شش تن از نگهبانان سفارت ایران در بیروت کشته شدند

در انفجارهای روز سه‌شنبه در مقابل سفارت ایران در بیروت، شش تن از نگهبانان این سفارتخانه کشته شدند. یک گروه وابسته به القاعده، موسوم به گروه عبدالله عزّام ، مسئولیت انفجارها در مقابل سفارت ایران در بیروت را برعهده گرفته‌است.
 
انفجار دو موتورسیکلت و خودروی بمبگذاری شده در نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جنوب بیروت، پایتخت لبنان، حداقل ۲۳ کشته بر جای گذاشته است.
 
براساس گزارش خبرگزاری ایرنا « حاج رضا » مسئول حفاظت سفارت ایران و محافظ شخصی سفیر در میان کشته شدگان هستند.
 
به رغم انتشار گزارش‌های مختلف درباره کشته شدن رایزنی فرهنگی ایران در بیروت، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران و سازمان فرهنگ ارتباطات اسلامی می گویند که وی کشته نشده است.
 
مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه در گفت‌وگو با ایرنا گفته است: «طبق آخرین اطلاعات دریافت شده از سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت رایزن فرهنگی ایران به شدت مجروح شده و حال وی وخیم است».
 
خبرگزاری فارس گزارش داده که رایزن فرهنگی ایران ۵۴ ساله بوده و پیش از این مدیرکل بخش آفریقا- عربی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بوده است.
 
یک گروه وابسته به القاعده، موسوم به گروه عبدالله عزّام ، مسئولیت انفجارها در مقابل سفارت ایران در بیروت را برعهده گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، شیخ سراج الدین زُرَیقات، رهبر گروه عبدالله عزّام، در توئیتر خود نوشته است: «دو عامل انتحاری از سنّی های لبنان این انفجارها را انجام داده اند.»
 
وی تهدید کرده است که اینگونه حملات تا زمانی که نیروهای حزب الله لبنان از سوریه خارج نشوند و زندانیان سلفی در لبنان آزاد نشوند، ادامه خواهد یافت.
 
گروه عبدالله عزّام در سال ۲۰۰۹ تشکیل شد و ابتدا شعبه ای از القاعده در عراق محسوب می شد. گروه‌های مختلفی که خود را وابسته به گروه عبدالله عزّام می نامند در کشورهای مختلف خاورمیانه پخش اند و تابحال مسئولیت چندین اقدام تروریستی در پاکستان و اردن را برعهده گرفته اند.
 
 در نخستین واکنش رسمی ایران به این انفجار، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با سفیر سوریه گفته که «این گونه اقدامات تروریستی موجب تنفر روزافزون افکار عمومی جهان از عاملان و حامیان آن است».

+160
رأی دهید
-33

birmingham - شیراز - ایران
خدا رو شکر،، اگه همین عربها دست به کار بشن و نسل این میکروبها رو نابود کنند
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 16:28
اسب آتش - سیدنی - استرالیا
شیوه مرسوم سعودی بعد از هر شکست همینه
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 16:46
marg bar doshman - لندن - انگلستان
درود بر شهیدان ایران زمین ,,مقاومت پایدار خواهد ماند
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 17:11
zagros56 - آتن - يونان
این قاتلان مردم ایران و سوریه و عراق و جاهایدیگر به درک واصل شدند..
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 17:27
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
مرگ بر دشمن - لندن - انگلستان. برای شما هم آرزوی پیوستن به آنها را دارم.علی‌ گدا رو هم با خودت ببر.امین
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 18:28
perser68 - فلوریدا - امریکا
فقط ۶تا نگهبان کشته شدن!!!چقدر نگهبان داشته اون لونه فساد خامنه‌ای منحرف؟حقوق اینارو چطوری پرداخت می‌کرده خامنه‌ای فاسد؟پس اون فرشته پهپاد که یه بالش رو هم حسین تو گهواره شفا داد کجا فرستادید!؟یادتونه اون دلار‌هایی‌ که برای لبنانی‌ها بعد جنگ ۳۳ روزه پرداخت کردید،اینم تشکر و قدردانی‌ از شما،یادتونه!؟((:
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 19:14
perser68 - فلوریدا - امریکا
marg bar doshman - لندن - انگلیس. چرا خودت نمیری برای شهادت!؟مگه اون بهشتی‌ کلاش تو نمی‌گفت شهید بدید تا این نظام ارتجاعی فاشیستی با خون شما‌ها آبیاری بشه!برو و ما هم بهت دود میفرستیم!من فرصت ندارم وگرنه برای رفتن و رسیدن به بهشت برین کمکت می‌کردم!گفتن از من((:
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 19:49
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
زدی ضربتی،ضربتی نوش کن،کار خدا را ببین که چه جور گذاشته تو کیسه مسلمین که همه به خون هم تشنه هستن سنی‌ها و سلفی‌های کثیف با وهابی‌های خون آشام و حزب الشیطان و مزدوران ایرانی‌ به اسم شیعه علی‌ و علوی‌های اسد و ارتش خونریز و خونخوار در حال دریدن همدیگر هستن جنگ سوریه جنگیست بین خونخوارترین و وحشی‌ترین مسلمین و به نفع دشمن مشترک آنها اسرائیل است،اینکه آمریکا به سوریه حمله نکرد به خواست اسراییل بود تا وحشی‌ترین گروه‌ها و مزدوران شیعه و سنی همدیگر را مثل کفتار دریده و تکه تکه کنن و اسرائیل هم کیف حالشو ببره
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 19:47
علیرضا خان - لندن - انگلستان
ترور هر کس از هر ملیتی درست و پسندیده نیست اما برای من جالبه با وجود اینکه القاعده میگه کار ماست مقامات میگن القاعده شکر خورده کار اسراییل و صهیونیستاس!!! و از اون جالب تر تیتری هست که بعضی سایتها زدن:. از انفجارهای بیروت بوی نفت و دلار میرسد!!!. خدایا اینارم توی لیست شفا بزار خیلی موردشون خاصه
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 20:04
دنیای وحشی - تهران - ایران
نیازی نیست که کسی جلز ولز بزنه که از بابت این نوع خبرها خوشحال یا ناراحت بشه چون بازی روزگار و رسم خدا چیزی نیست جز اینکه ظلم و ستم جاودانه نیست بنابراین دیریازود از بین خواهد رفت حتی اگر کمی هم عمر کند .د
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 21:29
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
perser68 - فلوریدا - امریکا:دوست من از مرگ می ترسید؟
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 21:34
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
بازم مثل همیشه یک مشت تروریست دوست نظر دادن. بیخود نسیت که کشورهای اروپایی و آمریکایی نسبت به مهاجرین خاومیانه حساسیت دارند چون از نظر اینها ، این مهاجرین یا تروریست هستند یا تروریست دوست هستند مگر اینکه خلافش ثابت بشه. مردم خاور میانه چقدر بدبخت هستند.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 21:35
javadrezazadeh - ارومیه - ایران
birmingham - شیراز - ایران. بی غیرتیم حدی داره. شما اگه عرضه داشتی مشکلتونو خودتون حل میکردین نه اینکه دست به دامن عربای .... میشدی
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 19:38
perspolis123456789 - پراگ - چک
سلفی طلب هرکی‌ می‌خوره نانو پنیر تو یکی‌ وهابی سرتو بزارو بمیر
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 23:06
سرسره - اهواز - ایران
الهی شکر تا باشه خبر به درک واصل شدن وابستگان حکومت کثیف اخوندی
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 23:28
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
عمریها در صحیح بخاری آمده که عمر به پیامبر توهین کرد و گفت، هذیان میگویی. کسی که به پیامبر توهین کند، طبق آیات قرآن کافر است. پس شماها باطل هستید.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 00:06
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
حدیثی از پیامبر اکرم از دو ماخذ مورد قبول عمر پرستها. سنن ابو داوود و ترمذی. پیامبر میگویند : امت ۷۳ فرقه میشود. ولی فقط یک دسته بهشتی میشوند و بقیه اهل جهنم. و آن یک دسته، شیعیان هستند.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 00:11
shayan_nahavandian - پاریس - فرانسه
یه مشت آدم روان پریش تو این سایت میان نق میزنن میرن،اسم خودشون را هم گذاشتن روشنفکر ! در حالیکه اکثرا شوفر تاکسی یا پناهنده هستن،امیدوارم که خودتون گرفتار بیشین تا بفهمین ،روانی صفت ها
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 02:33
perser68 - فلوریدا - امریکا
فدای آقا - دانمارک. شما هم یارانه میگیری؟
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 03:05
massoudoslo - اسلو - نروژ
په نه پ ...فکر نکردید وقتی دنیا را به شیعه و سنی ، نر و ماده ،حلال و حرام و کافر و مومن و ..تقسیم کردید چه میشه !!؟ جهان تسنن به اندازه کل تندرو ها و جنگ طلب های شیعه ، رادیکال و جاهل دارد که حاضر میشوند با بمب گذاری و ترور و جنگ مسلحانه شیعیان را بکشند . جمهوری اسلامی هزینه سیاست های غلط خود را میپردازد و نتیجه سالها مداخله مسلحانه و جنگی خود در منطقه میپردازد و اگر به همین شکل پیش بره شرایط بدتر هم خواهد شد .
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 07:32
baharmazaheri - عجمان - دبي
دلم خنک شد علف‌های . هرز باید NABOOD شوند !!!!!!!!!!!!!!!!!.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 08:27
aram.01 - کردستان - ایران
فدای آقا-ای کاش من هم مثل تو کند ذهن بودم و با خزعبلات و چرندیات مذهبی برای خودم دنیای زیبا و آرامی می ساختم.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 11:18
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
عجب خر تو خریه، آخدا میبینی‌؟ میبینی‌ و بازم چشماتو بستی؟
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 15:46
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
بدترینهای این رژیم را به بهترینهای مجاهدین خلقی این سایت ترجیح می دهم چون اینها بعد از غیرت و شرف خلق شده اند..
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 15:46
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
بدترینهای این رژیم را به بیشرفهای مجاهدین خلقی این سایت ترجیح می دهم .
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 15:49
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
احمقانی که بجز اعتراف به شکست راهی ندارند، دست به ترور میزنند. حقیقت امر، ج ا شیعه اتمی ایران ابرقدرت خاورمیانه ، عمریهای وهابی را به درک واصل خواهد کرد.
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 11:18
smart292 - ونکوور - کانادا
این بمبگذاری توسط جمهوری اسلامی انجام شده است.که به غرب بگوید که ما از القاعده جدا هستیم. تا بتواند در دادگاهایی که در آمریکا محکوم شده است ،به قربانینانی که در گذشته داشته اند خسارت نپردازد و اموال مصادره شده توسط دولت آمریکا را دوباره باز پس بگیرد ، و در ضمن به دنیای غرب هم گفته باشد که بمب گزاری‌های قبلی‌ کار جمهوری اسلامی نبوده است. و خود را مظلوم جلوه بدهد ، نابود باد آخوند حیله اگر و که خوب و بد را با هم قصابی میکند ، و درود به آزادی دمکراسی ایران
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 04:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.