نکونام: اصلا به خداحافظی از فوتبال فکر نمی‌کنم

کاپیتان تیم ملی فوتبال با تاکید بر شرایط خوبش گفت: اصلا به خداحافظی از فوتبال فکر نمی‌کنم و صحبت در این مورد زود است.

جواد نکونام در آستانه دیدار تیم ملی مقابل لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص مسابقه فردا، انتخاب خود به عنوان یکی از شانس‌های مرد سال آسیا و همچنین شرایط ملی‌پوشان در بیروت صحبت‌هایی را انجام داده که متن این گفت‌وگو را در زیر می‌خوانید.

دو سفر طولانی در پیش داشتید که آن را پشت سر گذاشتید، آیا خستگی از تن ملی‌پوشان درآمده یا خیر؟

چون پرواز دوم ما به بیروت با بیزینس کلاس بود زیاد خسته نشدیم ولی خوشبختانه در این یکی دو روز خوب استراحت کردیم و امیدوارم تا فردا که تیم ما بازی دارد به شرایط ایده‌آل برسیم.

بازی را چطور می‌بینید؟

این بازی حداقل برای خود من از اهمیت زیادی برخوردار است و البته می‌دانیم که باید در زمین بی‌کیفیت بازی کنیم اما از این نظر این مسابقه برایم حساسیت دارد چون در مسابقات مقدماتی جام جهانی یک بر صفر به این تیم باختیم و نتیجه ناراحت‌کننده بود حالا می‌خواهیم آن شکست را در زمین لبنانی‌ها جبران کنیم.

در اینجا همه معتقدند درست است که تیم ملی در جام ملت‌ها محک می‌خورد ولی باید بازی‌های بزرگتری برای ملی‌پوشان در نظر گرفته شود چون مثلا تیم‌های کره و ژاپن با تیم‌های بزرگ دنیا بازی می‌کنند.

حرف شما درست است. بازی‌های بزرگ سخت‌تر است و می‌تواند به ما کمک زیادی کند. تیم‌هایی که در مقدماتی جام جهانی حضور داشتند از این فرصت استفاده کرده و بازی‌های تدارکاتی خوبی در نظر گرفتند. ما هم اردوهای خوبی داریم و اگر می‌توانستیم بازی‌های بزرگتری داشته باشیم خیلی بهتر می‌شد و قطعا به ما کمک می‌کرد اما شرایط طوری است که باید با آن کنار بیاییم.

درخشش بازیکنان دو ملیتی مقابل تایلند باعث شد تا خیلی‌ها از آنها تعریف کنند، به نظر تو نقش آنها در موفقیت‌های اخیر تیم ملی چقدر است؟

اوایل که آنها به تیم اضافه شده بودند انتقاد زیاد می‌شد ولی بعد از گذشت زمان شرایطشان خوب شد و روز به روز بهتر شدند. همه باید تلاش کنند که تیم ملی به موفقیت برسد. بازیکنان دوملیتی هم ایرانی هستند و خون ایرانی در رگ‌هایشان جاری است و من معتقدم باید از آنها حمایت کنیم همانطور که دیدید در این مدت خیلی به تیم مدت کمک کردند.

این روزها بحث اصلی فوتبال ما انتخاب تو به عنوان یکی از 3 شانس کسب بهترین بازیکن آسیا است، چقدر به کسب این عنوان خوش‌بین هستی؟

اگر لیاقت داشته باشم مرد سال آسیا می‌شوم و اگر نشدم هم مهم نیست و مثل سالهای گذشته همه چیز خیلی زود می‌گذرد و به زندگی حرفه‌ایم ادامه می‌دهم ولی مطمئن باشید اگر این عنوان را به دست آوردم سعی می‌کنم بهتر از قبل باشم و به یکی از آرزوهای بزرگ زندگی‌ام رسیده‌ام.

آیا امکان دارد بعد از بازی‌های جام جهانی از بازی‌های ملی و حتی فوتبال خداحافظی کنی؟

اصلا به خداحافظی فکر نمی‌کنم چون شرایطم خیلی خوب است و فعلا خیلی زود است که بخواهم به این موارد فکر کنم. صحبتی هم در این زمینه ندارم.

ظاهرا بلافاصله بعد از بازگشت از بیروت باید به مصاف ملوان بروید آن هم در شرایطی که استراحت زیادی ندارید، این موضوع به شما صدمه نمی‌زند؟

من امیدوارم که بازی با ملوان ما عقب بیفتد چون در این دو هفته پروازهای سختی را گذراندیم و یک بازی سنگین را در هوای شرجی تایلند برگزار کردیم و فردا هم یک مسابقه سنگین‌تر داریم. استقلال ملی‌پوشان زیادی دارد و فکر می‌کنم اگر قرار باشد بازی کنیم در شرایط نابرابری است و به بازیکنان تیم لطمه و صدمه خواهد زد.

+43
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.