هما: آماده برقراری پرواز مستقیم ایران-آمریکا هستیم

فرهاد پرورش، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ملی ایران، هما، گفته است که دولت ایران از شرکت‌های هواپیمایی خواسته است برای راه‌اندازی پرواز مستقیم ایران-آمریکا اعلام آمادگی کنند.

آقای پرورش گفته است که اکبر ترکان، مشاور رئیس‌جمهور، در نامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی از آنها خواسته برای برقراری پرواز مستقیم اعلام آمادگی کنند و شرکت هما نیز در پاسخ به این نامه برای برقراری پرواز مستقیم ایران-آمریکا اعلام آمادگی کرده است.

او گفته است: "به سازمان هواپیمایی کشور اعلام کردیم که اگر مجوز پرواز به آمریکا داده شود شرکت هواپیمایی هما آمادگی برقراری این پرواز را دارد."

پیش از این اکبر ترکان، مشاور حسن روحانی که سرپرستی شورای ایرانیان خارج از کشور یکی از چندین پست دولتی او است، از دستور حسن روحانی برای برقراری پرواز مستقیم ایران و آمریکا خبر داده بود.

خبر دستور رئیس‌جمهور ایران برای امکان‌سنجی این پرواز مدت کوتاهی پس از سفر او به نیویورک و مکالمه تلفنی با باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، منتشر شد.

صنعت هواپیمایی ایران به دلیل تحریم‌هایی که سالها است علیه آن وضع شده‌اند، فرسوده و ضعیف است.

+111
رأی دهید
-13

perser68 - فلوریدا - امریکا
سوار هواپیمای جمهوری مرگ اسلامی شدن با جون بازی کردنه!
یکشنبه 26 آبان 1392 - 16:35
compatriot - تورنتو - کانادا
اهه. با کدوم هواپیما؟ کی‌ یه همچنین ریسک خطرناکیو میکنه؟! مگه جونمنو از سر راه آوردیم? اگه ۳۵ سالمون هم باشه بطور متوسط سالی‌ ۳ میلیون خرجمون کرده باشن، مگه آدم دیونست ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ را به خطر بندازه؟!
یکشنبه 26 آبان 1392 - 17:25
juvel - اسلو - نروژ
اون‌وقت کجا قراره سقوط کنه ؟؟؟
یکشنبه 26 آبان 1392 - 17:40
iSam - لندن - انگلستان
با کدوم هواپیما!؟ نکنه با ایرباس های A380 که خودتان قراره بسازید!؟
یکشنبه 26 آبان 1392 - 19:40
کبالت3 - کرج - ایران
همچی خیلی مستقیم هم خوب نیست سر راه بزن بغل یه دست به آبی یه چای و قلیون ..شما هم یه گریس کاری و بازدید چرخ داشته باش کبلائی.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 20:58
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
این کلک شونه، چون می‌دونن آمریکا اجازه فرود این ابو طیاره هارو به خاکش نمیده، حتما پیشنهاد فروش ایرباس جدید به ایران میکنه و اینا هم رو هوا میزنن، و خلاصه سرویس ایرباس در آمریکا و درود بر آمریکا ...........
یکشنبه 26 آبان 1392 - 20:59
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
خوبیش این است که هنگام سقوط با زمین برخورد نمیکند توی آب میافته َ البته اگر اروپا را به سلامتی رد بکند.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 22:10
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
راستى اون هواپیماهایى که احمدى نژاد درست کرد کو؟ اونى که رادار نمیتونه پیداش کنه و از این حرفها..... و برسیم به هواپیمایى ج.ا. که سلوگنش این است: با بال و پر بسته پریدن هنر ماست. اینها یه هواپیماى ایرباس A-340 200 از ٢٠٠ تا دلال و از اینور و اونور خلاصه تهیه کردند و خریدند که در حال حاضر در اختیار هواپیمایى آسمان است. آقاى روحانى هم با این طیاره رفت نیویورک. این هواپیما هر هفته به سوئد هم پرواز دارد. حالا احتمالأ براى این تک هواپیما نقشه کشیده اند. تنها هواپیمایى که بتونه سرویس پروازى به آمریکا را اجراء کند، ماهان است که از 300-747 و 400 نیز برخوردار است. حالا کى میره؟ ١٠-١٥ ساعت بشین تو این هواپیما بدون Entertainment System بدون سرویس دهى درست و مطابق با استاندارد مهماندارى هوایى دنیا... فقط واسه یه پرس چلو جوجه؟؟؟
یکشنبه 26 آبان 1392 - 21:36
golesang - دالاس - آمریکا
واقعا کسی جرات میکنه با این هواپیماها این مسیر طولانی رو بره
دوشنبه 27 آبان 1392 - 07:42
omidvaran - نورکل - امریکا
بنظر میرسه این یک نوع زمینه سازی برای مذاکرات بعدی درخصوص مجوز گرفتن هواپیماها مسافری جدید برای هما باشد واگر مجوزی هم داده شود رقابتی هم بین بوئینگ وارباس خواهد بود - دریم لاینر های بوئینگ راست کار پروازهای دور برد هماست و 737 های 500 هم برای خطوط داخلی خیلی مناسب وهزینه عملیاتی ان پائین است . ازانطرف ایرباس 380 واقعا کارخانه ایست !! ولی هم هزینه تهیه وعملیاتی ان خیلی بالاست وهم فعلا برای یکسال ونیم اینده همه پیش فروش شده وبما چیزی نمی ماسه
دوشنبه 27 آبان 1392 - 08:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.