کبالت3 - کرج - ایران
آقا اینکه انیشتین مسلمان شده بود شک نکنید بر و بچ همین عاشورا تو کربلا دیده بودنش تازه قمه هم زده بود کبلائی.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 18:03
کبالت3 - کرج - ایران
. آلبرت اینشتین در رساله­ی پایانی عمر خود با عنوان : دی ارکلرونگ، یعنی : بیانیه ، که در سال 1954 ( =1333ش ) آن را در آمریکا و به آلمانی نوشته است اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح می­دهد و آن را کامل­ترین و معقول­ترین دین می­داند. این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه­ی اینشتین با آیت­الله العظمی بروجردی (فوت 1340 ش = 1961 م) است که توسط مترجمین برگزیده­ی شاه ایران و به صورت محرمانه صورت پذیرفته است.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 18:31
کبالت3 - کرج - ایران
اینشتین در این رساله نظریه نسبیت خو درا با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از نهج­البلاغه و بیش از همه بحارالانوار علامه­ی مجلسی (که از عربی به انگلیسی و .. توسط حمیدرضا پهلوی (فوت 1371 ش) و .. ترجمه و تحت نظر آیت الله بروجردی شرح می­شده تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی­شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه پیچیده نسبیت را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان نفهمیده­اند. از آن جمله حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می­کند که : هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می­خورد و آن ظرف واژگون می­شود. اما بعد از این که پیامبر اکرم (ص) از معراج جسمانی باز می­گردند مشاهده می­کنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است .. اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه­ی انبساط و نسبیت زمان دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می­نویسد..
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 18:39
کبالت3 - کرج - ایران
دوتا کامنت قبلی از سایت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله عظمی بروجردی درج گردید نه برای خنده برای اینکه بر امثال این جوجه مسلمونها خرده نگیری که سعدی فرموده..سعدی تو کیستی که در این حلقه کمند .چندان فتاده اند که ما صید لاغریم...کبلائی.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 18:47
eleman - برمن - آلمان
اوخ اوخ مردم از خنده. این بنده خدا حداد عادل جنس خوب بهش نرسیده هذیون گفته.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 18:56
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
فرمول تبدیل ماده به انرژی همان اثبات خداوند است. روایتی از انیشتین : فقط الله است که میتواند انرژی را که نه جرم دارد و حجم ( هیچ ) به ماده ( جهان ) تبدیل کند. قرآن، سوره الرحمن 37 : آسمان‌ها روزی شکاف برمیدارند و مانند گل سرخی باز میشوند ( انفجار بزرگ )
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 19:55
acemeace - کلن - آلمان
اون ایرانیه می خواسته درس جواب بده بلد نبوده من و من کنان گفته اااااااااا مممممممم سسسسسسس بعدا ترجمه اش شده: . E=mc2.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 20:02
faranak-montreal - مونترال - کانادا
Davidoff - خارکوف - اوکراین .چیکار داری واسه خودش حرف بزنه این فدای آقا , نزن تو ذوقش , حالا یکی پیدا شده که کمی ما را میخندونه تو هم هی دمش را میچینی , خوبیت نداره میزن تو ذوق این فدای آقا , یعنی اگه اینها واسه خانومت تعریف کنی روده بر میشه میگه این ایرانیها دیگه چه عجوبیی هستن , من که یکهوییی میخندم همسرم میگه چیه روم نمیشه بگم چی خوندم که دارم روده بر میشم , والا حال فکر میکنه همه تو ایران شیرین میزنیم
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 21:09
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
دلیل دیگر مسلمان شدن انیشتین. سوره مبارکه الرحمان ۳۷ یا همان انفجار بزرگ، بیگ بنگ :آسمانها روزی شکاف برمیدارند و مانند گل سرخی باز میشوند. روایت از انیشتین : فقط الله توانست از انرژی ( که نه وزن دارد و حجم یعنی هیچ ) ماده ( جهان ) را بیافریند.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 21:44
گربه_سگ - لوزان - سوئیس
اینا همه تاثیر مواد افیونیه.....تا چند وقت دیگه انیشتن ایرانی الاصل میشه.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 21:58
زوربا - اصفهان - ایران
فدای اغا,پاشو بیا ایران که این همه دانش ومعلوماتت در بلاد کفر هرز نرود,اغا سخت به شما نیازمند است.بد بخت اسمان که سقف نیست که احتیاج به ستون داشته باشددر ضمن همه میدانند انیشتین بواسطه علم زیاد به ندانم گرایی رسیده بود.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 15:34
paksan - آمریکا - آمریکا
وقتی اسم حداد عادل میاد همه می فهمند دروغه و این آدم اگر چیزی سرش میشد درباره همون رشته اصلیش یعنی فلسفه چیزی میگفت نه اینکه با این رشته کاری رفته توی فرهنگستان زبان پارسی همه کاره شده در حالی که هیچی از زبان پارسی نمیشه یا اینجا که رفته نسخه خطی رو ترجمه کرده .آخه شما رو چه به ترجمه؟!! حداد عادل یکی از همین بی سوادایی که تو این دوران سی سال که همه چیز دستشون بود برای خودش اعتبار درست کرد و حالا اسم از کتاباش میاره و فضایلش ولی همه می دونن که این آدم هیچی سرش نیست و به خاطر روابط با قدرت مطلقه فقیه شده دانشمند و عالم
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 22:27
perser68 - فلوریدا - امریکا
می‌شه از این سوسک حمام بپرسید لطفا قانون قطع دست و پا،در آوردن چشم مقابل چشم،سنگسار،شلاق و تجاوز به پسران و مردان ایرانی‌،حالا زنان بجای خود رو کی‌ اکتشاف کرد!؟آخه دزد کلاهبردار دروغگو،یه راهی‌ برای تولید و رفاه مردم کشف کنید تو اون زندان قرون وسطایی بجای منحرف کردن ذهن دیگران!!!ای ....،بداد مردم کلیه فروش برسید به جای این همه شروور!!!
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 18:18
تیردادسورنا - ایران - ایران
راستی فدای آغا! من شنیدم انیشتین پس از مسلمانی اسمش را به علی اصغر انیشتین تغییر داد و بعد از زیارت کربلا شد کربلایی انیشتین و وقتی خانه خدا زیارت کرد شد حاج علی اصغر انیشتین! اینا چیزی نمیفهمند
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 20:20
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
آقا کسی میدونه اینشتین وقتی مسلمون شد کی ختنه اش کرد؟!. راستی خود پیامبر رو کی ختنه کرده که مسلمون شد؟!!. اگر میگین ختنه سنت یهود بوده پس محمد هم یهودی بوده، اگر میگین نبوده پس ختنه نشده که مسلمون نیست!! . من جدی دارم میپرسم و قصد توهین نیست
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 02:15
razmandeh - استکهلم - سوئد
حداد عادل ترجمه کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!! مردم از خنده اون که همین فارسی را هم بلد نیست درست صحبت کنه !!!!!
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 04:39
huwardco - تهران - ایران
اتفاقا مردم ایران باید خیلی خوشحال باشند که چنین صحبتهایی از دهان کسانی بیرون می آید که مردم آنها را به عنوان مرجع و عالم خود انتخاب کرده اند...هر چی بیشتر از این چرندیات بگویند نسل جدید و کسانی را که جرات فکر کردن درباره این موجودات فسیل را به خود نمی دهند کمی به خود می آیند که چطور تا حالا به این موجودات فرا زمینی گوش می کردند...تمامی ملاها و آخوندها و هر چی ریش وپشم شیطانی در دین هست در چند سال آینده در بین افکار مردم ذوب شده و از بین می رود ..علم تمام آنها را حذف خواهد کرد و اینها در جواب می توانند فقط چنین چرندیاتی مانند این نمونه انیشتین که باعث خنده بچه های 3 ساله میشود را بگویند................
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 06:58
Afshin London - لندن - انگلستان
لابد قانون نیوتن هم رهبر سگ دستت کشف کرده
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 15:10
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
اوائل در دل انیشتن نور دین مبین تابید. بعد یک ایرانی فرضیه نسبیت را کشف کرد و به انیشتین کرد تا ایشان آن را ثابت کند و ایشان هم روی نمک شناسی به مذهب حقه گرویدند. یک مدتی هم در حوزه درس می خواند. برخی منابع مطلغ می گویند که آن ایرانی سید علی خامنه ای بوده است. اما قاطبه ملت ایران روی ایرانی بودن علی بن جواد تردیدی جدی دارند.
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 17:32
ordak - بن - المان
قانون سیغه و قانون لذت بردن از کودک شیرخوار هم از اکتشافت ایت...نیوتن و ایت...اینشتن کشف کردن که خمینی در توضیع اشغالات(که بعدها توضیح المثال البند تنبان ملدمبلان نامیده شد)و قانون نهوه شستن ماتحت هم از جمله اکتشافات ایشان بوده
جمعه 1 آذر 1392 - 22:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.