صدها نفر در خوزستان به خاطر آلودگی هوا راهی بیمارستان شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز سه شنبه از مراجعه حدود ۱۸۰۰ تن از ساکنان اهواز به بیمارستان‌ها به دلیل تنگی نفس خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا،‌ محمد حسین سرمست اشاره کرد که حدود ۷۰ تن از این بیماران بستری شده اند و افزود:‌ در شهر امیدیه نیز ۴۰۰ تن به اورژانس‌ها مراجعه کردند و دو تن از آنها بستری هستند.
 به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، در شهر سوسنگرد نیز ۴۰ تن با مشکل تنگی نفس مواجه شده‌ بودند.
 
در این میان،‌ به گزارش خبرگزاری مهر،‌ ساسان موگهی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، روز سه شنبه اعلام کرد که بیماری تنفسی صدها تن در شهر اهواز به دلیل بارش باران بوده است.
 
او با اشاره به اینکه این وضع با توجه به تداوم بارش‌ها ادامه خواهد داشت، ‌افزود:‌ در تحقیقات صورت گرفته، وجود یک ماده محرک که موجب تحریک سیستم تنفسی در افراد می‌شود، در هوای شهر اهواز شناخته شده است.
 
آقای موگهی گفت که شناسایی این آلاینده در هوا بر عهده سازمان‌های حفاظت محیط زیست و هواشناسی است و اضافه کرد:‌ تعداد افرادی که در ۲۴ ساعت گذشته به درمانگاه‌ها مراجعه کردند، کمتر از مراجعه‌کنندگان در چند هفته گذشته بود.
 
حدود دو هفته پیش در پی بارش باران در اهواز و چند شهر دیگر استان خوزستان،‌ حدود ۵۵۰۰ تن که به بیماری های تنفسی دچار شده بودند،‌ به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مراجعه کردند که در این بین ۵۲۰ تن بستری شدند.
 
 به نوشته مهر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین هشدار داد:‌ در صورتی که علت وقوع این مسمومیت شناسایی نشود، امکان این وجود دارد که در هنگام هر بارش باران در شهر اهواز این مشکلات تنفسی در بین شهروندان تشدید شوند.
 
آقای موگهی اقزود:‌ بسیاری از بیمارانی که به درمانگاه‌ها مراجعه کردند، در منزل دچار این مسمومیت شدند.
 
 پیش از این،‌ در نشستی در اهواز برای بررسی افزایش ناگهانی بیماری‌های تنفسی، وجود ذرات نیترات در هوا عامل این بیماری‌ها اعلام شده بود.
 
در این نشست که  روز ۱۴ آبان ماه برگزار شده بود، قائم مقام وزیر بهداشت، مدیرکل محیط زیست استان خوزستان، مدیر کمیته پدافند غیر عامل، فرماندار اهواز، رئیس اورژانس و کار‌شناسان سازمان آب وسازمان هواشناسی شرکت کرده بودند.
 
به نوشته سایت تابناک،‌ در این نشست، علاوه بر علل صنعتی و نفتی آلودگی هوا، ترافیک، رطوبت بالای ۸۰ درصد، باران، رعد و برق و ساکن بودن هوا از یک سو و دیگر عوامل غیر طبیعی مانند آتش زدن مزارع، لاستیک‌ها، زباله‌ها و درختان از سوی دیگر  به عنوان عوامل آلودگی هوای این استان معرفی شده بودند.
 
در این میان، به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: «دیگر آماری از مراجعه بیماران تنفسی پس از بارندگی‌های اخیر در استان خوزستان ارائه نمی‌دهیم.»
 
اسدالله موسوی افزود: «در جلسه‌ای که امروز – سه شنبه - در استانداری برگزار شد، به تصویب رسید که هیچ‌گونه آمار بیماران از مراجعه‌کنندگان به مراکز فوریت‌های پزشکی خوزستان ارائه نشود.»

+19
رأی دهید
-1

ernakola - کرمان - ایران
تصویر قدیم رود کارون مربوط به پنجاه سال یش. رود کارون آن زمان بقدری پر آب بود که در آن کشتیرانی میشد و اهواز اسکله ، بارانداز و گمرک داشت.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 07:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.