آلودگی هوای تهران از روز دوشنبه 'بحرانی' می‌شود

هوای تهران در مواقع آلودگی برای بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان خطرناک اعلام شده استنماینده سازمان هواشناسی ایران در جلسه کمیته هماهنگی و نظارت مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران گفته است که آلودگی هوای تهران از روز دوشنبه بحرانی خواهد شد.

در این جلسه نماینده وزارت بهداشت خواهان اجرای دوباره "طرح زوج و فرد" شده است. کاظم ندافی همچنین پیشنهاد داده است که سوزاندن زباله در ماه‌های پیش رو ممنوع اعلام شود.

در این جلسه، که استاندار تهران ریاست آن را بر عهده داشت، تصویب شده است که طرح زوج و فرد از در منازل تا اطلاع ثانوی اجرا شود. همچنین فروش مجوز روزانه و هفتگی ورود به طرح ترافیک نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

خبرگزای فارس می‌گوید نماینده سازمان محیط زیست استان تهران در این جلسه غایب بوده است.

آلودگی هوا مشکلی است که در چند سال اخیر در فصل پاییز در تهران بروز می‌کند.

علاوه بر تهران، چند شهر دیگر ایران نیز با مشکل آلودگی هوا مواجهند.

تداوم آلودگی هوا باعث شده که مقام‌های مسئول اعلام کنند که این هوا برای بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان خطرناک است و آنها نباید در شهر تردد کنند.

در دی‌ماه سال پیش مشاور وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که در یک سال،۴۴۶۰ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران جان باختند.

+37
رأی دهید
-1

perser68 - فلوریدا - امریکا
یعنی‌ چی‌ که سوزاندن زباله در ماه‌های پیش رو ممنوع اعلام شود!؟یعنی‌ در حال حاضر زباله‌ها رو در فضای آزاد خارج شهر میسوزونند؟وحشتناکه!!!کشوری که ادعای ساختن بمب اتم میکنه،زباله‌های اتمی‌ رو چطور می‌خواد نگهداری کنه؟بیچاره مردمی که در نزدیکی‌ مناطق نگهداری زباله اتمی‌ و غیر اتمی‌ زندگی‌ میکنند!!!وای به حال نسل‌های آینده!دولتی و قانونی دارند مردم ایران رو دچار انواع بیماریهای لاعلاج میکنند و ککشون هم نمی‌‌گزه!و یه عده هم داد میزند انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست!بگردین دنبال آخوند خوب((:
یکشنبه 26 آبان 1392 - 03:29
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
بعد میگن جمعیت بشه 150 میلیون؟؟؟؟؟؟ یعنی تهران به جای 20 میلیون، بشه 40 میلیون!!!! خدا عقلتون بده.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 06:01
sama128 - شیراز - ایران
بابا تعطیلش کنید پدر ملت را در آوردید خیلی اتوبوس هست خیلی تاکسی هست خیلی وسایل نقلیه عمومی هست خیلی در تمامی مسیرها شرکت واحد کار میکنه که زوج و فرد را از در منزل راه انداختید فقط به نفع پول به جیب زدن راهنمایی و رانندگی شده با جریمه کردن ماشین ها هیچ نفعی نداره باید تعطیل کنید نه اینکه زوج و فرد راه بیاندازید مسخره ها. همه کاراتون ردیف فقط همین زوج و فرد تون مونده
یکشنبه 26 آبان 1392 - 06:28
شاهنشاه روحت شاد - تهران - ایران
لعنت بر کلیت نظام ننگین اسلامی که هنوز نتوانسته این آلودگی هوا را بر طرف کنه و لعنت بر خامنه ای که همین ملت در اثر همین آلودگی هوا از بین میروند .بعد این ابله میگه جمعیت ایران باید 150میلیون نفر شود.لعنت بر جمهوری اسلامی از یه طرف آلودگی پارازیت از طرف دیگه غیر استاندار بودن بنزین.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 08:39
كمال كميلي - تهران - ایران
متاسفانه مسؤلین کشورهمیشه برای رهایی ازبحرانهای اینچنینی ومشابه ان واینکه نشان دهندکه خیلی برای مردم احساس مسؤلیت ودلسوزی میکنند فورا دست به اقدامات مقطعی وضعیفی میزنندتا بزعم خودشان وانمودکنندکه کاری انجام داده اند درصورتیکه اینهاهمه سیاه بازی و سیاسی بازیست!دیواری ازدیوارمردم کوتاهتر ندیدند وقربانی اول واخر هم مردم هستندچرا که باید مردم تاوان همه این بی تدبیریها وندانم کاریها رابدهند/اگرراست میگوِِئیدکمی هم نهادها وارگانها وسایرین مایه بگذارید
یکشنبه 26 آبان 1392 - 09:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.