«دیدار» فرزندان موسوی و کروبی با هاشمی رفسنجانی

محمدتقی کروبی،  روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه گفته است،‌ دوتن از پسران مهدی کروبی  همراه با دختران میر حسین موسوی و زهرا رهنورد هفته گذشته با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  دیدار کردند.

محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی به رادیو فردا گفته است دو تن از برادرانش در این دیدار حضور داشته اند و  در این دیدار گزارشی از نحوه نگهداری زهرا رهنورد، میرحسین موسوی، و مهدی کروبی به آقای رفسنجانی داده اند و آقای رفسنجانی نیز گفته است که «این حصر نیست بلکه زندان انفرادی است.»

این در حالی است که محمد حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی که در دیدار با اکبر رفسنجانی حضور داشته در فیس بود خود نوشته است که آقای رفسنجانی در واکنش اظهارات خانواده کروبی  و موسوی گفته است در ملاقات با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در خصوص پیامدهای  حصر  زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی ابراز نگرانی کرده است.

محمد حسین کروبی به نقل از اکبر هاشمی رفسنجانی نوشته است:«چندی پیش هم در ملاقاتی به مقام رهبری گفتم اگر اتفاقی برای این محصورین رخ دهد ننگش برای همیشه بر دامن این نظام خواهد ماند. صلاح و خیر نظام در این است که هرچه زودتر از آنها رفع حصر شود. درشرایط فعلی رفع حصراز جمله مطالبات جدی مردم است.»

میرحسین موسوی و مهدی کروبی،‌ دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ در حصر بسر می برند.

محمد حسین کروبی در ادامه نوشته است:«در این دیدارآقای هاشمی از ما خواستند که سلام مخصوص‌شان را به آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد برسانیم»

در حالی خبر دیدار خانواده های کروبی و موسوی با اکبر رفسنجانی منتشر شده است،که طی روز های اخیر رادیو تلویزیون دولتی ایران برنامه ای را با عنوان «چهار سال بعد از عاشورای ۸۸» علیه این دو پخش کرده است و ۲۱۲ نماینده مجلس از پخش این برنامه حمایت کرده اند.

وضعیت بیماری مهدی کروبی

محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی،‌ همچنین نسبت به وضعیت جسمی پدرش ابراز نگرانی کرده و گفته است مشکلات درمانی مهدی کروبی «جدی» است و او به دلیل مشکلات گوارشی مدت ۴۸ ساعت است که با سرم تغذیه می کند.

محمدتقی کروبی در گفت وگو با رادیو فردا گفته است:«مشکلات درمانی پدرمان جدی است، مساله گوارشی الان ایشان را اذیت می کند و الان ایشان دو روز است که زیر سرم است و ۴۸ ساعت است که با سرم تغدیه می کند و ضعیتش به این گونه حفظ می شود.»

در همین حال به گزارش وب سایت کلمه،  ۴۳ زندانی سیاسی ایران در نامه ای سرگشاده به مناسبت بیش از ۱۰۰۰ روز از حصر زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی ، خواستار آزادی آنها شده اند.

در همین زمینه،  ۱۹۳ تن از اعضای هیئت علمی و پزشکان و دندانپزشکان و پیراپزشکان در نامه ای به حسن روحانی،‌رییس جمهور ایران با اعتراض به ادامه حصر زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی پس از هزار روز از وی خواسته اند که با توجه به مسئولیت وی به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی، در این زمینه اقدامی جدی انجام دهد..

+33
رأی دهید
-4

siavash2a - تهران - ایران
اقای هاشمی شما نباید اجازه بدی کشور بیشتر از این به ویرانه تبدیل بشه. شما هم بنوعی در به وجود امدن این مسیر انحرافی دخیل بودید.پس گذشترو میتونید جبران کنید.
دوشنبه 27 آبان 1392 - 06:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.