مجازات قاتل پسر کلیمی : پرداخت دیه و 162 ماه زندان

پسر جنایتکار که دوست کلیمی خود را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود، پس از محاکمه در دادگاه کیفری به پرداخت دیه و 162 ماه زندان محکوم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد 23 ساله متهم است چهارم دی ماه سال گذشته دوست خود به نام دانیال را با شلیک گلوله به قتل رسانده است.

محمد پس از ارتکاب جنایت، دو عدد شمعدانی به ارزش 20 میلیون تومان، یک تخته فرش، یک گیتار برقی، یک دستگاه لپ تاپ و یک دستگاه خودروی بی ام و متعلق به مقتول را به ارزش تقریبی 300 میلیون تومان را از خانه سرقت کرد..

پس از تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل ، پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

پسر جنایتکار به ریاست قاضی اصغرزاده پای میز محاکمه قرار گرفت. در این جلسه اولیای دم مقتول برای قاتل پسرشان تقاضای اشد مجازات کردند.

سپس رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به محمد از او خواست به دفاع از خود بپردازد. متهم نیز با رد اعترافات قبلی خود گفت: مقتول کلیمی بود و همیشه مرا مسخره می کرد. به همین خاطر با او اختلاف پیدا کرده و شب حادثه مرتکب قتل شدم.

رئیس دادگاه: اسلحه را از کجا تهیه کرده بود؟

متهم به قتل: اسلحه را از ناصرخسرو خریده بودم و با آن فقط می خواستم مقتول را بترسانم. قصدی برای قتلش نداشتم.

رئیس دادگاه: در بازجویی ها چند بار اعتراف کرده ای که مشروبات الکلی مصرف می کردی.

متهم به قتل: نه . این اعترافات را به دروغ گفتم. تصور می کردم اگر بگویم در حالت عادی نبودم جرمم کمتر می شد.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و متهم را به پرداخت دیه ، 162 ماه حبس و تحمل 74 ضربه شلاق محکوم کردند.

+143
رأی دهید
-83

مهرداد2538 - تهران - ایران
وقتی اولیای دم تقاضای اشد مجازات کرده اند چه فرقی وجود دارد بین جان کلیمی و غیر کلیمی چرا حکم اعدام برایش صادر نشد؟ مگر توجیه مسلمانان برای اجرای قصاص عبرت دیگران و پیشگیری از تکرار مجدد آن جنایت نیست؟
شنبه 25 آبان 1392 - 13:57
بت شکن - مونترال - کانادا
در اینجا تفاوت ادیان بیشتر آشکار می‌گردد، اگر مقتول مسلمان بود مجازات قاتل قصاص (اعدام) بود، حال که مقتول کلیمی است فقط دیه و زندان، تازهٔ اگر ۱۶۲ ماه را حتماً زندانی بکشد مطمئن باشید با آموزش هایی که در زندان می‌بیند جانی تر و حرفه‌ای تر به آغوش اجتماع بازمیگردد و تازهٔ در پی‌ انتقام از خانواده مقتول!!!
شنبه 25 آبان 1392 - 14:01
شنگول و منگول - لندن - انگلیس
چرا منفی‌ می‌زنید ؟! خبر به این مهمی‌ که منفی‌ نداره !!!!!
شنبه 25 آبان 1392 - 14:04
anti cleric - دوبلین - ایرلند
اگر مقتول مسلمان بود، قاتل حتما به اعدام محکوم میشد! اما الان مقتول یک کلیمی و از اونجا که حکومت آخوندی یک حکومت فاشیستی ضدّ بشریست، قاتل فقط با پرداخت یک دیه جزئی و کشیدن چند ماه زندان دوباره به آغوش خانواده بر میگرده! درود به تمام کلیمی‌های ایران زمین و لعنت به حکومت کثیف آخوندی
شنبه 25 آبان 1392 - 14:07
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
تبعیض و نژاد پرستی اشکار در قوانین اسلامی را بخوبی در اینجا میتوان مشاهده کرد, قاتل محکوم به اعدام نشد چون مقتول مسلمان نبود, انوقت میگویند اسلام دین برادری و برابری است.
شنبه 25 آبان 1392 - 14:23
mushe - تل اویو - اسرائیل
مرگ بر ضد یهود.
شنبه 25 آبان 1392 - 14:48
تن‌ تن‌ و میلو - دویسبورگ - آلمان
حالا اگه بر عکس بود و اون کلیمی بدبخت ، این مسلمون اشغال رو کشته بود، بی‌ شک، مجازاتش، به انداخته شدن در چرخ گوشت و درست کردن کتلت و انداختن کتلت ها، جلوی سگها بود. مرگ بر جمهوری سرطانی اسلامی در ایران !!!!!!!!
شنبه 25 آبان 1392 - 14:51
universe123 - لندن - بریتانیا
عوضی باید حبس ابد میشد............باور نمیکنم محمد را مسخره میکرده. قضیه سرقت بوده. اگه راست میگه پس چرا وسایلهای دانیال را از خانه سرقت کرده؟.
شنبه 25 آبان 1392 - 14:58
raha.-ir - کلن - المان
واقعا چی باید گفت به این عدالت رژیم جمهوری اسلامی . بیاد حکمی که بر ای سعید مرتضوی قاتل و جناینکار کهریزک افتادم .با پرداخت 200 هزار تومان پول بخشیده شد ...
شنبه 25 آبان 1392 - 14:12
paydar22 - لاهه - هلند
چی باید گفت دینی که در همه موارد فرق میگذارد تبعض ما بین زن و مرد ما بین دیگر ادیان و چندین چند تبعیض دیگر حالا اگر بر عکس بود چه حکمی وجود داشت
شنبه 25 آبان 1392 - 14:55
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
حدیثی از امام سجاد علیهالسلام : مسخره کردن باعث نزول عذاب میشود. قرآن هم صریحا اشاره کرده : این هشداری است روشن بر کسانی که ما را مسخره میکنند.
شنبه 25 آبان 1392 - 15:33
anti cleric - دوبلین - ایرلند
پس ما متوجه شدیم که شما واقعا آدم مسخره‌ای هستی‌ وگرنه کسی‌ شما را مسخره نمیکرد. از نوشته‌هات و اسمی که برای خودت انتخاب کردی معلومه که تو ذاتاً آدم مسخره‌ای هستی‌!
شنبه 25 آبان 1392 - 16:06
Mazani Tiger - کوالالامپور - مالزی
خاک بر سرشون، از شهروندای کلیمی پوزش می‌خوایم، به امید روزی که شاهد این تبعیض‌ها نباشیم، امین
شنبه 25 آبان 1392 - 16:02
ماه شب - تهران - ایران
واقعا خجالت آوره چطور میتونند انقدر فرق قائل بشند؟ خودشون خجالت نمی کشند؟
شنبه 25 آبان 1392 - 17:13
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
مملکت خر تو خر به این میگن همیشه قانون مال خودشونه بقیه هم.....بیچاره پدر و مادر اون جوان
شنبه 25 آبان 1392 - 17:14
fdsa60 - تهران - ایران
14 سال زندان بدون عفو.این کمه؟؟یعنی قاتل تا سن 40 سالگی توزندانه.این از صدتا اعدام بدتره
شنبه 25 آبان 1392 - 17:20
perser68 - فلوریدا - امریکا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. جناب تو قرن۲۱،این آیه‌هات رو بگذار در کوزه آبش رو بخور.اون آقای منحرف تو سر تو رو هم کلاه گذاشته((:
شنبه 25 آبان 1392 - 18:17
hamed-irooni - سیستان - ایران
اگر همین آدم اعدام میشد نظرات همین دوستانی که اینجا نظر دادند خوندنی تر میشد؟ مثلا x-از فرانسه: چقدر این حکومت آخوندی عشق اعدامه آخه خودتون تو دین خودتون میگید کسی که غیر مسلمون رو بکشه اعدام نمیشه ولی بازم این عشق اعدام هه اعدام کردند، میتونستند حبس عبد بدند من کلا مخالف اعدام هستم.
شنبه 25 آبان 1392 - 18:21
کبالت3 - کرج - ایران
بیشتر مدت این زندان هم شامل عفو میشه دیه هم حتما نصف دیه کامله اون رو هم نمیده و از بیت المال پرداخت میشه این برادر قاتل هم میره سراغ یکی دیگه که طرف مسخره اش بکنه عدالت در حد پشم حالا هی حدیث و آیه بلغور کن کبلائی.
شنبه 25 آبان 1392 - 18:26
مانفرد - ایران - ایران
تا جایی که من میدونم جان انسانی گرفته شده و چه فرقی میکنه که مسلمانه/یهودیه/مسیحیه یا بی دین /اشد مجازات تو این خرابشده یعنی اعدام .....ننگ بر این ریا و دورویی .به امید ایرانی بدون تحجر
شنبه 25 آبان 1392 - 18:31
مانفرد - ایران - ایران
سه چهار ماهه میتونه چند جز قران رو حفظ کنه و تخفیف ویژه نصیبش بشه و آخرش هم یه عفو رهبری و آزاد
شنبه 25 آبان 1392 - 18:33
potatis - مالمو - سوئد
دوستان اگه این حکم واستون غیر عادلانه به نظر میرسه بهتره که بدونید طبق تازینامه اگر یک مرد آزاد هر تعداد برده, کنیز یا حتی زن آزاد! رو بکشه باز هم به قصاص محکوم نمیشه.سوره بقره – آیه ١٧٨
شنبه 25 آبان 1392 - 18:34
birmingham - شیراز - ایران
و این است دولت ملا روحانی بوی تنفر و نژادپرستی میاد ،احمق دزد کثافت ملا
شنبه 25 آبان 1392 - 19:54
petrick - اشدود - اسراییل
واقعا مایه تاسف هست :-(
شنبه 25 آبان 1392 - 20:17
سرسره - اهواز - ایران
ازحکومت عدل اسلامی-اخوندی چه انتظاری میشه داشت؟
شنبه 25 آبان 1392 - 20:44
paksan - آمریکا - آمریکا
بعدشم عفو می خوره ! عدالت اسلامی هیچی جز این نیست فقط کافیه بگی مسلمونی حالا نشانی از مسلمونی هم نداشته باشی تفاوت داری . بعد می خوان حکومت جهانی تشکیل بدن . امام زمان اولین چیزی که باید جواب بده اینه که چرا مسلمانان با غیر مسلمانان فرق می کنند؟جرم جرمه و انسان هم انسان کی گفته که دین و ایمونی که فقط اسمش مونده تاثیر داره در مجازات؟ این آدم قاتل بوده و با برنامه رفته اسلحه خریده تا آدم بکشه و فک میکرده و اطلاع داشته که فرد غیر مسلمان رو بکشه اعدام نمیشه همون طور که فک کرده اگر بگه مشروب خورده و بدون تعادل آدم کشته جرمش کمتر میشه ولی حتماً بهش گفتن که عمو وقتی تعادل نداشتی چطور مال و اموال طرف رو جمع کردی و بردی؟! مسلمانی شده ننگ واقعاً خدا هم دیگه برای اسلام اینا ارزشی قائل نیست ماه محرم رو کردن ماه عزا داری همه چیز رو با نام خدا چپه کردن بنفع خودشون هیچ یک از اهداف اسلام رو نمیشه در این چیزی که اینا تبلیغ میکنند دید نه عدالت نه انسان شدن نه برابری...
شنبه 25 آبان 1392 - 19:56
باور عمیق - قم - ایران
از زمانی که شروع به تحقیق در مورد ادیان کردم چند تا مورد در ارتباط با اسلام برای من مبهم مونده و هنوز هم زندگی اجازه نداده اونجوری که باید و شاید تحقیق کنم اولیش مساله کنیز و کنیزکه و دومیش مساله نابرابری دیه مسلمان و غیر مسلمان...واسه مسائلی مثل احکام سنگسار یا نابرابری ارث و یا نابرابری دیه زن و مرد گفتنی زیاده ودلائلی وجود داره که به راحتی نمیشه این موارد رو رد کرد البته اگر کسی به دنبال بحث منطقی و نه متعصبانه باشه. در مورد مساله نابرابری دیه و حکم قصاص چیزی که عموم فقها توضیح میدن اینه :.
شنبه 25 آبان 1392 - 21:13
باور عمیق - قم - ایران
از نگاه اسلام نازل ترین درجه انسانی و بالاترین گناه شرک است و تا زمانی که یک غیر مسلمان به حضیض شرک تنزل پیدا نکرده از شان و منزلت اجتماعی کاملا برابر با یک مسلمان برخوردار است و به همین جهت در برابر محکمه اسلامی در سایر موارد که مرتبت با شان و منزلت انسانی است از رتبه و جایگاه یکسانی برخوردار است کما اینکه برابری حاکم جامعه اسلامی با یک یهودی در ماجرای سرقت زین اسب موید همین موضوع است...اما با این وجود یک غیر مسلمان از تمام مزایا و امتیازات یک مسلمان برخوردار نیست چه آنکه از دیدگاه اسلام یک غیر مسلمان علیرغم انحراف عقیدتی و فکری از مسیر حق در پناه رافت اسلامی حق زندگی در پناه امنیت جامعه را برخوردار است...حالا اولین سوالی که پیش میاد اینه که خوب این چه امنیتیه؟ تفسیر اینطوری بیان میشه که مجازات قتل در هر جامعه ای به فراخور وضعیت اون جامعه به جهت پیشگیری و جلوگیری از وقوع قتل و جلو گیری از ضایع شدن خون ریخته شده وضع میشه حالا یا اعدام و یا دیه هر دو مجازات قتل هستند و نشون میدن که در مقابل جان از دست رفته و خون ریخته شده دو یا چند بدل قرار داده شده
شنبه 25 آبان 1392 - 21:15
باور عمیق - قم - ایران
مثل خیلی کشورای دیگه...توی یه ایالت capital punishment (اعدام) و تو یه جای دیگه حبس...توی یه سری کشورها تبعید و ...همه اینا مجازات به حساب میاد...اما لااقل تنها نکته مثبت : که همسان بودن مسلمانان و غیرمسلمانان در استفاده از حق امنیت اجتماعى (که لازمه مرتبه انسانى آنهاست موجب شده اسلام با هر عامل تهدید کننده این امنیت با شدت برخورد کند. وسائل الشیعه مى گوید: «اگر مسلمانى کشتن غیر مسلمان را تکرار کند و امنیت جانى غیرمسلمانان را به خطر اندازد به گونه اى خفت بار کشته مى شود». کیفر مرگ «خفت بار» براى مسلمانى که جان غیرمسلمانها را تهدید مى کند نشان روشنى از توجه اسلام به رعایت حقوق انسانى آنان مى باشد.
شنبه 25 آبان 1392 - 21:16
باور عمیق - قم - ایران
هیچ مبانى روشن تر از کلام دردناک مولى امیر المومنین على علیه السلام درباره تعرض سپاهیان معاویه به زن غیر مسلمان ذمى که در جامعه اسلامى زندگى مى کرده و اظهار اینکه جا دارد یک مسلمان از واقعه هتک امنیت اجتماعى غیر مسلمان بمیرد نمى تواند شان و منزلت انسانى غیر مسلمانان را در اندیشه اسلامى تبیین و اثبات نماید.. دست و بال ما مسلمانا هم یه جورایی بسته شده اونجایی که خدا لعنت میکنه قوم بنی اسراییل رو و میگه : نومن ببعض و نکفر ببعض...یعنی اونایی که فلان حرف خدا رو قبول دارن و فلان حرف خدا رو قبول نمیکنن.....یا حق
شنبه 25 آبان 1392 - 21:17
samira joon - مشهد - ایران
فدای آقا تو دیگه چی میگی ؟!!!هر کی مسخرت کرد باید بکشیش؟؟؟
شنبه 25 آبان 1392 - 21:21
cardenas - تهران - ایران
اگه دیه رو پرداخت کنه و ۱۶۲ ماه تمام یعنی‌ ۱۳/۵ زندان رو کامل تو زندان باشه از ۱۰۰ بار دار زدن بدتره براش.باقی زندگیشو کاملا مچاله و بدبخت میمونه، که زجرش از خود ۱۶۲ ماه زندان بدتره .این بهترین مجازات براشه.
شنبه 25 آبان 1392 - 21:59
Freedomforiran - لندن - انگلستان
لعنت بر این حکومت ضد بشرى و لعنت بر ملت نمکنشناس ایران که این حکومت را بر سر کار اوردند و حالا توان اشتباهات خود را پس مى دهند.
شنبه 25 آبان 1392 - 22:14
azadi-iran - وین - لااتریش
بنظر من مسلمان کثیف ترین و بی عدالترین موجود زنده روی زمین آخوند می باشد و البته آنهایی هم که اخوند و لی انسان بودند حکومت آنها را از سرراه شان برداشت. من هم بنوبه خود از تمام اقلیت های مذهبی پوزش می خواهم. هرجند خود مسلمانان ایران هم از شمشیر بی عدالتی حکومت اسلام طالبانی خامنه ای در حذر نیست.
شنبه 25 آبان 1392 - 21:05
farid turkeh - ايران - ايران
باور عمیق - قم - ایران با این توضیحات شما من که به خدا و تمام دینهایه ساختگی بشر اعتقاد ندارم خونم حلال هست، حتا اگر مرتکب هیچ گناهی نشده باشم. چرا همه فکر می‌کنن اونها که به دین اعتقاد ندران مجرم و جانی هستن. در صورتی‌ که زندانها پر از افراد مذهبی‌ هستش به ندرت یک آتئیست پیدا میشه که قتل انجام بده یا بمب بزاره یا ترور کنه یا دزدی یا تجاوز کرده باشه اگر وقت کردی رو این مساله هم تحقیق بکن،هر چی‌ کثافتکاری هست زیر سر مذهبی‌ هست.
شنبه 25 آبان 1392 - 22:40
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
فدای آقا - اودنسه - دانمارک... با اون امام مریضت که از ترس جنگ خودش رو زد به اسهال . یک کلیمی ارزش داره به تو و اعتقادات تو
شنبه 25 آبان 1392 - 20:17
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
باور عمیق - داری تو حوزه در جا میزنی. خلاصه نویسی رو که همون سال دوم یاد میدن! رمان نوشتی؟ مختصر و مفید بنویس که ما هم فیض ببریم.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 00:00
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
hamed-irooni - سیستان - ایران. هموطن گرامی مخالفت با مجازات اعدام بجای خود اینجا صحبت از تبعیض است. ایا اگر قاتل غیر مسلمان بود و مقتول مسلمان باز هم همین حکم صادر میشد؟
یکشنبه 26 آبان 1392 - 00:03
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
پلتامیس -مالمو -سوئد. چرا اراجیف و کذب نوشتی؟ کسانی که این آیه را خواندند، متوجه هستن که استنادت مملو از ریا و شرک است.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 00:17
eshgeman iran - ایران - ایران
مطالب ارزشمند کامنت- باور عمیق - قم - ایران - بسیارجالب وآموزنده بود من به نوبه ی خورم تشکر میکنم. درجواب کامنت farid turkeh - ایران - ایران- : اینکه می فرمائیدمن به هیچ چیزاعتقادندارم مثل این میماند که یکی بشما بگوید من به آدم بودن تواعتقادندارم وبنظرم شما یک حیوان باشید. اینهم می شوداستدلال؟ بالاخره آدمهابایدبه یک چیزهایی پای بندباشند.حالابصرف اینکه مطالعه نداری واطلاعات کاملی ازدین وادیان نداری دلیلی برتوهین نمیباشد.مردبی اعتقاد.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 07:19
hamed-irooni - سیستان - ایران
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا دوست عزیز من میدونم منظورتون چیه. میگم فرض کنید که همین آدم رو با همین شرایط تو ایران اعدامش می کردند، اون موقع پای خبر اعدامش کاربران محترم تقدیر و تشکر می نوشتند؟
یکشنبه 26 آبان 1392 - 14:40
باور عمیق - قم - ایران
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. عزیز من مهندس عمران هستم نه آخوند.. من نمیفهمم یعنی هر کی تو قم زندگی کرد آخونده حتی اگر واسه کار توی یه پروژه عمرانی به این شهر اومده باشه؟ درکت ضعیفه آقا جون
یکشنبه 26 آبان 1392 - 16:04
Emam Zaman - قم - ايران
باور عمیق - قم - ایران. درود بر شما..! مطلب شما رو خواندم ، ولی‌ حقیقتش اینه که قوانین اسلام محدودتر و کوچکتر از قوانین جهانیست. اسلام میخواهد جهان را به اندازه قوانین خودش کوچک کنه که این امر نه منطقیست و نه عملیست..! در انتهای قرن ۲۱ تمامی‌ مذاهب به عقیده من راه به موزه‌ جامعه شناسی‌ خواهند برد و انسان نهیتا به علم و منطق روی خواهد آورد و نه صرفا باور و اعتقاد موروثی .موفق باشید..!
یکشنبه 26 آبان 1392 - 19:59
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
آشغال عوضی طمع مال و منال کلیمی باعث شد که به قتلش برسانی ٬ برای اینکه میدانی با دین از قصاص معاف هستی. مرده شور اسمت و خودت و دینت را ببرد.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 22:25
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
azadi-iran - وین - لااتریش/با نظر شما کاملا موافق هستم.همه مسلمانان تروریست نیستند ولی هرتروریستی مسلمان است آن مسلمانانی هم که تروریست نیستد اسلحه در اختیار ندارد اگر میداشتند نسل کافر را از زمین برمیداشتند.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 22:32
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
azadi-iran - وین - لااتریش/با نظر شما کاملا موافق هستم.همه مسلمانان تروریست نیستند ولی هرتروریستی مسلمان است آن مسلمانانی هم که تروریست نیستد اسلحه در اختیار ندارد اگر میداشتند نسل کافر را از زمین برمیداشتند.
یکشنبه 26 آبان 1392 - 22:31
سرسره - اهواز - ایران
emam zaman-قم-ایران امیدوارم که اینطور بشه ولی بعید میدونم مردم کشوری مثل عربستان هیچ وقت خودشونرو از این نکبت بیرون بکشند
دوشنبه 27 آبان 1392 - 02:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.