رایزن فرهنگی ایران در لبنان در اثر انفجار در برابر سفارتخانه کشته شد

گفته می شود که ابراهیم انصاری هنگام انفجارها در نزدیکی این محل حضور داشت

انفجار در برابر سفارتخانه ایران در بیروت به کشته شدن رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی و بیش از بیست تن دیگر منجر شده است.

روز سه شنبه، ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر)، انفجارهایی در برابر سفارت جمهوری اسلامی در بیروت، پایتخت لبنان روی داده و چندین کشته و زخمی برجای گذاشت.

به گزارش منابع خبری ایران، ابراهیم انصاری، رایزن فرهنگی سفارت که یک فرد روحانی بود از جمله کشته شدگان این انفجار است. پیشتر، به نقل از غضنفر رکن‌آبادی، سفیر جمهوری اسلامی گزارش شده بود که آقای انصاری به شدت زخمی شده اما آقای رکن‌آبادی نیز کشته شدن رایزن فرهنگی سفارت را تایید کرده است.

برخی منابع از کشته شدن ده تا پانزده تن در این واقعه خبر داده‌ بودند اما خبرنگار بی‌بی‌سی در بیروت به نقل از منابع وزارت بهداشت لبنان شمار کشته شدگان را بیست و سه نفر و تعداد زخمی ها را ۱۴۶ نفر گزارش کرده است.

علت حادثه هنوز رسما مشخص نشده اما خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع محلی از انفجار دو بمب در نزدیک در ورودی سفارتخانه خبر داده است.

براساس این گزارش، نخستین انفجار ناشی از حمله انتحاری یک فرد موتور سوار بود که بمب همراه خود را در برابر دروازه ورودی سفارتخانه منفجر کرد.
انفجار به ساختمان آسیب رسانده استکوتاه مدتی پس از آن، انفجار شدیدتری در فاصله کمی از همین محل روی داد که به نظر می‌رسد ناشی از انفجار یک اتومبیل بمب گذاری شده بوده است.

گزارش‌های تصویری از محل وقوع حادثه، خودروهای سوخته و اجساد تعدادی از قربانیان این انفجارها را نشان می‌دهد.

در ورودی سفارتخانه نیز از جا کنده شده و به ساختمان سه طبقه سفارتخانه هم آسیب رسیده است اما به گفته منابع سفارتخانه، به حاضران در داخل ساختمان آسیبی نرسیده است.

با توجه به شدت انفجار و خساراتی که در اطراف سفارتخانه باقی گذاشته، به نظر می‌رسد که ساختمان سفارت ایران در بیروت با پیش‌بینی های حفاظتی در برابر چنین عملیاتی ساخته شده است.

برخی منابع خبری گفته‌اند که هنگام وقوع انفجار، رایزن فرهنگی ایران در خارج از ساختمان سفارتخانه در نزدیکی محل وقوع حادثه حضور داشت.

سفارت جمهوری اسلامی در منطقه عمدتا شیعه نشین جنوب بیروت واقع شده که در ماه‌های اخیر شاهد انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده و حتی پرتاب موشک به سوی تاسیسات وابسته به گروه‌های شیعه بوده است.

برخی از گروه‌های وابسته به شورشیان مخالف حکومت سوریه مسئولیت این حملات را برعهده گرفته و انگیزه خود را تلافی حضور شبه نظامیان حزب الله لبنان در حمایت از نیروهای دولتی سوریه اعلام کرده بودند.

ایران از معدود حامیان منطقه‌ای حکومت بشار اسد در سوریه است و مخالفان حکومت سوریه گفته‌اند که نظامیان جمهوری اسلامی در کنار نیروهای حکومتی سوریه در جنگ علیه مخالفان مسلح شرکت دارند. مقامات ایرانی این اتهام را تکذیب کرده‌‌اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته اما سفیر ایران در لبنان گفته است که اسرائیل عامل این بمب‌‎گذاری است.

+210
رأی دهید
-28

arian1 - ابادان - ايران
کشتند مردم بی گناه راو حالا هم باید کشته شوند. تبریک به تمام ایرانیان عزیز.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 11:51
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
به درک واصل شدن این آخوند مفتخور رو به خانواده به درک واصل شدش و مقام معظم تبریک میگویم ،باشد که همه مسئولین جمهوری اسلامی به درک واصل بشن
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 11:35
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
عمریان، قوم لوط هم به هشدارهای ما گوش نکردند و عذابش را چشیدند. خداوندا به حق مرتضی علی و فاطمه زهرا این قوم را هم مورد غضب خویش قرار ده و نابود کن.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 11:59
be_pa.khaste - هارلم - هلند
خوب راحت شد رفت بغل حوری‌ها
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 12:00
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
چیزی که عوض داره گله نداره.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 12:27
سيروس كمال - دبى - امارات
رایزن یعنى همون راهزن ؟؟؟ درسته ؟ باور کنید من معنى رایزن را نمیدونم .
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 13:01
albalooo - لندن - انگلستان
چقدر راحت از مرگ انسانهای بیگناه خوشحال میشوید ای وای بر ما بر فرض که به خیال شما این مردم گنهکارند اما ایا مردم عادی هم که در رفت و امدند مستحق اینگونه حملات هستند خداوند ظلم هر ظالمی را به خودش برمیگرداند و خداوند یه نیات همگان آگاه است
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 13:18
nima20038282 - الیکانته - اسپانیا
یک أخوند کمتر، تبریک
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 13:35
shirzan - برلین - آلمان
مردک مفتخور کفتارصفت ورودت به جهنم رو تبریک میگم
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 12:56
پاییزان-آبان - تهران - ایران
فدای آقا... من نمیدونم تو این سایت تو چی کار میکنی ، بیشتر بهت می خوره بری حوزه علمیه قم تدریس جهاد و شهادت کنی و تبلیغ بهشت و دین...، وقت خودتو چرا حروم می کنی میای این سایت جهنمی از خدا بی خبر بی دین !!!!!! معصیت داره به خدا ، دیگه بهشت نمیری از ما گفتن .
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 13:29
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
من هم به نوبهٔ خودم به آحاد ملت ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از پروردگار منان خواستار به درک واصل کردن سید علی‌ یک دست میباشم . ( آمین یادتون نره )
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 13:54
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
خبری به غایت مسرت بخش . برو همردیف خمینی جلاد منتظر قیامت باش تا با تیپا بندازنت تو جهنم
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:08
zavareh - رودسر - ایران
همیشه این‌چنین خوش خبر باشید...
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:24
perser68 - فلوریدا - امریکا
رایزن فرهنگی‌ یعنی‌ چه؟چرا فقط فرهنگ رو تو لبنان و فلسطین و سوریه و عراق دنبال میکنند!؟عاقبت خوبی‌ نداره،جمع کنین دکون بازار رو!!!
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:32
perser68 - فلوریدا - امریکا
albaloo - لندن - انگلیس. من هم به هیچ وجه از مرگ کسی‌ خوشحال نمی‌شم،اما شما نمیتونی از لندن متوجه بشی‌ که توی اون ده‌‌‌ کوره‌ها که خوبه تو شهر‌های ایران،همین پایتخت جذام زده،مردم با چه بدبختی شب رو به روز میرسونند!!!شما یادت رفته که جمهوری مرگ اسلامی نسل کشی به راه انداخت تو اون مملکت!؟تنها ۲ پسر یه خونواده رو اعدام کرد!؟۴پسر و یه دختر یه خونواده رو اعدام کرد؟با چه چیزی میخواهی‌ این نسل کشی رو توجیح کنی‌!؟من و تو حاضر نیستیم یه خال مو از سر خانواده هامون کم شه تا اینکه به جرم یه روزنامه خوندن اعدام شه!متأسفانه دیگه خیلی‌ دیر شده!!!
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:44
marg bar doshman - لندن - انگلستان
روحت شاد درود بر جمهوری اسلامی ایران ,با این بمب گذاری ها مقاومت مستحکم تر خواهد شد ,,زنده باد حسن ناسرولله
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 14:55
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
فدای آقا - اودنسه - دانمارک : قوم لوط در سراسر دنیا عشق زندگی‌ را می‌‌کنند. گوشت خوک می‌‌خورد ویسکی‌ می‌‌نوشد. سالم است. تریاک ندارد. بهداشت دارد. خانه دارد، گرسنه نیست. کودکانش مدرسه می‌‌روند. دانشگاه خوب. رفاه نسبی‌ . و ۹۰ سال هم عمر می‌‌کند. قوم مسلمان ایرانی‌ چه گویم. هرچه قوم لوط دارد .ملت مسلمان ندارد. من فکر می‌‌کنم این خدای پیر عرب آلزایمر گرفته یا مثل امام امت آدرس عوضی‌. هرچه گوهیم با با ما مسلمان هستیم دیگران قوم لوط. انگار کر شده .هرچه ما به شما فداهی ریش آقا می‌‌گوهیم سخنی با رهبر . زنگی به خدا زند و گوید .خدای مهربان چرا هرچه بدبختی می‌‌باشد نسیب ما مسلمانان کردهی‌ . گوش که نمی‌‌دهید -پس شما چه فدای آقا هستید .تکانی حرکتی .
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 15:16
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
اینها راه زنهای تروریست ولایت فقه هستند وبودند وبه عمل زشت گذاشته خود رسید وامیدوار ولایت فقه قتال ودزد ودیگر قاتلان نظام جمهوری کثیف اخوندیهم به این شربت شهادت نایل شوند وبرون پیش رهبر دجال خود خمینی راحل من به نوبه خود فرماندهان سپاه چه در داخل وچه در عراق وچه بلوچستان وچه خیلیخوب در سوریه به شربت شهادت نایل شدن وبه خانوادها انها تبریک می گویم وامیدوارم هر چه زودتر بقیه سپاه پاسداران یکی بعد از دیگری این شهادت نسبشان بشود وبرون پیش خمینی دجال برای انها دعا می کنم هرچه زودتر کشته شوند امین امین .
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 15:31
m.noor - شارجه - امارات
با نه به ولایت. به درک واصل شد.به امید به درک واصل شدن چلاق علی‌ امین.م.ن
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 15:36
freedomforiran - لندن - انگلستان
تـبـریـک به کسانی که این کار را کرده اند و امیدوارم این اغاز ی دراین راه باشد. این جمهوری ننگـیـن غیر ایرانی باید بداند که در کار های دیگران دخالت نکند. ای افراد بیشتری از افراد کشته شده باشد.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 16:20
شاهپور شاهرخی - تهران - ایران
marg bar doshman... بابا هوا دار ، دوآتیشه ، برادر انقلابی ، حزب اللهی ، برادر خودی !!! اقلا اگه میخوای هوادار کسی باشی و از کسی چه دانسته ، چه ندانسته ، چه آگاه ، چه کورکورانه حمایت کنی .. لااقل املای اسمشو درست و بدون غلط یاد بگیر . مجید فرزندم ، حسن ناسرولله نه حسن نصرالله !!!
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 17:05
albalooo - لندن - انگلستان
perser68 - فلوریدا - امریکا. هر کس ظلم کنه ظلمش انشالله به خودش برگرده چه بنام دولت و حکومت اسلامی باشه چه به نام دیگری من مداقع حکومت ایران نیستم اونا هم کم ظلم نکرده و نمی کنن اما اشتباه از ماست که گناه هر کس رو بنام دیگری حساب کنیم انشالله خدا تقاص همه مظلومان رو بگیره چه در ایران باشن چه در کنگو چه کودک باشن چه پیر چه مسلمان باشن چه به دین دیگری
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 16:58
zagros56 - آتن - يونان
بازهم خبری خوشی به گوشمان رسید،،خدا کنه این جنایتکارها زودتر گورشون گم کنند...درود بر کسانی که این کاررو انجام دادند...
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 17:24
باور عمیق - قم - ایران
القاعده و سنی های سلفی و وهابی با پول دولتهای دست نشانده عرب یعنی همونایی که اینا رو پرورش دادن همچنان آلت دست اسرائیل هستن..از کسایی که تو خیابون شلوار پای خر میکنن بیشتر از این نباید انتظار داشت..به خانواده کشته شدگان هم تسلیت میگم...
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 17:25
a.ahooraei - کلن - آلمان
بیگناه هم بین این افراد بودند پس خواهشمندانه یه ذره انسانی این موضوع را ببینید. گور بابا اون ملا , مردم بیگناه چه گناهی کردند؟ نه این و نه آن.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 17:35
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
رایزنی فرهنگی فقط پوششی برای فعالیت های برون مرزی سپاه پاسداران.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 18:48
so_real - زنجان - ایران
به آرزوش رسید ، حالا می‌تونه به اون بهشتی‌ که به همه تعریف میکرد بره و حل کنه.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 19:04
harrp - وین - اتریش
هیپیپ هووورا هیپیپ هووورا تبریک میگم. ۱ خوک کثیف کمتر ، الهی این بالا سر تک تک آخوندا + کارکنان سفارت ایران در همه جا دنیا هم بیاد AMIN AMIN
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 19:16
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
بابک خر مدین، فرانکفورت - میگوییم صحیح است نه میگوهیم...
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 19:10
تیردادسورنا - ایران - ایران
marg bar doshman - لندن - انگلستان عجب سوادی!؟حسن ناسرولله! این سوادت منو کشته!
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 20:20
freedomforiran - لندن - انگلستان
marg bar doshman - لندن - انگلستان. مرگ بر وطـن فـروشان و کسانی که ایــــران عـزیـزم را به این روز در اوردند و لـعـنـت بر مـلـت بـی غـیـرت که اجـازه می دهـنـد که وطـن فـروشان بر انها حـکومـت کـنـنـد.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 16:25
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
بازم یک مشت تروریست دوست نظر دادن. چرا اکثر مردم خاورمیانه انسانهای احمق و دوستدار ترور و خشونت هستند؟؟؟. تروریست دوست وهابی معروف، سلطنت طلب که خودش را پشت اسم عوام فریب مخفی کرده در پوست خودش نمی گنجد. من باب اطلاع ایشان، 3 نفر شیعه شهید و الباقی که قریب به 20 نفر کشته (بعلاوه 2 نفر هم انتحاری به درک واصل شده)همه سنی بودند. و دها زخمی دیگر. چقدر احمق هستند این وهابی ها.
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 21:45
Rezanl - امستردام - هلند
من برم آبجو بگیرم .
‌سه شنبه 28 آبان 1392 - 22:55
shayan_nahavandian - پاریس - فرانسه
یه مشت آدم روان پریش تو این سایت میان نق میزنن میرن،اسم خودشون را هم گذاشتن روشنفکر ! امیدوارم که خودتون گرفتار بیشین تا بفهمین
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 02:31
Falcon11 - لندن - انگلیس
یک مشت مشرکین که بد تر از ابلیس هستند نابود و به جهنم واصل گردیدند همچنین جاودانه در انجا خواهند بود
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 05:58
siavash2a - تهران - ایران
تازه این شروع داستان دخالت های ایران تو سوریه است
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 06:03
mohandes57 - تهران - تهران
فدای آقا - اودنسه - دانمارک، اینجا جای اوردن و نوشتن اون اسامیه با تقدس است؟دوستداری با حماقت تو به این اسامی اهانت بشه! امان از حماقت های امثال شما!
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 17:12
classic - تهران - ایران
رایزن فرهنگی ! اونجا چه غلطی میکرده !
‌چهارشنبه 29 آبان 1392 - 22:44
smart292 - ونکوور - کانادا
این بمبگذاری توسط جمهوری اسلامی انجام شده است.که به غرب بگوید که ما از القاعده جدا هستیم. تا بتواند در دادگاهایی که در آمریکا محکوم شده است ،به قربانینانی که در گذشته داشته اند خسارت نپردازد و اموال مصادره شده توسط دولت آمریکا را دوباره باز پس بگیرد ، و در ضمن به دنیای غرب هم گفته باشد که بمب گزاری‌های قبلی‌ کار جمهوری اسلامی نبوده است. و خود را مظلوم جلوه بدهد ، نابود باد آخوند حیله اگر و اسلام کثیفش که خوب و بد را با هم قصابی میکند ، و درود به آزادی دمکراسی ایران
‌پنجشنبه 30 آبان 1392 - 04:46
shady_sho - تهران - ایران
classic - تهران - ایران دوست عزیز فرهنگ شپشو گری و ادمکشی رو صادر میکرده
یکشنبه 3 آذر 1392 - 21:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.