هشدار دایی و رویانیان در مورد احتمال تبرئه محسن قهرمانی

مهدی رستم پور

پس از تعلیق محسن قهرمانی و اعلام آمادگی ستاد مبارزه با تخلفات حرفه‌ای در فدراسیون فوتبال ایران برای ریشه‌کن کردن فساد، حالا برخی مسئولین این فدراسیون، خبر از احتمال تبرئه محسن قهرمانی می‌دهند.
 
حالا محمد رویانیان می‌گوید لباس پلیسی خود را خواهد پوشید و دست به کاری خواهد زد که در تاریخ فوتبال ایران به یادگار بماند. علی دایی نیز تاکید کرده رشوه دهنده و رشوه گیرنده مشخص هستند اما اراده‌ای برای مبارزه با فساد وجود ندارد.
 
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این مصاحبه‌ها گفته: «حرف‌هایی که می‌زنند من را متاسف کرده. متاسفانه از روزی که محسن قهرمانی گفت اگر او را محکوم کنند خیلی از افراد در فدراسیون فوتبال هم باید بروند، ما می‌بینیم که آقایان صحبت‌های تازه‌ای مطرح می‌کنند.»
 
محمدهادی آیت‌اللهی نایب رییس فدراسیون فوتبال، مسعود عنایت رییس سابق کمیته داوران و فریدون اصفهانیان رییس کنونی این کمیته از جمله افرادی هستند که خبر از تبرئه محسن قهرمانی و بازگشت احتمالی او به عرصه داوری داده‌اند. قهرمانی هم گفته است به زودی در یک نشست خبری، صحبت‌های خود را مطرح خواهد کرد.
 
دایی در حاشیه تمرین پرسپولیس به خبرنگاران گفت: «دو هفته قبل از بازی با سپاهان، قهرمانی تماس گرفته و امتیاز تیم فوتسال پرسپولیس در مشهد را خواست که قبول نکردم. درباره شماره حساب، علیپور به راحتی می‌تواند بفهمد واریز کننده و گیرنده چه کسی بوده. سه بار به حساب قهرمانی پول واریز شده. صحبت‌هایم واقعیت داشت و پایش می‌ایستم. آقایان می‌گویند چیزی ندیدیم. مگر قرار بوده شما تشخیص بدهید؟ متاسفم که برخی مسئولان دارند پرونده را به حاشیه می‌برند. هر کسی هم حرف بزند سریعاً او را محروم می‌کنند. آیا علی دایی و درودگر و همه دروغ می‌گویند؟»
 
محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس نیز گفته است اتفاقات اخیر، او را وادار کرده لباس پلیسی خودش را دوباره بپوشد و به عنوان یک کارآگاه خصوصی، شبهه‌هایی که بقیه ایجاد کرده‌اند را برطرف کند.
 
 مدیرعامل پرسپولیس درباره مصاحبه‌های مبتنی بر رفع اتهام از محسن قهرمانی داور بازی جنجالی پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر گفت: «برای سران این فوتبال متأسفم که هر روز در این باره مصاحبه می‌کنند و از قانون‌شکن حمایت می‌کنند. قانون فیفا می‌گوید هرچه را می‌بینید اطلاع دهید و ما هم این کار را انجام دادیم. همه مدارک هم موجود است که تخلف شده‌. حالا برخی‌ می‌خواهند این موضوع را بپوشانند.»
 
رویانیان درباره اظهارات آیت‌اللهی مبنی بر اینکه در نیم ‌فصل دوم لیگ برتر، احتمالاً به قهرمانی قضاوت خواهد داد و مدرک قابل اثباتی بر ضد او وجود ندارد، گفت: «آیت‌اللهی چشم بصیرت ندارد، در غیر این صورت همه چیز را می‌دید. مگر ایشان مشکلات تخلف در انتخابات هیات فوتبال شیراز را که فردوسی‌پور تمام آن را در برنامه ۹۰ به تصویر کشید، دید تا این را ببیند؟ مطمئن باشید اگر آن را می‌دید، این تخلفات را هم می‌دید!»
 
رویانیان همچنین با یادآوری مصاحبه محسن قهرمانی در روزهای نخست پس از تعلیق گفت: «آن جمله تهدیدآمیز قهرمانی که گفته بود اگر محکوم شوم خیلی‌ها را در فدراسیون با خودم می‌برم تاثیر زیادی روی آقایان گذاشته. مسلماً پای خیلی از آنها گیر است. اما ما تا پایان کار می‌ایستیم و این پرونده‌ را رها نمی‌کنیم. شخصاً به هیچ‌وجه عقب نشینی نمی‌کنم. اگر قهرمانی برگردد دست به کاری می‌زنم که در تاریخ فوتبال ایران به یادگار بماند!»
 
در این بین، بخش فارسی سایت گل خبر از حکم محرومیت شش ماهه علی دایی می‌دهد. همان خبری که محمد مایلی‌کهن نیز در مصاحبه با برنامه ۹۰ گفت روی میز کار مهدی محمدنبی دبیر فدراسیون فوتبال قرار دارد اما هنوز به رسانه‌ها ابلاغ نشده است.

این حکم از ۲۸ مهرماه صادر شده اما دو دستگی دیدگاه‌ها بین سران فدراسیون در قبال ماجرای پرونده فساد، باعث شد تا ماجرا به حال خود رها شود. نیم فصل اول لیگ برتر نیز به پایان رسیده و افکار عمومی همچنان در انتظار واکنش قاطع فدراسیون در خصوص پرونده فساد است.
 
باید دید اراده و دیدگاه محمود گودرزی وزیر جدید ورزش در قبال موضوع فساد اداری و فساد مالی در فضای فوتبال ایران چیست و او به عنوان یک متخصص ورزش، چه طرحی برای مقابله با ماجراهای اخیر در فوتبال ایران خواهد داشت.

+39
رأی دهید
-21

samuk66 - لندن - انگلستان
برو بابا دائی عقده ای‌
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 11:33
hajmehran - شیراز - ایران
فساد در ایران ریشه عمیق داره و به هیچ عنوان ریشه کن نمیشه چونکه به قهرمانی و امثال اون ختم نمیشه و باید صد پله بالا تر را دید.بنابر این با این روند که پیش میره مثل روز روشن هست که روبانیان به زودی عوض میشه و احتمالا دایی هم همینطور.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 12:01
aram.01 - کردستان - ایران
دایی راست میگه در تمام لیگ باشگاهی و حتی تیم ملی فساد هست.حالا خود دایی سالمه یا نه خدا داند.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:00
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
حالا قهرمانی کدام طرف غش کرده.تبانی،رشوه،مافیا سر گرفته از این دو تیم بی ریشه و ساندیس خور سرخابیهاست طر فداری از این دو تیم یعنی طرفدار ساندیس .تیمی که دولت حمایتش می کنه یعنی مافیا همین و بس
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:13
m.noor - شارجه - امارات
با نه به ولایت.فساد نزد سرداران فوتبالی است جای دور نروید مرد باشید و سرداران رو بندازید بیرون تا فساد از فوتبال پاک شود.م.ن
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:51
طوقی-سوئد - استکهلم - سوئد
samuk66-لندن-انگلستان-تو اول برو یاد بگیر دایی رو چی جوری می نویسن بعد بیا راجبش نظر بده افرین پسر خوب
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 16:46
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
ضدسرخابی - سانتا انا - امریکا,بشین سر جات ساندیست را بنوش ۵۰ ملیون هوادار ساندیس خور شد و جنابعالی حتما مبارز و مردمی هستی‌ و از پشت کیبورد با رژیم در حال مبارزه?!
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 20:09
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
از این دایی،قلعه نویی‌،بی‌ شرف تر خودشونن که با پول و پارتی هر غلطی که دلشون می‌خواد می‌کنن.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 22:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.